FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 95, 96, 97 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2008, 16:29   

do końca pozostało

- wielki plan Schneizela
- jego Demokles
- decyzja Niny "a może wysadzić świat w powietrze?"
- los Japonii i państewka Zera
- kierunek rządów Leloucha
- los CC
- a skąd właściwie wziął się Geass?

Oraz zapewne jeszcze coś nas zaskoczy.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 01-09-2008, 16:37   

Pewnie coś tam jeszcze twórcy szykują w zanadrzu. A i trochę ten Plan Dopełnienia Ludzkości mi nie pasował, ale w sumie to częsty motyw, więc czemu nie. No i plus za to, że to nie finał, tylko plan Imperatora i żonki, którzy już znikneli w różowym puchu. Ciekawa jestem co nam twórcy na zakończenie zafundują. Mam nadzieję, że coś orginalnego i mocnego. A i obawiam się trochę, że wprowadzą nowe postaci, nową tajemnicę i zafundują nam 3 sezon. Ja nie chcę...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
alex Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Sie 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2008, 17:00   

Shizuku napisał/a:
A i obawiam się trochę, że wprowadzą nowe postaci, nową tajemnicę i zafundują nam 3 sezon. Ja nie chcę...


Proszę tylko nie to straciłbym szacunek do tego anime. Już i tak mają ze mną na pieńku za R2. Tak więc jakie zaskoczenia przyniosą nam kolejne epizody...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658503
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2008, 17:22   

Takiej dawki absurdu na raz moje oczy jeszcze nie widziały. Miał być dramat, a wyszła z tego komedia roku! Brawo, w życiu się tak nie uśmiałam, oglądając anime.

Aż nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, co tam Sznycel szykuje dla Luluśka *zaciera rączki* Już mi nawet wsio ryba, kto wygra tę partię szachów. Jak dla mnie, to może być nawet wielkie BOOM by Nina i żegnaj okrutny świecie. Tego po prostu nie da się brać na poważnie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Okis Płeć:Mężczyzna
AAA yo self


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Tychy
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2008, 17:49   moje nie

Ja nie wiem dlaczego czepiacie się Suzaku , mi ta postać się podoba przypomina trochę Konrada Wallenroda . Po prostu chce postąpić jak najlepiej dlatego może wyglądać , ze jest chorągiewką na wietrze. Jest wierny sobie i pragnie jedynie zaprzestać rozlewu krwi ( czy mu to dobrze wychodzi to trochę inna kwestia). Pyzatym miał dobrą motywacje do zemsty śmierć kobiety która kochał . Moim zdaniem on nie jest zdrajcom, wielu lubi szafować tym tytułem jak niedawno słowem „antagonistom” , „hipokrytą”. Zabił ojca bo po prostu myślał że tak zakończy wojnę (jedna śmierć człowieka i koniec po sprawie miliony ocalonych ,otwartej wojny by na pewno Japonia nie wygrała pomyślcie ilu ludzi by zginęło wtedy. Przynajmniej tak myślał ,przecież był za młody ,idealistyczny by pojmować ,że tego się tak nie rozwiąże). Sadzę ,że go za surowo osądzacie co poniektórzy obyście nie byli własnymi sędziami :P . Fakt przemawia przeze mnie sympatia (bo lubię tego bohatera – chyba jedyny na forum :) ) do tej postaci w końcu punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Ps. Lulka tez lubię ale nie aż tak.


AA co do odcinka powiem tak mam nadzieje ,że nie będzie coś takiego jak restart świata albo koniec ludzkości ( chociaż to drugie bym wolał od pierwszego ) takich zakończeń nie lubię.

Spację stawia się PO znakach przestankowych, nie przed nimi.
IKa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 01-09-2008, 18:25   

Nadużywamy słowa zdrajca? A jak inaczej go określić? Zdradził własny kraj zabijając ojca, narzucając swoją wolę i przyłączając się do wojska Brytyjskiego. Zdradził swojego przyjaciela, oddając go w ręce wroga w zamian za pozycję Rycerza Okrągłego Stołu. Zdradził Imperatora, proponując zamach stanu i próbując go zabić. Sam o sobie mówił, że nie różni się od innych i popełnił wieeeele błędów. Do tego jest hipokrytą i debilem jakich mało. Naprawdę tyle razy trzeba powtarzać to samo?

