FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 23-10-2017, 12:02   

Keii napisał/a:
W tym sezonie oglądam wyjątkowo dużo, bo jednak coś na drugim ekranie musi lecieć w trakcie grindowania w FFXIV.

Osomatsu S2 - może i trochę gorsze niż S1, ale kto wie co będzie dalej.
Umaru S2 - Umaru jak Umaru, czasem lepiej, czasem gorzej. Z mangą jestem na bieżąco, więc raczej mnie nie zaskoczy.
Gintama - Gintamę oglądałem bardzo wyrywkowo - tu pierwsze 60 odcinków, tam większość nowszych serii. Jedynym problemem jest to, że nie znam większości pomniejszych pobocznych postaci, ale i tak jest zabawnie.
Netojuu no Susume - jakie to jest dobre! Wreszcie anime o MMO bez zbytniej dramy, niepotrzebnego fanserwisu, umierania, śpiączek i Mary Sue. Ot, dorośli grają w grę, a znaczna większość problemów jest związana ze światem poza grą. Szkoda strasznie, że autorce mangi w dalszym ciągu zdrowie nie dopisuje i nie wiadomo kiedy pojawią się nowe rozdziały.


It's alive!


Tak, wiem, żadna to niespodzianka, widziałem zdjęcia z desantu oddziału zwiadowczego >]



Netojuu no Susume Inny target niż SAO i pokłosie tegoż? Nie żeby trzydziestoletni NEET nie oglądał radośnie SAO, tudzież marzył o śpiączce, zwłaszcza w poniedziałki..

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dynamin
Gość
PostWysłany: 16-12-2017, 23:09   

Zapraszam na forum https://wilchan.org/b/
Ciekawe dykusje o anime
Głównie zajmujemy się próbami ogarnięcia złożoności serii Monogatari.
Powrót do góry
dynamin
Gość
PostWysłany: 16-12-2017, 23:28   

Zapomniałem o bardzo ważnym szczególe!
Nasze forum zabezpieczone jest przed dostępem dla niewtajemniczonyhc osób.
Należy zainstalować w przeglądarce progrtam typu adblocker np. uBlock Origin w przeglądarce Firefox i dodać następujące wpisy:

https://wilchan.org/js/wilno.js
https://wilchan.org/js/openings.js
Taka forma logowania ;)

Inaczej zobaczycie tylko nic nie znaczące cytaty :D
Żarcik ze strony administracji
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-12-2017, 21:18   

yey widzę ze forum zmarło śmiercią naturalną bez mojej zacnej osoby.
Nawet spamu już nikt nie wywala

Niemniej napiszę co by chociaż jeden kontrowersyjny post był na koniec roku.

Mahoujin Guru Guru (2017) okazało się całkiem niezłym serialem
Zgubili mnie 2 razy, gdy przeskoczyli ze ścieżki A na ścieżkę B gdzieś w połowie serii kiedy materiał z pierwszego sezonu się kończył i przeskoczyli na zawartość drugiego oryginalnego sezonu. Muszę przyznać że pomimo gorszej jakości materiału z drugiego sezonu został on niezłe skondensowany i dość ciekawie połączony. Przynajmniej nie było tego wtf gdzie połowa pierwszego sezony została uznana za niebyłą. Potem zmylili mnie odcinkiem z wyspy poza czasem. Dzień świstaka bez prologu...
Poza tymi dwoma momentami , które były bardziej zmyłka , niż problemem, wydaje mi się ze to było moje anime sezonu.
Muzyka w finałowej walce zmusiła mnie do płaczu, ponieważ przypomniała że to już koniec, że seria za chwilę będzie w przeszłości jak wszystkie poprzednie części. Mimo że finał nie był jakiś smutny.
Tak więc jest mi smutno, ze się skończyło. Było tak głupie i tak zabawne i tak nostalgiczne, że drugiej takiej kombinacji nie będzie nigdy.

