FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Rzecz o avatarach
Wersja do druku
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 05-01-2012, 14:01   

Ruchome avatarki obrażają moje poczucie estetyki i uczucia religijne - jestem fanatycznym wyznawcą mang, i w imię podtrzymywania tradycji kolorowe obrazki jeszcze ujdą w tłumie, ale ruchome avatarki to już jawna i bezczelna manifestacja wyższości animacji nad mangą, która to koncepcja jest po prostu śmieszna i żenująca. Komplety natomiast są jedyną słuszną formą wyrazu i sugeruję, aby osoby bez kompletów były upominane, a w przypadku niezastosowania się do upomnienia i niepostarania się o komplet w terminie do tygodnia karane ostrzeżeniem. Osoby noszące komplety, które są źle dopasowane i wyglądają nieestetycznie też powinny być karane ostem.

Z całego serca popieram pomysł zablokowania gifów, który utnie wszelkie dyskusje. Moim zdaniem przy próbie wstawienia ruchomego avka użytkownik powinien dostawać z automatu ostrzeżenie - przy drugiej próbie powinien dostawać bana na trzy dni, można rozważyć odsyłanie go do odpowiedniego punktu regulaminu przy próbie zalogowania.

tl;dr: niezbyt mnie to obchodzi, jak mi się coś nie podoba to mogę zablokować obrazek i może to zrobić absolutnie każdy komu dany obrazek nie pasuje. Jeżeli to nie jest wystarczający argument i w imię tradycji i oszczędzania prawego przycisku myszy zakaz pozostanie, to może faktycznie najłatwiej byłoby zablokować te gify - nikt na tym nie ucierpi, a sumarycznie oszczędzi się modom kilku godzin użerania się z ruchomymi obrazkami rocznie.

_________________
...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 05-01-2012, 14:07   

Mam pytanie żartobliwe jakby byłyby ruchome posty. Czy avatary stojące też męczyłyby osoby mających problemy czuciem estetyki. Jak oglądają anime również im przeszkadza jak moe dziewczynka się rusza podczas czytania subów;).

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 05-01-2012, 14:12   

A tak z innej beczki, nawiązując do paru niedawnych dyskusji - CoraX pyta grzecznie, umie pisać po polsku i (po tym jak zmienił już avatarek na nieruchomy) nie robi nic sprzecznego z regulaminem, więc niektórym (łyp Ysen) proponuję przestać na niego najeżdżać.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 05-01-2012, 14:16   

Podpisuje sie pod Vodhem. Mówiłem, aby nie zjeżdżać nowych na samym początku. Dobra niektórzy na to zasługują jak nie potrafią zatrollować skutecznie...... Czy naprawdę niektórzy muszą swoje frustracje dawać na forum. Nawet Troll czy nie Troll jest bankiem świeżych pomysłów dla forum. Temat ciekawy i daje dużo postów:)

Koniec Offtopu.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 05-01-2012, 14:23   

Caladan, nie zgadzaj się ze mną, to sprawia że moja uwaga nagle zaczyna wyglądać głupio.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tyczek Płeć:Mężczyzna
♩♪♫♬


Dołączył: 04 Gru 2006
Skąd: Słupca
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2012, 14:28   

Średniowiecze, średniowieczem, ale pomysł jest po prostu głupi i do niczego nie prowadzi.
Poza tym, wybacz, ale wygląda to tak jak bym wczoraj zarejestrował się na jakimś nieznajomym forum i po dniu proponował odgórne zmiany w organizacji. Byłoby mi trochę głupio. :P

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8487137
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 05-01-2012, 14:30   

Co do blokowania obrazków - nie wszyscy używają FF i moja ostatnia próba blokady czyjegoś avka zakończyła się zablokowaniem wszystkich obrazków na stronie. Być może coś się w kwestii Opery zmieniło, chociaż nie wydaje mi się (i proszę mnie nie nawracać na FF czy coś innego, używałam, nie byłam zadowolona, koniec).

Poza tym, wolę założyć wersję pesymistyczną, w której kilka piszących po sobie osób będzie miało ruchome avki, i tak, to będzie bardzo wkurzające. Co do bycia modem z powołania, cóż, nikt mnie nie zmuszał. Ale skoro muszę czytać wszystkie posty i teoretycznie nie powinnam blokować obrazków, bo a nuż widelec pojawi się coś, co trzeba będzie wyciąć, wolę sobie maksymalnie ułatwić pracę. I serio, po raz kolejny to napiszę, nie podejmę się oceniania czy gorsze jest dłubanie w nosie, "podskakujące" cyce, kula dyskotekowa mieniąca się kolorami tęczy czy powiewający na wietrze bizon. Bo to już wchodzenie w gusta i guściki, jak widać na przykładzi avka, o który toczy się bój. Mnie on nie ruszał jakoś specjalnie, ale są osoby, które wkurzał... A jeśliby dopuścić wszystko... Cóż, były przypadki użytkowników, którzy i nieanimowaną grafikę potrafili skopać tak, że nie dało się patrzeć, strach pomyśleć co wrzuciliby ruchomego (ktoś tu pamięta odpały Lileczki?)...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CoraX Płeć:Mężczyzna
Yorozuya


