FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 375, 376, 377 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 30-10-2011, 20:30   

616 napisał/a:
Po trzecie: Przepraszam ale ja nie rozumiem jak normalną rozmowę typu "Powinieneś spróbować tytuł X. Nie lubisz mechów? Nie martw się, nie ma ich tam tak wiele." można pomylić z "Jak to nie lubisz mechów? One są najlepsze na świecie ty *** *** *** hurrr durrr adhajdhadq!"
A ja nie rozumiem, której części "nie lubię" w "nie lubię mechów" nie idzie zrozumieć.

I serio, nie zareagowałabym, ale to jest już kolejny raz, kiedy grupa forumowiczów proponuje anime z mechami użytkownikowi, który wyraźnie zaznaczył, że mechów nie lubi. Dajcie spokój, to tak, jakbym ja zaczęła wciskać Griszowi yaoice, stwierdzając przy tym konwersacyjnym tonem: "Nie przejmuj się fiutkami, właściwie ich nie widać, bo jest cenzura".

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 30-10-2011, 20:33   

Easnadh napisał/a:
Gamer2002 napisał/a:
Cytat:
. nie lubię mechów, czy też robotów

Tam jest tylko jeden robot + jedna odlotowa koparka.
RANY. BOSKIE. CZŁOWIEKU.

Znowu to samo. Ktoś ci pisze, że nie lubi mechów, a ty z uporem godnym lepszej sprawy mu je wciskasz. Nie potrafisz czytać czy jak?

ŻADNYCH MECHÓW.


Tobie polecam środki na uspokojenie.

Cytat:
Dajcie spokój, to tak, jakbym ja zaczęła wciskać Griszowi yaoice, stwierdzając przy tym konwersacyjnym tonem: "Nie przejmuj się fiutkami, właściwie ich nie widać, bo jest cenzura".

Uwielbiam kiedy machacie mi japońskimi zboczeniami porównując je do maszyn kroczących.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 30-10-2011, 20:44   

Bardzo proszę o zakończenie offtopu i dalsze nie przerzucanie się złośliwościami. Kolejne wycieczki osobiste i spam zostaną wycięte. Przypominam, że po to pytający podają określone elementy, które powinny lub nie powinny znaleźć się w anime, aby ułatwić odpowiadającym doradzenie serii i sobie ewentualny wybór. Jeżeli ktoś nie lubi mechów, robotów itp., to proszę mu ich nie polecać. Nie znasz serii, która spełnia wymagania, nie pisz. Proste.
Natomiast wszelkie uwagi osobiste można przekazać za pomocą PW, po to między innymi są...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
trix33 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 29 Paź 2011
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline
PostWysłany: 30-10-2011, 22:35   

Ludzie spokojnie, nie ma o co się bić :)

Gamer2002 napisał/a:
Cytat:
. nie lubię mechów, czy też robotów

Tam jest tylko jeden robot + jedna odlotowa koparka.

Generalnie jednak twoje wymogi pasują do "typowego anime", typowy wątek romantyczny jest potraktowany właśnie tak, że jest tam jakaś dziewczyna która W KOŃCU w ostatnim odcinku mówi bohaterowi, że go kocha. W Heromanie zaś po pierwszym arcu masz już randkę ;P


Chociaż napisałem, że nie lubię mechów, może zbyt mało stanowczo, więc napiszę. Proszę nie podawać anime gdzie występują mechy. Tak czy siak dzięki za propozycję, doceniam starania :)


kokodin napisał/a:

Ja bym raczej zadał inne pytanie. Czy chodzi o parę normalnych ludzi, czy też o jakieś nadprzyrodzone stwory? A i czy któreś z bohaterów ma być Tsundere? Co powiesz na komedie romantyczne? Wiem że brzmi to strasznie babsko ale niektóre jak Toradoda czy Lovely Complex dadzą się kochać (nawet nie lubić). Inne grupy to np haremówki z wątkiem głównym (są takie) Np Mahoromatic Trzeba obejrzeć 2 serie ni nieźle się wkurzyć aby w końcu zobaczyć to co oczywiste z założenia.
I skoro mowa o uporze maniaka , zobacz
fm napisał/a:
Możesz spróbować Fate/stay night, ew. Shakugan no Shana (choć tam już z okazywaniem tych uczuć gorzej wychodzi).

Shugo Chara. Nie wiem, czy twoje zęby są gotowe na tyle cukru, ale i tu masz ciekawy watek miłosny.