a dla wszystkich zombie i nekrofili, wesołych świat

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 23-12-2017, 16:27   

A ja dropnąłem apokryfy do YuYuYu, bo nudne... i z autentycznych nowości zostało mi obyczajowe SoL #1291346145, czyli 'Just Because'. W Japonii to jest ten czas, więc pewnie dlatego wszystko obraca się wokół egzaminów na studia... A poza tym, signum temporis... w Japonii w miejsce nieśmiertelnych keitai przebiły się smartfony.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-12-2017, 10:20   

Żeby te wszystkie 1214135 SoL były przynajmniej w połowie tak dobre jak Just Because.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 26-12-2017, 11:59   

Houseki no Kuni - ok, tu wyszło to bardzo dobrze. Ładnie zakończyli. Animacja czasem trochę kulała, bo CG jeszcze nie jest na tym etapie, ale nadal jest to chyba najlepsze anime tego typu. 9/10

Kekkai Sensen & Beyond - yep, to czego się spodziewałem. trudno mi tą serię ocenić, bo to takie patrzadło dla poprawienia humoru. Będzie coś w okolicach 8-ki lu 7-ki.

Mahoujin Guru Guru - zgadzam się z kurczakiem, dobra seria. Chyba mocne 7/10. Dla dzieci nawet więcej.

Kujira no Uta - uch... wyszła kupa. Mogłem się spodziewać, że shounen robiony przez panie dla pań będzie odmienny w swoim wydźwięku, ale nie sądziłem, ze tak bardzo to będzie skopane. Cóż, nadal uważam, ze świat jest ok. Nadal uważam, że fabularni nie jest to aż tak złe (aczkolwiek dobre też nie jest). Problemem są postaci i ich nieustanne gadki szmatki o uczuciach, które często mają się do akcji jak pieść do nosa. Graficznie może się podobać, ale nie musi. W mandze ta kreska działa lepiej. No i antagoniści nie są jakoś szczególnie ciekawi. Jest słabo. jak dla mnie w okolicach 4-ki. Jestem ciekaw, czy to wina materiału źródłowego, czy też skopali anime.

Z innych:
Abashiri Ikka - nadrabiam anime Go Nagaia. I to jest ciekawe. To anime jest zwyczajnie słabe. Bynajmniej nie dlatego, ze materiał źródłowy jest nie do zadaptowania, ale dlatego, że zostało to zrobione wyjątkowo nieudolnie. Zabito humor tej serii. Na porządne sceny akcji nie było kasy. Wyszło dziadostwo. 2-3/10.
To jest bardzo dobry przykład jak nie robić anime.

Przyszły sezon wygląda ciekawie:
Hakumei to Mikochi - jestem ciekaw co z tym zrobią. Manga jest piciu herbaty i jedzeniu ciastek, ale i tak czytam z powodu świetnej kreski. Czy ten klimat się uda przenieść na ekran i nie zanudzić ludzi na śmierć?

Poza tym Trigger i Darling in the Franxx. Ma gdzieś, ze fabuła wygląda źle.

Itou Junji: Collection - yey, w końcu mangowy horror doczeka się jakichś reprezentantów.

Kokkoku - Geno to chyba duchowy spadkobierca Manglobe. Wydaje się być ok.

Overlord II - S1 był ok.

Saiki S2 - Saiki wychodzi bardzo dobrze jako anime.

Violet Evergarden - ludzie się masturbują do PV-ki, a to tylko adaptacja LN-ki. LN-ki w większosci wypadków adaptują się wielką śmierdzącą kupę. Nie wróżę, ale zerknę.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 07-01-2018, 18:35   

vries napisał/a:


Overlord II - S1 był ok.




S2 też jest ok.

vries napisał/a:

Violet Evergarden - ludzie się masturbują do PV-ki, a to tylko adaptacja LN-ki. LN-ki w większosci wypadków adaptują się wielką śmierdzącą kupę. Nie wróżę, ale zerknę.

Lut się podnieca, bo Mc wygląda jak taka bardziej zanimowana Saber. Production values są widoczne, to akurat trzeba przyznać.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 11-01-2018, 16:44   

Overlord II, yup.

Ja też cieszę się na Death March niemożliwie długi tytuł blah blah, bo mangę śledzę od dawna. Nie, żeby to było coś więcej niż standardowy merysułowaty isekai...

