FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
Vlyyk Płeć:Mężczyzna
Farseer


Dołączył: 04 Gru 2007
Skąd: Imaginationland
Status: offline
PostWysłany: 12-01-2008, 21:39   

Ja skończyłem "Psa w Studni" autorstwa Marcina Wolskiego naprawde polecam. Mamy tu miły historyczny początek, który jest tylko jakby zaostrzeniem apetytu na późniejsze wydarzenia. Sama końcówka jest szalenia zaskakująca przez co całość nabiera innego wymiaru. Ogólnie super sprawa

_________________
there is no such thing as innocence only degrees of guilt
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8509315
radgers Płeć:Mężczyzna
Merill J. Fernando


Dołączył: 08 Sie 2007
Skąd: Leszno/Sfery
Status: offline
PostWysłany: 13-01-2008, 13:16   

Pan B napisał/a:
Nic nie przebije książek Terrego Pratcheta o świecie dysku i tym co sie tam dzieje.

Hehe, Panie B widzę, że mamy podobne gusta. Chociaż nie wiem czy zaliczyłbym je do najlepszych ale na pewno są w mojej czołówce :) Jak byłem w Karpaczu to przerabialiśmy tam Makbeta na polskim i byłem wtedy po lekturze którejś tam z kolei powieści o Trzech Wiedźmach i autentycznie parsknąłem śmiechem gdy zobaczyłem pierwsze słowa Pierwszej Wiedźmy ("Rychłoż się zejdziem znów?"). A tak poza tym to zaopatrzyłem się tam również w Smoki Jesiennego Świtu i Smoki Letniego Płomienia Margaret Weiss i Tracy Hickman czyli III i IV tom Kronik Dragonlance, Drugie Pokolenie tychże i Nefrytowy Tron Naomi Novik tak więc będę miał co czytać przez jakiś czas. :)

_________________
Duk said (czy coś takiego) - spróbuj i Ty xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8123446
Pan B Płeć:Mężczyzna
hmm....


Dołączył: 16 Gru 2007
Skąd: ehhhh...szkoda gadać
Status: offline
PostWysłany: 13-01-2008, 18:45   

Radgers! Bracie!(setki pochwał nie mających sensu)....

Niedawno skończyłem czytać 4 księgę z cyklu "belgariada" Davida Eddingsa pt "wieża czarów". Dużym atutem powieści tego cyklu są ciekawe postaci i żadko występujący humor lecz bardzo dobry. Może nie tak "wykwintny" jak w książkach Pratcheta ale jest.
Zdobycie 4 części zajęło mi 3,5 miesiąca - ale warto było. Została mi do upolowania ostatnia 5 księga "ostatnia walka czarodziejów".

radgers napisał/a:
Smoki Jesiennego Świtu i Smoki Letniego Płomienia


Miałem się za to brać ale zrezygnowałem. Ze smokiem w tytule są chyba 4 książki tych autorów.

Teraz będę się brał za "dobry omen" Pratcheta. Jak łatwo się domyślić jest to coś w rodzaju parodii Omena. Niestety kiepsko z wolnym czasem...

_________________
Życie to takie czary-mary. Rzadziej czary częściej mary.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11631847
Vlyyk Płeć:Mężczyzna
Farseer


Dołączył: 04 Gru 2007
Skąd: Imaginationland
Status: offline
PostWysłany: 13-01-2008, 22:45   

Co do tych smoków to jest faktycznie 8 tomów:) Najpierw było coś o jesieni potem zima wiosna i w końcu napisane troche później smoki tego letniego czegoś tam:P(chyba to dobra kolejność ale czachy nie dam za to) Ogólnie bardzo lubię tę serie jak ktoś kiedyś grał w d&d to może wie że te serie wywodzą się właśnie z doświadczeń autorów z tą grą. Wtedy mamy koniec kronik i po ich zakończeniu dodatkowe 4 albo 3 tomy o dalszych losach znanych nam postaci też dobre ale Kroniki i tak lepsze. Ogólnie wokół Dragonlance powstało morze tytułów prawie takie jak to związane z notabene też dedekowym Forgoten Relams Tak czy siak czyta się całkiem miło:)

_________________
there is no such thing as innocence only degrees of guilt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8509315
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 13-01-2008, 22:56   

Vlyyk napisał/a:
Co do tych smoków to jest faktycznie 8 tomów:) Najpierw było coś o jesieni potem zima wiosna i w końcu napisane troche później smoki tego letniego czegoś tam:P(chyba to dobra kolejność ale czachy nie dam za to)


Są cztery tomy. Smoki Jesiennego Zmierzchu, Zimowej Nocy i Wiosennego Świtu orz Letniego Płomienia (gdzie historia jest popchnięta o 20 lat do przodu). Po nich zaczyna się kolejny cykl.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Vlyyk Płeć:Mężczyzna
Farseer