Dołączył: 04 Sty 2012
Skąd: Sochaczew
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2012, 14:44   

Tyczek napisał/a:
Średniowiecze, średniowieczem, ale pomysł jest po prostu głupi i do niczego nie prowadzi.
Poza tym, wybacz, ale wygląda to tak jak bym wczoraj zarejestrował się na jakimś nieznajomym forum i po dniu proponował odgórne zmiany w organizacji. Byłoby mi trochę głupio. :P

Dlatego właśnie mamy odmienne poglądy i nie ma w tym nic złego, każdy przecież inaczej widzi świat, który go otacza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4620280
Sakura_chan Płeć:Kobieta
Pure Angel


Dołączyła: 28 Lut 2007
Skąd: 3-wieś
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-01-2012, 14:52   

Jestem przeciw. Rozpraszają, poza tym męczą oczy, przynajmniej moje

_________________
To add colour to your boring today
To put magic into your melancholic tomorrow
I have come to change those nonchalant times you spent
Into precious memories

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2919192
BOReK (omg)
Gość
PostWysłany: 05-01-2012, 14:57   

Jak wrócę do domu i się zaloguję, może napiszę coś obszerniejszego, ale... CoraX, mi się wydaje, czy to Ty przybyłeś na forum a nie odwrotnie? Jeśli zgadzasz się ze mną w tej materii, wyciągnij stosowne wnioski.

Btw, Vodh, samodzielnie też dajesz radę.
Powrót do góry
CoraX Płeć:Mężczyzna
Yorozuya


Dołączył: 04 Sty 2012
Skąd: Sochaczew
Status: offline
PostWysłany: 05-01-2012, 15:02   

BOReK (omg) napisał/a:
Jak wrócę do domu i się zaloguję, może napiszę coś obszerniejszego, ale... CoraX, mi się wydaje, czy to Ty przybyłeś na forum a nie odwrotnie? Jeśli zgadzasz się ze mną w tej materii, wyciągnij stosowne wnioski.


Właśnie po wyciągnięciu takiego wniosku naszła mnie taka refleksja, że niektórym tu brakuje zdrowego rozsądku i tolerancji. Ale nie jest to coś co uniemożliwia konwersację. Z tym, że poziom tejże będzie odpowiednio niższy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4620280
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 05-01-2012, 15:19   

Po pierwsze - przeciw. Z powodów, które już ileś razy wyżej padły, oraz jeszcze jednego: "A po co?". Statyczne avki też mogą być ładne i efektowne. Kropka.

Po drugie: CoraX, zanim napiszesz kolejnych kilka zdań o szacunku do innych, popatrz proszę na siebie. Przychodzisz w miejsce, gdzie ludzie spędzają czas od lat na zasadach, które im odpowiadają. Do których się przyzwyczaili i które działają bez zarzutu. Pierwszym, co robisz, jest próba narzucenia im swojego zdania i zmiany tych zwyczajów - bo wybacz, ale dokładnie tak odbieram nie zareagowanie natychmiast na prośbę o zmianę ruchomego awatarka, a następnie w pełni świadome wrzucenie sobie innego, który z założenia ma irytować ludzi. Jeżeli wydaje Ci się, że przychodzenie do domu kogoś obcego i stanowcze namawianie go na remont, bo Ci kolor ścian nie odpowiada, jest w dobrym tonie, to wybacz, ale chyba jednak się mylisz.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Potwór Latacz Płeć:Mężczyzna
Czajnik w Mroku


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kraków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 05-01-2012, 15:21   

Kusiło mnie od początku żeby napisać coś złośliwego.. ale się powstrzymam i napiszę w miarę na temat.
Cytat:
...ale założyłem go po to aby zbadać pogląd społeczny odnośnie "problemu".

To jest forum o mandze i anime, nie o eksperymentach. Z pewnością są inne założone w celach testowych.

Poza tym nikt Cię tu nie trzyma. Jeżeli się rejestrujesz to znaczy że akceptujesz regulamin który wyraźnie mówi: na forum moderacja może kazać zrobić użytkownikowi co tylko chce. Taki lokalny odpowiednik boga. : P
Mi osobiście bardzo to odpowiada, jeżeli tobie nie, proszę bardzo droga wolna. Nikogo nie zatrzymujemy siłą. Jeżeli trzymanie się zasad, tępienie trolli i dziwnych wybryków uznajesz za brak tolerancji.... to już twój problem.

_________________
Jestem wielkim Potworem Lataczem!!! <Ö>

"Dla wszystkich starczy miejsca
Pod wielkim dachem nieba
Na ziemi której ja i ty
Nie zamienimy w bagno krwi "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
25993346
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 05-01-2012, 15:33   

Ok, a może zamiast potęgować dramę uznamy, że "Dzięki za sugestię, ale nam jest dobrze jak jest", dopóki jeszcze jesteśmy mili i fajni?

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-01-2012, 15:41   

Ja też sądzę, że temat spełnił swój obowiązek - jenoctwo się wypowiedziało. Więc jeśli nikt nie ma już nic konstruktywnego do dodania to sugeruję zakończyć temat.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group