FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 55, 56, 57 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
Aluvara Płeć:Kobieta
Dracophilia


Dołączyła: 08 Kwi 2013
Skąd: Faerun
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2013, 12:14   

Tren napisał/a:

Jakby to powiedzieć, anime jest jeszcze w miarę bo realizuje tylko ten kawałek mangi z mniejszą ilością traum i socjopatii. Natomiast manga to już festiwal przemocy i dysfunkcji w rodzinie oraz tragicznych przeszłości, pokazany jednak bardzo zgrabnie, więc osobiście zachęcałabym do zapoznania się z mangową wersją. Jak normalnie nie trawię shoujo tak to jest całkiem dobre. Niemniej, zdecydowanie nie nazwałabym tego "serią dla młodszych".

Osobiście polecałabym mangę Hatenkou Yuugi - naprawdę silna główna bohaterka, poruszane dość poważne i niełatwe wątki, a jednocześnie seria ma spory dystans do siebie i specyficzny humor. I jest pewna liczba panów zainteresowana bohaterką. I wiem, że kreska w pierwszym tomie jest paskudna, ale później naprawdę się poprawia.


Co do Hatenkou Yuugi to niedawno zaczęłam oglądać anime i wygląda na to, że trafia w moje gusta. A skoro mówisz, że jest nawet lekko haremowe to tym bardziej.

Dzięki za polecenie tytułów, ale trochę mang już w życiu przeczytałam i teraz chciałabym nadrobić anime dla równowagi (mnóstwo serii kiedyś zaczęłam i nie skończyłam). Zakonotuję sobie jednak na zaś, że to pozycje warte uwagi, choć we Fruits Basket się takich wątków nie spodziewałam (myślałam, że to raczej takie lżejsze shoujo).

A widział ktoś może Hakushaku to Yousei? Warto zerknąć czy to raczej nic interesującego? Wygląda jak lekka komedia w starodawnej oprawie, ale wiadomo jak bywa.


Ostatnio zmieniony przez Aluvara dnia 09-04-2013, 12:58, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-04-2013, 12:55   

Aluvara napisał/a:
Co do Hatenkou Yuugi to niedawno zaczęłam oglądać anime i wygląda na to, że trafia w moje gusta. A skoro mówisz, że jest nawet lekko haremowe to tym bardziej.

W anime jest co najwyżej lekko zarysowany trójkąt. Dla większej ilości panów w ten czy inny sposób zainteresowanych protagonistką trzeba zapoznać się z (niestety w tym momencie zawieszoną) mangą. Poza tym może od razu uświadomię, że anime jest tylko reklamówką mangi więc składa się z fillerów z trzech pierwszych tomów i jest zakończona cokolwiek wyjętym z kontekstu wątkiem z któregoś z późniejszych tomów.

A Fruit Basket w sumie na początku wygląda jak takie nieprzesadnie ciężkie shoujo o lekko struamowanych panach na których ciąży klątwa i po prostu w miarę rozwoju fabuły wychodzi coraz bardziej, że sytuacja w rodzinie Sohma jest znacznie gorsza niż mogło się wydawać.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-04-2013, 15:11   

Aluvara napisał/a:
No, apetyt to mam, choć niekoniecznie na słodkie... właśnie ciężko znaleźć jakiś naprawdę dobry tytuł z tego rodzaju (a męski harem + josei to jeszcze trudniej), z kolei w haremówkach dla panów można przebierać jak w ulęgałkach.


Jezus, proporcjonalnie do ilości ogółu wydawanego anime ilość rasowych serii josei jest mikroskopijna. A jeżeli to jeszcze zawęzić przez wymogi takie, jak obecność męskiego haremu, to spokojnie mogę powiedzieć, że już wymieniono wszystko, co ten apetyt może zaspokoić na poziomie ;) A nawet trochę więcej, bo tego zwyczajnie nie ma.

