FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 134, 135, 136 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-05-2009, 14:52   

Zaraz, jak niby Luluś miał zyskać nieśmiertelność, skoro zdobyć ją mógł tylko zabijając CC - a tego nie zrobił?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 09-05-2009, 14:56   

Zabił Karolka. A po tej akcji nie było fanserwiśnego odcinka plażowego, więc nie wiemy, czy mu wielki czerwony tatuaż nie wyrósł na plecach.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 09-05-2009, 16:43   

Ys a powiedz mi gdzie było powiedziane że trza zabić swojego Providera żeby uzyskać Code? Zakonnica która dała go C.C. popełniła samobójstwo. V.V. został zabity przez Charlesa w zemście za śmierć Marianne. O Code wiemy bardzo mało tak naprawdę.

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 13-05-2009, 20:28   

Przetłumaczono do 16 chaptera CG NoN - fajne to, wszyscy się leją :P

Przetłumaczono też do 11 chaptera mangi Leloucha.

Mangi Suzaku nikt nie tłumaczy. Nie dziwota. Jak ktoś chce poznać fabułę niedawno czytałem streszczenie .


Spoiler: pokaż / ukryj
NA początku mamy tak – Lelouch odnajduje C.C., Suzaku odnajduje Leloucha i zostaje postrzelony a Lelouch dostaje Geassa – standard.
Bitwy nie ma, mówi się o niej, ale jest daleko poza kadrem :P
Lloyd odnajduje Suzaka. Suzaku zostaje on aresztowany ale Zero wpada na jego proces i Suzaku zostaje uniewinniony.
Potem Suzak dostaje zbroje bojową i zostaje rządowym superbohaterem, Lancelotem. Lelouch zaś jako Zero zakłada organizację przestępczą Black Knights. Zero też znajduje sobie jakiś ekwipunek bojowy.
Euphi brak, Cecile też nie ma ale jest inna pomagierka Lloyda. Jej ojciec zostaje porwany przez BK, ale jego auto (nie wiem po ci dlaczego, nie było w streszczeniu) eksploduje i dziewczyna zostaje ranna.
Wpada Schneizel i proponuje Suzakowi by ten został jego rycerzem i ten się zgadza.
Przy okazji Charles postanawia odwiedzić wystawę w galerii w Strefie 11. Lelouch uznaje że to dobra okazja by przyskrzynić tatuśka. Karen martwi się czy to pułapka ale zostaje wierna Zero. Zero zaś rzuca na niej Geass by kierowała BK jeżeli coś mu się stanie.
Kiedy Zero wpada odwiedzić Charlesa widzi tam jego trupa i Schneizela, który wyjaśnia mu swój misterny plan wrobienia go. Gdy Lelouch ma strzelić do swego brata, wpada Suzaku i uznaje, że Zero jest mordercą i go aresztuje. Jest załamany że to Lelouch, ale tak czy inaczej nic nie robi gdy ogłaszają jego egzekucje. Dziewczyna Suzaku wychodzi z szpitala i jest wdzięczna że ten pomścił jej ojca.
Karen zostaje Zerem. Schneizel chwyta C.C. Lelouch jakoś tam wydostaje się z więzienia i wyjaśnia Suzakowi co się stało. Idą na Schneizela, który w między czasie z maszynką Lloyda wyciąga moc C.C. Rozwalają machine, ale drań ma część jej mocy i pozbawia Leloucha Geassa. Zamiata podłogę nim i Suzaku ale Suzaku w ostatniej chwili okazuje się mieć jakąś wrodzoną Geassową moc i wchłania moc C.C. od Schneizela i staje się nieśmiertelny.

Epilog: 22 letnia Karen w uniformie BK widzi 17-sto letniego Suzaku ale uznaje to za przewidzenia. Potem jego dziewczyna odczytuje list z wszystkimi wyjaśnieniami.


