FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 87, 88, 89  Następny
  O książkach... Czyli o wszystkim
Wersja do druku
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 19-02-2005, 14:52   

A ten "Gwiezdny Chłopiec" to czyj jeśli wolno? Bo może bym przeczytała?

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 19-02-2005, 14:55   

Gwiezdnego Chłopca nie czytałam, natomiast Córka Czarownic była moją ukochaną lekturą w bodajże szóstej klasie podstawówki, sio z łapami. :P

Nigdziebądź jest wielkie... Jak zresztą cały Gaiman. Chociaż ja i tak wolę Amerykańskich Bogów.

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Moonlight Płeć:Kobieta
Ultra Innocent Uke

Dołączyła: 17 Mar 2003
Skąd: Szczecin
Status: offline
PostWysłany: 19-02-2005, 15:18   

Bianca napisał/a:
Z ciekawosci - a czytal ktos Nigdziebadz?


Czytałam, jakiś rok temu - i chyba, korzystając z ferii, przypomnę sobie tę pozycję. Zakręcone toto jak domek ślimaka, pozostawiło na mnie duże wrażenie. Jedna z tych książek, co się za szybko kończą. A najbardziej polubiłam Łowczynię ;). I chyba rozejrzę się za innymi pozycjami Gaimana...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Miya-chan Płeć:Kobieta
Aoi Tabibito


Dołączyła: 08 Lip 2002
Skąd: ze światów
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 19-02-2005, 16:20   

Gwiezdny Chłopiec? Cóż to jest ten Gwiezdny Chłopiec? Córka Czarownic była moją ukochaną lekturą i nadal jest, w ogóle książki Terakowskiej pochłaniam ze smakiem. Mniam.

Irian, duszo Ty ma bratnia! - zakrzyknęła istota, której ulubioną obsesyjką jest wypatrywanie ocząt za twórczością Gaimana :> Amerykańscy Bogowie genialni są *_* Nigdziebądź jak dotąd przeczytałam kawałek na kanapie w empiku i wyszłam stamtąd z zawrotami głowy :D Chciałabym więcej, a tu klops, ni ma _^_ Za to dorwałam Gwiezdny Pył, Koralinę i Wilki w Ścianach, fazowe dziełko XD

Mai, pani pisząca o rodzie Otori zwie się Lian Hearn :> tak gwoli przypomnienia :> Czy drugi tom jest równie wciągający co pierwszy? *_*
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 19-02-2005, 16:42   

Nie mam go jeszcze w łapkach, bo Arisa mi pożyczyć nie chce >< A ja nie mam forsy na własne ==' Ale zapewniam, że jak tylko się dorwę zdam relację :)

A co do Geilmana, to jak dotąd dorwałam tylko Wilki w ścianach (jak mówiła Miya - fazowe dziełko) i pisany we współpracy z Pratchettem "Dobry Omen". No cóż, dobre - to za mało powiedziane :)

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 19-02-2005, 19:04   

Opowiadania też pisze dobre, wyszły w tomie 'Dym i lustra'... Może ktoś pamięta, kiedyś w Magii i Mieczu umieścili takie... dziwne... opowiadanie o Królewnie Śnieżce. Właśnie jego. Kto czytał, na pewno pamięta, kto nie czytał - nie będę mu psuła zaskoczenia.

Ja ostatnio nadrabiam zaległości w polskiej fantastyce (i jednocześnie odpoczywam od podręczników - sesjo, bądź przeklęta!). Po kolei

Iwona Surmik, 'Talizman złotego smoka' - uojezu... Wtórne niesamowicie. Po kilkunastu stronach można przewidzieć główny ciąg fabularny aż do końca książki, chociaż to dopiero pierwszy tom. Za to stylistycznie dobrze napisane. Mam jednak takie wrażenie, że autorka do tego stopnia boi się przesłodzeń, że przesadza w drugą stronę... Każdy, kto wykazuje choć trochę dobra, zostanie na pewno przykładnie ukarany. :> Można czytać, biorąc poprawkę na to, że to debiut... Ale nie należy się spodziewać czegoś niesamowitego.

Michał Studniarek, 'Herbata z kwiatem paproci' - dobre. Zdecydowanie dobre, wciągające, świat przedstawiony spójnie (cyberpunk, ale łagodny + istoty z legend słowiańskich), bardzo spodobały mi się nawiązania kulturalne do naszych czasów. Fabuła sensowna, bohaterowie z charakterem, zdecydowanie warto.

