FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 133, 134, 135 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-04-2009, 10:51   

Cytat:
Cornelia sprała lulusza ? Niby kiedy ?

To ty już swojej ulubionej serii nie pamiętasz? Dla przypomnienia, kiedy przyleciała do Japonii po śmierci Clovisa, powierzono jej stanowisko głównodowodzącej. Luluś chciał zrobić powtórkę z akcji, która skończyła się śmiercią księcia z różami, ale Kornelcia pokazała mu, co zawodowi żołnierze robią z amatorami w uczciwej walce, bez żadnych geassów i innych dziwadeł.

Cytat:
Aha i to że coś musiała krzyknąć to ją tłumaczy tak ?

Oczywiście. Kiedy się biegnie na czele, to trzeba zagrzewać do boju, tych których się wiedzie za sobą. Zaś dla tych, którzy za nią szli, Lulu niewątpliwie był tyranem.

Cytat:
kopulowała z meblami.

Po prostu opacznie zrozumiała znaczenie słowa "stołować się".
Przejdź na dół
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2009, 10:52   

Vodh, zupełnie mnie nie zrozumiałaś. Chodziło mi o to, że cornelia przecież sama była tyranką, nie znosiła sprzeciwu, zabijała na szeroką skale (jako dowódca brytanii, a widzieliśmy jak brytania się rozprawia z wrogami, o cywilach nie wspominając)... a nagle krzyczy, żeby się cieszyć bo tyran upadł. Litości.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 28-04-2009, 10:55   

cesarz vedry napisał/a:
Do cornelii miałem obojętny stosunek dopóki nie krzyknęła po śmierci lulusza, że tyran upadł... tak jakby jej ojczulek był demokratą i walczył w obronie mniejszości narodowych ! :D... co jak co ale hipokryzji nie trawie ;).


W takim razie nie ja Cię nie zrozumiałem, tylko Ty nie potrafisz się wysłowić po polsku. Albo uważasz Cornelię za własnego ojczulka.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2009, 11:02   

Tacy inteligentni, a wszystko trzeba czarno na białym Wam pod nos podstawiać. Charles był Tyranem, którego nienawidzili wszyscy niebrytyjczycy. W jego brutalnej armii służyła jego córka cornelia, która zapewne wykonywała wszystkie rozkazy ojca. Czyli eliminowała ludność sprzeciwjającą się się Brytanii różnym sposobami. Egzekujce pewnie odbywały się na szeroką skalę. Więc... podkreśliłem, że tym swoim krzykiem, wzbudziła we mnie poirytowanie wobec jej hipokryzji ... Czy teraz zrozumiałeś Vodh ?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 28-04-2009, 11:41   

Wikipedia napisał/a:
Tyran (gr. τύραννος tyrannos) – osoba sprawująca nieograniczoną władzę, zdobytą niezgodnie z prawem. Rządy tyrana (lub tyranów) noszą nazwę tyranii.


Cornelia NIE była tyranem. Była żołnierzem. To raz.

To, że Charles był tyranem nie ma najmniejszego wpływu na to, że Luluś też był tyranem, i to, podkreślam po raz kolejny, gorszym. Cornelia miała pełne prawo nazwać go tym mianem.

Najpierw chodzi Ci o Karolka, potem nagle się okazuje, że przez to próbowałeś napisać, że to Cornelia była tym złym tyranem o którego Ci chodzi, w dodatku nie masz racji, ponieważ tyranem nie była...

A rozmowa z ludźmi inteligentnymi nie zwalnia z obowiązku pisania po polsku i logicznego formułowania myśli. Przykro mi, ale duchem świętym nie jestem i z tego co wiem o Griszu on raczej też nie. Więc na przyszłość postaraj się pisać to, o co Ci chodzi, a nie coś kompletnie innego.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2009, 11:47   

tak oczywiście ... a co wyklucza bycie tyranem i żołnierzem ? w ogóle to mi się śmiać chce... spadam

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-04-2009, 12:08   

Cytat:
Tacy inteligentni, a wszystko trzeba czarno na białym Wam pod nos podstawiać. Charles był Tyranem, którego nienawidzili wszyscy niebrytyjczycy. W jego brutalnej armii służyła jego córka cornelia, która zapewne wykonywała wszystkie rozkazy ojca.

Idąc twoim tokiem rozumowania, ks. Józef Poniatowski, dowodzący pod Raszynem armią polską w walce z Austriakami, wznoszący zapewne okrzyki typu "Niech żyje Polska", "Precz z Austrią" itd) był dwulicowcem, zdrajcą, tyranem i kto wie, czym jeszcze.
Prosisz, żeby cię nie obrażać, a sam robisz to najlepiej.
Powrót do góry
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 28-04-2009, 12:57   

cesarz vedry napisał/a:
tak oczywiście ... a co wyklucza bycie tyranem i żołnierzem ? w ogóle to mi się śmiać chce... spadam


Przeczytaj sobie może definicję tyrana. I popieram, spadaj.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 28-04-2009, 13:17   

pwn.pl napisał/a:
tyran I
1. «człowiek okrutny, bezwzględny, narzucający innym swoją wolę»
2. «władca okrutny, stosujący gwałt i przemoc»
3. «w starożytnej Grecji: jedynowładca, który dochodził do władzy przez zamach stanu»

aka pwn.pl (rzetelniejsze źródło informacji niźli wiki)

Tyran to nie tylko status ale i zbiór określonych zachowań jednostki (patrz 1). Tak więc żołnierz może być tyranem dla ludzi jemu podległych. Popieram czytanie definicji słów.