Za to od Karakai Jouzu... będę chyba intencyjnie stronił. Manga to idealna forma dla tego, nie wierzę żeby z tego wyszło cokolwiek strawialnego. Chociaż... może...

I to by w zasadzie było chyba na tyle. Rany, no, gdzie się podziały tytuły na miarę Banner of the Stars, RahXephona, Star Drivera czy Code Geass? Przełknąłbym już nawet Macross Frontier...

Btw., Batoto zdechło. Serwery będą wyłączane od 18 do 28, ale niektóre CDNy już padły. Welp. Czas podciągnąć się z tym, co leżało na półce "na później".

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 12-01-2018, 10:55   

Ok, ogólnie stronię od serii z gatunku "słodkie dziewczynki robią słodkie rzeczy", a pomysł w sumie dość typowych licealistek jadących na Antarktydę, jak by nie patrzeć, jest dość idiotyczny, aleeeee... z jakiegoś powodu odpaliłem pierwszy odcinek Sora Yori mo Tooi Basho. Od razu potem odpaliłem drugi. I ja (o zgrozo!) chcę więcej. Ładne to, sympatyczne to
Spoiler: pokaż / ukryj
, trochę głupie to
i ogląda się to zaskakująco przyjemnie. W sumie trochę szok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 14-01-2018, 14:17   

wa-totem napisał/a:
Rany, no, gdzie się podziały tytuły na miarę Banner of the Stars, RahXephona, Star Drivera czy Code Geass?

Darling in the Franxx? - pierwszy odcinek może dość wtórny, ale przy nastawieniu na rzemieślniczą robotę seria powinna nadawać się do oglądania. Póki co to trochę takie wymieszanie elementów z Evangeliona, Pacific Rim i Star Drivera (ta sama osoba odpowiedzialna za projekty mechów).

Violet Evergarden 01 - odcinek sprawia wrażenie prologu przed właściwą historią. Trudno powiedzieć, czy będzie angażujące emocjonalnie, lecz na pewno to cukierek dla oczu.

Mitsuboshi Colors 01 - chyba najlepsze pierwsze wrażenie. Ichigo Mashimaro naszych czasów.

Karakai Jouzu no Takagi-san 01 - trochę mieszane uczucia. O ile psikusowe podchody są obiecującym tematem, to chłopak mógłby trochę wyluzować i przestać się użalać nad sobą.

Cardcaptor Sakura: Clear Card Hen 01-02 - oprawa daje radę, ale w dalszym ciągu mam wrażenie, że to bardziej wymuszona dokrętka niż należyta kontynuacja.

Basilisk cośtam cośtam S2(?) 01 - nuda i nędza. Taki skok na kasę z włożeniem najmniejszego wysiłku.

Toji no Miko 01-02 - trochę mnie ciekawi, co dalej, ale nie polecam - choćby przez to, że logiki tu za grosz.

Yuru Camp 01-02 - wystarczyłoby odstrzelić głównego moebloba i byłaby to niezła, relaksująca seria.

Natomiast z kinówek:
Lu Over the Wall - z opisu sądziłem, że to będzie trochę takie Ponyo 2.0 ze starszymi bohaterami, lecz ostatecznie się zawiodłem (i pogłębia to moje mieszane uczucia względem Masaakiego Yuasy jako reżysera). W zasadzie wszystko - od fabuły, poprzez relacje między postaciami, aż do animacji - jest jakieś takie rozlazłe.

Ancien and the Magic Tablet - tu z kolei na wstępie oczekiwałem czegoś pośledniego i się miło rozczarowałem. Film przyjemny dla oczu, ma sensowną bohaterkę i dość nośny motyw z tym jak wydarzenia z rzeczywistego świata i snów dziewczęcia układają się w ciągłą fabułę. Szkoda tylko, że twórcy zawalili to w końcówce, bo tam
Spoiler: pokaż / ukryj
z wydarzeniami ze snu idą w przesadną efektowność, po czym okazuje się, że ma się to nijak do rzeczywistego świata.
Zamiast pójść na całość zrobili całą wstecz.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-01-2018, 17:56   

fm napisał/a:
Toji no Miko 01-02 - trochę mnie ciekawi, co dalej, ale nie polecam - choćby przez to, że logiki tu za grosz.