Jeżeli przyjmujesz do wiadomości przymknięcie oka na kwestię męskiego haremu, to mogę też polecić ci moją ulubioną serię josei, Honey and Clover. Jeżeli to również będzie zaspokajać twój apetyt, no to idąc tym tropem możemy powyciągać jeszcze trochę dobrych tytułów. Będzie to jednak ciągle ilość znikoma, jeżeli porównać ją do wspomnianych przez ciebie shounenowych haremówek.

Nie ma to jednak jedynie złych stron - pośród kilku kamieni łatwiej znaleźć diament, niż przekopując się za nim przez zwały piasku na plaży... Tym bardziej, że ta plaża, mimo rozmiarów, jest mniej zasobna...

A jeszcze co do Hakushaku to Yousei - wymieniane przeze mnie wcześniej tytuły klasyfikuje jako: "warto obejrzeć". Zestawiając je z HtY mogę o tym ostatnim powiedzieć co najwyżej: "da się obejrzeć". To chyba najprecyzyjniejsza skrótowa ocena na jaką mnie stać :)

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aluvara Płeć:Kobieta
Dracophilia


Dołączyła: 08 Kwi 2013
Skąd: Faerun
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2013, 20:05   

Tren napisał/a:
Dla większej ilości panów w ten czy inny sposób zainteresowanych protagonistką trzeba zapoznać się z (niestety w tym momencie zawieszoną) mangą.


Szkoda, że zawieszoną, bardzo nie lubię, kiedy historia się urywa... ciągle nie mogę przeboleć NANY.

Costly, josei ogólnie jak najbardziej mnie interesuje (seinen również, ale z tym łatwiej). Mang tego typu trochę już zaliczyłam, a z anime to właściwie tylko Paradise Kiss i NANA, obecnie jestem w połowie Kuragehime, a w kolejce czeka Usagi Drop.
O Honey and Clover słyszałam sporo dobrego, ale trochę się obawiam, że to zbyt spokojna seria jak dla mnie, generalnie wolę, jak na ekranie więcej się dzieje.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2013, 20:59   

*proszę o usunięcie tego posta*

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki



Ostatnio zmieniony przez Gamer2002 dnia 09-04-2013, 22:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-04-2013, 22:22   

Aluvara napisał/a:
O Honey and Clover słyszałam sporo dobrego, ale trochę się obawiam, że to zbyt spokojna seria jak dla mnie, generalnie wolę, jak na ekranie więcej się dzieje.


Mhm, cóż, polecam przynajmniej spróbować - moja opinia obiektywna nie będzie, bo i już wcześniej stwierdziłem, że to mój ulubiony przedstawiciel gatunku, ale co tam - mała ilość tytułów w tym obrębie sprawia, że wróżę ci, iż i tak prędzej czy później sama się skusisz, jeżeli zainteresowanie gatunkiem nie zniknie.

Przechodząc dalej, skoro interesują cię też inne dobre serie josei, to ciut jeszcze dodam. Przyznam wpierw jednak, że planowałem zacząć wymienianie od tych, które są w twoim ostatnim poście, o ironio, przez co niewiele mi zostało do dodania. Tak czy inaczej:

Chihayafuru na początek, pod wpływem uwagi odnośnie ilości akcji na ekranie. To jest ciekawy eksperyment z dużym potencjałem na ciepłe przyjęcie - seria sportowa, z demografią wyraźnie ukierunkowaną na josei, skupiająca się na sporcie, który z sportem przeciętnemu Europejczykowi w życiu się nie skojarzy. Właśnie charakter tego sportu sprawia, że dało się połączyć gatunki, których wcześniej nikt (wedle mojej wiedzy) nie ważył się łączyć. A już na pewno nie z takim dobrym efektem.

