FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następny
  Czego najbardziej nie lubisz w anime?

Czego najbardziej nie lubisz w anime?
Pokemokony - czemu Japończyki nie potrafią rysować zwierząt?
16%
 16%  [ 60 ]
Bizony - zwiewne, piękne, seksowne... samce
9%
 9%  [ 34 ]
Kawaii Panienki - Kenji-kun hiiidooiii desuuu>.<!!! Nyu T.T...
10%
 10%  [ 36 ]
Engrish - All your base are belong to us!
7%
 7%  [ 28 ]
Wpływy Zachodu - Engiru kakkoi desu*___*!!! Zwłaszcza jak się pierzą!
5%
 5%  [ 19 ]
Gotikku - Mamo, nie umieraj! Ojcze, nie odchodź! Siostro, nie zostawiaj mnie! Fuma, łapy przy sobie!
19%
 19%  [ 69 ]
Haremówki - Uff, skończyłem. Pora iść do onsenu, dziewczyny na pewno jeszcze długo nie wrócą...
15%
 15%  [ 55 ]
Yaoi/yuri fanserwis - "Kończa waść, wstydu oszczędź" powiedział Kimicic, lekko się rumieniąc...
15%
 15%  [ 54 ]
Głosowań: 162
Wszystkich Głosów: 355

Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-09-2006, 10:12   

Erycus napisał/a:
Najbardziej nie lubie serii które sa komercyjne w zalozeniu pokemony digimony itp.


Komercyjne = tworzone po to by zarabiać. Rozczaruje cię: to hobby nie jest dla ciebie. 99% procent anime nakręcone zostało po to, by przynieść zysk twórcy. 80% to tylko masowa produkcja wynikająca z powielania tych samych klisz.

Erycus napisał/a:
Zjawisko o nazwie 4kids swietnym przykladem jest wemitowana w polsce wersia tekkamana która zostala totalnie ....zniszczona przez Amerykanów.


To znaczy co mu zrobili? Bo mam wrażenie, że akurat z Tekkamanem to chyba ktoś żartował pisząc, że został zniszczony.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-09-2006, 10:39   

Zegarmistrz napisał/a:
Erycus napisał/a:

Najbardziej nie lubie serii które sa komercyjne w zalozeniu pokemony digimony itp.

Komercyjne = tworzone po to by zarabiać. Rozczaruje cię: to hobby nie jest dla ciebie. 99% procent anime nakręcone zostało po to, by przynieść zysk twórcy. 80% to tylko masowa produkcja wynikająca z powielania tych samych klisz.

Tyle, że merczendajzing Pokemonowy <DragonBallowy, Yu-Gi-Oh i co tam jeszcze> do nas dotarł, bo były w tv, a merczendajzing innych serii nie, bo ich nie było. I tyle. A ja bym chętnie kupiła ten tandetny 'made in china' brelok z hollow Ichigo za parę zł w spożywczaku, jak te pokemonowe, a nie za 2 dychy na konwencie. To samo zresztą dotyczy innych gadżetów. Popierajmy merczendajzing!

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sayak Płeć:Mężczyzna
KKAT Leader


Dołączył: 01 Wrz 2006
Skąd: Szczecin
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2006, 14:00   

@Zegarmistrz co do tej komercji chodzi mi o serie typu pokemon i yu gi och które sprawiaja wrazenie stwozonych pod gadzety ...a nie odwrotnie.

Co do tematu 4 kids to swego czasu byl powazny problem amerykanska(polska) wersja jest potwornie pocieta skutkiem czego ze seria emitowana u nas ma pare odcinkow mniej niz oryginalna to samo podstawienie jakiejs dziwnej rzeczy zamiast oryginalnego japonskiego openingu jak dla mnie takie cos jest niewybaczalne.Miedzy bogiem a prawda gdzies czytalem na ten temat ciekawy artykul ale nie pamientam gdzie wiec linka nie podam.

_________________
Call Me Sayak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2449772
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-09-2006, 14:28   

Erycus napisał/a:
@Zegarmistrz co do tej komercji chodzi mi o serie typu pokemon i yu gi och które sprawiaja wrazenie stwozonych pod gadzety ...a nie odwrotnie.


