FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Antywirus...dobry i darmowy
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-03-2012, 17:44   

Dembol napisał/a:
Avast wchodził w konflikty z Zonealarm

Polecam przestawienie się również na defaultowy Winodwsowy firewall, jeśli jakieś super-zaawansowane opcje nie są Ci potrzebne. Kilku znajomych informatyków, z którymi rozmawiałem zgodziło się, że firewall to na tyle łopatologiczny program, że naprawdę Windowsowy wystarcza w zupełności, szczególnie jeśli jest się za jakimś routerem.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 26-03-2012, 18:01   

Ostatnimi czasy też nie stosuję niczego innego. ZA zabierał mi 99% zasobów jak tylko ściągałem jakikolwiek większy plik.

Okazuje się, że Microsoft wcale nie jest taki zły jak go malują.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
skamie Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 20 Sie 2012
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 20-08-2012, 16:31   

Ja, korzystam z Comodo Internet Security, zdziwiło mnie to, że nikt go jeszcze nie wymienił, a sprawuje się całkiem dobrze. Na pewno lepiej niż avast, który często miewał problemy z niektórymi wirusami.

_________________
Zapraszam wszystkich do mojego sklepu z gadgetami i mangami zagranicznymi!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wilkomir32 Płeć:Kobieta


Dołączyła: 29 Sie 2012
Status: offline
PostWysłany: 29-08-2012, 12:44   

Mam cztery komputery, z czego na dwóch nie posiadam żadnego programu antywirusowego (z jednego z nich obecnie piszę). Na dwóch innych mam Avasta i AVG, z czego bardziej odpowiada mi ten drugi (nie ma niczego bardziej irytującego, niż komunikat: "Baza wirusów programu Avast została zaktualizowana").
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej
Gość
PostWysłany: 29-08-2012, 13:03   

A wiesz że to można wyłączyć?
Powrót do góry
Wilkomir32 Płeć:Kobieta


Dołączyła: 29 Sie 2012
Status: offline
PostWysłany: 29-08-2012, 13:05   

Teraz już wiem, ale i tak Avast! jest programem, który wybitnie mi nie podchodzi. Jeśli już decyduję się na posiadanie antywirusa, to chcę, żeby ten program działał w tle, był niemalże niedostrzegalny. Avast natomiast to komunikaty i bawienie się w klucze rejestracyjne (chyba, że teraz coś się zmieniło), na co ja nie mam ani czasu, ani ochoty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-08-2012, 14:56   

Wilkomir32 napisał/a:
Teraz już wiem, ale i tak Avast! jest programem, który wybitnie mi nie podchodzi. Jeśli już decyduję się na posiadanie antywirusa, to chcę, żeby ten program działał w tle, był niemalże niedostrzegalny. Avast natomiast to komunikaty i bawienie się w klucze rejestracyjne (chyba, że teraz coś się zmieniło), na co ja nie mam ani czasu, ani ochoty.

Jeśli chcesz mieć niedostrzegalnego antywirusa, zainstaluj tego od Microsoftu, jak pisałem wyżej, jest bardzo dobry.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wilkomir32 Płeć:Kobieta


Dołączyła: 29 Sie 2012
Status: offline
PostWysłany: 29-08-2012, 16:40   

Instalowanie czegokolwiek od Microsoftu byłoby z mojej strony czystą hipokryzją. Na starym komputerze póki co mam Avasta, ale gdy skończy mi się licencja, pomyślę o poleconym przez Ciebie firewallu. Dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-08-2012, 20:41   

Wilkomir32 napisał/a:
Instalowanie czegokolwiek od Microsoftu byłoby z mojej strony czystą hipokryzją. Na starym komputerze póki co mam Avasta, ale gdy skończy mi się licencja, pomyślę o poleconym przez Ciebie firewallu. Dzięki.

Czyli mówisz ten avax linuxowy spisuje się dobrze?
Firewall jak firewall (oprogramowanie na tyle proste, że też najlepiej korzystać z Windowsowego), ale mówiłem o antywirusie - MS Security Essentials. Dobry i darmowy, jeśli ma się oryginalnego Windowsa.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wilkomir32 Płeć:Kobieta


Dołączyła: 29 Sie 2012
Status: offline
PostWysłany: 30-08-2012, 11:00   

Mam oryginalnego Windowsa, więc może postawię sobie polecony przez Ciebie antywirus na starym komputerze, skoro dobrze się spisuje.

Co do Linuxa, to od trzech lat używam Ubuntu (różnych wersji) i nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się mieć jakichkolwiek problemów z laptopem związanych ze "złapaniem" czegoś szkodliwego z Internetu, a w swoim czasie, kiedy robiłam kopie zapasowe muzyki i filmów, ściągałam naprawdę dużo z naprawdę różnych witryn internetowych, wchodziłam również na wiele nieszczególnie godnych zaufania stron (przynajmniej według mojej przeglądarki). Jest to moim zdaniem jedna z tych rzeczy, które stawiają Linuxa ponad Windowsem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 30-08-2012, 15:31   

Im więcej ludzi będzie korzystało w domu z linuxa, tym więcej świństwa na niego będzie powstawało :)

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Wilkomir32 Płeć:Kobieta


Dołączyła: 29 Sie 2012
Status: offline
PostWysłany: 30-08-2012, 17:51   

Crack, nie do końca mogę się zgodzić. Zauważ, że w przypadku Windowsa wiodący system masz tylko jeden, góra dwa (Windows 7 czy XP), ze starszych praktycznie nikt już nie korzysta. Linux posiada natomiast wiele wersji i często wychodzą nowe, pczy czym każda funkcjonuje na odmiennych zasadach (Ubuntu działa zupełnie inaczej, niż Mint, Arch czy Puppy). Gdzieś przeczytałam, że ludziom zwyczajnie nie opłaca się robienie wirusów pod Linuxa, a przecież liczba ich użytkowników nie jest wcale taka mała (sporo moich znajomych przerzuciło się na Linux i nie znam ani jednej osoby, która później powróciłaby do Windowsa).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 30-08-2012, 18:00   

Namierza się konkretne aplikacje, zwykle serwery albo przeglądarki internetowe - a te są często w Linuxach wspólne. Nie opłaca się głównie ze względu na to, że użytkowników Windowsa jest po prostu więcej i podobnym nakładem pracy uzyskuje się kilkukrotnie większy target.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Wilkomir32 Płeć:Kobieta


Dołączyła: 29 Sie 2012
Status: offline
PostWysłany: 30-08-2012, 18:08   

Tutaj już wiele zależy od samego użytkownika. Są przeglądarki obsługiwane tylko przez Linux (np. 64-bitowe wydanie Chromium).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2012, 09:14   

Nie ma dobrego i darmowego antywirusa ktory chroni przed niewiedza lub glupota uzytkownika. Nie mozna wierzyc ze instalacja antywirusa zwalnia z myslenia.
Mac OSX - ma swoj sklep z teoretycznie sprawdzonymi aplikacjami - wada: koszty sprzetu (wysoka marza Apple)
Windows 8 wchodzi z wlasnym sklepem z aplikacjami
Dla uzytkownika ktory potrzebuje komputera do internetu, poczty, filmow i muzyki, napisze cos czy narysuje od czasu do czasu GNU/Linux np. Mint. Korzysta z wlasnych repozytoriow oprogramowania, darmowego dodajmy.
A jak ktos chce zapomniec co to wirus to polecam MorphOS, system ktory jest pochodna AmigaOS, moim zdaniem najprzyjemniejszego systemu jaki istnieje i istnial.

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group