FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Następny
  Valkyria Chronicles
Wersja do druku
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 24-04-2009, 22:41   

3 epi mnie rozłożył, wpierw koleś przepowiedział mgłę (chodzi mi o to przed lotem ptaka, powiedział że wygra w dwa dni), potem załoga czołgu widząc z 6 osób KAPITULJE............. to było absurdalne, nie wiem czy człowiek który układał scenariusz ma jakiekolwiek pojęcie o strategii. Oczywiście podróż podwodna czołgu nie wymaga komentarza.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
VonHusarz Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 27 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-04-2009, 23:31   

Ehh...
Fan Gisa czepia się braku realizmu? Dość zabawne...

Czołg nie skapitulował na widok 6 osób ,lecz na widok czołgu welkina z jednej i piechoty z 2 strony. Ponadto po rozwałce jaką urządził im Edelwies dowódca tych imperialistów czy jak im tam myślał, że wróg dysponuje znacznie większymi siłami.
Co do jazdy pod wodą to da się zrobić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OverLordZeneknawygnaiu
Gość
PostWysłany: 25-04-2009, 03:21   

IKa napisał/a:
Usunięto offtop i przeniesiono do spamu w archiwum. Proszę się trzymać tematu.

IKa - Zua Biurokratka


Prosiłbym o wysłanie wiadomości z zawartością usuniętego offtopu na skrzynkę Overlorda_Zenona.
Powrót do góry
OverLorZeneknawygnaniu
Gość
PostWysłany: 25-04-2009, 03:33   

VonHusarz napisał/a:
Ehh...
Fan Gisa czepia się braku realizmu? Dość zabawne...

Czołg nie skapitulował na widok 6 osób ,lecz na widok czołgu Welkina z jednej i piechoty z 2 strony. Ponadto po rozwałce jaką urządził im Edelwies dowódca tych imperialistów czy jak im tam myślał, że wróg dysponuje znacznie większymi siłami.
Co do jazdy pod wodą to da się zrobić.


Fakt da się zrobić. Czołg Welkina wygląda do tego wystarczająco zaawansowanie(bazując na grze), że przystosować go do forsowania rzeki po dnie(rzeka czy kanał? kanał łatwiej) dałoby się w krótkim czasie.
Ponadto odniosłem wrażenie, że miasto zajęła szpica(oddział wydzielony) wojsk imperialnych, nieliczna i bez ciężkiego sprzętu. Atak w nocy, dość niespodziewane pojawienie się czołgu i nieprzyjacielskiej piechoty na drugim brzegu mogło i wzbudziło panikę, a noc jak wiadomo jest sprzymierzeńcem nielicznych atakujących wojsk. Nie zdziwiłbym się gdyby imperialni zaczęli ostrzeliwać się nawzajem. Noc plus panika równa się porażka.

BTW W zasadzie nie wiem na jakiej podstawie nasza dyskusja o służbie kobiet w armii została uznana za offtopic? Równie dobrze za offtop można uznać resztę dyskusji tutaj.
Proszę o oficjalne uzasadnienie tej decyzji.
Powrót do góry
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 25-04-2009, 07:37   

Von husarz, jest jedno "ale". Mianowicie to nie jest Code Geass. Da się zrobić mówisz, wiem że czołgi pływają (tzw amfibie) po wodzie, ale no bez przesady :). Mimo to seria mi się zaczyna podobać. Pewnie na końcu koleś będzie miał intekekt Kiry i spryt Lulusza, cóż mnie to pasuje byleby było fajnie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-04-2009, 10:10   

Cytat:
Von husarz, jest jedno "ale". Mianowicie to nie jest Code Geass. Da się zrobić mówisz, wiem że czołgi pływają (tzw amfibie) po wodzie, ale no bez przesady :).

Czyli jak są mechy to nie ma realizmu, a jak są czołgi to musi być realizm? Zaręczam, pod względem realizmu VP trzyma poziom geassa i jeszcze się o tym przekonasz.
Cytat:
Pewnie na końcu koleś będzie miał intekekt Kiry i spryt Lulusza, cóż mnie to pasuje byleby było fajnie.

Najgorsze jest to, że Welkin jest naszym bohaterem w grze...
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-04-2009, 13:53   

Nie rozumiem jednego. Jak okupanci utrzymywali most i przeprawę przez tyle dni, skoro mieli tak małe siły, że szybko skapitulowali? Albo skoro w mieście przez dłuższy zcas nie było obrońców, to czemu nie opanowali całej przeprawy? Imperium wróżę szybką porażkę.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 25-04-2009, 21:19   

Gość napisał/a:
BTW W zasadzie nie wiem na jakiej podstawie nasza dyskusja o służbie kobiet w armii została uznana za offtopic? Równie dobrze za offtop można uznać resztę dyskusji tutaj.
Proszę o oficjalne uzasadnienie tej decyzji.