Nie, akurat Pokemony i Yu Gi Oh są gadżetami. Pierwszy powstał jako reklamówka gry na konsole (podobno zresztą bardzo fajnej) drugi znam słabo... Po prostu w Japonii i na Zachodzie jest tak, że kiedy coś się sprzedaje, to powstają do tego liczne gadżety: kubeczki, szczoteczki, chrupki, powieści, karcianki, gry komputerowe i w końcu filmy. W Japonii powstaje szczególnie dużo filmów, bo a) to bogaty kraj b) anime są ponoć relatywnie tanie.

Te filmy - gadżety zresztą bywają różnej jakości: denne (Ragnarok the Animation), słabe (Pokemony), raczej słabe (Final Fantasy: Adwent Children) albo dobre (Utawarerumono, Kanon, Sakura Wars).

Kiedy nasz kraj będzie tak bogaty jak Japonia, USA albo Francja to i u nas będą powstawać takie filmy.

Erycus napisał/a:
Co do tematu 4 kids to swego czasu byl powazny problem amerykanska(polska) wersja jest potwornie pocieta skutkiem czego ze seria emitowana u nas ma pare odcinkow mniej niz oryginalna to samo podstawienie jakiejs dziwnej rzeczy zamiast oryginalnego japonskiego openingu jak dla mnie takie cos jest niewybaczalne.


Z Polskich wersji, to - z tytułów którymi warto sobie zawracać głowę - tylko Czarodziejkę z Księżyca pamiętam. Tam któraś seria była obcięta, bo dystrybutor nie dostarczył. Chyba jeszcze Rycerze Zodiaku byli poszatkowani, bo Francuzi przy nich coś robili... W obu przypadkach nieszczególnie zresztą było o co płakać.

Co do openingów... Czy ja wiem, czy to takie niewybaczalne? Głupie owszem... Ale prawde mówiąc, to ja te openingi najczęściej przewijam.[/quote]

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-09-2006, 14:46   

Zegarmistrz napisał/a:
hyba jeszcze Rycerze Zodiaku byli poszatkowani, bo Francuzi przy nich coś robili...

Ta, powycinali wszystkie które sie dało <bez znacznego skracania odcinka> kawałki z krwią. Pięknie to słychać, bo ścieżki dźwiekowej ciachać już się im nie chciało...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-09-2006, 18:17   

Przede wszystkim ludzie bez przerwy nazywają komerchą "game-based", czy anime oparte na grach. Jakkolwiek jest to prawda, to nie wynika z tego samo przez się, że seria będzie równie cienka jak pokemony. Najlepszy przykład to digimony, które swą serię "bliźniaczą" biją pod absolutnie każdym względem, mimo iż tworzone są na podstawie podobnej rzeczy.

Nomen omen taki Magic Knight Rayearth zrobiony był zupełnie jak anime game-based, tyle, że gra powstała po serialu. Jest to więc już baaardzo duży element ichniej popkultury, a Shingetsutan Tsukihime pokazuje, że niezłe anime może powstać nawet z hentaiowego date-sima.

Cytat:
Nie, akurat Pokemony i Yu Gi Oh są gadżetami. Pierwszy powstał jako reklamówka gry na konsole (podobno zresztą bardzo fajnej) drugi znam słabo...


Drugi to reklamówka karcianki.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
kropla Płeć:Mężczyzna
Mykoidalny tentakl


Dołączył: 25 Cze 2006
Skąd: Suchedniów city
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2006, 19:07   

Ysengrinn napisał/a:

Nomen omen taki Magic Knight Rayearth zrobiony był zupełnie jak anime game-based, tyle, że gra powstała po serialu.

No, chyba nawet bodajze Hikaru (nie pamietam jak sie nazywala po polsku - Luz? Anomen? Maryna? A, sorry, Anomen to z Baldur's Gate 2 ;)) rzuca gdzies na poczatku komentarz w stylu "Kurcze, zupelnie jakbysmy graly w jakies RPG!" ;)

_________________
Jak po nocnym niebie sunące białe obłoki nad lasem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1148869
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2006, 11:36   

Już się tu kiedyś wypowidałem - i postanowiłem dorzucić jeszcze jeden irytujący mnie szczegół - a więc japońskie tytuły serii bądz filmów - które dla mnie są nie do mnie osobiście nie do zapamiętania - cały świat mówi po angielsku a więc panowie od marketingu związanego z M&A biznesem powinni dojść do tego by tytuły były tylko i wyłącznie w tym języku.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2006, 12:35   

