FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
  Kemono no Souja Erin
Wersja do druku
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 02-07-2011, 00:09   

Nie, nie. Ojciec Erin zmarł zanim ta się urodziła. Yohal to sławny, wręcz legendarny jeździec Touda, zaufany poddany Shunana ;) (towarzyszy Erin przy śledztwie z 3 tomu).

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
okm18 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 16 Mar 2011
Status: offline
PostWysłany: 22-07-2011, 14:31   

Witam, od jakiegoś czasu oglądam Kemono no Souja Erin i mam kilka pytań. Mianowicie czy to anime jest wierne książkom pani Nahoko Uehashi? Jeszcze zostało mi 25 odcinków i ciekawi mnie jescze czy będzie następny sezon? Ile jest tomów Kemono no Souja Erin i czy są w naszym ojczystym języku? No i ostatnie pytanie, czy są jeszcze jakieś anime według twórczości Nahoko Uehashi(narazie znam tylko Kemono no Souja Erin i Seirei no Moribito które moim zdaniem są najlepsze jakie dotej pory oglądałem). Z góry dziękuję serdecznie i pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
okm18 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 16 Mar 2011
Status: offline
PostWysłany: 26-07-2011, 12:58   

Czyli mam sądzić, że nikt nie zna odpowiedzi na me pytania?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 26-07-2011, 13:23   

Książek nie czytałam, więc nie wiem czy są zgodne, są tylko po japońsku. Są 4 tomu i wygląda na to, że zamknięta jest już powieść.

Co do Nanako Uehashi, to tylko Seirei no Moribito i Erin mają ekranizację. Seirei no Moribito zostało wydane również jako "Moribito: Guardian of the Spirit" w języku angielskim. Istnieje sequel, "Moribito II: Guardian of the Dark", również wydany w języku angielskim. W ogóle jest to cała seria nowelek, całe 11 tomów (po japońsku). Erin ma dopiero zostać przetłumaczona z japońskiego na niemiecki, koreański, szwedzki, tajski i francuski.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 26-07-2011, 15:55   

okm18 napisał/a:
Mianowicie czy to anime jest wierne książkom pani Nahoko Uehashi?


Powiedzmy... Książek mamy 4 + 1 dodatkowy tom. Anime załatwia dwa pierwsze tomy i dodaje a la zakończenie z niby któregoś kolejnych tomów. Ale też nie do końca. Całość jest mniej więcej wierna, pomijając dodatki w stylu rozciągnięcia perypetii Erin w Kazalm, dodaniu dwóch postaci (jednej w miarę ważnej) i dwóch insektów komediowych. Całość przystosowano do odbiorców jakimi miały być również dzieci, więc sama powieść jest znacznie poważniejsza i momentami kładzie nacisk na inne tematy niż anime. Ale generalnie to ta sama historia.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
okm18 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 16 Mar 2011
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2011, 21:20   

Dzięki Wam. Właśnie skończyłem oglądać anime i niesamowicie zachciało mi się kolejnej opowieści o Erin:). No cóż nie pozostaje nic prócz czekać na nową opowieść(anime). Jak mniemam Jeshi to syn Erin i Ial'a?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Erza
Gość
PostWysłany: 10-10-2011, 17:55   

Pytanie co do noveli, co stało się z Liran po 2 tomie?
Powrót do góry
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 11-10-2011, 08:55   

Co do pytania:

Spoiler: pokaż / ukryj
Siedziała sobie grzecznie w Kazalm jako samica beta stada oujuu, jednakże do czasu, gdy sąsiednie królestwo zaczęło dawać znaki, że zaatakuje Ryouzę. Wtedy zaczął się trening wszystkich oujuu i ruszyły na wojnę w tomie 4.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Erza
Gość
PostWysłany: 11-10-2011, 17:35   

Dzięki za odpowiedź, czyli Eku też został przy Liran? Nie znam japońskiego więc za chiny ludowe nie zrozumie co tam piszą, mimo że mam je na kompie;(
Powrót do góry
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2012, 19:03   

Swoją drogą całkiem niedawno poznałem określenie doskonale pasujące do głównej bohaterki.
Co może niektórych zasmucić, bo jest to określenie negatywne...

Otóż Erin to Mary Sue... Cokolwiek się psuje, to właśnie Erin naprawia / zauważa jako pierwsza (Wiadomo - takie złote dziecko, już jako małe z o wiele większą wiedzą niż większość dorosłych).
No i nie powiem, że była to chyba jedyna rzecz w całej serii, która pozostawiała pewien niesmak kiedy to oglądałem. No i nawet nie obwiniałem jej za bycie Mary Sue, a bardziej scenariusz, że pozwalał jej być Mary Sue.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 28-02-2012, 22:53   

Wzdech, serii nie oglądałem, ale już mogę Ci powiedzieć, że stosujesz określenie Mary Sue niezgodnie z definicją i na wyrost.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Andrzej Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 24 Wrz 2013
Status: offline
PostWysłany: 25-09-2013, 13:05   

Obok 12 królestw i Seirei no Moribito to najlepsze anime fantasy jakie oglądałem. Przez to, że życie Erin śledzimy od lat dziecięcych to szybko staje się bliską nam osobą. Bardziej niż w innych anime przeżywałem jej przygody. Zakończenie świetne - aż można było się wzruszyć w chwili gdy Erin została ugodzona, zdawało się, że śmiertelnie, strzałą i krzyczała do Lilan by ta odlatywała. A to wszystko przy nastrojowej muzyce. Kocham takie sceny. Najpoważniejszą wadą tego anime jest dwóch błaznów którzy w ogóle nie pasują do poważnego nastroju całości. Sceny z ich udziałem zawsze mnie irytowały a jeden odcinek w całości im poświęcony oglądałem co chwilę przewijając. Widać też oszczędność jeśli chodzi o wykonanie - brak należytego przedstawienia walk, bardzo liczne powtórzenia nie tylko na początku w ramach przypomnienie ale też często w trakcie odcinka. Gdyby ktoś potrafił polecić jakieś anime właśnie w stylu 12 królestw, Seirei no Moribito i Kemono no Souja Erin to byłbym bardzo wdzięczny. Również ktoś w tym wątku podawał linki do paczek z artami. Niestety wygasły. Gdyby ktoś dysponował działającym linkiem to też chętnie bym skorzystał.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group