FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Sword Art Online
Wersja do druku
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 12-09-2012, 23:56   

wa-totem napisał/a:
Tyfa


ŁYYYYYYYYYP.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-09-2012, 00:10   

Tren napisał/a:

Wait, what? Khy.... Jeśli to prawda to A-1 Pictures chyba próbuje odebrać niesławę DEENowi jeśli chodzi o chrzanienie adaptacji.

... Mam wielką nadzieję, że nie... chociaż już są blisko i tak.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 13-09-2012, 07:32   

Tren napisał/a:
wa-totem napisał/a:
Wygląda, że anime może objąć w zasadzie wszystko aż do końca 8 tomu...

Wait, what? Khy.... Jeśli to prawda to A-1 Pictures chyba próbuje odebrać niesławę DEENowi jeśli chodzi o chrzanienie adaptacji.

Oj Tren, Totem zażartował, a Ty stajesz się oburzona na studio za coś, czego jeszcze nie zrobiło?

A teraz, czemu sądzę, że żartuje:
- obecnie czeka nas kolejne sidestory - 1 odcinek (albo 2 odcinki - na dwoje babka wróżyła, bo jest dłuższe od tych z kolejnymi haremetkami, a krótsze od detektywistycznego faila)
- z pierwszego tomu zostało 9 rozdziałów, co przy obecnym tempie 4 rozdziały/odcinek daje 2 odcinki
- przed kolejnym tomem autor awansował na 2 poziom light novelisty i wydał punkty na umiejętność pisania rozdziałów dłuższych niż 5 stron. Wobec czego przerób pewnie spadnie do 1 rozdziału na odcinek (wnioskuję to, porównując ich długość ze zekranizowanymi opowieściami pobocznymi) - 9 odcinków

Zostają 3 odcinki. Stawiam, że 2 pójdą w odpowiednim miejscu na coś pobocznego (ostatnie opowiadanie z 8 tomu? Tylko to mógłby być zbyt duży skok), a dodatkowy 1 (jeśli anime ma mieć 25 odcinków) wynika z jakiegoś błędu w moich obliczeniach (albo pesymizmu przy szacowaniu wycinka fabuły poświęconego Yui). W ten sposób mielibyśmy odhaczone tomy 1-4 + ósmy. Na dorzucenie czegokolwiek nie znaleźliby miejsca, więc nie zamierzam się martwić na zapas ;)

Poza tym z mojego widzenia nie ma aż tak dużych powodów do wieszania psów na studiu animacji. Owszem, pewne smaczki przepadają przez to, że długość odcinków nie jest z gumy (być może w części przypadków dałoby się lepiej rozplanować) i jest problem z wyjaśnieniami dotyczącymi mechaniki (czyli przenoszeniem niefilmowej materii na ekran). Gdyby w pełni sobie z tym radzili, to by byli wyjątkowi (w końcu mogli sobie oszczędzić bólu głowy, wybierając łatwiejszy materiał, w którym nie byłoby potrzeby budowania świata). Pomiędzy wyjątkowością a schrzanieniem są pewne stany pośrednie.

Z drugiej strony decyzja A-1, by trzymać się kolejności chronologicznej zamiast tego, co zaproponował autor (nawet jeśli przez to musieliśmy tak wcześnie cierpieć podczas części detektywistycznej) była całkiem udana. 9 odcinek bez tego byłby znacznie gorszy (no i związek Asuna x Kirito nie rozpoczyna się na zasadzie "wild cook appears!").

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 13-09-2012, 08:23   

fm napisał/a:


Z drugiej strony decyzja A-1, by trzymać się kolejności chronologicznej zamiast tego, co zaproponował autor (nawet jeśli przez to musieliśmy tak wcześnie cierpieć podczas części detektywistycznej) była całkiem udana. 9 odcinek bez tego byłby znacznie gorszy (no i związek Asuna x Kirito nie rozpoczyna się na zasadzie "wild cook appears!").