Romuald Pawlak, 'Inne okręty' - świetne. Dorwałam toto w literaturze pięknej, ale to jednak fantastyka... Równoległa historia, czyli co by było gdyby Pizarro zginął w kluczowej bitwie (głupio zginął, zresztą). Bardzo klimatyczne, stosunki między Inkami i Hiszpanami realistyczne, fabuła wciąga... Naprawdę dobra książka. Fragment był kiedyś publikowany, nie pamiętam, czy w Magii i Mieczu, czy w Nowej Fantastyce - opowiadanie o zamachu na papieża Aleksandrze XIV, który przyleciał do państwa inkaskiego (nie pamiętam, jak toto nazwali ^^'), żeby ułagodzić rewolucję. Warto, warto, po trzykroć warto.

Nowa porcja książek piętrzy się na stercie obok mojego łóżka, jak przeczytam - zrecenzuję. :>

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-02-2005, 19:31   

Gwiezdny chlopiec jest Oskara Wilde.

co do polskieich ksiazek, to polecam:

"kuzynki" Pilipiuka (stare, ale ktos mogl nie czytac jesli ma uczulenie na reszte jego tworczosci, tak jak ja, 2 tom, "Ksiezniczka", troche gorszy ale tez ma swoje chwile)

"Sluge Bozego" Piekary (ale dosyc krwawe to-to, wiec nie dla wszystkich, na razie tego sa 3 tomy chyba)

"Linie Ognia" bodajze, ostatnio wydana ksiązkę Pacyńskiego (pierwsza polowe, bo druga to niestety dosc piekny przyklad overpacka, czyli jak 2 bohaterow tak od czapy moze pokonac jedna z najpotezniejszych istot na ziemi, nawet bez przygotowania)

"Tkacz Iluzji" i 2 nastepne tomy p. Bialołęckiej. niestety wyglada na to ze sie poklocila z wydawnictwem i reszta sie nie ukaze.....
Powrót do góry
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 19-02-2005, 19:37   

Jak to się nie ukaże?! <szok i załamanie> A ja tyle czasu czekam... Buuuu!

Kuzynki są świetne. Taka ciepła książka... Jak ją przeczytałam, odwróciłam na początek i przeczytałam jeszcze raz. I jeszcze raz. Poprzednio tylko właśnie przy Tkaczu Iluzji tak miałam... Niedługo ma wyjść trzeci tom, Dziedziczka, już widziałam gdzieś fragment, skupiają się na Stanisławie, jak widać po tytule.

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-02-2005, 19:43   

wiesz, mialo sie ukazac w zeszlym roku jeszcze..... wiec to ze nadal ne ma uwazam za zly znak :(

a co do dziedziczki, zobaczymy, ksiezniczka mnie rozczarowala - widac wyraznie ze to sa kawalki, pozbierane w ksiazke, bo wydawca se zazyczyl "cos jeszcze" (Pilipiuk sie sam przyznal ze tak bylo)....
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-02-2005, 20:53   

Cytat:
"kuzynki" Pilipiuka (stare, ale ktos mogl nie czytac jesli ma uczulenie na reszte jego tworczosci, tak jak ja, 2 tom, "Ksiezniczka", troche gorszy ale tez ma swoje chwile)


Kuzynki to chyba najleprza książka Pilipiuka. Natomiast ,,Księżniczka" jest strasznie słaba. Akcji (jakielkolwiek, sensownej) prawie nie ma, tylko same zapychacze stron. Fabuła rozłazi się i właściwie wiele sensu nie ma, co więcej eksportuje w to swój, znany z przygód Wędrowycza sposób myślenia, który tu jest wyjatkowo nie na miejscu. Mam nadzieje, że w ,,Dziedziczce" się poprawi.

Generalnie problemem tego autora jest to, że pisze za dużo i za szybko. Gdyby zwolnił mógłby utrzymać znacznie wyższy poziom.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-02-2005, 21:06   

on pisze strasznie nierowno, wiec miewa dobre i zle momenty.... a ksiezniczka wlasnie z dopychaczy sie sklada..... ten kawalek jak alchemik chcial patent nauczycielski swojego czasu widzialam w felietonie (by pilipiuk, zeby nie bylo), wiec to jest w ogole autobiograficzne..... mam wrazenie ze on tam kawalki mial, a reszte kleil
Powrót do góry
BetiiX Płeć:Kobieta
+Mala wiedźma+


Dołączyła: 26 Gru 2004
Skąd: Lublin village;)
Status: offline
PostWysłany: 21-02-2005, 20:07   

a czytal ktos z was jakies pozycje Iwana Bunina?? bo mi do pracy maturalnej ten pisarz sie moze przydac, wypozyczylam jedna z jego ksiazek, ale jakas mi sie nudna wydaje ;) .. tytul.. ee.. Lika, luka.. jakos tak badz co badz^^"

_________________
::Love is like wind, you can't see it, but you feel it::
::galeryjka na DA-> www.shy4.deviantart.com ::
::ja wcale nie jestem taka wredna jak sie moze wydawac, to tylko pozory^^"::
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1595233
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-04-2005, 09:41   

Andriej Bielanin "Miecz bez imienia". Rosjanie mają długą i dobrą historię fantastyki, która - po pewnej przerwie - ponownie powraca do łask w naszym kraju. Książka ta to fantasy, pisane z przymróżeniem oka. Opowiada o młodym, rosyjskim grafiku, który przypadkowo wchodzi w posiadanie magicznego miecza i przenosi się w jakże niebezpieczny świat rycerzy, smoków i czarownic, by walczyć ze złym czarnoksiężnikiem Risenkampfem.

