FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  IRC (qchat mibbit)  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 531, 532, 533
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...

Status: offline
PostWysłany: 10-03-2018, 12:26   

Nyanpasu!
Niedawno skończyłem oglądać Non Non Biyori. Całkiem sympatyczna seria o życiu w japońskiej wsi. Bardzo ładne wizualnie, zwłaszcza tła. Chwilami było nostalgicznie (sam się kiedyś bawiłem takimi samolocikami, że o kolorowej sprężynce nie wspomnę). Mamy też lekki wątek shoujo-ai w postaci Hotaru wcale nie mającej obsesji na punkcie Komari - najsłodszej senpai ever.

Zastanawiam się, jak to właściwie działa w japońskim systemie edukacji, bo mam wrażenie, że IRL w sytuacji podobnej do tej w anime (na wsi jest ledwie garstka uczniów, z czego każdy chodzi do innej klasy) wiejska szkoła zostałaby zamknięta, a dzieci dojeżdżałyby do najbliższego miasta... Ale z drugiej strony wtedy nie byłoby tego anime.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 05-04-2018, 14:29   

korsarz napisał/a:
IRL w sytuacji podobnej do tej w anime
IRL tak to właśnie tam działa, bo na tak głębokiej prowincji dojazd byłby długotrwały. Oni tam miewają miejscowości gdzie pociąg przyjeżdża wieczorem, odjeżdża rano i to jest cała komunikacja... a droga wąska, z mijankami i niespodziankami typu traktor po drodze. I tak wiele kilometrów przez góry lub kolejne doliny wiodące do wybrzeża. Pal sześć, jeśli 'twoja' wieś jest w górze doliny, a w jej dole jest jakaś osada, ale co jeśli ona jest trzy czy pięć takich dolin w górę albo w dół wybrzeża?

Od strony papierowej to funkcjonuje jak indywidualny tok nauczania. I tu trafiamy do sedna... alternatywa to bardzo często nie dojazd, a szkoła z internatem, tyle że wybór jest życiowy: duża kasa/stypendium i rozłąka, albo praktyczne pogrzebanie szansy edukacyjnej. Jeżeli nie jesteś posażnym kawalerem/panną, i nie zamierzasz zaraz po szkole wejść w rodzinny interes/zakładać rodziny... no.

Numer Gadu-Gadu
3869750
a taki jeden...

PostWysłany: 06-04-2018, 12:15   

No, w takim układzie to by miało sens. Czyli to nie owoc wyobraźni autorów (przynajmniej w tym kontekście). Podobny pomysł kilkurocznikowej klasy widziałem chyba jeszcze w Higurashi, jeśli dobrze pamiętam. Też na wsi.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 06-04-2018, 18:36   

Zgadza się.

U nas koncepcja takiej 'odizolowanej prowincji' jest ciężka do łyknięcia, bo mamy kraj - równinny wygwizdów, czyli stojąc w środku masz kilkaset km w dowolną stronę i cały czas z grubsza równe, zanim natkniesz się na jakąś istotniejszą przeszkodę.

Japonia to ma w tym stylu Kansai, i tyle.

Numer Gadu-Gadu
3869750
a taki jeden...

PostWysłany: 21-05-2018, 18:12   

Niedawno miałem okazję zajrzeć na Netflixa. Anime, które na nim ostatnio obejrzałem, było "Violet Evergarden". Graficznie perełka. Cytując pewnego starszego pana z filmu Spielberga - https://www.youtube.com/watch?v=x2GHXKYKKi4 . Fabuła może momentami była naiwna, ale mnie to aż tak nie przeszkadzało. Z kolei takiego natężenia "feels" nie widziałem chyba od drugiej połowy "Haibane Renmei" - co już samo w sobie jest osiągnięciem. No cóż, kto powiedział, że historia niedostosowanego społecznie byłego dziecięcego żołnierza
Spoiler: pokaż / ukryj
(który przez większość dzieciństwa był traktowany przez ludzi bardziej jak narzędzie, niż jak człowiek, z wyjątkiem pewnego majora)
będzie lekką komedią?

Innym tytułem, który obejrzałem, był Aggretsuko - całkiem zabawna fuzja Hello Kitty, Dilberta i Detroit Metal City - panda mała odreagowująca codzienne frustracje związane z pracą w biurze śpiewając death metal. + trollująca Fenneko.

edit: 24.05.2018
Dla odmiany po VE postanowiłem obejrzeć sobie KonoSubę. Póki co, całkiem fajna parodia gier RPG.
Cytat:
Więc chcesz zostać poszukiwaczem przygód? Dobra, proszę wpłacić wpisowe

Wnioski po obejrzeniu drugiego odcinka:
- lepiej nie marnować czasu na gadanie, gdy ścigają cię wielkie, głodne żaby
- nie ustawiać kapłanowi/magowi skryptu SI na "agresywny"*
- dobrze byłoby mieć inne zaklęcia w zanadrzu, niż dragu slave... przepraszam, explosion

* aluzja do gry Icewind Dale, gdzie można było ustawiać automatyczne zachowanie się postaci przy włączonej SI drużyny. Skrypt agresywny oznacza, że postać rzuca się na każdego przeciwnika, jakiego zobaczy. O ile to jest dobre dla wojowników i barbarzyńców (ew. paladynów), tak dla magów i kapłanów raczej nie bardzo...

edt: 25.05.2018
Odcinek 4. Chodźmy poćwiczyć eksplozje na tym opuszczonym zamku, na pewno nikt nie będzie miał do nas pretensji...
Dullahan napisał/a:
Co za debil ciągle wali eksplozjami w mój dom?!

No, chyba jednak będzie.

edit: 27.05.2018
Odcinek 6. Słabością Dullahana jest
woda, tak? Może by tak wylać na niego całe jezioro? Pal diabli zniszczony mur, zalane budynki i ewentualne zniszczone zbiory...

edit: 30.05.2018
Odcinek 9 pod znakiem kopania w zlew. Może nie tyle kopania w zlew co zamawiania usług w pewnym lokalu dla panów, ale rezultat podobny, zakładając, że zlew nie zwróci ci czarnego puddingu.
Cytat:
Kazuma seem to have enjoyed it more than succubus
... przynajmniej do czasu, gdy okazało się,
że succubus została złapana przez Aquę zanim zdołała zrobić cokolwiek.
. Oops.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Strona 533 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 531, 532, 533
Odpowiedz do tematu