Dołączył: 04 Gru 2007
Skąd: Imaginationland
Status: offline
PostWysłany: 13-01-2008, 23:03   

Jakby to tu.... o to właśnie mi chodziło :D Nie zmienia to faktu że druga seria jest troche słabsza od kronik. Btw tych samych autorów jest czteroksiąg o mieczu mroków czy czymś takim bez względu na raczej nudny początek całość wychodzi w miarę jak się chce to można nawet przeczytać i polubić

_________________
there is no such thing as innocence only degrees of guilt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8509315
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 14-01-2008, 10:17   

Zegarmistrz napisał/a:

Są cztery tomy. Smoki Jesiennego Zmierzchu, Zimowej Nocy i Wiosennego Świtu orz Letniego Płomienia (gdzie historia jest popchnięta o 20 lat do przodu). Po nich zaczyna się kolejny cykl.

Ale Legendy i Drugie Pokolenie zdecydowanie lepiej przeczytać przed Letnim Płomieniem - ciężko zrozumieć, o co biega, kiedy się nie kojarzy połowy postaci.
Vlyyk napisał/a:
Ogólnie wokół Dragonlance powstało morze tytułów prawie takie jak to związane z notabene też dedekowym Forgoten Relams Tak czy siak czyta się całkiem miło:)

Niektóre, owszem, parę reprezentuje taki poziom, że nie byłam w stanie się przebić przez pierwszych parę rozdziałów ("Bratnie dusze", czy jakoś tak - od szkolnego wypracowania oczekiwałabym większej logiki niż ta, z jaką prowadzona jest akcja w książce, za którą ktoś w końcu autorowi i autorce zapłacił), inne otwarcie ignorują założenia świata. Generalnie ewentualnej młodzieży chcącej zacząć przygodę z fantasy Smoczą Lancę polecam jako fantasy najbardziej typową z typowych, ale nie poważyłam się jeszcze zaoferować któremukolwiek czegoś z tego cyklu, czego Hickman i Weiss, albo sama Weiss nie napisali.
Vlyyk napisał/a:
Btw tych samych autorów jest czteroksiąg o mieczu mroków

Czwarta chyba u nas nie wyszła? W Polsce wydali za to dwa tomy cyklu zaczynającego się od Studni dusz i to też jest fajne czytadło. Same negatywne postacie w roli głównych bohaterów, no i te nieodparte skojarzenia z Saint Seiyą...
I japońskie elfy.^^

Ja zaś jestem w 3/4 "A Civil Campaign" McMaster Bujold, jedenastej czy coś koło tego, części cyklu o Vorkosiganach. Znajomi marudzili, że to najsłabsza część, ale zupełnie nie wiem czemu - jak zwykle trochę dworskich intryg, trochę zapóźnionego cesarstwa próbującego sobie poradzić z postępem i zmianami obyczajowymi, które niechybnie spowoduje, urocze postacie podchodzące ironicznie same do siebie i mnóstwo, mnóstwo humoru. Dawno już nie przesiedziałam nocy nad książką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vlyyk Płeć:Mężczyzna
Farseer


Dołączył: 04 Gru 2007
Skąd: Imaginationland
Status: offline
PostWysłany: 14-01-2008, 12:04   

Beryl napisał/a:
Czwarta chyba u nas nie wyszła?

My bad to trylogia jest błagam o wybaczenie :P co nie zmienia faktu że całkiem miła lektura.
Ja obecnie wziąłem się za Czarną Kompanię Glena Cooka i też po pierwszych 100 stronach zapowiada się całkiem dobrze w zasadzie to ma 1 wadę - mam to na kompie a nie w tradycyjnej wersji co czasami mnie bardzo irytuje(szczególnie gdy pada Word i mój loptopowy wyświetlacz) ale wszystko sie da tylko żaba skacze:D

_________________
there is no such thing as innocence only degrees of guilt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8509315
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-01-2008, 16:11   

Pytanie dla fanów Dragonlance: miał któryś z was w ręce polskie wydanie podręcznika do DeDeków do edycji 3,5? Czytałem, jest naprawdę niezłe.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Vlyyk Płeć:Mężczyzna
Farseer


Dołączył: 04 Gru 2007
Skąd: Imaginationland
Status: offline
PostWysłany: 14-01-2008, 20:39   

do 3 mam dużo pdrów: gracza, MPka, bestiariusze, pdr forgoten relams, księge bogów i innych takich, pdr psioniki, pdr dla maga/zaklinacza, wojownika, kapłana(zwykle nim gram) mnicha i paladyna czyli od groma i nazat :D do 3,5 to widziałem tylko pdr gracza ale zmiany są według mnie tylko na lepsze, ale nawet sesyjki w 3 bede zawsze pamiętał po prostu D&D rulez

