FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Jakich dodatków do Google Chrome używacie?
Wersja do druku
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 23-12-2012, 13:04   Jakich dodatków do Google Chrome używacie?

Lata minęły, zamieniłem Firefoxa na Chrome, a wraz z nową przeglądarką przyszły rozszerzenia. Biorąc pod uwagę, że Chromem posługuję się od niedawna (kilka miesięcy), bardzo jestem ciekaw czego używacie.

A oto moja lista:

AdBlock - pewne rzeczy się nie zmieniają,
FlashBlock - jak wyżej,
Better History - ciekawe narzędzie do przeglądania historii, taki bardziej rozbudowany manager,
Google Translate (oficjalne rozszerzenie od Googla) - tłumaczenie strony jednym kliknięciem, przydatne na Wikipedii,
Search the current site - funkcjonalność jak w nazwie, bardzo fajne na stronach z fanfikami,
Snap Links Lite - otwieranie wielu linków jednym klinięciem. Znakomita rzecz, jakbym tego nie miał pod Chrome to chyba bym jednak został pod Firefoxem,
Tampermonkey - manager skryptów, dla tych kilku skryptów,
Wikipedia - nic takiego, ot link do angielskiej wersji w aplikacjach.

Przy okazji, jakby ktoś miał namiar na klienta IRC na Chrome (tego bardzo mi brakuje, Chatzilla była świetna), byłbym wdzięczny za informacje.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 25-12-2012, 21:56   

Mi wystarcza AdBlock plus oraz rikaikun do tłumaczenia japońskich krzaczków.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 25-12-2012, 23:14   

Dodałam sobie "Better History", dzięki Teukros. :) A ja korzystam m.in. ze Speed Diala, tak jakoś lubię mieć swoje ulubione strony mieć gotowe do sklikania od razu po odpaleniu przeglądarki. I takie mało może potrzebne przyciski jak do fb i gmaila.

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2012, 15:10   

Używałem Speed Diala, ale niestety solidnie spowalniał start przeglądarki. Okazało się, że połączenie najczęściej wybieranych stron i odpowiednich aplikacji dało ten same efekt bez nieprzyjemnych skutków ubocznych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ksander Płeć:Mężczyzna
Wielbiciel Kotów


Dołączył: 30 Gru 2012
Status: offline
PostWysłany: 31-12-2012, 12:17   

Search The Current site jest genialne, szczególnie, że zwykle wyszukiwarki wbudowane wewnątrz stron nie spełniają dobrze swojej roli.

Ja jeszcze używam Clearly, która znacznie ułatwia czytanie artykułów w sieci. Dużo białego koloru na monitorze mocno męczy oczy, więc pozbywając się wszystkich reklam i włączenie artykułu w trybie "night mode" znacznie uprzyjemnia pracę. Poniżej dodałem zdjęcia jak to wygląda. : )

Przed


Po

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miomio Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sty 2013
Skąd: Mazury
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2013, 18:07   

Wielkie dzięki za Search The Current site, nie znałam (na Chrome przesiadłam się w grudniu), a faktycznie świetne :D

Google Calendar (by Google) - dla tych co używają kalendarza Google
Any.DO - lista rzeczy do zrobienia. Jako zapominalski leń, polecam.
Ghostery - to ponoć blokuje strony śledzące naszą aktywność w internetach. Czyli np Google Analytics lub, co nie każdy wie, Facebooka. Jeśli ktoś nie chce, by Fejs zbierał info o tym, gdzie łazicie to polecam ;)
Pogoda (rozszerzenie) - jeśli komuś nie chce się biegać do drugiego pokoju, by sprawdzić temp za oknem ;) Fajne jest też z tego względu, że uaktywnia ikonkę Chrome na tray'u, dzięki czemu działa sobie w tle i przeglądarkę uruchamia się w sekundę.
Facebook for Chrome - to wiadomo
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group