Ale zauważ, że się z tym nie kryją, ja polecam, ładne mundurki mają.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 17-01-2018, 18:06   

Godzilla: Planet of Monsters.

Pomijając detal iż mogłaby to być kontynuacja/prequel Sidonii <animacja nie pomaga w tym odczuciu>, solidny film akcji. Widać iż sporo assetów wykorzystano we wcześniejszych projektach, lecz dzięki temu animacja nie jest "cinematic". Zilla jest epicka i kopie zadki, obcy jak to obcy, knują, a MC jest hotblooded.



fm napisał/a:
wa-totem napisał/a:
Rany, no, gdzie się podziały tytuły na miarę Banner of the Stars, RahXephona, Star Drivera czy Code Geass?

Darling in the Franxx? - pierwszy odcinek może dość wtórny, ale przy nastawieniu na rzemieślniczą robotę seria powinna nadawać się do oglądania. Póki co to trochę takie wymieszanie elementów z Evangeliona, Pacific Rim i Star Drivera (ta sama osoba odpowiedzialna za projekty mechów).



a sceny akcji reżyseruje animator DieBustera.

A widziałeś projekt, heh, kokpitu?

Zasadniczo jest nieźle. Wstęp solidny, chociaż naprawdę, perwerta z zaskoczenia mogli sobie darować.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 20-01-2018, 21:23   

Slova napisał/a:
Ale zauważ, że się z tym nie kryją, ja polecam, ładne mundurki mają.

Zgadzam się z tą opinią. Ma troszkę tego uroku Upotte i GuP. Solidny średniak.

Basilisk 1-2 - bardzo słabe wykonanie. Ci ninja tacy nijacy. Hitem to nie będzie.

Darling in the Franxx 1-2 - oj, będzie rewolucja na miarę Aquariona. Nawet symulator w kształcie tyłka. Głupie to, ale wykonanie bardzo dobre. Postaci wydają się też dobrze zrobione.

Violet Evergarden - ech... ładne, ale fabularnie na razie słabo (czyli tak jak pisałem). Do tego gejowo, bo pan w szpilkach. Słyszałem opinię, ze właściwa akcja ma się zacząć po 3-cim epizodzie.

Hakumei to Mikochi - bardzo ciężko mi się to ogląda z racji, że znam pierwowzór. Do tego nie jest to dynamiczna seria. Nie zmienia to faktu, że w zasadzie polecam, bo jak pisałem wcześniej pierwowzór jest dobry.

Kokkoku - nawet nawet. Spodziewałem się czegoś gorszego. Wykonanie bywa słabe graficznie, ale to wszystko. Solidnie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 25-01-2018, 20:01   

FranXXX 02
Smk napisał/a:

A widziałeś projekt, heh, kokpitu?

Zasadniczo jest nieźle. Wstęp solidny, chociaż naprawdę, perwerta z zaskoczenia mogli sobie darować.

Jakoś się nie dziwię, że mangową wersję powierzyli znanemu z To-love ru Kentaro Yabukiemu. W drugim odcinku twórcy tak bardzo mrugają do widzów z podtekstami seksualnymi, że staje się to tikiem nerwowym. Jako że nieszczególnie mnie interesuje, czy protagonista się wyleczy z odpowiednika problemów z erekcją, raczej podziękuję.

Violet Evergarden 03 - nie jest to jeszcze natychmiastowy klasyk gatunku, ale widzę tendencję wzrostową. Tym niemniej na miejscu adresata tak sformułowanego listu
Spoiler: pokaż / ukryj
sprawdziłbym, czy siostra przypadkiem nie popełniła samobójstwa.


Karakai Jouzu no Takagi-san 02 - twórcy anime potrafią sięgać 20 rozdziałów dalej, a i tak nic się nie zmienia. "Więcej tego samego" nie zawsze jest wadą, ale taki rodzaj niezbalansowanej relacji mnie nieszczególnie bawi.[/b]

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 532 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group