FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 130, 131, 132 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 13-03-2009, 12:58   

Może nie tak inwazyjnie. Każdy ma prawo do własnej opinii, ale fakt, że ktoś nie uznaje kontynuacji CG za lepszą od poprzedniczki jeszcze nie oznacza, że jest "niesamowicie płytki".

Szczerze - to mi lekki uśmieszek na twarzy wystąpił gdy czytałem o twojej wizji różnic pomiędzy pierwszym a drugim sezonem. Bo widzę je "troszkę" inaczej. Przede wszystkim w kwestii mechów i akcji.

No ale - radzę ostrożnie używać określenia "głębia". Zwłaszcza w stosunku do serii akcji. Niejako skazujesz swoją ulubioną serie w ten sposób na spory strumień krytyki.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
no way!
Gość
PostWysłany: 13-03-2009, 19:42   

Costly napisał/a:
Może nie tak inwazyjnie. Każdy ma prawo do własnej opinii, ale fakt, że ktoś nie uznaje kontynuacji CG za lepszą od poprzedniczki jeszcze nie oznacza, że jest "niesamowicie płytki".


Proszę pokaż mi gdzie to napisałem :). Powiedziałem tylko, że bywają ludzie którzy patrzą jedynie powierzchownie na anime/mange i tu podałem za przykład Elfen Lied. Nie odnosiłem tego do pierwszej serii CG :). Wiem, że mogłeś tak to zrozumieć ale jak przeczytasz jeszcze raz co napisałem to może przyznasz mi racje ;).

Costly napisał/a:
Szczerze - to mi lekki uśmieszek na twarzy wystąpił gdy czytałem o twojej wizji różnic pomiędzy pierwszym a drugim sezonem. Bo widzę je "troszkę" inaczej. Przede wszystkim w kwestii mechów i akcji.


A czy napisałem gdzieś że w drugim sezonie nie ma mechów/akcji lub że jest ich mniej niż w serii pierwszej? Wspomniałem tylko że oprócz tego jest "coś więcej" (1szy akapit)

Costly napisał/a:
No ale - radzę ostrożnie używać określenia "głębia". Zwłaszcza w stosunku do serii akcji. Niejako skazujesz swoją ulubioną serie w ten sposób na spory strumień krytyki.


Explain :). Uważasz że mówiąc, że CG to coś więcej niż mechy i akcja to uwłaczam tej serii?

Pozdrawiam
no way!
Powrót do góry
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-03-2009, 19:58   

Ja chętnie o CG porozmawiam, ale to jest temat - jak z resztą jego nazwa wskazuje - o recenzjach Code Geass, dodam też, że nie jestem moderatorem, ale bardzo sobie cenię punkt 13. konstytucji forum, a szczególnie jego ostatnie zdanie.


no way! napisał/a:
Explain :). Uważasz że mówiąc, że CG to coś więcej niż mechy i akcja to uwłaczam tej serii?


Ja raczej odebrałem to jako (swoją drogą bardzo prawdziwe) stwierdzenie, że rozpowiadając jakie to CG jest głębokie, prędzej ściągniesz ludzi wobec niego krytycznych, niż (tró)fanów.


no way! napisał/a:
Ci co wolą serie pierwszą oglądają CG dla akcji, a to IMO wcale się nie liczy. Tak samo niektórzy patrzą na Elfen Lied – „golizna, krew – to lubię!”, kiedy to właśnie przesłanie i wątek fabularny jest najważniejszy. Ludzie bywają niesamowicie płytcy :|


Nie odbieraj tego jako atak na siebie, bo tak nie jest, ale... ja odebrałem CG (obie serie) jako świetną autoparodię - też jestem płytki?

no way! napisał/a:

Spoiler: pokaż / ukryj
sama scena śmierci Leloucha jest idealnie zrobiona – wyciszenie, w tle lecą wspomnienia, szept gł. bohatera i włączenie się genialnej muzyki wraz z ostatnich tchnieniem. Do tego niesamowity płacz Nunnaly w momencie gdy tłum wiwatuje i się cieszy… Naprawdę nic mnie w życiu nie wzruszyło tak jak ta scena


A do tego jeszcze ruszofy miecz... choć zgodzę się, że scena była genialna - doprowadziła mnie do niekontrolowanej śmiechawki.

no way! napisał/a:
Anime jest zdecydowanie lepsze od wszystkich pozstałych jakie oglądałem – nie jest płytkie i bez pomysłu – co chwila zaskakuje. Bez wahania daję 10/10.


Proponuję więc Ci obejrzeć dużo starszą serię Legend of the Galactic Heroes - CG dużo LoGH zawdzięcza, a ostatnia bitwa była wręcz hołdem złożonym temu dziełu.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 13-03-2009, 20:22   

Posty scalono do właściwego tematu.

IKa
Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 13-03-2009, 21:14   

Nie chce ciągnąć się za słówka, jeżeli mówisz, że nie to miałeś na myśli, to mi to wystarcza, nie będę bawić się w wracanie do cytatów.

Jeżeli chodzi o wypowiedź odnośnie głębi, to Morg prawidłowo to opisał, właśnie o tym mówiłem. To była taka uwaga na uboczu.

