FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 376, 377, 378 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-11-2011, 00:04   

Dorzucić trza jeszcze Lovely Complex, choć jedyna magia tutaj to Maity sensei (A jeszcze inna Seiko-chan:P) oraz Kimi ni Todoke na podstawie wykluczenia, tutaj pewne osoby wiedza co się święci a reszta uważa to za fizycznie niemożliwe. Masz tu natomiast motyw odrzuconych dziewczyn. I tak na prawdę 3 potencjalne związki (podobnie jak w LoveCom) Z magii tylko małe ludziki.
Trzeciego tytułu nie napiszę, gdyż byłoby to zbyt brutalne :P

Ogólnie dlaczego to polecam? Dlatego że postaci tutaj zawarte wykazują oznaki życia i inteligencji a przynajmniej nie są szablonowe. Poza tym to jest śmieszne.

Zaznaczył bym tylko, że w tym temacie prośby o romans , komedię romantyczną lub shounena to większość pytań i zazwyczaj w kółko piszemy to samo. I zazwyczaj słusznie.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kurt Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 27 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 02-11-2011, 16:36   

Szukam czegoś w miarę spokojnego, nie wymagającego zbytniego angażowania wyższych ośrodków korowych, w konwencji haremówki. Byle nie było to oparte wyłącznie na wtórnej, przetrawionej na milion sposobów sztampie, absurdalnym/wulgarnym "humorze" czy pokazywaniu tyłków/biustów. Czyli powiedzmy, że szukam oryginalnej haremówki (wiem ... trochę to wygląda jak oksymoron :D).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MaDeR Levap Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Sie 2011
Status: offline
PostWysłany: 02-11-2011, 18:30   

Może klasyka? Love Hina. Ale to na pewno znasz. :P

_________________
Sanity is overrated.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-11-2011, 18:43   

Trawiąc wypowiedź i sublimując esencję .....
please wait...
Nanaka 6/17, harem mały 2 i pół osoby. Fabula prosta - amnezja i regresja. Głupiutkie ale pocieszne.
Mahoromatic trochę więcej cycków (głównie jedna postać i parę odcinków fanserwisnych, nic wulgarnego), ale jeszcze w miarę sympatycznych. Ecchi roku 2001 Fabuła jest nieco głębsza i t jest akurat plus, chociaż zakończenie moglu by być bardziej bajkowe.
Nyan Koi! bo kotki są kawajniaśne.
Hand Maid May bo praktycznie jestem zazdrosny o Doraemona.
To Love-Ru pierwsze, bo ma fajny opening. Generalnie jedno z bardziej bezsensownych anime, ale z pogardą stwierdzę, ze dobrze się to ogląda.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
trix33 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 29 Paź 2011
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline
PostWysłany: 03-11-2011, 00:17   

Szukam serii podobnej do REC, coś by zamknęło się w 30 odcinkach. Jeżeli ktoś nie oglądał tej serii, jest to zwykła opowieść o miłości (coś mnie ciągnie ostatnio do takich :P ), komedia połączona z wątkiem o miłości, coś głębokiego, a zarazem śmiesznego. Dzięki!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 03-11-2011, 00:39   

Amagami SS Tu tak naprawdę masz kilka krótkich (4 odcinkowych) serii połączonych postaciami i okolicznościami, ale za każdym razem inna bohaterka gra główną rolę. Bardzo przyjemna rzecz, odprężająca. Troszkę może głębi brakuje. To w większości proste historyjki miłosne.

Bakemonogatari - Inne realia trochę niż REC, ale pod kategorię głębsze, śmieszne i o miłości świetnie pasuje.

Chobits - klasyka. Głębia pojawia się trochę później.

ef - a tale of memories. - no dobra, humor to tu tylko na początku występuje, a potem robi miejsce dla dramatu, ale z serii romansowych, to jest jedna z tych, które, moim zdaniem, obejrzeć zdecydowanie należy.

Kaichou wa Maid-sama! - niesamowicie sympatyczne anime.

Katanagatari - głębi z pewnością nie brak, miłość jest, choć w trochę innej formie, niż zazwyczaj, i humor też występuje. Udany.

Kimi ni Todoke - pierwsze o czym pomyślałem, czytając twój post.

Special A - klimatem bardzo podobne do Kaichou wa Maid-sama!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-11-2011, 01:03   

Luik, jakoś dziwnie mi się wydaje, że to był raczej ostrzał na ślepo. Z resztą widziałeś Rec-a, sam powinieneś wiedzieć, że to inna kompletnie bajka.
Onegai Teacher i Onegai Twins, to po pierwsze.
Welcome to NHK, to po drugie
Ewentualnie Genshiken i jego 3 pairingi.
Dla pełnego obrazu, można jeszcze trochę obrzydliwej pedofilii dodać, Koi Kaze

Wszystko pokazuje raczej powolną ewolucję uczuć na tle życia codziennego (co że z kosmitami i latającym budyniem) i podobnie jak Rec nie próbuje być śmieszne na siłę nie mówiąc o innych motywach.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
trix33 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 29 Paź 2011
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline
PostWysłany: 03-11-2011, 15:31   

A czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś o Bokura ga Ita mój kolega wypowiadał się o tym o dziwo bardzo pozytywnie, co wy o tym myślicie?

Dzięki za pomoc, biorę się za serie Onegai Teacher i Onegai Twins.

