FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 531, 532, 533
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 10-03-2018, 12:26   

Nyanpasu!
Niedawno skończyłem oglądać Non Non Biyori. Całkiem sympatyczna seria o życiu w japońskiej wsi. Bardzo ładne wizualnie, zwłaszcza tła. Chwilami było nostalgicznie (sam się kiedyś bawiłem takimi samolocikami, że o kolorowej sprężynce nie wspomnę). Mamy też lekki wątek shoujo-ai w postaci Hotaru wcale nie mającej obsesji na punkcie Komari - najsłodszej senpai ever.

Zastanawiam się, jak to właściwie działa w japońskim systemie edukacji, bo mam wrażenie, że IRL w sytuacji podobnej do tej w anime (na wsi jest ledwie garstka uczniów, z czego każdy chodzi do innej klasy) wiejska szkoła zostałaby zamknięta, a dzieci dojeżdżałyby do najbliższego miasta... Ale z drugiej strony wtedy nie byłoby tego anime.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 05-04-2018, 13:29   

korsarz napisał/a:
IRL w sytuacji podobnej do tej w anime
IRL tak to właśnie tam działa, bo na tak głębokiej prowincji dojazd byłby długotrwały. Oni tam miewają miejscowości gdzie pociąg przyjeżdża wieczorem, odjeżdża rano i to jest cała komunikacja... a droga wąska, z mijankami i niespodziankami typu traktor po drodze. I tak wiele kilometrów przez góry lub kolejne doliny wiodące do wybrzeża. Pal sześć, jeśli 'twoja' wieś jest w górze doliny, a w jej dole jest jakaś osada, ale co jeśli ona jest trzy czy pięć takich dolin w górę albo w dół wybrzeża?

Od strony papierowej to funkcjonuje jak indywidualny tok nauczania. I tu trafiamy do sedna... alternatywa to bardzo często nie dojazd, a szkoła z internatem, tyle że wybór jest życiowy: duża kasa/stypendium i rozłąka, albo praktyczne pogrzebanie szansy edukacyjnej. Jeżeli nie jesteś posażnym kawalerem/panną, i nie zamierzasz zaraz po szkole wejść w rodzinny interes/zakładać rodziny... no.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 06-04-2018, 11:15   

No, w takim układzie to by miało sens. Czyli to nie owoc wyobraźni autorów (przynajmniej w tym kontekście). Podobny pomysł kilkurocznikowej klasy widziałem chyba jeszcze w Higurashi, jeśli dobrze pamiętam. Też na wsi.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 06-04-2018, 17:36   

Zgadza się.

U nas koncepcja takiej 'odizolowanej prowincji' jest ciężka do łyknięcia, bo mamy kraj - równinny wygwizdów, czyli stojąc w środku masz kilkaset km w dowolną stronę i cały czas z grubsza równe, zanim natkniesz się na jakąś istotniejszą przeszkodę.

Japonia to ma w tym stylu Kansai, i tyle.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 21-05-2018, 17:12   

Niedawno miałem okazję zajrzeć na Netflixa. Anime, które na nim ostatnio obejrzałem, było "Violet Evergarden". Graficznie perełka. Cytując pewnego starszego pana z filmu Spielberga - https://www.youtube.com/watch?v=x2GHXKYKKi4 . Fabuła może momentami była naiwna, ale mnie to aż tak nie przeszkadzało. Z kolei takiego natężenia "feels" nie widziałem chyba od drugiej połowy "Haibane Renmei" - co już samo w sobie jest osiągnięciem. No cóż, kto powiedział, że historia niedostosowanego społecznie byłego dziecięcego żołnierza
Spoiler: pokaż / ukryj
(który przez większość dzieciństwa był traktowany przez ludzi bardziej jak narzędzie, niż jak człowiek, z wyjątkiem pewnego majora)
będzie lekką komedią?

