FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Antywirus...dobry i darmowy
Wersja do druku
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 21-03-2006, 11:08   

Nie trollować proszę.

Produkt Linusa Torvaldsa - kernel Linux - ma długą historię dziur i wpadek bezpieczeństwa, a bardzo swobodny styl rozwijania kodu w serii 2.6 sprzyja pojawianiu się nowych. Wprawdzie poprawki pojawiają się bardzo szybko, jednak końcowy użytkownik musi być z nimi na bieżąco i przechodzić denerwujące restarty systemu (nie sądzisz chyba, że normalny użytkownik będzie używać hotfixów, o ile są dostępne?).

W oprogramowaniu dostępnym dla Linuksa również często odkrywa się poważne błędy - wystarczy być na bieżąco z Bugtraq, SecurityFocus czy listą bezpieczeństwa Debiana, aby się o tym przekonać. Przykładowo, ostatnio znaleziono poważny błąd w programie unzip - wystarczający, żeby zarazić się przez zwykłe otwarcie archiwum!

Jedyne, w czym Linux ma przewagę, to to, że użytkownik domyślnie nie pracuje z prawami administratora. Ale i z prawami użytkownika wirus może robić dużo rzeczy - kraść hasła, wyświetlać reklamy, słać spam, kasować pliki użytkownika... Zupełnie, jak windowsowe śmieci.


Bądźmy szczerzy, desktopy linuksowe nie są atakowane tylko dlatego, że jest ich mało. Wzrost popularności zaowocowałby falą linuksowego malware. Tak więc nic póki co nie zastąpi starej dobrej ostrożności. Aktualizowanie systemu na bieżąco, ograniczenie liczby pracujących usług, ostrożność do danych z nieznanego źródła - to wszystko dotyczy użytkowników zarówno Windows, jak i Linuksa czy innego Uniksa.

Może kiedyś ktoś opracuje system, który będzie dowodliwie bezpieczny z powodu przyjętego projektu. Jeszcze to nie nastąpiło i, sądząc ze stanu prac badawczych na polu systemów operacyjnych, nie zapowiada się, żeby stało się to w najbliższej przyszłości.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 26-03-2006, 11:43   

akaryuu napisał/a:
Najlepszy antyvir jaki znam, to produkt Linusa Tovardsa... ktos zaprzeczy??

no, faktycznie. na linuksie jeszcze żaden wirus mi nie wszedł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arashino Shiro Płeć:Kobieta
władająca czasem...


Dołączyła: 28 Mar 2006
Skąd: Poznań
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
PostWysłany: 16-12-2006, 18:44   

U mnie na Asusie był dodany Northon...z tego faktu że więcej szkodzi niż pomaga go odinstalowałam a zainstalowałam Avasta...ale coś nie współgrało....dlatego teraz mam Avirę...mam drobne problemy z kompem ale nie jest to wina antywirusa. Póki co to jeszcze nie musiałam robić reinstalki całego systemu.

_________________
Żyj póki możesz, bo każdy twój dzień może być twoim ostatnim...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
następne+pytanie...
VampirLord
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-12-2006, 23:18   

jesli chodzi o anty wirusa to ci co maja samego antywirusa to na bank juz maja wiry

a co do ochrony kompa mailem juz rozne programy

ale aktualnie lece na norton internet securuty 2005 (zesta antywiruas z antspaywarem zapora i kilkoma programmi) pdkreslam sam antywirus nie wystarczy haker sie wbije zrobi skana portow i mamy pozamiatane pozatym nawet wejscie na jakas strne to juz wirus wchodzi jak sie nei ma blokady takich stron

polecam norton internet security 2005 l najnowszego mozna sciagnac pelna wersje na bearshare wystarczy wpisac :D mam juz od 2miechow a nic mi nie zlapal a na necie siedze 16h/dobe :D

a jak chcecie miec problemy z glowy wystarczy kupic se nie PC tylko maka one nei maja wirusow to calkiem inna technologia :D
Powrót do góry
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 24-05-2008, 18:10   

Szukam dobrego, darmowego, ale nie zamulającego system programu antywirusowego. Wcześniej byłem użytkownikiem Avastu przez kilka lat. Moja cierpliwość sie zakończyła. Strasznie on wolno ładuje i pamięć komputera trzeszczy. W dodatku nie widział paru trojanów.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 24-05-2008, 21:50   

Cytat:
zukam dobrego, darmowego, ale nie zamulającego system programu antywirusowego.