Nodame Cantabile , romans z okruchami życia, wedle twórców, okruchy życia z romansem, w mojej opinii. Bohaterami są studenci akademii muzycznej, czego efektem jest ogrom muzyki instrumentalnej w tym tytule. "Muzyka poważna" brzmi cholernie poważnie i nie nastraja na wiele akcji, ale to zostało świetnie wyważone całkiem obficie serwowanym humorem - takim taktownym i w pewnych granicach, często "półżartem, półserio". Odbiór u mnie był bardzo pozytywny, choć z trzech wydanych sezonów nie byłem szczególnie oczarowany drugim, nie spadającym poniżej pewnego poziomu, ale też nie wzlatującym na poziom sąsiadek. Za to sam fakt, że są trzy i zamykają historię, to już rzecz bardzo pozytywna.

Do tego dorzucę dwa małe desery: Otona Joshi no Anime Time: Kawamo o Suberu Kaze i Hotarubi no Mori e. Bez opisów, bo to krótkie deserki, tylko z jedną uwagą - Hotarubi jest w teorii shoujo, ale ma dla mnie - przepraszam za mgliste stwierdzenie - feeling bliższy jednak starszej demografii.

Hm, do tego ostrzeżenie - nie lubisz urwanych mang? No to uzbrajaj nerwy na koniec Kuragehime, oj uzbrajaj :] Warto, ale wciąż, eh... ;p

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aluvara Płeć:Kobieta
Dracophilia


Dołączyła: 08 Kwi 2013
Skąd: Faerun
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2013, 15:11   

Costly napisał/a:

Mhm, cóż, polecam przynajmniej spróbować - moja opinia obiektywna nie będzie, bo i już wcześniej stwierdziłem, że to mój ulubiony przedstawiciel gatunku, ale co tam - mała ilość tytułów w tym obrębie sprawia, że wróżę ci, iż i tak prędzej czy później sama się skusisz, jeżeli zainteresowanie gatunkiem nie zniknie.


Spróbować na pewno spróbuję, z dobrą serią zawsze warto się zapoznać. Zresztą anime potrafi zaskoczyć, w takim Natsume Yuujinchou też dużo akcji nie ma, a bardzo mnie wciągnęło. I czasem ma się po prostu ochotę na coś spokojniejszego.

Costly napisał/a:
Hm, do tego ostrzeżenie - nie lubisz urwanych mang? No to uzbrajaj nerwy na koniec Kuragehime, oj uzbrajaj :] Warto, ale wciąż, eh... ;p


Haha, no wiem, przygotowana na to jestem, ale zawsze jest szansa na 2 sezon, albo przynajmniej OVA.

Dzięki wielkie za pomoc, zawsze to lepiej zasięgnąć opinii starszego wyjadacza, niż się posiłkować suchymi opisami z internetu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CuteHell Płeć:Mężczyzna
IceQueen


Dołączył: 18 Kwi 2013
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 18-04-2013, 20:56   Dane anime czyli poszukuje

Witam,
jako nowy uzytkownik nie wiem czy byl taki temat a dokladniej, czy ktos ma dokladnie taki sam gust jak ja, poniewaz obejrzalem juz dosc duzo anime roznego typu, ale szukam anime szczegolnego rodzaju przykladem jest
"Hagure Yuusha no Estetica."
A dokladniej polaczone gatunki : Komedia/Romans/Supermoce(Mecha,nadprzyrodzone)/Ecchi(Lub Harem)
Aniem w ktorym glowny charakter nie jest jakims słabeuszem(EDIT:Albo jest ale z kazdym odcinkiem jest silniejszy i coraz lepiej panuje nad mocami itp.) i nie jest za przeproszeniem głupkiem... Bo takie anime sie zdarzaly.
Dzieki z góry
Pozdrawiam
CuteHell

Jest taki temat. Jest on nawet przyklejony u góry strony, by nowi użytkownicy mogli go łatwo zauważyć. Scalono. Tren
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-04-2013, 22:14   

Cytat:
A dokladniej polaczone gatunki : Komedia/Romans/Supermoce(Mecha,nadprzyrodzone)/Ecchi(Lub Harem)

Ichiban Ushiro no Daimaou , Toaru Majutsu no Index albo Ranma 1/2.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
CuteHell Płeć:Mężczyzna
IceQueen


Dołączył: 18 Kwi 2013
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 18-04-2013, 22:47   

Urawa napisał/a:
Cytat:
A dokladniej polaczone gatunki : Komedia/Romans/Supermoce(Mecha,nadprzyrodzone)/Ecchi(Lub Harem)

Ichiban Ushiro no Daimaou , Toaru Majutsu no Index albo Ranma 1/2.


