FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  czy ktoś tu czyta anglojęzyczne ficki?
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 16-07-2005, 18:34   

Cytat:
Tylko w jezyku innym niż rodzimy można tego nie zauważać.


Za to można się dowartościować, że niektórzy lengłydż opanowali dużo gorzej od nas:>. Na ff.necie widziałem takie potworki, że proszę siadać.
Cytat:

a są i tacy, którzy sami piszą fiki nawiązujące do tego, co stworzyli inni :)


Szczyt osiągnął Sapkowski, który napisał fanfika swoich opowiadań:P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ash DeLuxe Płeć:Mężczyzna
tereferekuku


Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Z innej planety
Status: offline
PostWysłany: 17-07-2005, 09:25   

W pełni popieram starą, kapitalistyczną maksymę "Jak się nie podoba, to nie kupuj!" ;D
Dlatego, zresztą nie czytam fików.
Co do jakości, kiedyś (kiedy to było...?) napisałem krótkie opowiadanko, wtedy uważałem że jest genialne (co najmniej). Ostatnio natknąłem się na nie przy porządkach... tak żenujące, że z trudem przebrnąłem, przez pierwsze 3 strony. Wyglądało gorzej niż skończone o czwartej nad ranem, bez przejrzenia.

A propos; przeglądajcie prace zanim je oddacie (np. na studiach)! To nie przesada.
Jeśli ktoś słyszał o Last Exile
;D

_________________
Jeśli potrafisz zachować spokój, gdy wszyscy szaleją, to znaczy że nie rozumiesz problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 17-07-2005, 11:10   

Cytat:
Wyglądało gorzej niż skończone o czwartej nad ranem, bez przejrzenia.


Znam ten ból. Mam nadzieję, ze nikt nie znajdzie moich wczesnych prac. Jedną, o zgrozo, wysłałem nawet na stronę, ale ta strona na szczęście przestała zamieszczać teksty;). Ale z czasem styl się wyrabia, wystarczy nie przestawać pisać. I broń Boże nie publikować za wcześnie;P. Takie np. forum Wieża Błaznów specjalizuje się w utrącaniu młodych pisarzy, którzy nie rokują:P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-07-2005, 17:10   

Słyszał o Last Exile, słyszał. Poratuj mnie Ash DeLuxe jak czytałeś/aś te fiki co tam serwują i powiedz czy jakiś jest wesoły, beztroski i poprawiający nastruj bo po anime miałam doła zdrowe dwa wieczory. Jak można mordować najfajniejszych bochaterów?! To gożej niż zbrodnia, to błąd!

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Ash DeLuxe Płeć:Mężczyzna
tereferekuku


Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Z innej planety
Status: offline
PostWysłany: 19-07-2005, 17:50   

Musze sobie je odświerzyć (z góry uprzedzam że historii z perspektywy innych statków nie czytałem i nie zamierzam... na razie) Co do mordowania bohaterów nie mogę się zgodzić że to tak źle (bo coby póxniej mieli ze sobą robić? Zwłaszcza, że jeden nie byl już sobą ;P)

Nie wiem czemu masz doła, więc może polece Ci 'The gravity of love' i 'Fallen Ghost'... Choć jak mówię, nie wiem czy pomogą.

_________________
Jeśli potrafisz zachować spokój, gdy wszyscy szaleją, to znaczy że nie rozumiesz problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-07-2005, 18:09   

Polskich fików raczej unikam, po pierwsze dlatego, że razi mnie język większości z nich, nagminn stosowanie wszelkiego rodzaju uśmieszków i tego typu znaków, w końcu tematyk,a która oscyluje wciąż wokół DB, SM, Evy i Slayersów. Czy naprawdę nie ma ciekawszych tematów ?
Pamietam że tworząc IW zastanwialiśmy się nawet, czy jest otwierać dział z polskimi fikami, bo na początku było z tym miernie. Teraz dział jest doładowany do bólu, ale cóz, to raczej zasługa kilku autorów a nie tego, że Polacy masowo pisza fiki...
Wreszcie, lubię tematykę shoujo ai i yuri, a polsklch fików poruszających tą tematykę zwyczajnie NIE MA.
Z powyższych tez można wysnuć wniosek, że czytam niema wyłącznie angielskie fiki, co będzie zresztą zgodne z prawdą.
Powrót do góry
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-07-2005, 17:07   

Zabijanie bochaterów jest złe bo tego co martwe nie da się rozmnożyć.
Nekrofilia jest zła.
A co do tego. że Dio [o niego ci chodziło, nie?] nie był sobą... Co z tego? To nawet byłoby lepiej.