Oh, gdy zakończą SAO Arc zamierzam sobie obejrzeć całość w stylu Haruhi. To będzie zabawne >]

ps Fum, po ostatnim odcinku Horizon Neshibara pasuje Tobie dużo bardziej do sygnaturki >P

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-09-2012, 10:06   

Przepraszam, ale po prostu mam uraz, że ZNOWU przy adaptacji nowelki fragmenty na które czekam najbardziej są robione na zasadzie "szybko, szybko, byle zdążyć z materiałem". I hejt ze mnie wyszedł na tą okazję. >.>

Ja chciałam tylko dać do zrozumienia, że nie - takie szybkie tempo wydarzeń mi się nie podoba.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 13-09-2012, 14:00   

szybko, szybko, tylko co ty chcesz tam wsadzać, praktycznie wszystkie ważniejsze wątki są wsadzone, a dodatkowo tak ustawili początek, aby przedstawić bohaterów i dać im troche backstory. Nowelka była tragiczna pod tym względem. Dają nam postać Kleina i Kirito, potem nagle ziup i mamy Asune i Agila, o których nic nie wiemy.

Czyli w skrócie Anime >>> Nowelka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-09-2012, 14:31   

NecroMac napisał/a:
szybko, szybko, tylko co ty chcesz tam wsadzać, praktycznie wszystkie ważniejsze wątki są wsadzone,

Atmosferę, napięcie, emocje? Sorry, ale opis w nowelce zrobił na mnie o wiele lepsze wrażenie. Ot spójrzmy chociaż na ostatni odcinek:

Walka z Heathcliffem - zdecydowanie gorsze budowanie napięcia przed samą walką niż w nowelce, poza tym brak naprawdę fajnego elementu komediowego w postaci rozmowy ze skarbnikiem. Nie wspominając o tym, że zdecydowanie nie czuło się tego, że jest to walka o przyszłość Kirito.

Wyprawa do jaskini - znowu gorsze napięcie, brak tego uczucia powoli zbliżającego się zagrożenia - rudowłosy umarł zdecydowanie za szybko. W nowelce ta scena była dłuższa sprawiając, że patrząc na jego mękę odczuwało się całe przerażenie Kirito który wiedział, że zaraz będzie następny. Także nagłe pojawienie się Asuny nie powoduje aż takich emocji.

Scena z Asuną na koniec - zabrakło Asuny tłumaczącej skonfudowanemu Kirito, że SAO ma opcję uprawiania seksu. Cała scena rozbawiła mnie niezmiernie i tak, szkoda mi, że jej zabrakło. Nie wspominając o tym, że anime bardzo zdecydowanie nie uchwyciło tego jak autentycznie potrzebna była Kirito bliskość Asuny w tamtym momencie.

tl;dr Gdyby interesowały mnie suche fakty to nie czytałabym książek, tylko streszczenia....

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 13-09-2012, 15:16   

Racja, mogli by to zrobić lepiej, ale nie zrobili tego źle.
Walka Heathcliff vs Kirito nie była jakimś wielkim pojedynkiem o przyszłość Kirito. porażka czy zwycięstwo, on i tak wygrywał to co najważniejsze, a nawet więcej. Kirito nie mógł dołączyć do żadnej gildii i cały czas odmawiał Kleinowi, gdyż bał się powtórki z poprzedniej gildii.
Wciąż, ciekawi mnie dlaczego, przed wstąpieniem do tych "czarnych kotów" odmawiał Kleinowi.

Z przebiegiem tej walki, jestem całkowicie po twojej stronie. Kompletnie źle to rozegrali. Najbardziej mi nie pasowało tło. Słoneczny wąwóz ? meh... wyobrażałem sobie to jako tunel w dungeonie, albo jaskinie. Mrocznie, gdzie za każdym krokiem czeka na ciebie potwór...

SAO nie zalicza się do Ecchi anime, i by nie mogli nadać im takowej etykiety, nic o seksie nie mogą powiedzieć. Kto zna LN odrazu zauważy, że podczas sceny w łóżku Asuna nie ma stanika.