Z dobrych darmowych jest chyba tylko Avast, z płatnych ludzie zwykle polecają kaspersky'ego i NOD32.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 24-05-2008, 22:33   

W tym problem Avast za bardzo zamulał system. Co możecie w takim razie powiedzieć AVG. Kolega mi polecał.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-05-2008, 22:44   

Ponoć jeszcze Avira jest całkiem niezłym, darmowym antywirusem.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Korialstrasz Płeć:Mężczyzna
Mature red dragon


Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź, Polska
Status: offline
PostWysłany: 25-05-2008, 12:47   

Jestem przerażony... mówicie że Avast jest najlepszym darmowym antywirusem? Przepuścił mi dwa poważne wirusy, które zrobiły mi taką sieczkę z systemem że nie było co łatać Hijackiem ani SR.
Do usunięcia konkretnego wirusa polecam właśnie HiJackThis i stronę internetową http://www.hijackthis.de/
Jest to dość nietypowy program: sprawdza miejsca w których siedzą aktywne wirusy, robi log z nich i wyświetla go. Nie ma bazy wirusów, więc nie wykrywa danych na 100% (tak więc jeżeli masz program który zmienia ci DNSy i wirusa który robi to samo, Hijack tego nie rozróżni). Spece potrafią logi zaanalizować w parę minut i rozwiązać problem. Strona którą podałem ma bazę danych dla wpisów w Hijacku i możesz tam sprawdzić swój log w sposób automatyczny. Hijack może automatycznie usunąć to, co wskaże w skanie. Aha, skan trwa około 15 sekund :)

A jeżeli chodzi o najlepszy darmowy antywirus na PCta to oczywiście będzie to mniej znany AVG. Bez problemu wykrył oba wirusy, które Avast przepuścił. Poza tym zużywa mniej zasobów komputera, jest szybszy :)

_________________
Staring through eyes of hate we kill
Are we controlled or is it our own will..?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 25-05-2008, 12:57   

Dobrze wiedzieć że coś takiego istnieje. Zdecydowałem się na AVG. W dodatku instaluje Mks Vir online. Kiedyś byłem z niego bardzo zadowolony. Na wszelki wypadek zostawiam Kaspersky Online. Jak Mks vir się sprawdzi to kasperkiego wyrzucę. Do trojanów korzystam Spyware Doctor. Raz wychwycił ich 190:). To było po instalacji. Stare dobre czasy.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Asayama Płeć:Mężczyzna
Św. Mikołaj


Dołączył: 21 Maj 2008
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-05-2008, 18:56   

Crack napisał/a:
z płatnych ludzie zwykle polecają kaspersky'ego i NOD32.


Ponieważ... Ludzie uważają, że usuwa wszystkie wirusy świata, a to nie jest prawda. Dobra wykrywa 90% wirusów, blokuje 70%, ale usuwa jedynie 40% wszystkich szkodliwych oprogramowań. NOD32 to syf. Blokuje jedynie 20% wirusów i potrafi usuwać 5% wirusów, jednak jego zaletą jest to, że wywołuje żadnych alarmów i nie blokuje instalacji Daemona, przeciwieństwie do Kasperskiego...

Korialstrasz napisał/a:
A jeżeli chodzi o najlepszy darmowy antywirus na PCta to oczywiście będzie to mniej znany AVG.


