FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Początki. czyli czy warto i czy w ten sposób :)
Wersja do druku
buczo Płeć:Mężczyzna
Phantom


Dołączył: 18 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2011, 13:32   Początki. czyli czy warto i czy w ten sposób :)

witam :) wszystkich w moim temacie.

od jakiegoś czasu postanowiłem rozwinąć swoje umiejętności manualne :) tylko zastanawiam się czy nie za późno się za to wziąłem bo jak by nie było to już ta 18 na karku jest. mam na kącie parę rysunków ołówkiem ale niestety nie mojej twórczości;) własnej postacie jednak mimo wielu prób nie udało mi się stworzyć, problemy z wyskalowaniem kończyn. może macie dla mnie jakieś porady? ewentualnie kubeł zimnej wody;)
Czy rysując w ten sposób w ogolę zwiększam swoje umiejętności, czy to ślepy zaułek?

po sugestii Tabris dorzucam foty
sory za kratkę ale zeszyt pod ręką był;) i nie sądziłem ze ktoś to oglądać będzie ;)

P1020685.JPG
Plik ściągnięto 50 raz(y) 3,66 MB

P1020590.JPG
a to ze zdjęcia starałem się przerobić ;)
Plik ściągnięto 44 raz(y) 3,71 MB

P1040564.JPG
Plik ściągnięto 48 raz(y) 3,71 MB

P1040182.JPG
Plik ściągnięto 50 raz(y) 3,87 MB


_________________
Buczo



Do póki walczysz jesteś zwycięzcą.


Ostatnio zmieniony przez buczo dnia 12-04-2011, 18:12, w całości zmieniany 8 razy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2011, 14:44   

Co prawda się nie znam, ale lepiej byś zrobił jakbyś wrzucił swoje nieudane rysunki by inni mogli wiedzieć co można ewentualnie poprawić.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Noire Płeć:Kobieta
Pomniejszy Inżynier


Dołączyła: 14 Maj 2003
Skąd: From down below
Status: offline
PostWysłany: 14-04-2011, 17:27   

Przyszedł rysownik, więc uprzedzam, ze częsc na dole będzie zawodowo-zboczeniowym marudzeniem :D

Pierwsza rzecz: ARWFGHHAASDFFF Nie rysujemy na kartce w kratke! IT BURNS. KRATKA TO LAWA. Na pewno ułatwia rysowanie, ale jest strasznie nieestetyczna. Jesli jeszcze jej potrzebujesz to jest na to rada: Po prostu weź kartkę w kratkę A4 i popraw linie na czarno. Potem podloz sobie ja pod kartke bez linii i gotowe ^_^

Problem z rękami: w proporcjach ciała osmiogłowowych ręka jest wielkosci jednej głowy. W mangach stosuje się proporcje siedmio i szesciogłowowe jesli chodzi o wyskokosc. W tym momencie ręki nie skalujemy według całosci głowy tylko raczej na 3/4 i troche mniejsze (w moe moe anime rysuje sie malusienkie rączki i stopki - proponuje poobserowac stosunek reki do glowy w stylu ktory Cie interesuje)

Nigdy nie jest za późno aby zacząc rysowanie. I w miary mozliwosci postnij obrazek, postaci ktorej sam wymysliles i nie byla rysowana patrząc na screen. Wyjdzie tam najwięcej błędów, ktore mozna poprawic

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2120255
buczo Płeć:Mężczyzna
Phantom


Dołączył: 18 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2011, 19:46   

dobra w końcu udało mi się ukończyć mój pierwszy w pełni swojego autorstwa rysunek :) ja osobiści jestem zadowolony z efektu końcowego, jednakże przygotowałem się również na zrównanie mnie z ziemią ;) ale nie chodzi mi o ocena a o uwagi i porady które będę mógł wykorzystać w przyszłości :)

SAM_0756.JPG
Plik ściągnięto 52 raz(y) 2,65 MB


_________________
Buczo



Do póki walczysz jesteś zwycięzcą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group