Grisznak [słodko] nie szukałeś dobrze. Sprawdź chociażby tu czy coś ci się spodoba:
www.yuri.pl
Co prawda Yuri jest prawie tak złe jak Yaoi i dwa razy lepsze niż jakiekolwiek Shojo-ai ale swego czasu sama tego szukałam i sporawo znalazłam.
Teraz sama siebie nie rozumiem... [w zamyśleiu]

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-07-2005, 19:39   

Ależ znam, byłem tam nawet zarejestrowany, ale w porównaniu z pewną przeciwstawną tematycznie stroną, ta jest biedniutka, tym bardziej, że nie ma tam praktycznie fików, tylko opowiadania autorskie. Po tym jak zaprzestali wrzucać stripy Mordred, nawet już tam nie zaglądam. Prawdziwą kopalną takich opowidań jest natomiast : www.shoujoai.com gdzie jest potężne archwium fanfikowe, czytelnie podzielone zresztą na lemony i nie lemony, tak więc dla kazego coś miłego...Naturalnie trzeba znać angielski.
Owszem, czytam Nansze, ale tam też mamy do czynienia z opowiadaniami a nie fikami. Potwierdza to jedynie wniosek, że Polakom pisanie fików nie idzie...
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 21-07-2005, 08:00   

Cytat:
w porównaniu z pewną przeciwstawną tematycznie stroną, ta jest biedniutka


Dzieje się to dlatego, że najbardziej ciągnie do pisania dziewczyny. Niestety - głównie te nieopierzone. A te nieopierzone z definicji się niezdrowo podniecają Sam Wiesz Czym. Stronka którą podałeś nawet fajna, z tym że jak zawsze - raz na wozie, raz pod wozem.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-07-2005, 09:32   

Ysen, obydwie strony robione są w 100 % przez dziewczyny, więc to nie jest argument...
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 21-07-2005, 09:42   

Ja to wiem, przecież nie twierdzę, że wszystkie dziewczyny myślą tylko o yaoicach, twierdzę, że większość;). Zauważ, że yuri na shoujoai jest dużo, bo to strona tematyczna, a yaoi jest mnóstwo wszędzie.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-07-2005, 14:25   

Niestety mówisz prawdę. A tak swoją drogą to naprawdę zastanawiające dlaczego strony z shojo-ai robią dziewczyny. I pewnie na codzień normalne w procentach 100. Przecież na grubą metę to obrzydliwe, dwie dziewczyny... Ble! Zadnych widoków na rozród...

Co w homofikach jest takiego fajnego?

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-07-2005, 15:58   

Powiem brutalnie, z punktu widzenia faceta: cycki fajna rzecz, a skoro może być ich więcej, to po co komu kozioł ?? Poza zawsze fajnie poczytać o czymś, czego samemu się nie robi, nie ?
Trzecia rzecz, że chłopy po prostu wciąż łudzą się, że przez czytanie czegoś takiego zrozumieją ciut lepiej jakoś tam kobiety i ich potrzeby ( bo przecież 90 lesbijek to kobiety, którym mężczyźni nie byli w stanie czegoś tam dać i kompensują to sobie w ten sposób ). Mówiąc krótko, ucz się człowieku na błędach innych.
Co natomiast widzą w tym dziewczyny ?? Trudno mi powiedzieć, bo nie jestem jedną z nich ( odkrycie... ), mogę zgadywać, że chodzi o projekcję własnych fantazji, których wstydzą się zreazliwoać na żywo.
Zaznaczam, że mówiłem tylko o yuri....
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 22-07-2005, 08:22   

Cytat:
mogę zgadywać, że chodzi o projekcję własnych fantazji, których wstydzą się zreazliwoać na żywo.


Głodnemu chleb na myśli jak to mówią, ale możliwe;P. Z tym, że same oczywiście tego nie przyznają, a przeciwnicy najpewniej nie uwierzą w tłumaczenia. Sytuacja jak z potworem z Loch Ness;>.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-07-2005, 18:08   

Brutalna, szorstak prawda a w niej brutalne, szorstkie piękno. Poza tym, kto się nie przyznaje do fantazji? Są zdrowe dla nieletnich w końcu
Ja nadal utrzymuję, utrzymywałam i utrzymywać będę że dwie dziewczynki i dwuch chłopczyków to ochydne i mało estetyczne.
A jeśli ktoś chce się uczyć o relacjach damsko męskich, lub damsko damskich lub JAKICHKOLWIEK innych z fików pisanych przez niedowartościowane seksualnie i emocjonlnie kobiety i dziewczęta, a wszyscy wiemy że angielki i amerykanki mają z tym stosunkowo poważny problem, to ja mu gratuluję sukcesów i udanego życia uczuciowego.
Nie ma rady! O relacjach międzyludzkich trzeba się uczyć na błędach a nie na fikach!

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group