_________________
there is no such thing as innocence only degrees of guilt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8509315
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-01-2008, 21:25   

Vlyyk napisał/a:
do 3 mam dużo pdrów: gracza, MPka, bestiariusze, pdr forgoten relams, księge bogów i innych takich, pdr psioniki, pdr dla maga/zaklinacza, wojownika, kapłana(zwykle nim gram) mnicha i paladyna czyli od groma i nazat :D do 3,5 to widziałem tylko pdr gracza ale zmiany są według mnie tylko na lepsze, ale nawet sesyjki w 3 bede zawsze pamiętał po prostu D&D rulez


Ech. Pytam się, czy ktoś miał w rękach Dragon Lance: Opis Świata?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
radgers Płeć:Mężczyzna
Merill J. Fernando


Dołączył: 08 Sie 2007
Skąd: Leszno/Sfery
Status: offline
PostWysłany: 14-01-2008, 21:27   

Ja tez mam parę do 3 ale do ed. 3.5 niestety nie uświadczysz w mojej skromnej kolekcji :P
Pan B napisał/a:
Radgers! Bracie!(setki pochwał nie mających sensu)....

KHEM, KEHEM DZIĘKUJĘ BARDZO xD Dobry Omen też polecam z uwagi na to, że napisany wspólnie z Neilem Gaimanem^^
Vlyyk napisał/a:
Czarną Kompanię Glena Cooka

Tez mam choć jeszcze nie zacząłem. Ale cierpliwość to cnota jak to mówią.
Mam też na podorędziu antologię Niech żyje Polska. Hura! - bardzo dobry zbiór opowiadań różnorakich Polskich autorów. Fajnie się czyta o soggotach w Polsce czy coś w tym stylu^^
Vlyyk napisał/a:
D&D rulez

Święta prawda i tylko prawda. Smoki... są mi też potrzebne z drugiej strony do pewnej sesji PBF Dragonlance do której chce się załapać żebym był zaznajomiony jako tako ze światem :P

_________________
Duk said (czy coś takiego) - spróbuj i Ty xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8123446
Vlyyk Płeć:Mężczyzna
Farseer


Dołączył: 04 Gru 2007
Skąd: Imaginationland
Status: offline
PostWysłany: 14-01-2008, 22:16   

Zegarmistrz napisał/a:
Pytam się, czy ktoś miał w rękach Dragon Lance: Opis Świata?

Niestety tylko englisha mam do 3 ale ze tak powiem pirackiego

_________________
there is no such thing as innocence only degrees of guilt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8509315
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 15-01-2008, 21:30   

Cytat:
Pytam się, czy ktoś miał w rękach Dragon Lance: Opis Świata?

Cóż w rękach miałem, ale niedługo ;-) Wrażenie pozytywne, z Opisów Świata wydanych po polsku lepszy od Greyhawka ale gorszy od FR.
Cytat:
Ja obecnie wziąłem się za Czarną Kompanię Glena Cooka i też po pierwszych 100 stronach zapowiada się całkiem dobrze w zasadzie to ma 1 wadę - mam to na kompie a nie w tradycyjnej wersji co czasami mnie bardzo irytuje(szczególnie gdy pada Word i mój loptopowy wyświetlacz) ale wszystko sie da tylko żaba skacze

Ach, "Czarna Kompania" jest świetna - teraz próbuję skombinować części od 5 do 7 i zanosi się na to, że będę musiał kupić na allegro.
Cytat:
Mam też na podorędziu antologię Niech żyje Polska. Hura! - bardzo dobry zbiór opowiadań różnorakich Polskich autorów

Jestem świeżo po lekturze. Większość opowiadań jest dobra, a niektóre nawet bardzo (świetne Zabity czy Projekt Marszałek). Ogólnie zbiór bardzo warty polecenia.

Sam czytam sobie teraz... Geografię Polityczną, Stanisława Otoka (pasjonująca lektura ;-)) oraz coś normalniejszego Carpe Jugulum mistrza Pratchetta.

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-01-2008, 21:36   

Ja się zabrałem za Złoty Kompas Pulmana. Faktycznie, wygląda to jak bardzo niepoprawna politycznie i antykościelna wersja Narnii. Puki co pan autor pojechał bardzo rozwydrzoną bohaterką, patologiami rodzinnymi, inkwizycją, kościołem porywającym i eksperymentującym na dzieciach, rodzicami - kryminalistami. Kurcze, aż szkoda mi, że nie mam żadnych dzieci w rodzinie.

Wiem, co będę na pierwszą komunie kupował.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 46 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group