FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Zepsuta klawiatura
Wersja do druku
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-10-2010, 22:06   Zepsuta klawiatura

Laptop Toshiba satellite- jeden klawisz mi nie działa, wyciągam, żeby przedmuchać i na na spodzie nie ma tego silikonowego grzybka. Da się komputer uratować

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 11-10-2010, 10:43   

O ile pamiętam fragmenty klawiatury da się dostać na Allegro, a jeśli nie to nowa klawiatura kosztuje 100-180 zł (zależy od modelu laptopa).

Jeśli nie chcesz się bawić w to sama albo nie wiesz jak się do tego zabrać, dowiedz się w jakimś serwisie po ile chodzi u nich wymiana klawiatury. Jeśli mają część na miejscu to wymiana trwa 5 minut.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Athi Płeć:Kobieta
Apple Girl


Dołączyła: 21 Kwi 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 11-10-2010, 13:49   

Eire napisał/a:
Laptop Toshiba satellite[...]wyciągam, żeby przedmuchać i na na spodzie nie ma tego silikonowego grzybka

Z tego co ja wiem to nie powinno się wyciągać klawiszy z klawiatury laptopowej, są one inaczej mocowane niż w zwykłych klawiaturach i jeśli ktoś nie wie jak się je wyjmuje (w żadnym wypadku nie podważać, są inne sposoby wyjęcia) to może uszkodzić cały zawias klawisza i już nie móc go włożyć, w skutku laptop do serwisu z wymianą albo tego jednego zawiasu i klawisza albo całej klawiatury. Te informacje pamiętam z któregoś numeru KŚ gdzie było o klawiaturach w laptopach.
Jakieś forum
Cytat:
"Udało mi się wyciągnąć klawisze w Acer Aspire 7738G, opiszę jak to zrobić, może komuś w przyszłości się przyda...
Ja zacząłem od klawiszy typu 1,2,3...A,B,C...są one tak samo mocowane. Zdjąłem je przez przyciśnięcie prawego dolnego rogu z jednoczesnym delikatnym odchylaniem lewego górnego rogu klawisza, aby zobaczyć jak się zabrać za to i nie narobić szkód. W górnej części klawisza znajdują się zatrzaski, które po pociągnięciu klawisza za górę odskakują(ja robiłem to metodą lekkiego podważenia i małym śrubokrętem od spodu podważałem klawisz w miejscu "zatrzasku" wpiętego w plastikowy koszyczek...) jak już zdejmiemy z zatrzasków klawisz to wystarczy delikatnie przesunąć klawisz w górę klawiatury, żeby wyciągnąć z dolnego mocowania.
Co do klawiszy CTRL, FN, WINDOWS, ALT mocowanie jest takie samo tylko obrócone o 90stopnie.
CAPS LOCK, SHIFT również mają zatrzaski w górnej części... Metalowy drucik też jest na zatrzasku a więc bez obaw można go odczepić...
Prawej strony i spacji nie ruszałem, ale jak już zobaczycie jak są zamocowanie te klawisze co opisałem to zdejmiecie je bez problemów.
Co do czyszczenia to ostrożnie. Ja kupiłem patyczki do uszu i zmywacz do paznokci(nie było spirytusu salicylowego) wszystko z wyczuciem przetarłem. UWAGA: Ja za mocno się wczułem i jak za mocno będzie się czyściło takimi płynami to lakier może zejść...a więc trochę zwilżoną częścią a później suchą i będzie ok...
Jeśli ktoś zalał klawiaturę colą i klawisze pokleiły się tak jak u mnie, że SHIFT i CAPS LOCK po przyciśnięciu powoli zwalniały się to wtedy wyciągamy mocowanie klawisza(ten plastik w którym siedzi klawisz) i możemy go wypłukać we wcześniej wspomnianych płynach.
Klawisze zakładamy w odwrotnej kolejności do zdejmowania...najpierw wsadzamy dół na swoje miejsce i przyciskamy aż klawisze zaskoczą na zatrzaskach...
Mam nadzieję, że komuś to pomoże jak będzie miał kiedyś taki problem."


To może pomoże przy kolejnych próbach wyjmowania klawiszy.

_________________
I looked at the world through apple eyes
And cut myself a slice of sunshine pie
I danced with the peanut butterflies
Till time went and told me to say hello but wave goodbye

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3568587
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group