Ale zawsze miałam nadzieję, że będą współpracować z Lelouchem i choć wszystko wskazywało, że do tego nie dojdzie, to jednak połączyli siły. Bardzo jestem ciekawa jak będzie wyglądać ich współpraca na dłuższą metę.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Okis Płeć:Mężczyzna
AAA yo self


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Tychy
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2008, 19:47   lol

Hipokrytą jest każdy bo każdy jest człowiekiem nie rozumiesz tego (ty i ja)?! On wybrał nie zdradził wybrał mniejsze zło wybrał rzycie cywili wybrał szybkie wygaśniecie konfliktu -ile osób by zginęło w czasie wojny. Zdradził przyjaciela bo przyjaciel zabił kobietę która kochał Lulu mógł pokazać kim jest przy pierwszym spotkaniu . Zdradził imperatora bo on zdradził ludzi mu podległych. Jednak co najważniejsze nie zdradził jak na razie siebie. (chce szybkiego zakończenia wojen fakt użycie bombki naruszyło jego psychikę ,ale gdyby nie naruszyło to dopiero bym słodził ,że cos nie tak z nim jest ). Zdrada nie jest taka oczywistą sprawa!!!!! Bardzo często zdradę a poświęcenie oddziela nie twarda ściana tylko płynna bariera wszystko może się mieszać. Uff :) a ,że czasem nie kumaty to winna jedynie twórców :P (droga do łatwizny)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-09-2008, 19:52   

Cytat:
Jednak co najważniejsze nie zdradził jak na razie siebie.

Na to chyba jest zwyczajnie za głupi.
Przy okazji, dawno nie wrzucałem, a na panelu o CG na PierniConie wyszło, że jednak sporo ludzi to czyta:
http://foxxfireart.deviantart.com/art/Code-Geass-Upgrades-3-95686794
http://foxxfireart.deviantart.com/art/Code-Geass-TMI-95688807
http://foxxfireart.deviantart.com/art/Code-Geass-Where-s-Kallen-96322519
Powrót do góry
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 01-09-2008, 20:08   

No nie generalizuj, nie każdy jest hipokrytą. Suzaku mówi, że chce zaprzestać zabijania się. A przecież sam zabija, bo jest ŻOŁNIERZEM, nieraz chciał zabić Zero, no i zabił swojego ojca. Suzaku mówi jakie to życie jeste cenne, a tymczasem nie szanuje własnego. Twierdzi, że cel nie uświęca środków i co robi? Zdradza przyjaciela, później Imperatora, by zostać Knight of One. Zresztą w 20 odcinku pięknie pokazał i nawer powiedział, że ma już gdzieś metody i najważniejszy jest efekt. Twierdził, że zmieni Brytanię od środka. I co on przepraszam zmienił przez 2 serie? NIC. Ślepa i niechodząca Nunnaly zrobiła więcej niż on. Zresztą na co on liczył? Jest żołnierzem nie politykiem, co on mógł zrobić? To świadczy o tym jaki jest głupi.

Co do tego wyboru. Czemu jeden durny, 10letni Suzaku, ma wybierać za całą Japonię? Ludzie chcieli i chcą walczyć, o czym świadczą ruchy oporu, a on swoją egoistyczną decyzją przekreślił szansę na niepodległość już na początku. Jeśli japończycy chcą walczyć o swój kraj to kto ma prawo im tego zabronić? Mają świadomość tego, że zginą w walce o niepodległość. Suzaku pozbawił ich tego wyboru zabijając ojca i narzucając im swoją wolę.

Zdrada, to zdrada i choćby nie wiem tragicznie miał przeżycia nie zmienia to faktu, że zdradził. Wiem, Zero zabił jego ukochaną, ale Chryste to nie usprawiedliwia wszystkiego. To, że raz go skrzywdzono sprawi, że staje się bezkarny wobec swoich czynów? Lelouch został porzucony przez rodziców, wygnany z kraju, ale mimo to bierze odpowiedzialność za swoje czyny. Suzak jest jakiś lepszy czy co?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Okis Płeć:Mężczyzna
AAA yo self


