FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 08-09-2011, 17:43   

Obawiam się, że nic nie wskazuje, by ludziska np. w Zachodniej Europie mieli wyższe. Tyle, że twórcy amerykańskich filmów mają widzów za daunów z wodomózgowiem, a europejscy w ogóle się zdaniem tych ostatnich nie przejmują.

Cytat:
Według posła, w projekcie znajdzie się zapis zakładający, że jeśli 10 tys. osób – płacących abonament lub zgodnie z prawem z niego zwolnionych - podpisze się pod wnioskiem o zmianę formuły programowej albo elementu programu, "którego w mediach publicznych nie chcą tolerować", to Krajowa
Rada Radiofonii i Telewizji, po otrzymaniu pisma, w ciągu dwóch tygodni będzie miała obowiązek zająć stanowisko i wydać decyzję w sprawie.


Ej, to nie jest takie głupie, przynajmniej ludziska będą miały powód by płacić abonament.

EDIT= SLD nie przestaje mnie rozwalać...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-09-2011, 18:25   

Premier powiedział:
Cytat:
Te samorządy, które wykorzystują fakt, że są w jakimś sensie poza kontrolę polityczną i chcą doić pieniądze z polskich rodzin, to to jest ich porażka. I w jakimś sensie to jest bardzo poważny ustrojowy znak zapytania, czy nie powinniśmy zbudować jakiś mechanizmów zabezpieczających obywateli przed złymi nawykami władzy - czy to jest rząd, czy to jest parlament czy to są samorządy...

... cóż, ja jednak mam wrażenie, że samorządy są w większym stopniu pod kontrolą wyborców, niż wataha z Wiejskiej.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 08-09-2011, 18:42   

Może samorządowców też będzie chemicznie kastrował?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 08-09-2011, 19:22   

Ysengrinn napisał/a:
Tyle, że twórcy amerykańskich filmów mają widzów za daunów z wodomózgowiem, a europejscy w ogóle się zdaniem tych ostatnich nie przejmują.

Pozwól że ci to naprawię:
Cytat:
Tyle, że twórcy amerykańskich filmów mają widzów za daunów z wodomózgowiem, a europejscy nimi zwyczajnie są.

O, od razu lepiej.

A tak serio, to taka a nie inna sytuacja w europejskiej, i polskiej, kinematografii, to efekt wprowadzenia socjalizmu, w Polsce mającego postać Wajdalizmu: ludzie to bydło, które nie rozumie. W związku z tym należy stworzyć obsadzony kolesiami instytut, i utrzymywać go z parapodatków, tudzież dotacji budżetowych. Na to nakłada się syndrom dekadencji - takie instytuty i inne instytucje utrzymywania nieudaczników mających się za artystów za pieniądze publiczne przyciągają ludzi którzy uwielbiają tarzać się w rynsztoku... co nazywa się "zaangażowaniem społecznym". Oh well... :/

A ja klnę na czym świat stoi - dlaczego postulat likwidacji powiatów w ich obecnej formie, co postuluję od dobrych 6 lat, odważył się nawet w spocie reklamowym umieścić jako wyborczą obietnicę... PALIKOT?!

Czego ja dożyłem? Palikot jest JEDYNYM rozsądnym politykiem, który zamiast pochwały partyjniactwa proponuje rozsądne reformy systemowe?!

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-09-2011, 20:09   

Cytat:
Czego ja dożyłem? Palikot jest JEDYNYM rozsądnym politykiem, który zamiast pochwały partyjniactwa proponuje rozsądne reformy systemowe?!

Wiesz, ja w jego programie też znalazłem kilka sensownych i atrakcyjnych rzeczy. Nie bez kozery facet był w PO, które właśnie na nośnych i nawet sensownych pomysłach doszło do władzy, by równie szybko o nich zapomnieć (podatek liniowy anyone?). Po Męczypsie nie spodziewam się zatem niczego więcej.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 08-09-2011, 20:31   

Wiesz, ja im podatek liniowy prędzej zapomnę niż brak obiecanych reform ustrojowych.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-09-2011, 02:24   

wa-totem napisał/a:
Wiesz, ja im podatek liniowy prędzej zapomnę niż brak obiecanych reform ustrojowych.

Zaiste.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-09-2011, 09:54   

Obawiam się, że zestawienie słów "PO" i "wola reform" jest równie sensowne co "SLD" i "dekomunizacja".

Czyżby nadszedł czas na wezwanie ojczulka Andersona i reszty Iscariote? Jedno jest pewne - kolejny odcinek będzie miał pewnie jeszcze wyższą oglądalność.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 09-09-2011, 10:45   

wa-totem napisał/a:
A ja klnę na czym świat stoi - dlaczego postulat likwidacji powiatów w ich obecnej formie, co postuluję od dobrych 6 lat, odważył się nawet w spocie reklamowym umieścić jako wyborczą obietnicę... PALIKOT?!

