FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Rzecz o avatarach
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-01-2012, 10:45   

Tak na chłopski rozum, to najszybciej by było chyba po prostu zablokować .gify jako format avatarów, prawda? Nie trzeba by było każdemu nowemu użytkownikowi ze skaczącym obrazkiem tłumaczyć grzecznie przez PM, żeby przestrzegał regulaminu, a mając jakikolwiek program graficzny format obrazka można przecież zmienić. Od strony grzebania w bebechach forum jest to też chyba najszybsze rozwiązanie.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tyczek Płeć:Mężczyzna
♩♪♫♬


Dołączył: 04 Gru 2006
Skąd: Słupca
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2012, 11:10   

Sprzeciw.
Ruchome awatary popsują tylko magię "kompletów", która tu się wykształciła od stuleci. A znając życie, przyzwolenie na takie coś sprawi, ze w awatarach pojawią się skaczące banany, albo coś jeszcze gorszego. Nie wiem czy znalazła by się osoba, której by to nie przeszkadzało.
Przykład

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8487137
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-01-2012, 11:32   

Tyczek napisał/a:
Przykład

Szczerze, to przy niektórych avatarach z jakimi przychodzili tu ludzie, to banan z Peanut Butter Jelly Time (nawet w wersji oryginalnej) to mały Miki.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 05-01-2012, 11:47   

Keii napisał/a:
Tyczek napisał/a:
Przykład

Szczerze, to przy niektórych avatarach z jakimi przychodzili tu ludzie, to banan z Peanut Butter Jelly Time (nawet w wersji oryginalnej) to mały Miki.


Ej, flashmob z Tylera jest fajny!

Zasadniczo mi to rybka - animowane grafiki nie rozpraszają mnie wogóle. Przy czym należy tu rozróżnić subtelnie i ładnie od brzydko i oczojebnie. Oczywistą oczywistością dochodzimy tu do subiektywnych wrażeń, co niestety prowadzić będzie do konfliktów. Więc pozostańmy przy tym jak jest.

ps okazjonalne wrzucenie animacji awatarka tudzież podpiś jest moim zdaniem dopuszczalne w ramach robienia sobie tak zwanych "jaj". Tyrańska moderacja tyrańską moderacją, ale też bez przesady.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tyczek Płeć:Mężczyzna
♩♪♫♬


Dołączył: 04 Gru 2006
Skąd: Słupca
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2012, 11:56   

Wystarczy, że banana mam na androidzie jako bootloader(domyślnie) i muszę go zmienić. :P
Nie piszę o okazjonalnych odpałach, ale raczej o systematycznym używaniu takowych. ;P

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8487137
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 05-01-2012, 12:49   

Przykro mi to mówic, ale byście nie mogli życ w świecie Harryego Pottera. W ich gazetach wszystko naokoło miga i się rusza, jakbyście sobie z tym poradzili :/

Mnie też to raczej rybka, chociaż prawda jest taka, że tak jak pisała Moshi rzeczywiście trudno określic granicę w takich sytuacjach, a jestem pewna, że niektóre zbyt bijące po oczach animacje by irytowały też mnie. Chociaż z drugiej strony zawsze można je sobie po prostu zablokowac...
Swoją drogą zgadzam się z
shugohakke napisał/a:
Moim zdaniem przywiązujecie za dużą wagę do avatarów

a argument dot. "magii kompletów" rozbawił mnie do łez :'D

PS. Czuję trolla w powietrzu i to nie ja!

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tyczek Płeć:Mężczyzna
♩♪♫♬


Dołączył: 04 Gru 2006
Skąd: Słupca
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2012, 12:53   

Śmichy chichy. :<

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8487137
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 05-01-2012, 12:57   

Oh really, Crof? -.-

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-01-2012, 13:01   

Crofesima napisał/a:
Swoją drogą zgadzam się z
shugohakke napisał/a:
Moim zdaniem przywiązujecie za dużą wagę do avatarów

Bądź co bądź komplety to praktycznie jedyne obrazki na forum, więc chcąc nie chcąc rzucają się w oczy.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 05-01-2012, 13:18   

Mhm, a potem są tematy że forum zdycha. Jak ma uchodzić za żywe, skoro się nie rusza?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2012, 13:20   

JJ napisał/a:
Mhm, a potem są tematy że forum zdycha. Jak ma uchodzić za żywe, skoro się nie rusza?

Coś w tym słowach jest, może nie głębokiego, ale jest ;p

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 05-01-2012, 13:30   

Hmm niedługo pewnie wszystko będzie ruchome i biedne istotki dostaną oczopląsu. Jak człowiek rusza, lub tańczy w ten sam sposób jest to denerwujące?. Świat idzie do przodu, a emblemaciarze będą mieli konkurencję zaowocuje lepszymi kompletami.