Tren napisał/a:
jak autentycznie potrzebna była Kirito bliskość Asuny w tamtym momencie.

Eeeeee, czy LN to lepiej opisywał? dostajemy streszczenie odcinka o czarnych kotkach i tyle. W anime wiemy jak kirito postępował. Głównie nie czepiałem się tego w LN bo byłem już po kilku pierwszych odcinkach SAO, które mi te wydarzenia przybliżyły, ale bez nich było by zdecydowanie gorzej.

Problem z Anime a LN jest taki, że w anime nie daje się zazwyczaj opisów emocji bohaterów. to widz musi zgadnąć co oni tam w głowie mają, jedynie posiłkując się ekspresją bohaterów. Nie jest to łatwa sztuka w LN, a co dopiero w Anime!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 13-09-2012, 15:47   

NecroMac napisał/a:
Kto zna LN odrazu zauważy, że podczas sceny w łóżku Asuna nie ma stanika.

Co do tego ma LN? Przecież to gołym okiem było widać. :)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 13-09-2012, 16:46   

Keii napisał/a:
NecroMac napisał/a:
Kto zna LN odrazu zauważy, że podczas sceny w łóżku Asuna nie ma stanika.

Co do tego ma LN? Przecież to gołym okiem było widać. :)

Moje uzbrojone też nie miało problemu ^^

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-09-2012, 16:48   

NecroMac, do licha, czy ja mówiłam coś o seksie? Mówiłam o bliskości. Jeśli nie jesteś w stanie rozróżnić tych dwóch rzeczy to serio nie mamy o czym dyskutować, bo nie przekonamy się nawzajem do swoich racji.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 13-09-2012, 17:18   

Tren napisał/a:
skonfudowanemu Kirito, że SAO ma opcję uprawiania seksu.

Tak mówiłaś. Chodziło mi o to że scena, o której wszyscy wiemy że się wydarzyła, to tajemnica poliszynela. Jeśli by wytłumaczyli o co chodzi z tą opcją, tajemnica została by złamana. W ten sposób nic studiu nie da się zarzucić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-09-2012, 17:33   

...pppppffffff. Już wierzę, że za czysto techniczną dyskusje o możliwości uprawiania seksu zdjęliby ich z anteny. Nie było w niej nic co mogłoby zgorszyć kogokolwiek, chyba że wciąż wierzy, że dzieci przynosi bocian.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 13-09-2012, 19:46   

lżejszych rzeczy czepiała się cenzura, choć patrząc po jakości letniego sezonu, raczej przestała funkcjonować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 13-09-2012, 20:17   

Tren napisał/a:
chyba że wciąż wierzy, że dzieci przynosi bocian

Wiesz, jeśli łuk z Yui zrobią tak jak sądzę, że zrobią, to to będzie wyglądało DOKŁADNIE tak.

Mnie naprawdę przeszkadza to, że nawet przy nie-gumowych odcinkach i założeniu że są zobowiązani do autocenzury, mogli parę rzeczy zrobić lepiej. Np. mogli nie wycinać retorty Kirito do Asuny przed walką, że jego to nie martwi bo walczy dla niej, i że nie ma nic przeciwko dołączeniu do gildii jeśli ona w niej będzie.

Co do tempa, oczywiście że żartowałem, ale z drugiej strony, to że jakość pisania autorowi się poprawiła, to o niczym nie świadczy - a autentycznej akcji w nowszych częściach wiele nie ma. W teorii można zamknąć SAO w 2-3 odcinkach, a potem rwać na złam kark. Osobiście sądzę, że ALO mamy murowanie pewne, a GGO jest prawdopodobne.

Zresztą... jak przystało na EPICKI merysuł, SAO bije rekordy w przedsprzedaży; jeżeli przedsprzedaż Madoki może być prognostykiem, to jest spora szansa że SAO będzie miało porównywalne wyniki sprzedaży, a to w zasadzie gwarantuje że obejrzymy więcej, jak nie teraz to w kolejnym sezonie :)

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group