Gość napisał/a:
A czy napisałem gdzieś że w drugim sezonie nie ma mechów/akcji lub że jest ich mniej niż w serii pierwszej? Wspomniałem tylko że oprócz tego jest "coś więcej" (1szy akapit)


Ciężko zaprzeczyć zwiększeniu znaczenia mecha w drugiej serii. Sama ilość modeli jak i przede wszystkim znaczenie jakie nawet jedna sztuka wyjątkowo dobrego mecha miała dla całej bitwy dość jednoznacznie wskazuje na wypuklenie tego elementu. Już nie chce być uszczypliwy i wchodzić tutaj na temat powiązań tego wszystkiego z figurkami i wpływami z serii. I imo samej akcji więcej też było - przede wszystkim przez zwiększenie skali konfliktów, jak i wszelakie kilkuodcinkowe kampanie.

"Coś więcej" w CG hm. Nie lubię za bardzo dyskutować o nienależycie zdefiniowanych pojęciach, a "coś więcej" ewidentnie takowym jest. Jeżeli chodzi o wydźwięk moralny zakończenia, to mnie zawiódł on kosmicznie, jak zresztą całość wydarzeń od momentu śmierci Charlsa. Ale to naturalnie kwestia gustu. Cóż, na pewno jednak z pewną ciekawością śledziłem losy Leloucha jak i - dość natarczywie - stawiany przez twórców dylemat czy on już zatracił się w swoim utylitaryzmie czy jeszcze nie. Czy to podpada pod "coś więcej"? Może, wole to zostawić otwarte.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Misiek
Gość
PostWysłany: 21-03-2009, 21:25   

no cóż teraz już wiemy że na bank bedzie 3 seria i że Lelouch żyje......nie bierzecie pod uwagę że Sayako wcześniej przybierała twarz Lelusia :-]

a tutaj fabułka 3 serii :

http://www.animeforum.com/showthread.php?t=79237
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-03-2009, 21:28   

Fakt, temat na forum w którym autor posta nie przedstawił żadnych dowodów całkowicie mnie przekonuje.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 21-03-2009, 21:31   

Wiadomo...
Seria dostanie świetny czas antenowy między Dragon Ball AF i 3 serią MKR

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Misiek
Gość
PostWysłany: 21-03-2009, 21:32   

On December 10, the January issue of Gakken's Animedia magazine published a quote from the Sunrise anime studio's Code Geass unit for its New Year's feature, "2009 Love & Beef"*:

"All of you have shown us much appreciation and made the DVDs as well as the CDs so popular. Really, we have been blessed with fervent fans…. Thank you very much. Like we have said before, [a major character development happened] but Geass cannot die. It just ended, but we think it would be nice if we can still do something more. In any case, when we can announce something, in the not-so-distant future…"

* 2009 will be the Year of the Ox, according to the traditional Chinese Zodiac.

Image © Sunrise/Project Geass, MBS
Character Design © 2006-2008 CLAMP

a teraz? ;]
Powrót do góry
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 21-03-2009, 21:38   

Gość napisał/a:
On December 10, the January issue of Gakken's Animedia magazine published a quote from the Sunrise anime studio's Code Geass unit for its New Year's feature, "2009 Love & Beef"*:

"All of you have shown us much appreciation and made the DVDs as well as the CDs so popular. Really, we have been blessed with fervent fans…. Thank you very much. Like we have said before, [a major character development happened] but Geass cannot die. It just ended, but we think it would be nice if we can still do something more. In any case, when we can announce something, in the not-so-distant future…"

* 2009 will be the Year of the Ox, according to the traditional Chinese Zodiac.

Image © Sunrise/Project Geass, MBS
Character Design © 2006-2008 CLAMP

a teraz? ;]


Misiek
1. to nie oznacza że będzie trzecia seria, nawet nic takiego tu nie pisze.
2. Jest różnica pomiędzy ANN a przypadkowym forum. Głównie w wiarygodności.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Misiek
Gość
PostWysłany: 21-03-2009, 21:41   

http://www.animenewsnetwork.com/news/2008-12-25/sunrise-indicates-possibility-of-more-code-geass

to jest cały tekst ;]

I owszem można go interpretowac na wiele sposobów..ale mimo wszystko jakiś cel miał mówiąc takie rzeczy
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-03-2009, 21:45   

Podjaranie fanów i podtrzymanie zainteresowania produktem. Normalna praktyka.
Swoją drogą, poczytaj sobie komentarze na tym forum, do którego linka podałeś wcześniej.
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-03-2009, 21:45   

Ten link pojawił się w tym temacie parę stron wcześniej...

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Waaagh! Płeć:Mężczyzna
Bo to zła kobieta była


Dołączył: 14 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 21-03-2009, 23:09   

Trzecia seria będzie, bo nie prowadzi się do rzeźni krowy, która daje dużo mleka. Jednakże zanim to nastąpi musi minąć trochę czasu, by te wszystkie figurki i inne bzdety miały czas się sprzedać. Następnie zrobią trzeci sezon i od nowa szaleństwo, a kasa im płynie. To naturalne, że będą chcieli wydoić z tej krowy ostatnie soki. ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 22-03-2009, 11:43   

Waaagh! napisał/a:
Trzecia seria będzie, bo nie prowadzi się do rzeźni krowy, która daje dużo mleka. Jednakże zanim to nastąpi musi minąć trochę czasu, by te wszystkie figurki i inne bzdety miały czas się sprzedać. Następnie zrobią trzeci sezon i od nowa szaleństwo, a kasa im płynie. To naturalne, że będą chcieli wydoić z tej krowy ostatnie soki. ;)
A "trzecim sezonem" okaże się Nightmare of Nunnaly, albo wręcz recapowy film w którym nie będzie nic nowego.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 131 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 130, 131, 132 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group