Innym tytułem, który obejrzałem, był Aggretsuko - całkiem zabawna fuzja Hello Kitty, Dilberta i Detroit Metal City - panda mała odreagowująca codzienne frustracje związane z pracą w biurze śpiewając death metal. + trollująca Fenneko.

edit: 24.05.2018
Dla odmiany po VE postanowiłem obejrzeć sobie KonoSubę. Póki co, całkiem fajna parodia gier RPG.
Cytat:
Więc chcesz zostać poszukiwaczem przygód? Dobra, proszę wpłacić wpisowe

Wnioski po obejrzeniu drugiego odcinka:
- lepiej nie marnować czasu na gadanie, gdy ścigają cię wielkie, głodne żaby
- nie ustawiać kapłanowi/magowi skryptu SI na "agresywny"*
- dobrze byłoby mieć inne zaklęcia w zanadrzu, niż dragu slave... przepraszam, explosion

* aluzja do gry Icewind Dale, gdzie można było ustawiać automatyczne zachowanie się postaci przy włączonej SI drużyny. Skrypt agresywny oznacza, że postać rzuca się na każdego przeciwnika, jakiego zobaczy. O ile to jest dobre dla wojowników i barbarzyńców (ew. paladynów), tak dla magów i kapłanów raczej nie bardzo...

edt: 25.05.2018
Odcinek 4. Chodźmy poćwiczyć eksplozje na tym opuszczonym zamku, na pewno nikt nie będzie miał do nas pretensji...
Dullahan napisał/a:
Co za debil ciągle wali eksplozjami w mój dom?!

No, chyba jednak będzie.

edit: 27.05.2018
Odcinek 6. Słabością Dullahana jest
Spoiler: pokaż / ukryj
woda, tak? Może by tak wylać na niego całe jezioro? Pal diabli zniszczony mur, zalane budynki i ewentualne zniszczone zbiory...


edit: 30.05.2018
Odcinek 9 pod znakiem kopania w zlew. Może nie tyle kopania w zlew co zamawiania usług w pewnym lokalu dla panów, ale rezultat podobny, zakładając, że zlew nie zwróci ci czarnego puddingu.
Cytat:
Kazuma seem to have enjoyed it more than succubus
... przynajmniej do czasu, gdy okazało się,
Spoiler: pokaż / ukryj
że succubus została złapana przez Aquę zanim zdołała zrobić cokolwiek.
. Oops.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-09-2018, 17:43   

Eureka 7 hi evolution

pierwsze 20 minut jest boskie, 25 nawet
niestety cała reszta to koszmar
Spoiler: pokaż / ukryj
niskobudżetowy montaż scen z anime z nieco inną historią niż w prime universe
nie mówiąc już o tym w którym momencie ucięli
dla fanów dubbingu dodam ,ze z aktorów którzy ponownie podieli swoje role , plamę dał tylko Johny Yong Bosch oraz jedna jedyna kwestia Mathewa brzmi jak ktoś z kosmosu
tak czy inaczej dał bym pierwszym 25 minutom 8,5/10 rezcie nie dał bym nawet 3

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
set
Gość
PostWysłany: 25-09-2018, 13:38   

czemu piszesz bez kropek i dużych liter?
Powrót do góry
Avalia Płeć:Kobieta
Love & Roll


Dołączyła: 25 Mar 2007
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-03-2019, 09:24   

I tak nie mam lepszego miejsca by się z tym podzielić to mogę popisać do pustki ;D
Aktualnie na mojej liście mam Black Clover, Boruto, SAO: Alicization i drugi sezon Moba. Głównie tasiemce a przede wszystkim serie bieżące. Zwykle między to wszystko wpada jakiś szybki tytuł na raz (ostatnio było to Tsurune).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kto? ja?
Gość
PostWysłany: 11-04-2021, 18:07   

Furuba
Powrót do góry
kto? ja?
Gość
PostWysłany: 11-04-2021, 18:07   

Fruits Basket 2 sezon
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 533 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 531, 532, 533
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group