Czego ja dożyłem? Palikot jest JEDYNYM rozsądnym politykiem, który zamiast pochwały partyjniactwa proponuje rozsądne reformy systemowe?!
Tak się dziwnie składa, że partie które są pewne wejścia do parlamentu (a w szczególności te, które liczą na udział w rządzeniu) są znacznie mniej chętne do zgłaszania konkretnych, radykalnych propozycji reform (o realizowaniu to już nawet nie mówmy). Partie, które dopiero muszą zaistnieć mają za to do wyboru dwie drogi - czysty populizm (ale z populizmem prezentowanym przez główne obecnie partie sceny politycznej wygrać trudno) albo właśnie konkretne obietnice i sensowne programy.
...oczywiście, można jeszcze być Korwinem-Mikke.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 09-09-2011, 17:11   

Random uwaga, związana z dzisiejszą podróżą autobusem. Rzuciło mi się dzisiaj w oczy pewne zjawisko: "polityka rodzinna". Nie wiem jak w innych częściach Polski, u mnie w mieście do kandydowania rzuciły się całe klany. Co z tego że mąż, tatuś, dziadek ma już swój stołeczek, trzeba kontynuować rodzinną tradycję. Całe miasto oblepione plakatami osób o nieznanych twarzach, ale znanych nazwiskach. Nie lubię oceniać pochopnie, być może część tych kandydatów faktycznie chce coś zrobić, ma jakieś plany (taa jasssne), ale poczułam się zwyczajnie zniesmaczona...

PS Zdaję sobie sprawę, że to problem stary, ale jakoś w tym roku wyjątkowo dużo tych przypadków widzę u siebie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-09-2011, 19:29   

Urawa napisał/a:
A jest w Polsce ktoś, kto się o polityce nie wypowiada?

Oczywiście, że nie. Normalnie nie byłoby pewnie w tym nic dziwnego, ale to nie pierwszy i nie drugi raz, kiedy Dziwisz spotyka się z Platformersami podczas jakiejś kampanii wyborczej... zaczynam czuć niesmak, szczerze pisząc. I to niewiele mniejszy od tego, który czuję przy aktywności politycznej o. Rydzyka. Bo ten ostatni nie jest jednak kardynałem i arcybiskupem metropolitą krakowskim...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-09-2011, 19:50   

Jeżeli z platformersów pojawił się tam tylko Bul-Komorowski to nie bardzo rozumiem o co się pultasz.

Notabene dwa tygodnie temu odczytywano na mszy list biskupów na okoliczność wyborów, który można podsumować "nie pokazujemy palcem, ale Wy wiecie kogo popieramy i na kogo powinni głosować prawdziwi katolicy". Dziwisz natomiast powiedział trochę banałów z których nic nie wynika, ale przynajmniej nie rzucał zawoalowanych instrukcji na kogo głosować.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-09-2011, 20:07   

Takie ładne zestawienie tematów postów Morga i Moshi:
- siostrzenica kard. Dziwisza kandyduje z list PO do sejmu.
- osobistym sekretarzem kard. Dziwisza jest Dariusz Raś, brat Ireneusza Rasia, posła PO, przewodniczącego Regionu Małopolskiego PO i wiceprzewodniczącego klubu parlamentarnego PO.
- już po rozpoczęciu ciszy wyborczej, kard. Dziwisz przyjmuje, przed kamerami Bula-Komorowskiego, a potem, w trakcie pełnienia przezeń (styl pomińmy milczeniem) obowiązków prezydenta, uświetnia swoją obecnością większość imprez.
- ani razu upomnienia publicznego nie otrzymał jeden z najbardziej rozpolitykowanych księży w Polsce, podwładny kard. Dziwisza, bp. Pieronek, nie kryjący swojej sympatii dla PO.
Jakieś pytania? Wszak sojusz tronu z ołtarzem ma swoje piękne tradycje...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-09-2011, 20:15   

To ma trwać kilka dni. Przewiną się jeszcze Tusk, Saryusz-Wolski, Olbrycht (poseł PO do PE), Kracik, Zdrojewski, Gowin...

Ale generalnie nic by mnie nie bolało, bo jeśli daje się wykorzystywać, to cóż... jego problem. W coś takiego zresztą uwierzyłbym prędzej, niż w to, że ma skrzywienie polityczne... gdyby nie to że po wyborach w 2005 organizował Platformie rekolekcje, że cztery lata temu spotykał się z Tuskiem tuż przed ciszą wyborczą, że na procesji z okazji święta św. Stanisława w tym roku szedł nie tylko z Bulem-Komorowskim, ale z całym wianuszkiem polityków PO i że kilku jego krewnych startuje w tych wyborach z list tejże partii... sorry, za dużo zbiegów okoliczności.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 09-09-2011, 21:24   

Że Dziwisz reprezentuje zupełnie odwrotną "orientację polityczną" niż większość wyższych i niższych przedstawicieli kościoła, to nic nowego. Z jakiegoś powodu jest nielubiany w swoim środowisku, prawda?
A, że kościół w Polsce jest mocno polityczny to też nic nowego.
I to, że jednak zdecydowanie największe jego poparcie może odczuwać PiS też tajemnicą dla nikogo nie jest.
Ogólnie nie mam nic przeciwko, by księża mieli swoje zdanie o polityce. W końcu są Polakami i nie powinna im zwisać sprawa ojczyzny, ale niech nie mieszają tego z religią, niech nie bredzą o tym na mszach, w kazaniach itd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 22 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group