Temat jest o anime "Valkyria Chronicles" a nie o kobietach w armii. Offtop został przyklejony tu: http://forum.tanuki.pl/tematy18/4768.htm

IKa
Zua Biurokratka

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
VonHusarz Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 27 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 25-04-2009, 22:03   

To była tak jak wcześniej wspomniano pancerna spzica Imperium, wysunięte, dość nieliczne oddziały które wdarły się głęboko w terytorium Galii nim ta zdołała zmobilizować armię. Nie zajmowali drugie brzegu miasta ponieważ ich siły były zbyt nikłe by rezygnować ze świetnej bariery jaką daje rzeka, bronić też się długo się nie musieli (odparli 1 atak o czym jest mowa w ostatnim odcinku).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 25-04-2009, 22:31   

Hmm tylko co ma większą siłe ogniową, Armia zawodowa, czy Milicja ;)... Może ten motyw z Patrioty ściągneli :D

A i wykonywanie rzeczy (normalnie raczej niemożliwych) w mechu, tak nie razi jak czołgiem, jeśli wiesz co mam na myśli.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
VonHusarz Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 27 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2009, 01:00   

Milicje mamy w 1,2 odcinku i widocznie obrywa tam po tyłku. W 3 odcinku mamy już armię regularną.

Co do Patrioty tam milicja korzystała z muszkietów myśliwskich (celniejszych,o większej donośności) a zatem siłą ognia przewyższała angielską piechotę liniową która polegała na zmasowanym a nie celnym ogniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-04-2009, 08:49   

Cytat:
A i wykonywanie rzeczy (normalnie raczej niemożliwych) w mechu, tak nie razi jak czołgiem, jeśli wiesz co mam na myśli.

Równie dobrze mógłbyś oczekiwać realizmu po "Przygodach galla Asterixa" (co by się trzymać Galów), bo są tam pokazani realistycznie uzbrojeni Rzymianie.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-04-2009, 11:01   

Dyskusje są jak widać powiązane, więc nie ma sensu zakładać x tematów tylko po to, żeby utrudniać sobie życie.

Co do realizmu, to twórcy zrobili serię tak jak umieli i nie mam do nich pretensji - ot, są po prostu bandą nieoczytanych ograniczonych partaczy. Nie przyszło im nawet do głowy, że serię tego rodzaju będzie oglądał ktoś poza fanami gry - a przecież gra w oczywisty sposób skierowana była także do fanów militariów wszelakich. Trochę tak jakby Wolf's Rain zrobili spece od pokemonów - mielibyśmy wilki robiące "nyuuuuuuu!" do księżyca, strzelając z tyłków piorunami i odżywiające się ciasteczkami.

Boli mnie to tylko dlatego, że wiem, że Japończycy (jako naród) potrafią. Taki np. Gainax we wszystkich swoich produkcjach (nieważne, czy to było "Honneamise", "Nadia" czy "Evangelion") wojsko zachowywało się jak wojsko, a nie jak pokemony w mundurkach. Do takich serii się przyzwyczaiłem więc chyba nie jest to dziwne, że widzę obniżenie poziomu?

Cytat:
Co do Patrioty tam milicja korzystała z muszkietów myśliwskich (celniejszych,o większej donośności) a zatem siłą ognia przewyższała angielską piechotę liniową która polegała na zmasowanym a nie celnym ogniu.


To plus fakt, że milicja nie ustawiała się w kolumnach a waliła zza drzew. Ale gdyby mieli przeciwko sobie jakąś sensowną armię i tak zostaliby stłumieni jak świnki morskie. Czerwone kurtki to cholernie przereklamowana siła zbrojna

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-04-2009, 12:06   

Cytat:
Nie przyszło im nawet do głowy, że serię tego rodzaju będzie oglądał ktoś poza fanami gry - a przecież gra w oczywisty sposób skierowana była także do fanów militariów wszelakich.

Nie. Gra jest skierowana do fanów rpg, którzy chcieliby uwierzyć, że dostali na konsolę grę strategiczną (a takowych na konsolach praktycznie nie ma). Zmajstrowano więc quasirpga z elementami udającymi strategię, dorzucono to i owo, wszystko okraszono bardzo ładną grafiką (Sega Canvas) i wypuszczono na rynek. Nic dziwnego, że w dobie ultradebilnych jrpg (Final Fantasy XII anyone?), których poziom jest obrazą dla gracza, gra, która wymagała od gracza choćby śladowego myślenia, zdobyła sporą popularność.

Anime zaś wiernie bazuje na grze, to wszystko. Fani militariów mają dla siebie wszystkie "Medal of Honoru" itd. Problemem anime opartych o gry jest to, że rzadko kiery twórcy starają się stworzyć coś faktycznie swojego, a i to nie zawsze wychodzi (Final Fantasy Unlimited, dla przykładu).
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 29-04-2009, 17:30   

Hmm, no to zaczynamy.
O ile odcinek 3 krecił się wokół wojskowych absurdów w armii galijskiej, o tyle ep 4 rozluźnia atmosferę bombardując przedpole biuściastymi paniami i półnagimi bizonami. Potem następuje niespodziewany szturm damskiej bielizny.
Z jednego szybkiego ujęcia dowiadujemy się, że jeden pan z drużyny 7 maluje austa, a pewna pani reprezentuje uczesaniem Emo.
No i czego nie zrobił armia, zrobią to nasi bohaterowie!
A za ending nadal mam ochotę zabić reżyserów.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group