FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  czy ktoś tu czyta anglojęzyczne ficki?
Wersja do druku
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 06-07-2003, 15:27   

Fajnie by to wyglądało w moim przypadku - komputer w salonie i cała rodzina dookoła a ja sie do poduszki tulę :P

Ale kiedys tego dreamlanda skończę (moze) ^^
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
jadz_i_ka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Kwi 2003
Skąd: z krainy wiecznej, pięknej szarości
Status: offline
PostWysłany: 08-07-2003, 11:11   

szczerze ci tego rzyczę Ka_tka! to na prawdę kawał dobrej roboty.

ktoś z was zna na pewno "what is love?' fick Z/A? na pewno... właśnie go tłumaczę, lada dzien będzie koniec, a wtedy wyślę go na tą strone. oczywiście podkreślę, że ja tylko tłumaczę.^^

_________________
Syriusz i Ramus to piękna para...chyba właśnie pokochałam yaoi...

Wy również?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jadz_i_ka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Kwi 2003
Skąd: z krainy wiecznej, pięknej szarości
Status: offline
PostWysłany: 11-07-2003, 16:32   

skąd mam wytrzasnąć fick 'resurrection'? i oczym to jest?

_________________
Syriusz i Ramus to piękna para...chyba właśnie pokochałam yaoi...

Wy również?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dośka Płeć:Kobieta
Lon's Priestess


Dołączyła: 31 Lip 2002
Skąd: Wolf Pack Island
Status: offline
PostWysłany: 13-07-2003, 20:46   

Na razei nie wytrzasniesz...

_________________
From where has that darkness come...?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kanti


Dołączył: 31 Maj 2003
Skąd: Z domku na biegunie północnym
Status: offline
PostWysłany: 26-07-2003, 12:04   

Raju co się stało?!!! FORUM DZIAŁA O-O, a włąściwie co z wszechbiblią, bo zawsze wchodziłam na nie przez nią! No, Agit co tam z tobą?!!! Forum się na stronie nie wyświetla... zrób coś z tym... (Kanti powraca!!!) o wiesz Deo,że występujesz w moim fiku? , niedługo będzie na kilku stronach to jak masz ochotę to sobie przeczytaj, albo jak chcesz to mogę Ci przesłać... no, cóż widzę ,że ciągle idzie wojna o Ressurection...legenda i mit zarazem Slayerowskiego fandomu...

_________________
www.kazoku.prv.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dośka Płeć:Kobieta
Lon's Priestess


Dołączyła: 31 Lip 2002
Skąd: Wolf Pack Island
Status: offline
PostWysłany: 03-08-2003, 20:59   

Moi drodzy, ogłaszam wysłanie Resurrection 1-23 w jak najkrótszym czasie. Wystarczy tylko napisać do mnie deonka@wp.pl
Gratis nowe części RDD ^_~

Dziękuję

(To ogłoszenie było bezpłatne-SB)

_________________
From where has that darkness come...?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 15-07-2005, 16:11   

IT. napisał/a:
A zmorą są istotnie powtarzające się często motywy, chociaż jeśli chodzi o parowanie to ja klasycystką jestem

A po angielsku niby nie są? Był taki okres, że byłam kompletnie od ff.net uzależniona... Ale tam naprawdę 90% fików powtarza dokładnie te same schematy. Jak wszędzie zresztą, wydaje mi się, że to zupełnie nie zależy od języka.

Co do stron - jeśli stronka dotyczy jednej serii, to o ile seria ta nie jest w danym momencie bardzo modna, trudno, żeby tej twórczości się dużo uzbierało. Mało osób widziało - jeszcze mniej osób pisze. A z tych, które piszą, część pisze dla siebie i znajomych i w życiu nie pokazałoby tego publicznie.

A polska stronka zbierająca twórczość rozmaitą by się przydała, to fakt (hint, hint: kolekcjonuję fiki! Bazę danych mamy, lay sie robi :>).

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Ash DeLuxe Płeć:Mężczyzna
tereferekuku


Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Z innej planety
Status: offline
PostWysłany: 15-07-2005, 20:13   

Może się przyzwyczaiłem i nie umiem czytać z kompa po polsku, ale jak widze fika polskiego (nie koniecznie anime) to mnie odrzuca zanim dotre do połowy 1 strony.
Za to autorzy często przeoczają (tak sie pisze?) pewne kwestie zawarte w anime, co mnie strasznie razi, ale to już tak mam.
Poza tym uważam, że dopisywanie własnych fików do już istniejącegom anime/mangi jest troche dziwne. W końcu już ktoś to zrobił, zawarł co chciał, po cóż to rozwijać dalej? W końcu lepiej jest stworzyć coś zupełnie własnego (choć nie będzie miało takich związków emocjonalnych z orginałem jaki ma fik).
Tyle mojej opinii. :)

_________________
Jeśli potrafisz zachować spokój, gdy wszyscy szaleją, to znaczy że nie rozumiesz problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 15-07-2005, 20:30   