Książka jest sztampowa aż do bólu, lecz - o dziwo - jest to jej zaletą. Autor nie traktuje jej w pełni na poważnie, a raczej bawi się konwecją okraszając historię (niekoniecznie najwyższych lotów) humorem. Dzięki temu czyta się ją bardzo dobre. Co więcej lektura jest bardzo zwięzła - całą historię umieszczono na 205 kartkach jednego tomu, co zasługuje na uwagę, zwłaszcza w fantasy, którego autorzy z rzadka tylko potrafią napisać coś, co nie jest 15 tomową kolumbryną.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 18-04-2005, 09:15   

Mnie właśnie Księżniczka wydała się dużo lepsza od Kuzynek - lepiej się czytało, fabuła była dowcipniej rozwiązana... Że za dużo wtrętów robiących klimat i nic poza tym? Taka właśnie ta książka jest i już. Pasuje do miasta, w którym się rozgrywa, jak ją czytam, to przed oczyma mam Kraków.
Z ulubionych książek - nikt tu nie wymienił jednej z moich ulubionych autorek, czyli Lois McMaster Bujold, autorki dość nietypowych, ale niezmiennie nagradzanych powieści SF. Nie są to takie typowe "twarde science fiction" ale raczej historie o ludziach i ich przygodach, pełne humoru, choć nie pozbawione odrobiny zadumy. Czyta się to znakomicie. Autorka napisała też dwie powieści fantasy - obie też zgarnęły u siebie najwyższe nagrody. "Klątwa nad Chalionem" to jedna z najlepszych książek jakie czytalam. Zaczyna sie trochę jak "Hrabia Monte Christo" - znaczy do kraju wraca po długiej niewoli facet, którego wrobiono, bo był dla pewnych osób wybitnie niewygodny. Zaczyna się mścić? Skądże. Szuka tylko miejsca do życia i modli się, by tamci się o jego powrocie nie dowiedzieli, bo tym razem mogliby się go pozbyć ostatecznie. Świetne, dramatyczne i pełne humoru zarazem, czyta sie znakomicie. Na wszystkie osoby, które to z naszej biblioteki wypożyczały, zachwycały się wszystkie, a jedna miała wątpliwości jedynie co do charakteru głównego bohatera.
Jeśli chodzi o najgorsze książki, muszę się zgodzić z poprzednikami - Rapsodia to chała jakich mało, także ze względu na cieniutko poprowadzoną fabułę ( klasyczny błąd - najpierw postać streszcza swój plan, a potem akcja idzie dokładniusieńko według planu, powodując ciężkie ziewanie u czytelnika - jak w kiepskim fanfiku), ale głównie z powodu głównej bohaterki. Łazi to to po świecie, nieziemsko piękne, że jak idzie ulicą, to ludzie się na nią zagapiają i rozbijają wozy/wpadają na latarnie - dosłownie! Jak w kreskówce. Wszyscy mężczyźni (ludzcy) jej pożądają. Oczywiście ona uważa, że wszyscy przesadzają z komplementami. Jeśli gdzieklwiek na świecie istnieje jakaś przepowiednia o bohaterze, który nadejdzie, jest to przepowiednia o niej, jeśli gdzieś jest wakat na jakimkolwiek stanowisku, czeka ono na nią. Wszystko się jej udaje, zwykle to ona ma rację, kocha dzieci ( wszystkie adoptuje) i pragnie pokoju na świecie. Gdyby się jej pozbyć, poziom książki momentalnie podskoczyłby o parę poziomów, ale wtedy trzebaby dopisać 95% tekstu niestety. Żeby nie było - jestem kobietą, uwielbiam babskie fantasy, nawet lalki Barbie lubię - ale ta książka przechodzi wszelkie granice.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-04-2005, 09:22   

O! No to wreszcie się znalazł ktoś, kto podziela moją opinię o Rapsodii! Strasznie mi było głupio, bo dostałam to w prezencie (co gorsza - od osób z forum), zmogłam dwa pierwsze tomy i ćwierć trzeciego i stwierdziłam, że ja dziękuję. I z podanymi wadami zgadzam się w 100%.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 89 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 87, 88, 89  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group