FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 07-03-2006, 17:21   

Dziś w Empiku trafiłem na fajną książkę, rozważającą, co w "Kodzie Leonarda..." było prawdą historyczną. Wniosek jest prosty - trochę prawdy tam owszem było, ale przemieszanej z taką ilością bzdur, iż wyraźnie widać, że autor żywcem zerżnął z innych mondrych ksionrzek nawet nie weryfikując.

Co do Marii Magdaleny i jej małżeństwa z Jezusem, to autor przytomnie zauważył, że gdyby faktycznie nią była, to wołali by ją Maria żona Jezusa. Przydomek Magdalena dano jej bowiem tylko po to, by odróżnić od innych kobiet o imieniu Maria. I wtedy nie powstałoby to jakże piękne imię żeńskie.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Kamjia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 04 Lut 2006
Skąd: Bielsk
Status: offline
PostWysłany: 07-03-2006, 20:38   

Zdaje się autor nie ukrywał, że treść Kodu to po prostu kupka jego własnych bzdur i szczerze mówiąc tak jak ludzie zachwycają się tą książką tak mnie ona wcale nie przekonuje i to nie w sensie chrześcijańskiem, ale już zwykłej rozrywki jaką jest czytanie takich książek. Treść tego dzieła jest dla mnie w jakiś sposób irytująca nawet, bo z goła bredliwa. Ale uważam tak pewnie dlatego, że po prostu obraża moje uczucia religijne.

Mai_chan napisał/a:
Mam problemy z odróżnieniem prawej strony od lewej


Norma, nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje nawet wtedy kiedy próbuję się skupić. To samo jest z otwieraniem drzwi w sklepach. To jakaś parodia, żeby czytając "pull" czy "ciągnij" a robić dokłanie odwrotnie.

Cóż, pożyczyłam "Księcia Półkrwi". który to zekomo miał "dorastać wraz z czytelnikiem" (właściwie sama nie wiem po co mi kolejny zapychacz czasu) i co? Ja tam nie zauważyłam, żeby dorastało tam cokolwiek. Już dla siedemnastolatków to jakieś nie teges, a dla trzynastolatków z kolei w jakiś sposób niebezpieczne, bo nabijają sobie głowy głupotami.. cóż na razie po prostu czytam..

_________________
Walk while you have the light,
lest darkness overtake you;
he who walks in darkness
does not know where he is going.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-03-2006, 10:18   

Ostatni KOntynent - Pratchet, nawet słaby jest i tak lepszy od większości książek fantasy. Ostatni Kontynent jest całkiem fajną, zabawną lekturą, ma kilka niezłych pomysłów i jedną wadę - dzieje się W Miejscu Które Nie Jest Australią. Oparty jest na popularnym, anglosaskim wyobrażeniu tego kontynentu... Niestety wyobrażenie to jest mi całkowicie obce i przez to połowy dowcipów nie zrozumiałem.

Iwan Groźny - biografia znanego cara. W odróżnieniu od Bibli Szatana, która była zwyczajnie głupia ta książka jest i mroczna i odrażająca i zła. Iwan był jak dla mnie potworem i barbarzyńcom! Jak inaczej można nazwać człowieka, który własnoręcznie zadusił swoje nieślubne dzieci, bo były niemiłe Bogu?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-03-2006, 19:11   

Zegarmistrz, dane o iwanie sa cholernie sprzeczne...... zytalam tak ze 3 biografie podajace kompletnie rozne fakty.
Powrót do góry
Amra Płeć:Kobieta
This is not the end...

Dołączyła: 08 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-03-2006, 19:23   

Co nie zmienia faktu, ze Groźny byl postacia kontrowersyjna...

_________________
Save me from the nothing i've become...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 16-03-2006, 19:27   

Nie był. Żeby być kontrowersyjną musiałby zrobić coś dobrego:P. A on nawet jak umarł to ściągnął na kraj długoletnią wojnę.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Amra Płeć:Kobieta
This is not the end...

Dołączyła: 08 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 17-03-2006, 15:10   

Ysengrinn napisał/a:
A on nawet jak umarł to ściągnął na kraj długoletnią wojnę.


A dla potomnosci przywlekl Dymitriade... Hehehe... ^^

_________________
Save me from the nothing i've become...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-03-2006, 17:33   

Hm, szukając w Empiku "Siewcy Wiatru" Kossakowskiej do mojej prezentacji z polskiego (gdzieś tu się poniewiera topic o tym nawet - przypominam "motyw aniołów w literaturze i filmach" ;) znalazłem książkę Jakuba Ćwieka - Kłamca. Z tego, co wyczytałem z tyłu i krótkiego przekartkowania wychodzi na to, że to historia Lokiego, który po wojnie bogów służy aniołom. Czytał to ktoś i może polecić/odradzić?

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-03-2006, 18:40   

Ja czytałem wstęp i mogę szczerze odradzić. Kiepski styl i postacie. Zeg czytał więcej i też nie był zachwycony.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-03-2006, 18:41   

Ok, czyli jednak pozostanę przy zakupie Siewcy ;)
Dzięki

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-03-2006, 21:13   

Apropos Siewcy to swój egzemplarz powinnam chyba obłożyć, bo zaraz na śmierć będzie zaczytany. Już nawet nie pamiętam ilu osobom go pożyczałam ><'

Skończyło mi się czekanie na jedną książkę [skonsumowaną w dwa dni zresztą, nie potrafię dozować sobie takich przyjemności kiedy mam tydzień prawie bez uczenia się], to teraz koncentruję się na narzekaniu czemu nie ma innej: pożądam kolejnego Artemisa Fowla!
Dopóki go nie dostanę to bedę co jakiś czas jęczeć.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-03-2006, 13:02   

Czytałem. Gniot jakich mało. Nie warto kupować.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 19-03-2006, 13:05   

A ja się łączę w bólu z Gonikiem. Dorwałam niedawno trzeciego Fowla, zakończenie otwarte jak nigdy ==' A i tak druga część była najlepsza.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 20-03-2006, 14:49   

Keii napisał/a:
Hm, szukając w Empiku "Siewcy Wiatru" Kossakowskiej do mojej prezentacji z polskiego (gdzieś tu się poniewiera topic o tym nawet - przypominam "motyw aniołów w literaturze i filmach" ;) znalazłem książkę Jakuba Ćwieka - Kłamca. Z tego, co wyczytałem z tyłu i krótkiego przekartkowania wychodzi na to, że to historia Lokiego, który po wojnie bogów służy aniołom. Czytał to ktoś i może polecić/odradzić?

Keii... Nie mam pojęcia czy ci się to uda, ale przy takim temacie powinieneś przynajmniej przejrzeć książkę ks. Wiesława Niewęgłowskiego pt. "Anioły". Poza systematyką, są tam osobne rozdziały poświęcone Aniołom w biblii, w kościele, w innych religiach, w świadomości różnych narodów... plus tony, tony bibliografii i rozmaitych ciekawych ilustracji i nawiązań. ISBN 83-88848-04-6.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-03-2006, 20:18   

totem, jeśli chodzi o taki typ książki, to przypuszczam, że wystarczy mi "Słownik Aniołów W tym aniołów upadłych" Gustava Davidsona ;)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 14 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group