Nuff said.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
piosek
Gość
PostWysłany: 05-08-2009, 00:58   

Jeśli chodzi o to czy Lulu żyje czy też nie trzeba zauważyć fakt, że w pewnym momencie 25 odcinka, gdy Suzaku zabija Lulu(chyba wtedy nie pamiętam), jest pokazana scenka jak C.C. modli sie za Lulu mówiąc coś w stylu "to bedzie pokuta za używanie Geass". To chyba świadczy o tym że naprawde umarł, ale dopóki nie powstanie 3 część to możemy w nieskończoność debatować czy żyje czy też umarł.
_____________________________________________________________
PS = Jeśli była ta scena już omówiona to sry, nie czytałem wszystkich postów (-:
Powrót do góry
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-09-2009, 21:07   

Przetłumaczono 4 tom NoNu, który okazuje się być przedostatni.


Spoiler: pokaż / ukryj
O rety, Charles ograł Schneizela

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Andrzej80 Płeć:Mężczyzna
go!Tsubasa

Dołączył: 18 Kwi 2009
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 07-09-2009, 17:36   

Super serial jak 1 i 2-ga seria. Co tu pisać. Poprostu jedne z lepszych anime. Spodobał mi się, dotego stopnia, że obejrzałem całe serie.
pozdr.

_________________
"Gra w piłkę to cel mojego życia. To moje marzenie"

Tsubasa Ozora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
8032855
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 11-09-2009, 10:54   

Możecie mi powiedzieć, co to za pomysł, żeby bez sprawdzenia w papierach nie dało się sprawdzić czy ktoś jest japońcem czy brytolem?

Na dobrą sprawę to anime jest jak dobry film klasy b - głupie strasznie i nieoryginalne do bólu, a mimo to nie dość że się ogląda, to się jeszcze o tym rozmawia. Ale miejscami ta głupota mnie dołuje. Chyba jużjestem za stary.

_________________
Kolorowe groszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 11-09-2009, 12:00   

Osobiście nigdy nie miałem problemów z rozróżnieniem narodowości postaci. Chyba że masz na myśli świat anime (choć w sumie nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek ktoś kogoś sprawdzał). No cóż, technicznie każdy japoniec mógł zdobyć papier na honorowego brytola. Więc papier był im potrzebny :P
Chyba że masz jeszcze na myśli drugi odcinek gdy Viletta chciała sprawdzić Leloucha. Ale ona nie chciała sprawdzić czy on nie jest Japończykiem tylko czy zgodnie ze swymi słowami nie jest synem diuka.

Dla mnie to anime jest jak Świat Dysku. Jedno i drugie nie jest oryginalna ale za to bawią się schematami (w geassie jest zamaskowany bohater, jego przeciwnik w wiecznie białym mechu i jest jeszcze wiecznie czerwony rywal białego) i dostarczają zabawy. Czego wymagać od animca więcej?

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 12-09-2009, 01:23   

W którymś odcinku ta dziewczyna co to jest rebeliantką została odwiedzona przez wnuczkę dyrektora szkoły. Dostała swoje dokumenty z czasów podstawówki czy czegoś tam, ponieważ nie chciałaby aby wpadły w niepowołane ręce - wynikało z nich, że tak naprawdę jest japonką

_________________
Kolorowe groszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 25-09-2009, 02:19   

Dziewczynka która jest rebeliantką? Masz na myśli Karen? Ona była pół-Japonką pół-Brytyjką z arystokratycznego rodu. W anime ciężko takie rzeczy powiedzieć, ale może miała dobre geny i nie wyglądała na Japonkę (co jest raczej prawdą, bo skoro Nina przy niej nie świrowała „J-jedenastka!” za czasów gdy to robiła, to widocznie nie było tego po niej widać) a skoro tak, to dokumenty ukazywały jej niewidoczne gołym okiem pochodzenie.

W ogóle, wyszedł przetłumaczony ostatni tom NoNu.