Raczej chodzi mi o zwalczanie stworów jak w Bleach, Busou Renkin, ale mogą być to również anime pozbawione stworów. Wybacz mi, jeśli się mylę, ale z tego co wyczytałem to Tsundere to postać kobieca z początku oziębła, która w końcu okazuję swoje uczucia, jeżeli tak - to jak najbardziej chciałbym to w anime. Oczywiście nie musi być to konieczne.
Nie wiem czemu, ale raczej nie przemawia do mnie komedia romantyczna anime, kiedyś może się skuszę, ale tymczasem prosiłbym, tak jak napisałem o anime, gdzie jest wątek miłosny, oraz dużo akcji (walki), czym będą walczyć też nie ma zbytnio znaczenia - byle by to nie były mechy


Cytat:
Możesz spróbować Fate/stay night, ew. Shakugan no Shana (choć tam już z okazywaniem tych uczuć gorzej wychodzi).


fate/stay night zamierzam obejrzeć, ale z tego co czytałem recenzje, przeważa tam raczej seks i brutalność, a ja lubię trochę cukru i słodkości w miłości. Oczywiście mogę się mylić, inaczej coś znać z oglądania, a inaczej z czytania :)

Wszystkim dziękuje za pomóc :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 31-10-2011, 09:30   

No to mamy już pełny obraz (nareszcie) i sfera domysłów jest niejako zawężona.
Tsundere- postać bipolarna, czyli taka, która postępuje wbrew swoim uczuciom i stale wygląda jakby raczej chciała zabić adoratora niż go przytulić. Oczywiście w ostatnich epizodach lody zostają przełamane. I jak najbardziej istnieją osobniki męskie, są to najśmieszniejsze postaci. Motyw jest szeroko rozpowszechniony, ale głównie w tytułach romansowych lub haremowych. Postaci żeńskie zazwyczaj mówią tym samym głosem we wszystkich seriach :P

Komedia romantyczna to tez szeroki temat. Są takie w których bohaterowie wzdychają do siebie i nic nie robią jak Ai Yori Aoshi czy Ah My Goddes a są takie w których jest otwarta ewolucja związku Lovely Complex
Spoiler: pokaż / ukryj
główna para jest na tyle zakompleksiona, że dopiero za trzecim razem obydwie strony przyjmują do wiadomości oświadczyny(na chłopaka/dziewczyną)
Zalicza się tu też trzepanie potworów jak Inuyasha, miłość do potworów jak Karin (nie mylić z Kamichama Karin) a nawet shouneny z robotami jak Eureka 7 w której to akurat jest najlepszy wątek romansowy człowieka z "potworem":P Są też inne wynaturzania jak Ranma, Midori Days czy I My Me! Strawberry Eggs. Są też różne kombinacje, np Tsukuyomi -Moon Phase- tsundere+wampiryzm+pedofil :P (serial jak najbardziej znośny, ale mało przytulania) albo tytuły typu "zaopiekuj się tą upośledzoną istota" Chobits, Dears itp.

Zaznaczę tylko, że tsundere zazwyczaj wyklucza przytulanie a okazywanie uczuć kończy się słowem "baka".

616 napisał/a:
Najdoskonalszy przykład Ad personam jaki od dawna widziałem, brawo.
Nawet nie byłem świadomy że tak to może zostać odebrane. A jak bym próbował coś takiego napisać, to z pewnością by mi nie wyszło.
Z tego miejsca Przeprosiny dla Gamera, zasłużone.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
trix33 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 29 Paź 2011
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline
PostWysłany: 31-10-2011, 11:36   

kokodin napisał/a:
No to mamy już pełny obraz (nareszcie) i sfera domysłów jest niejako zawężona.
Tsundere- postać bipolarna, czyli taka, która postępuje wbrew swoim uczuciom i stale wygląda jakby raczej chciała zabić adoratora niż go przytulić. Oczywiście w ostatnich epizodach lody zostają przełamane. I jak najbardziej istnieją osobniki męskie, są to najśmieszniejsze postaci. Motyw jest szeroko rozpowszechniony, ale głównie w tytułach romansowych lub haremowych. Postaci żeńskie zazwyczaj mówią tym samym głosem we wszystkich seriach :P