Dzieki ale oglądałem wszystkie z nich :P
Druga czesc Indexu tez widzialem ^^
Chociaz Renma jednak nie w moim stylu a mianowicie nie ta kreska ktora lubie, a dla mnie mimo wszystko ma to znaczenie :P

Dalsze propozycje mile widziane ;D

_________________
Train Hard To Win Easy! :>

Moja Lista :
http://myanimelist.net/animelist/CuteHell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-04-2013, 22:58   

Pomogłoby, gdybyś dał linka do listy anime, jeśli taką posiadasz, bo inaczej bardzo łatwo zdublować widziane tytuły.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-04-2013, 23:12   

Midori no Hibi przychodzi mi do głowy z dobrych serii w takowych klimatach.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CuteHell Płeć:Mężczyzna
IceQueen


Dołączył: 18 Kwi 2013
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2013, 12:34   

Tren napisał/a:
Pomogłoby, gdybyś dał linka do listy anime, jeśli taką posiadasz, bo inaczej bardzo łatwo zdublować widziane tytuły.


Hmm szczerze jest ich tak duzo ze nie da rady ich spamietac, a zapisywac tez nie zapisywalem ^^
Mozna powiedziec ze ogladalem wiekszosc od Klasykow jak DragonBall, Naruto, Bleach przed Death Note Code Geass, az do nie ktorych nowosci jak wlasnie Hagure.
Sadze ze powinno byc nowe, albo takie co wyszlo niedawno.
Sorry za takie ciezkie zadanie ale trace juz wene ze znajde cos fajnego czego nie ogladalem, a wyszukiwarka na shinden anime pokazuje mi 1-2 anime rodzaju jaki lubie, a zauwazylem ze nie ktore nie pokrywaja sie rodzajowo z szukaniem.
Moze ktos ma liste swoich anime takich jak wyzej podalem
"Komedia/Romans/Supermoce(Mecha,nadprzyrodzone)/Ecchi(Lub Harem)"

_________________
Train Hard To Win Easy! :>

Moja Lista :
http://myanimelist.net/animelist/CuteHell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-04-2013, 12:48   

CuteHell napisał/a:
Hmm szczerze jest ich tak duzo ze nie da rady ich spamietac, a zapisywac tez nie zapisywalem ^^

Waśnie odpowiedziałeś sobie na pytanie do czego służą listy. Osobiście bym polecała założenie jednej na myanimelist.net lub tanuki.pl znacznie ułatwia połapanie się w tym co się oglądało, a także znajdowanie nowych tytułów.

A ode mnie, Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo? Romansu nie ma, ale reszta w miarę się zgadza.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Cthulhoo Płeć:Mężczyzna
Kseksekse


Dołączył: 15 Kwi 2013
Skąd: Sosnowiec
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2013, 12:50   

Z serii dopiero co wychodzących mogę polecić Date A Live, czy też z serii zakończonych Campione!: Matsurowanu Kamigami to Kamigoroshi no Maou. Ponadto pewna osoba reklamowała mi swego czasu Kyoukaisenjou no Horizon, więc to też możesz sprawdzić.

A co do listy: polecam stworzyć sobie konto na przykład na www.myanimelist.net czy innym podobnym portalu i tam stale aktualizować listę. Pomaga później się połapać, co się już widziało a co nie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6157591
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 56 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 55, 56, 57 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group