Spoiler: pokaż / ukryj
Dobrze im wyszło. Schneizel przewidział że Charles go ogra i zorganizował by Euphie przejęła tron. Co ja mówię, Jej Wysokość Euphemia, 99 władczyni Imperium! Rolo nie jest bratem bliźniakiem tylko sztuczną kopią Leloucha z dodatkowymi mocami. Morfujący Mark Nemo przypomina Freezera z DB, dziwaczne. Za to zombie mechy Charlesa daja +10 do Awesome. Ogólnie Suzak pokazuje dlaczego w tej mandze jest największym kozakiem (Kamen Rider Zero ma magiczne power-upy, ten bez nich sobie radzi). Zniknięcia Jeremiaha i kompletnego braku Todou żal. W Anyi jednak siedzi Marianne i planuje z Chukiem to samo, ale ich motywy wyglądają lepiej niż anime, zwłaszcza w wypadku Marianne. Podtekst homoseksualny w wykonaniu AliceXNun nie jest tylko czepianiem się na siłę jak w wypadku originalnego SuzakuXLelouch... Zakończenie jest b. dobre. Odrzucenie Instrumentalizmu™ nie kończy problemów świata (to samo z resztą było w originale) a nawet je przywraca. Lelouch jest zmuszony nieść chaos po świecie. Nunnaly i reszta muszą mocno się postarać by załagodzić sytuację a grozi im śmierć ze strony tych co ich nienawidzą, jest więc mniej optymistycznie. Ale jednak świat jest wypełniony tak samo smutkiem jak i radością. I approve.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-09-2009, 07:29   

demiCanadian, Cholera, w końcu znalazł się gwóźdź do trumny CG : D Tyle na to całe społeczeństwo czekało, a to był taki banał, haha.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 07-10-2009, 17:20   

Slova napisał/a:
demiCanadian, Cholera, w końcu znalazł się gwóźdź do trumny CG : D Tyle na to całe społeczeństwo czekało, a to był taki banał, haha.



chciała by dusza do raju ; ) ?

nie da się stwierdzić, czy żyje czy nie, doszedłem do wniosku, że poprostu twórcy specjalnie tak zakończyli by anime było zapamiętane, to taki elvis wśród bizonów o!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
GreenGreen Płeć:Mężczyzna
idiota

Dołączył: 26 Lis 2009
Skąd: Holandia
Status: offline
PostWysłany: 26-11-2009, 20:33   

Pozwolcie ze sie wtrace i odnowie temat ...
Wedlug mnie, fakt ze Lelouch nie zyje jest oczywisty, inaczej moral z tego anime nie mialby sensu ...
Wogle, pomysleliscie o tym? Jaki moral ma te anime?
Kazdy czlowiek chcialby byc znany z dobrych uczynkow, byc dobrym przywodca i liderem wszystkiego co dobre ...
A Lelouch?
Przyjal na siebie nienawisc calego swiata, po to aby zbawic swiat i zrobic ... Dobro ogolu
btw. ciekawi mnie dlaczego Nanally mogla otworzyc oczy ale nie mogla (!) chodzic, zauwazmy to po tym, jak chciala dogonic Leloucha na schodach, a spadla z krzesla i nie mogla sie podniesc ...
Moral jest boski, zakonczenie rowniez, obstawiam na 95% ze 3 serii nie bedzie bo autorowi wyszedl taki moral jaki mial byc po podsumowaniu dwoch serii ... Moral, ktory bedzie mnie dreczyl i zmuszal do rozmyslania od tym ...
Lelouch nikczemnik, zbawiciel swiata tylko dla nielicznych ...
Slowo poswiecenie chyba pasuje, prawda?
Mnie najbardziej krecil romans Leloucha z Karen nizli z C.C ... szczerze mowiac, to jakos mnie C.C nie krecila (az tak) bardziej postac Karen ... Zreszta, Lelouch chyba tez tak myslal, bo kiedy Karen w jednej scence spadla na niego i zapytala go o cos, Lelouch (wedlug mnie) chcial po tym wszystkim z nia chodzic! cytuje - "gdy wrocimy ..." i w tym momencie przerwala im C.C i jej ... problem z brakiem sosu tabasco -.-
Lelouch nie mial powodu aby zyc dalej, zrobil to co mial w wyjatkowy swietny sposob, za co bedzie moim idolem animkowym :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9023080
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 26-11-2009, 23:00   

Uważaj Green Green, na tym forum za popieranie Leloucha dostaje się "ekskomunikę" ;).

A tak na serio, to jeśli można kiedykolwiek powiedzieć, że śmierć nie poszła na marnę, to w jego przyadku się to sprawdziło.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 135 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 134, 135, 136 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group