FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Jak pozbyc sie Trojana???
Wersja do druku
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 17-04-2006, 14:31   

Z tego co piszesz to niebepieczeństwo czycha wszedzie - kurza twarz - może jednak jakiegoś antywira zapuszcze. A gdzie można sprawdzić te błędy bezpieczeństwa - bo ja na przykład Windowsa nie aktualizuje - zawsze uważałem, że te niby poprawki to wprowadzają więcej strat niż pożytku, ale przypuszczam Tilk, że masz racje i powinienem to zacząć robić.
Ale przecież nawet gdyby to firewall ciągle mnie chroni nie? Wiem, że może nie przed wszystkim, ale jednak chroni.

Narazie w mojej dotychczasowej karierze z neostradą czyli ze stałym podłączeniem do netu (bo wcześniej miałem modem) to wirusy na kompa załapałem tylko raz. Jak siostrze ktoś na GG napisał - część jestem Tomek to jest moje zdjęcie - siostra klikła na linka - firewall zapytał czy puścić incoming transmission a moja siostra klikła, że "tak" - bo czemu nie. Po 60 sekundach już było po wszystim - no i formacik...
Poza tym to nie mam jakiejś strasznej udręki, używam regularnie Ad-Awara i od czasu do czasu kiedy pojawiają się jakieś nienaturalne komunikaty w firewallu typu natrętne skanowanie portów przez jeden numer IP slbo po rozpkowaniu .zip - a pochodzącego z niepwenego źródła, to skanuje dysk ArcaCleanem - który to zastąpił skaner Mks-online i to by w sumie było na tyle.
Tak jak mówiłem, jeżeli coś dzieje z moim komputerem złego to dzieje się to tak niewidocznie że wogóle tego nie zauważąm bo wszystko działa prawidłowo, tak jak powinno i jest poprostu OK.

Ale ponieważ jak mówie ostrożności nigdy nie za wiele to jak wróce do domu to sobie zassam ten Spyware Doctor 3.8 - jeśli to jest darmowe oczywiście - i przeskanuje dysk z tego linka co dałeś. Jak byś mógł też Tilk konkretnie napisać co polecasz z darmowych rzeczy do ochrony to ja chętnie rady Twej posłucham.

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Amra Płeć:Kobieta
This is not the end...

Dołączyła: 08 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 17-04-2006, 15:33   

Cytat:
Jak byś mógł też Tilk konkretnie napisać co polecasz z darmowych rzeczy do ochrony to ja chętnie rady Twej posłucham.


Sądzę, że posłuchasz nie tylko ty... ;)
Ja się chronię firewallem i anty wirem i szczerze mówiąc już od miesięcy nie załapałam żadnego świństwa...
Ale ostrożności nigdy za wiele...

_________________
Save me from the nothing i've become...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2006, 09:01   

polecałbym ściągnąć i zainstalować AdAware. świetnie radzi sobie z trojanami, spyware`ami i adware`ami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MakoII
Gość
PostWysłany: 22-09-2006, 06:52   

Mam trojana na porcie tcp-80,135,443,445,1033,1269,5000,139 i może gdzieś jeszcze. Komp mi sie muli i chodzi wiadomo nie tak jak powinien. Instalowałem wszystkie do stępne na internecie antywirusy, adwary ---- konkretnie każdy program żekomo usówający trojany a program trojan guarder mi pokazuje że mam nadal trojany na tych portach. Nie mam pojęcia co zrobić = jak ktoś sie naprawde zna to mugł by mi coś poradzić? Będe wdzięczny za każdą pomoc....
Powrót do góry
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 22-09-2006, 07:39   

Eeee... Akurat 135, 139 i 443 są w Windows otwarte przez usługi związane ze zdalnym dostępem do plików i drukarek, zaś z portu 5000 korzysta Gadu-Gadu do przesyłania plików, więc nimi przejmować się nie należy. Natomiast dziwny jest fakt otwarcia np. portu 80, czyli usługi serwera HTTP. Możesz z ciekawości wpisać http://127.0.0.1/ w przeglądarce i zobaczyć, co się stanie...

A jak się pozbyć ewentualnych trojanów, jeśli jakieś faktycznie tam są? Well, to jest Windows, tu wszystko jest niepotrzebnie skomplikowane. Co głupsze mogą umieszczać się w Rejestrze pod HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Run (czy jakoś tak) - z użyciem edytora rejestru można urządzić małą czystkę, ale wymaga to pewnego doświadczenia, żeby przypadkiem nie wykopać czegoś przydatnego. Co bardziej sprytne robią już naprawdę dziwne manewry, więc jedyną pewną metodą - jak już wszystko inne zawiedzie - jest niestety stara (nie)dobra reinstalacja.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group