Wtedy to nie jest fik, ale opowiadanie, twórczośc własna, czy jak to nazwać. A dopisywanie do już istniejącego anime/mangi? Nigdy cię nie interesowało, co by było gdyby twórcy poszli w inna stronę? Gdyby wydarzenia były przedstawione w inny sposób? Wyobraźnia ma to do siebie, że czasem idzie w swoją drogę, czasem zupełnie inną niż jest w anime/mandze/filmie/książce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ash DeLuxe Płeć:Mężczyzna
tereferekuku


Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Z innej planety
Status: offline
PostWysłany: 15-07-2005, 20:53   

Interesowało, a jakże. Ale jednak historia dopisywana przeze mnie musiałaby się dziać w pewnych realiach, które by ograniczały jej rozwój. Nie miałaby tej spójności, ani głębi jak to, co zmajstrowali orginalni twórcy.
A poza tym, ktoś mógłby powiedzieć, że 'zdradziłem ideę' czy coś takiego, choć ktoś na złego fika odpowiedziałby swoim i tak to by się kręciło w nieskończonoość. ;)

_________________
Jeśli potrafisz zachować spokój, gdy wszyscy szaleją, to znaczy że nie rozumiesz problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 16-07-2005, 00:39   

Cytat:
A poza tym, ktoś mógłby powiedzieć, że 'zdradziłem ideę' czy coś takiego, choć ktoś na złego fika odpowiedziałby swoim i tak to by się kręciło w nieskończonoość. ;)


I tak się kręci ten biznes:P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-07-2005, 13:15   

Czytanie po polsku to istotnie pewna mordęga, zwłaszcza że język wypowiedzi żadko kiedy jest literacko poprawny. I ja się nie czepiam! Prawdę mówię! Niektóre fiki z polskich stronek czasami wyglądają na ukończone o czwartej nad ranem i nawet nie przejrzane po obudzeniu tylko od razu wysłane! Chociaż mówię tu o godnych najwyższej pogardy wyjątkach. Jak się czytuje w innym języku to przynajmniej nie skręca cię że go ktoś kaleczy. Chyba że się jest z owym językiem otrzaskanym jak z własnym. Ale to już problem otrzaskanego...

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 16-07-2005, 13:41   

A wiesz, coś w tym jest... Jak zaczynałam czytać angielskojęzyczne fiki, byłam w stanie przebrnąć przez większość... A potem zaczęło mnie odrzucać dokładnie tak samo, jak od polskich. Ale to nie jest kwestia jakości, tylko lepszej czy gorszej znajomości języka - i tu i tu zdarzają się takie chały, że ktoś się chyba specjalnie starał, żeby się tego czytać nie dało :) Tylko w jezyku innym niż rodzimy można tego nie zauważać.

A co do samej idei fików - niektórym odpowiada, innym nie. Niektórzy lubią sobie "pogdybać" i zobaczyć, w jakim kierunki "gdybali" inni, niektórzy wychodzą z założenia, że cos, czego nie stworzył autor oryginału, oryginałowi dorównać i tak nie może, więc nie ma sensu. Moim zdaniem sprawa jest prosta: nie podoba się, nie trzeba przecież czytać... To zresztą dotyczy nie tylko czytelników: są autorzy ksiażek, którzy stanowczo sprzeciwiają się wykorzystywaniu swoich postaci przez innych (i właśnie dlatego na ff.net nie ma fików do twórczości na przykład pani Anne Rice), a są i tacy, którzy sami piszą fiki nawiązujące do tego, co stworzyli inni :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-07-2005, 14:52   

Święta prawda, prawda i tylko prawda płynie z tych słów oświeconych. Kto nie lubi, niech nie czyta! Wprawdzie nie popieram zakazu kożystania z postaci bo I TAK jak ktoś zechce to napisze a że nie pokaże to nie ma znaczenia, autorzy choćby na głowie stawali nie mogą zabronić fantazjowania i spekulacji, zwłaszcza jeśli stwożyli wspaniałe, skomplikowane postaci które można na wiele sposobów odczytać. Ja najczęściej pisze to co, według mnie, autor pominą lub nie do końca wyczerpał. To koropne czytać albo oglądać coś w czym brakuje wątku który jest na pierwszy żut oka widoczny. Czytał ktoś książkę Woodinga "Trucizna"? Albo oglądał CfG? To wie o czym mowa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-07-2005, 15:31   

A swoja drogą apropo fików po angielsku. Oprucz Ff.net któremu Niech Bogowie Błogosławią to lubię jeszcze stroknkę do kturej daję tu linka na wypadek gdyby ktoś nie trafił jeszcze www.mediaminer.org. Są tam też Arty całkiem, całkiem i jeszcze kilka rzeczy. Oczywiście sporo powtarza się z FF.net ale Mediaminer wydaje mi się jakiś... słodki. Nie wiem czemu.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group