Oczywiście mogą być serie czysto romantyczno-komediowe, gdzie jest po prostu śmiesznie i miłość nie posuwa się na przód ślimaczym ruchem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 03-11-2011, 19:15   

kokodin, nie powiedziałbym, że ostrzał na ślepo. Widziałem też Onegai Teacher (gdzieś do połowy, dalej nie wytrzymałem) i jakoś mi się nie kojarzy z REC'em. Po prostu REC jest dość specyficzny, więc brałem pod uwagę tylko niektóre elementy, nie całość.
Bokura ga Ita nie widziałem, ale sporo dobrego o tym słyszałem, od ludzi na których opinii nigdy się nie zawiodłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-11-2011, 20:10   

Bokura ga ita widziałam. Miły dramat-romans. Ogólnie fajny w swoim gatunku, ale dla mnie druga połowa odcinków, była już trochę na siłę. Miło się oglądało, ale jakby ich nie było, anime nie straciłoby na tym. Mimo wszystko fajne, ale komedii tam nie znajdziesz.
Lovely complex możesz sprawdzić. To szalona komedia o miłości. Mnóstwo, naprawdę mnóstwo humoru. Rzadko się to zdarza, ale można płakać nad losem bohaterów i gagami (ze śmiechu) jednocześnie. Ja tak miałam.
Właśnie mi przyszło na myśl Ristorante paradiso, skoro interesujesz sie Bokura ga ita, to może nie będzie ci przeszkadzać brak komedii. Powyższy tytuł jest ogólnie o miłości, skomplikowanych relacjach córka-matka i po trochu historii każdego z pracowników restauracji. Dla mnie to anime było miłą chwilą relaksu między cięższymi anime.


Ostatnio zmieniony przez Gucia dnia 03-11-2011, 20:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-11-2011, 20:17   

Co do Lovely Colplexa to jedno co trzeba dodać. TO JEST WSZYSTKO W KANSAI!! OSAKAŃSKI DIALEKT!. samo to jest już ciekawe, ale to zupełnie inny klimat niż obyczajówka Rec ;P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
trix33 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 29 Paź 2011
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline
PostWysłany: 03-11-2011, 21:20   

Ciągle natykam się na ten tytuł: Lovely Colplexa Chyba naprawdę spróbuje to obejrzeć, przyda się coś gdzie można się roześmiać :)

Onegai teacher - po obejrzeniu 4 odcinku stwierdzam, że jest przeciętnie, nie jest to coś zajebistego, ale spełnia moje wymagania :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
nival1 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Lis 2011
Status: offline
PostWysłany: 04-11-2011, 13:38   

Szukam jakieś anime typu komedio-romans, które zawiera sprawy damsko-męskie(gdzie często występuje typowe dla anime "zawstydzenie" postaci), lecz wszystko w granicy rozsądku, bez żadnych trójkątów.

Akurat czytając wiadomość poprzednika, coś jak Onegai Teacher by się nadało :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 04-11-2011, 22:50   

Kimi ni Todoke - Absolutnie.

A tak poza tym, to nie są jakieś wyjątkowe wymagania. Radzę przeszukać ten temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zantax
Gość
PostWysłany: 05-11-2011, 00:44   

Witam. Widzę, że wiele osób jest w bardzo pomocnym nastroju, więc być może ktoś zechce pomóc i mi. Moje oczekiwania nie są raczej zbyt nietypowe, ale liczę na możliwe 'indywidualne podejście'. Mam nadzieję, że zostanie mi przynajmniej częściowo wybaczone nieskorzystanie z rad zawartych w poprzednich 377 stronach tego tematu...

Tak więc szukam komedii / komedii romantycznej / romansu, z tym że musi zawierać co najmniej jeden z następujących elementów:
-> główną bohaterką / jedną z głównych bohaterek jest tsundere stopniowo odkrywająca swoje uczucia do protagonisty,
-> występuje 'prawdziwa przyjaźń' pomiędzy bohaterami odmiennych płci, bez wyraźnej miłości z którejkolwiek ze stron (przynajmniej przez sporą część serii),
-> związek pomiędzy bohaterami przechodzi kolejne etapy i stabilnie się rozwija, bez utykania w miejscu 'ojej, tak bardzo go / ją kocham ale nie wiem jak wyznać moje uczucie', albo 'och, tak bardzo chciałbym się do niego / niej zbliżyć, ale nie wiem co sobie pomyśli'.

Ponadto seria nie może zawierać żadnego z następujących elementów:
-> posiada elementy horroru, shounen-ai, reverse harem,
-> głównym elementem fabuły jest ecchi,
-> humor polega głównie na eksploatowaniu motywów ecchi.

Jak widać wymagania są dość konkretne, aczkolwiek niezbyt wymyśle. Dla informacji następujące serie, które być może mogłyby komuś przyjść na myśl, już obejrzałem (kolejność przypadkowa):
-> Love Hina,
-> Chobits,
-> Onegai Teacher,
-> Onegai Twins,
-> Ai Yori Aoshi,
-> Midori no Hibi,
-> Shool Rumble,
-> Clannad,
-> Kanon,
-> Honey and Clover,
-> Nodame Cantabile,
-> Ef, a Tale of Memories,
-> Ef, a Tale of Melodies,
-> Nogizaka Haruka no Himitsu,
-> Toradora,
-> Shakugan no Shana,
-> Hayate no Gotoku.

Z góry dziękuję za każdą udzieloną pomoc :]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 377 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 376, 377, 378 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group