Komedia romantyczna to tez szeroki temat. Są takie w których bohaterowie wzdychają do siebie i nic nie robią jak Ai Yori Aoshi czy Ah My Goddes a są takie w których jest otwarta ewolucja związku Lovely Complex
Spoiler: pokaż / ukryj
główna para jest na tyle zakompleksiona, że dopiero za trzecim razem obydwie strony przyjmują do wiadomości oświadczyny(na chłopaka/dziewczyną)
Zalicza się tu też trzepanie potworów jak Inuyasha, miłość do potworów jak Karin (nie mylić z Kamichama Karin) a nawet shouneny z robotami jak Eureka 7 w której to akurat jest najlepszy wątek romansowy człowieka z "potworem":P Są też inne wynaturzania jak Ranma, Midori Days czy I My Me! Strawberry Eggs. Są też różne kombinacje, np Tsukuyomi -Moon Phase- tsundere+wampiryzm+pedofil :P (serial jak najbardziej znośny, ale mało przytulania) albo tytuły typu "zaopiekuj się tą upośledzoną istota" Chobits, Dears itp.

Zaznaczę tylko, że tsundere zazwyczaj wyklucza przytulanie a okazywanie uczuć kończy się słowem "baka".


Przeczytałem recenzje tych anime i powiem, że żadna specjalnie nie podpadła do mojego gustu. Wiem, że pisałem już jakie anime bym chciał, ale czy nie znajdzie się nic podobnego do BR wymienianego przeze mnie od początku. Jeżeli ktoś nie oglądał, to opiera się to na tym, że chłopak ze szkoły średniej ratuje w śnie piękną dziewczynę przed przebiciem przez potwora, jak to się okazuję to nie był sen, a zwykły uczeń ma teraz moc by walczyć z tymi potworami(bohater ewoluuje, staje się coraz silniejszy, czyli "od zera do bohatera"). Tak rozpoczyna się historia chłopaka i dziewczyny, gdzie z początku darzą się szacunkiem (ale też odzywają się do siebie per. baka), a potem robi się z tego love story, gdzie jedna osoba bez drugiej nie może żyć (ostatnie odcinki). Na końcu oczywiście miłe słówka, przytulanie przy zachodzie słońca.
Tak czy siak na prawdę dzięki za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 31-10-2011, 11:51   

trix33 napisał/a:
Przeczytałem recenzje tych anime i powiem, że żadna specjalnie nie podpadła do mojego gustu. Wiem, że pisałem już jakie anime bym chciał, ale czy nie znajdzie się nic podobnego do BR wymienianego przeze mnie od początku. Jeżeli ktoś nie oglądał, to opiera się to na tym, że chłopak ze szkoły średniej ratuje w śnie piękną dziewczynę przed przebiciem przez potwora, jak to się okazuję to nie był sen, a zwykły uczeń ma teraz moc by walczyć z tymi potworami. Tak rozpoczyna się historia chłopaka i dziewczyny, gdzie z początku darzą się szacunkiem (ale też odzywają się do siebie per. baka), a potem robi się z tego love story, gdzie jedna osoba bez drugiej nie może żyć (ostatnie odcinki). Na końcu oczywiście miłe słówka, przytulanie przy zachodzie słońca.

/me patrzy na listę od kokodina

Ale przecież Inuyasha jest jednym z najbardziej klasycznych przypadków shounena z romansem. Autentycznie nie kojarzę bardziej klasycznego przypadku. Ewentualnie jest jeszcze Fullmetal Alchemist:Brotherhood, ale tam wątek romansowy jest bardziej drugoplanowy. No i wspomniane Eureka Seven, a poza tym mam poważny problem z wymyśleniem czegoś jeszcze. Ewentualnie Fullmetal Panic, ale nie wiem czy tam bohaterowie w ogóle się schodzą.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
trix33 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 29 Paź 2011
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline
PostWysłany: 31-10-2011, 12:27   

Tren napisał/a:
trix33 napisał/a:
Przeczytałem recenzje tych anime i powiem, że żadna specjalnie nie podpadła do mojego gustu. Wiem, że pisałem już jakie anime bym chciał, ale czy nie znajdzie się nic podobnego do BR wymienianego przeze mnie od początku. Jeżeli ktoś nie oglądał, to opiera się to na tym, że chłopak ze szkoły średniej ratuje w śnie piękną dziewczynę przed przebiciem przez potwora, jak to się okazuję to nie był sen, a zwykły uczeń ma teraz moc by walczyć z tymi potworami. Tak rozpoczyna się historia chłopaka i dziewczyny, gdzie z początku darzą się szacunkiem (ale też odzywają się do siebie per. baka), a potem robi się z tego love story, gdzie jedna osoba bez drugiej nie może żyć (ostatnie odcinki). Na końcu oczywiście miłe słówka, przytulanie przy zachodzie słońca.