EDIT:
JJ napisał/a:
To rzadki przypadek, ale zgodzę się w pewnej kwestii z ----->Kicusiem<-----:

Niech Patriarcha ma Cię w swojej opiece. Broń Patriarcho przed takimi zwrotami wszelkie istnienia ludzkie, które zezwolenia nie posiadły. (W skrócie zlituj się i nie nazywaj mnie już tak nigdy więcej - apel ten głoszę również do całej reszty społeczności tanuki.pl, a w szczególności do osobników płci brzydkiej.)
Amen.
PS. Rozmiar, pogrubienie, kolor i znaczniki "----->", "<-----" dodane przeze mnie.

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu


Ostatnio zmieniony przez kic dnia 28-04-2009, 15:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 28-04-2009, 14:34   

Ojezudrogi, że wam się jeszcze chce wykłócać o Geass, i to z cesarzem...

A zresztą, sam wtrącę swoje trzy grosze: Cornelia faktycznie służyła w armii Imperium Zua, robiła tam zapewne brzydkie rzeczy i rzeczywiście, to, że nazywa Lulusza tyranem sprzecza się z tym, że nie miała obiekcji wobec nieszczególnie delikatnych rządów Charliego. Ale na litość, hipokryzja? To rzadki przypadek, ale zgodzę się w pewnej kwestii z Kicusiem:

kic napisał/a:
Popieram czytanie definicji słów.

pwn.pl:

Cytat:
hipokryzja «obłuda, dwulicowość, nieszczerość»

To tę definicję należałoby przytoczyć. Cornelia wierzy w to, co mówi - wierzy, że Luluś jest tyranem. Tak samo jak Luluś wierzył, że tyranem był Charlie - pod tym względem nijak się od Cornelii nie różni. Obojgu trudno zarzucić hipokryzję - to po prostu naturalne, że jeśli już uznajemy istnienie czegoś takiego jak "racja moralna", zawsze stawiamy ją po swojej stronie, w razie czego wymyślając uzasadnienie - co CG ładnie pokazuje.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2009, 21:58   

cesarz vedry napisał/a:
Jakiś argument, dlaczego lubisz nine ;d?

Bo jak można nie polubić maniaka fizyki jądrowej? Poza tym ciekawe było jak pod wpływem uczucia do Euphemii i żalu po jej śmierci wyewoluowała z fazy zahukanej kujonki. Bo kiedy uświadomiła sobie czym naprawdę jest FREYA, stać ją było na wyrzuty sumienia z powodu śmierci, które spowodowała (co w tym anime jest raczej wyjątkiem). No i trochę z sentymentu.
Mimo wszystko na ninizm nie będę nikogo nawracać, pod warunkiem że nikt mnie nie będzie nawracać na karenizm.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2009, 22:45   

A czy z tą Cornelią pod koniec nie było tak, że zrozumiała plan Leloucha i specjalnie dalej to ciągnęła nazywając go królem-demonem/tyranem/nikczemnikiem/(tu wstaw swoje tłumaczenie)? Ja takie odnosiłem wrażenie po jej niezbyt zachwyconym wyrazie twarzy gdy to krzyczała.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Hilon
Gość
PostWysłany: 09-05-2009, 13:26   

Na samym końcu jedynie plan Lulu zrozumiały Karen i Nanally, tylko one dwie wtedy zorientowały się, że Lulu był takim właśnie tyranem, by móc przerwać ten krąg nienawiści jaki był dawniej za panowania Karolka. Chciał skupić całą nienawiść na sobie. Później również raczej nikomu nie mówiły, dlaczego Lulu to zrobił, bo inaczej by to co zrobił nie miało sensu.
Powrót do góry
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 09-05-2009, 14:22   

Mnie najbardziej w całym ostatnim odcinku zastanawia rekcja Oranża podczas defilady gdy ginie/nie-ginie Lulusz. Jeżeli Lulusz zginął to w związku z nią powinien o planie swojego panicza wiedzieć i zaakceptować go. Lub też się nie przejął bo Lulu wiedział że gdy zostanie ,,zabity" to uaktywni się Code czyli w sumie się nic nie stało i o tym też w takim wypadku powinien wiedzieć. Jeżeli zaś nie zginął bo miał Code to od kogo? Od C.C. (która mogła mu w sumie go dać...po śmierci Charlesa nie ma żadnych wypadków gdzie mogła otrzymać ranę dla zwykłego człowieka śmiertelną) czy może od tatusia( właśnie...kolejne pytanie....czy można otrzymać Code od innego Providera niż ten który dał nam Geass?)....ogólne rzecz biorąc ostatni odcinek to Czeski film....nikt nic nie wie.

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
R2D2 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2009, 14:42   

Karel napisał/a:
kolejne pytanie....czy można otrzymać Code od innego Providera niż ten który dał nam Geass?)....


Raczej można, wszak Karolek chciał zabrać kod CC i pewnie by mu się to udało, gdyby nie Lulusz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 134 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 133, 134, 135 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group