Żeby nie było niektóre Gify potrafią być irytujące, a zwłaszcza te jaskrawe, lub moe. A tak jak ktoś nie potrafi skupić na tekście to musi poćwiczyć swoją koncentrację:).

Rzecbiorąc mi obojętne, bo nigdy nie przekładam walorów graficznych nad treścią. Wole poszukać fajne teksty.


Cytat:

Mhm, a potem są tematy że forum zdycha. Jak ma uchodzić za żywe, skoro się nie rusza?


Rozkład tez jest ruchem;).

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 05-01-2012, 13:35   

Cytat:
Mhm, a potem są tematy że forum zdycha. Jak ma uchodzić za żywe, skoro się nie rusza?

xD, po prostu xD.

A co do tematu- Ruchome avatary mi nie przeszkadzają... ale zasada jest, przyjęła się, ludzie się przyzwyczaili, wykształciły się odpowiednie do standardów formy avatarkowego wyrazu, po co zmieniać?

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 05-01-2012, 13:39   

Po prostu nie wiem jakim cudem ruchome avatarki miałyby wpłynąc na komplety. Jakieś 95% wypowiadających się tutaj użytkowników jest przeciw gifom, więc nawet jeżeli by one przeszły, to raczej te osoby korzystające z kompletów by z nich nie zrezygnowały na rzecz ruchomych avatarków.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CoraX Płeć:Mężczyzna
Yorozuya


Dołączył: 04 Sty 2012
Skąd: Sochaczew
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2012, 14:00   

Ysengrinn napisał/a:
Czuję się dotknięty Twoim awkiem, który uważam za wulgarny, nieestetyczny i irytujący. Uważam noszenie takich awków za brak szacunku dla współużytkowników forum, jeżeli zaś mrygający obrazek 100x100 pikseli, przedstawiający grzebiącego w nosie buraka, uważasz za manifestację swych, gustów, przekonań i niezbędny warunek samorealizacji, to wolałbym chyba, byś realizował się gdzieś indziej. W lesie, na przykład.


Smutno mi z powodu, że wymagając szacunku od drugiej osoby, pokazujesz jego wyraźny brak w drugą stronę, żeby nie nazwać tego zwykłym chamstwem. Rozumiem gdybym zupełnie zignorował ten temat i dalej pisał na tym forum z animacją w avku, ale założyłem go po to aby zbadać pogląd społeczny odnośnie "problemu".

Cytat:
Niech będzie błogosławiony adblock i możliwość blokowania obrazków.

No właśnie. Nie rozumiem, czy jest to dla niektórych za trudne, czy może uwłacza to ich godności?



Cytat:
Swoją drogą, jeśli Twój avek rzeczywiście wyraża Twoje poczucie estetyki, o czym wspomniałeś w jednym z poprzednich postów, to jest ono naprawdę dziwne i dalece odbiegające od tego przyjętego tutaj.

W normalnym życiu, poza ramami monitora, też mamy wybierać za rozmówców tylko osoby estetycznie schludne, ładne i poprawnie wysławiające się? Mądra bajka niesie taki morał: "nie szata zdobi człowieka". Mam wrażenie, że ktoś boi się tu, iż niepokorne dziecko z innym spojrzeniem na świat, może wykrzyczeć "król jest nagi".

Cytat:
Moim zdaniem przywiązujecie za dużą wagę do avatarów

Dokładnie, ale chyba nie tylko do tego ale do sztywnego trzymania się utartych schematów.

Cytat:
Zwłaszcza, że to na moderację spadnie obowiązek użerania się z użytkownikami, którzy poczują się niesprawiedliwie potraktowani. Także albo wszyscy, albo nikt.

Z całym szacunkiem, ale od tego są moderatorzy, aby służyć użytkownikom i pilnować ogólnie pojętego porządku. Wydawało mi się zawsze, że to stanowisko z powołania a nie z przymusu. Ja czuję się niesprawiedliwie traktowany, kiedy stara się mnie podpinać do ogółu, a nie traktuje jako indywidualną jednostkę.

Cytat:
Ruchome awatary popsują tylko magię "kompletów", która tu się wykształciła od stuleci.

Normalnie, jakbym czytał kościół katolicki w średniowieczu. Za wszelakie próby reform czeka cieplutki stosik. Udko anyone?


A na podsumowanie wrzuciłem, statyczny av, który w pewien sposób rozprasza. Może ktoś zrozumie co chce przez to pokazać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4620280
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group