Po cholerę? Amerykanie kupią i tak sobie przetłumaczą - a Japończykowi chyba jednak łatwiej zapamiętać tytuł po japońsku niż po angielsku. Reszta świata chyba zwykle kupuje anime pod tytułami z wersji amerykańskich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 03-09-2006, 14:35   

Udai napisał/a:
cały świat mówi po angielsku a więc panowie od marketingu związanego z M&A biznesem powinni dojść do tego by tytuły były tylko i wyłącznie w tym języku.

Widzisz, problem w tym że oni uważają że M&A to ich własna, "narodowa" sztuka i niezmiennie są zdziwieni i zakłopotani stadami gaijinów którzy mimo bariery językowej chcą toto oglądać.
Dla przeciętnego mangaki/reżysera anime ty jako odbiorca NIE ISTNIEJESZ. A twoja propozycja to trochę tak, jakbyś żądał by wszystkie nazwy ulic w Polsce były wyłącznie w języku khosa albo swahili, bo takim mówią wszyscy przyjeżdżający tu od czasu do czasu murzyni...
"Jak już włazisz między wrony, ucz się krakać jak i one" :D

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
achiever
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-09-2006, 22:59   

Wg mnie odnośnie nazwy jest dobrze jak jest, skoro produkcja jest w Japoni, niech nazwa będzie w ich języku. A nazwa po angielski i tak szybko się pojawia. Ja bym osobiście nie chciał, jeśli bym tworzył coś po polsku nadawać temu angielską nazwę, natomiast pełen aprobaty byłbym gdyby ktoś nazwał to po angielsku. Poza tym dla mnie to dodatkowy dodatek do klimatu, anime jest z Japoni, najlepiej ogląda mi się z ich językiem (który jak dla mnie jest piękny, najładniejszy z azjatyckich), więc i tytuł japoński to dla mnie interesujący element (dobry kolega np. zawsze zapamiętuje tytuły po japońsku, ale on ma genialną pamięć).

A co do tematu to nie lubie yaoi/yuri, ale jak ktoś lubi to jego sprawa, anime cenię za to co lubię, to czego nie lubie to po prostu w to nie wnikam - szkoda czasu.
Powrót do góry
kropla Płeć:Mężczyzna
Mykoidalny tentakl


Dołączył: 25 Cze 2006
Skąd: Suchedniów city
Status: offline
PostWysłany: 11-09-2006, 15:39   

Zresztą nie chcielibyście czytać wszystkich "angierskich" tytułów ;) Ogólnie Japończycy uważają, że to co jest po angielsku jest trendy i kaleczą ten język na wszelkie możliwe sposoby. Więc i tak dziw, że jest aż tyle rdzenno-japońskich tytułów:)

_________________
Jak po nocnym niebie sunące białe obłoki nad lasem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1148869
Syrad Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Lip 2006
Skąd: Białystok (tam gdzie żyją smoki)
Status: offline
PostWysłany: 11-09-2006, 19:16   

Ja dodam od siebie, że nie lubie jak japończycy wymyslają rzeczy absurdalne typu"macie wirus jakiś tam i przez to wysadziło wam w powietrze komputery jak i całe piętro budynku"
Jak ktoś mi powie jak takie coś można zrobić, albo jaki element komputera jest łatwo wybuchowy tak żeby wysadzić chociaż obudowe=,= bo ja nie wiem.

_________________
"Nie bój się śmierci to moment tylko, módl się żeby przyszła przede mną"
Warto żyć tylko dla chwały, honoru i miłości, reszta to puste frazy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2150317
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 11-09-2006, 19:51   

Syrad, jedno z podstawowych Praw Anime brzmi:

"Wszystko wybucha. Wszystko."

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 11-09-2006, 19:51   

Eksplozja? Można chyba do tego zaliczyć destrukcję płyty w napędzie? Gwarantuję niezły deszcz odłamków na zewnątrz, a na pewno solidne uszkodzenie przynajmniej całego napędu ;]. Co prawda w porównaniu do omawianego tematu zniszczenia są mierne, ale zawsze to jakas namiastka.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 19 z 22 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group