Jaki mniej znany? Jest na trzecim miejscu najpopularniejszych antywirusów świata :P

Korialstrasz napisał/a:
Poza tym zużywa mniej zasobów komputera, jest szybszy :)

Ja bym tego nie powiedział... Podczas skanowania komputera, tak spowalnia komputer, że aż głowa boli. Szybciej wykrywa wirusy to fakt...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Korialstrasz Płeć:Mężczyzna
Mature red dragon


Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź, Polska
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2008, 19:16   

Asayama napisał/a:
Jaki mniej znany? Jest na trzecim miejscu najpopularniejszych antywirusów świata :P
Miałem na myśli że w Polsce jest mniej znany. U nas dominuje Avast, moim zdaniem niezasłużenie.
Asayama napisał/a:
Ja bym tego nie powiedział... Podczas skanowania komputera, tak spowalnia komputer, że aż głowa boli. Szybciej wykrywa wirusy to fakt...
A czego się spodziewasz po skanowaniu? Ale spróbuj zrobić skan Avastem, efekt będzie niewiele lepszy. A teraz w czym różnica:
AVG w przeciwieństwie do Avasta zużywa może 2% zasobów kompa w stanie spoczynku (monitorowanie systemu, skanowanie ściąganych plików). Nie mówiąc już o tempie uruchamiania przy starcie systemu, w którym to wyścigu Avast snuje się na dalekim końcu.

_________________
Staring through eyes of hate we kill
Are we controlled or is it our own will..?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Asayama Płeć:Mężczyzna
Św. Mikołaj


Dołączył: 21 Maj 2008
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-05-2008, 19:32   

Cytat:
Miałem na myśli że w Polsce jest mniej znany. U nas dominuje Avast, moim zdaniem niezasłużenie.

Sorki ;P Myślałem, że ci chodzi o cały świat ;PP

Korialstrasz napisał/a:
A czego się spodziewasz po skanowaniu? Ale spróbuj zrobić skan Avastem, efekt będzie niewiele lepszy.

Avast to syf, ale nie spowalnia komputer, aż tak, że co chwile komputer się wiesza ;S Ale i tak AVG jest super ;D

Korialstrasz napisał/a:
A teraz w czym różnica:
AVG w przeciwieństwie do Avasta zużywa może 2% zasobów kompa w stanie spoczynku (monitorowanie systemu, skanowanie ściąganych plików).

W stanie spoczynku to prawda... Avast bierze z wielką przyjemnością zasóbki i komputer zaczyna wariować...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 26-05-2008, 21:01   

Mała porada: router (dokładniej router i switch w jednym) albo i sam switch + sandbox lub wirtualna maszyna dla niebezpiecznych programów. Blokuje wszystko i wpuszcza tylko jeśli sam pozwolisz.

Sam mam Neostradę podłączoną do routera + Norton Internet Security 2008 i jestem z tego rozwiązania zadowolony.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Korialstrasz Płeć:Mężczyzna
Mature red dragon


Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź, Polska
Status: offline
PostWysłany: 26-05-2008, 22:49   

Z tym nie jest tak do końca. To prawda, router zdoła powstrzymać dzieciaczki które się naczytały o hackingu w serwisach typu "Przedshkole dla proooo hackeruw"*, ale sprawny cracker potraktuje dodatkową przeszkodę jako wyzwanie: przecież jeżeli ją złamie, to wtedy naprawdę zyska jakieś uznanie w środowisku. Wszak na neostradę włamać się to żaden problem, często montażyści zostawiają defaultowe hasło (lub jeszcze lepiej: brak hasła) na modemach TePsy**.
Nawet najlepszy router nie uchroni nas przed tym, co sami sobie wpakujemy na dysk, czyli wirusami, trojanami, robaczkami. Ostatnio modne są wirusy rozmnażające się przez pen-drive'y wtykane do napędów USB. Nieco starsze wersje wymagają kliknięcia dwa razy na ikonkę dysku po włożeniu pen-drive'a, nowsze (dotyczy tych kluczy, które mają ukrytą partycję traktowaną przez system jako punkt wejścia) infekują komputer natychmiast po wetknięciu.
Pomijam oczywiście kwestię tego, że wszystko co ściągamy ze stron w rodzaju crackpackhiperstack.kom powinniśmy traktować 10, 15 skanerami on-line (są strony na które po prostu wgrywasz plik i robi ci skan kilkunastoma skanerami). Nie zawsze osłona rezydentalna (nawet najlepszego antywirusa) potrafi wyłapać taki syf :)
* - pisownia celowa.
** - zasłyszane gdzieś, nie wiem na ile to prawda

_________________
Staring through eyes of hate we kill
Are we controlled or is it our own will..?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group