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Tychy
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2008, 20:29   

już gdzieś metody i najważniejszy jest efekt” Tak bo zabicie paru milionów osób jedzie na psychikę ja buldożer . Nie jest bezkarny wie że zasługuje na śmierć chciał ja przyjąć ale poprzez gess Lula mu się nie udało , chciał pokuty.
Tak każdy normalny człowiek jest hipokrytą nie mówię ,że cały czas ale w końcu będzie , stanie się lub jest i to jest fakt ! Tak ludzie chcą walczyć wiedząc nawet że nie wygrają ale co z tymi co nie chcą walczyć? (ten co nie chce walczyć ma tak samo racje jak ten co chce walczyć). Wystarczy dobra asymilacja i już przestają chcieć. Myślisz jak najwybitniejsi podbijali kraje tylko mieczem ? Przeczytaj trochę o Aleksandrze Macedońskim.
Zabijał bo jest żołnierzem to jest poświecenie (zabić by inni nie musieli zabijać) on wie ,że nie jest dobry ,on wie że jego czyny zasługują na pogardę! Wybrać za całą Japonie a czemu jeden Staruch ma wybierać! On przestał się usprawiedliwiać! (nikt nie powinien wybierać za cały naród) Lulu tylko w myślach bierze za nie odpowiedzialności za swoje czyny to nic nie znaczy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 01-09-2008, 20:45   

Okis, ja mam taką prośbę - wstawiaj znaki interpunkcyjne, dobra? Bo połowy twojej wypowiedzi nie rozumiem.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Marduk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2008, 20:53   Re: lol

A ja tam traktuje to wszystko na luzie :) Zwłaszcza po ostatnim odcinku. Widać drugi sezon to już totalna parodia i bardzo dobrze :D
ps.
Okis napisał/a:
że czasem nie kumaty to winna jedynie twórców :P (droga do łatwizny)


No tak. Suzaku jest naprawdę klawym, inteligentnym facetem. Wie co to poświęcenie, choć jak każdy NORMALNY człowiek musi być niestety hipokrytą :( Smutne, ale prawdziwe - to wina głupich scenarzystów, że ciągle pokazywali tylko te jego złe cechy. Pewnie mieli jakieś niecne zamiary. źli ludzie z nich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Okis Płeć:Mężczyzna
AAA yo self


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Tychy
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2008, 20:57   

Złych zamiarów to nie mieli -ale nie lubię kiedy ludzie mający talent idą na łatwiznę!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 01-09-2008, 21:10   

Okis napisał/a:
Nie jest bezkarny wie że zasługuje na śmierć chciał ja przyjąć ale poprzez gess Lula mu się nie udało , chciał pokuty.


Tak najlepiej się zabić! Po co męczyć się tu na ziemskim padole, najlepiej zniknąć z tego świata, uznają mnie za męczennika i będe miał wszystko z głowy! Niech się inni martwią o Japonię i konsekwencje moich wyborów. W pokucie nie chodzi o to, żeby się karać, ale o to by naprawić swoje błędy i swoim życiem udowodnić, że zasługuje się na wybaczenie. Zabić się to każdy, głupi potrafi, a to nie jest dowód bohaterstwa, wręcz odwrotnie, to ucieczka.

Okis napisał/a:
Wybrać za całą Japonie a czemu jeden Staruch ma wybierać!

Ten staruch był premierem Japoni, japończycy wybrali go na przywódce i jego zadaniem było podejmowanie decyzji w ich imieniu. Nie wybrali 10 letniego smarkacza. I wybacz, ale jednak uważam, że starsi ludzie, mają wiecej rozumu niż dzieci, bo jednak, więcej przeżyli.

Jak to Lulu nie zapłacił za swoje czyny? A Shirley, a Nunnaly, a Euphie, a Zakon? Nie, masz rację, żyje jak w madrycie i niczym nie musi się martwić.

Ale w sumie ta dyskusja trochę przedawniona, bo jednak Suzak i Lelouch mają się całkiem dobrze i współpracują. Zobaczymy co dalej z naszym Dream Team się stanie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Okis Płeć:Mężczyzna
AAA yo self


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Tychy
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2008, 21:29   

Wiesz my wybraliśmy Kaczyńskich i wile osób jest przeciwna i się oburza :P ( pokazuje że żaden człowiek nie może wybierać za innego premier walczył o swoją dumę a nie o Japonie ) Wiesz on śmierciom kolegów się za bardzo nie przeją trochę powrzeszczał i pa - zbezcześcił pamięć o Eupheni (fakt ,że sprawa została wyjaśniona) . (Suzaku)On w tym robocie nie miał szans wolał zginąć niż odpalić bombkę i uśmiercić miliony być wiernym swoim przekonaniom ,ale gess zdecydował za niego. I wierz mi i zabić się nie każdy potrafi!

"Ale w sumie ta dyskusja trochę przedawniona, bo jednak Suzak i Lelouch mają się całkiem dobrze i współpracują. Zobaczymy co dalej z naszym Dream Team się stanie." w tym z tobą się zgadzam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 96 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 95, 96, 97 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group