/me patrzy na listę od kokodina

Ale przecież Inuyasha jest jednym z najbardziej klasycznych przypadków shounena z romansem. Autentycznie nie kojarzę bardziej klasycznego przypadku. Ewentualnie jest jeszcze Fullmetal Alchemist:Brotherhood, ale tam wątek romansowy jest bardziej drugoplanowy. No i wspomniane Eureka Seven, a poza tym mam poważny problem z wymyśleniem czegoś jeszcze. Ewentualnie Fullmetal Panic, ale nie wiem czy tam bohaterowie w ogóle się schodzą.


Jeżeli tak jest, to obejrzę Inuyasha. Dzięki za pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 31-10-2011, 18:50   

Cytat:
Z tego miejsca Przeprosiny dla Gamera, zasłużone.

Nie ma sprawy, sam w końcu wpisałem sobie ten podpis pod nickiem :P

trix33
A może Record of the Lodoss war? Choć już dawno tego nie oglądałem, ale chyba pasuje.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
trix33 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 29 Paź 2011
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline
PostWysłany: 31-10-2011, 18:56   

Gamer2002 napisał/a:
Cytat:
Z tego miejsca Przeprosiny dla Gamera, zasłużone.

Nie ma sprawy, sam w końcu wpisałem sobie ten podpis pod nickiem :P

trix33
A może Record of the Lodoss war? Choć już dawno tego nie oglądałem, ale chyba pasuje.


Dzięki już mam sporo tytułów do obejrzenia, na razie wystarczy, dzięki wszystkim!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
pasikonik Płeć:Kobieta


Dołączyła: 25 Kwi 2011
Status: offline
PostWysłany: 31-10-2011, 20:47   

Czy moglibyście podpowiedzieć mi anime podobne do highschool of the dead? Czyli coś z zombie ( ale niekoniecznie), wartka akcja, nie do końca na serio:P Głównie chodzi mi o klimat (kto oglądał pewnie wieoco mi chodzi). Jeśli fanserwis nie zajmuje połowy czasu całego odcinka to nie ma tragedii^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 31-10-2011, 20:58   

Klimat to to ma jedyny w swoim rodzaju.

O zombi z wartką dosyć akcją jest też Shikabane Hime. Jednakże to ma dość poważny charakter. No i jednak moim zdaniem jest słabsze trochę.

O zombi z przymrożeniem oka jest Kore wa Zombie Desu ka? Ale to z kolei dość typowa haremówka..

O różnego rodzaju potworkach, z przymrożeniem oka i wartką akcją jest Bakemonogatari. Absolutnie świetne anime, ale zombi to tam nie ma (z nieumarłych to wampiry).

Z jakiegoś powodu jak sobie myślę o podobnym czymś do HotD, to mi na myśl przychodzi Tengen Toppa Gorren Lagann. Ale tak naprawdę to zupełnie inna bajka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 31-10-2011, 21:52   

zobaczmy co mówią listingi
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ZUBEK Płeć:Mężczyzna
Niestety, to ja ...

Dołączył: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 01-11-2011, 14:35   

Szukam komedii z wątkiem miłosnym w tle. Tylko chcę by ten wątek miłosny się rozwiązał najlepiej przed połową serii, niech koleś już ma tą dziewczynę i niech wszyscy o tym wiedzą, a nie coś w stylu "są zakochani, ale mało to okazują, nikt o tym nie wiem i co chwile ktoś wbija im się w związek". Jeśli jest kilka panienek, to niech się zejdzie z jedną a reszcie do widzenia i niech zgrzytają zębami. Co do gatunku, to fajnie byłoby gdyby było coś trochę z jakąś magią/akcją/super mocami.

_________________
Lubię dobre Anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 01-11-2011, 21:43   

Toradora - choć to tylko po części komedia.

Genshiken - Tu wątków miłosnych jest kilka. W tle.

Itazura na Kiss - poza "magią/akcją/super mocami" to chyba najbardziej pasuje do opisu..

Katanagatari - tu będzie taka dość swobodna interpretacja twoich wymagań...

Seto no Hanayome - powinno się nadać...

Tengen Toppa Gurren Lagann - jest komedia, jest akcja, są wielkie mechy, całkowite wariactwo i miłość też jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 376 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 375, 376, 377 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group