FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Fanzin Houko
Wersja do druku
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 01-02-2009, 16:59   

Dark napisał/a:
A hasło poznał dzięki zcrackowaniu mojego hasła na ich forum w md5. Na nieszczęście na e-mail'u i ich forum miałem to samo hasło. Co zrobiłem idiotycznie i nie wiem czemu tak zrobiłem.

Dobrze że wiesz skąd miał hasło. Przynajmniej wiadomo że nie zawiodły zabezpieczenia.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-02-2009, 18:43   

Dark napisał/a:
Slova myślisz, że na prawdę opłaca mi się mieszać w to wszystko? Wydaje mi się, że to będzie za dużo zachodu.

Jeżeli był to admin konkurencyjnego serwisu, to tak, cholernie ci się to opłaca. Obecnie po twojej stronie stoi prawo, a więc możesz po prostu legalnie zadać konkurencji cios. Ja bym się nie zastanawiał, jeżeli przeciwnik odsłania się, to trzeba go udeżyć. Drugi raz takiej okazji moze już nie być.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dark Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2009, 15:21   

Wszystko odzyskane <jupi>. Prace nad następnym Houko znowu ruszą ^^.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dark Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 19-02-2009, 20:04   

~~Przepraszam za brak polskich znaków, tekst jest publikowany na międzynarodowych stronach w polskich działach - niestety nie ma tam polskich znaków~~

Oglaszam zbiorke grafik przed premiera Houko 2 !

Wszyscy ktorzy rysuja, bardz tworza grafiki w photoshopie, moga nadsylac swoje pracy o tematyce manga & anime w tym temacie :

http://www.n-a.division69.net/viewtopic.php?t=395

Prace zostana opublikowane na specjalnej stronie poswieconej polskim rysownikom oraz grafikom. Wraz z pracami prosze podawac swoj nick.

Zbieramy takze wszelkie inne grafiki oraz teksty zwiazane z M&A - wystarczy wyslac je w tamtym temacie wraz ze swoim nickiem i avatarem 75x75 z wyraznym nickiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 19-02-2009, 20:30   

Dark napisał/a:
~~Przepraszam za brak polskich znaków, tekst jest publikowany na międzynarodowych stronach w polskich działach - niestety nie ma tam polskich znaków~~

Wiesz... poświęcenie 1 minuty na dołożenie ogonków nie boli. Naprawdę. Tak samo przeczytanie tekstu po jego napisaniu ("nadsyłać swoje pracy") ;)

Dark napisał/a:
Wszyscy ktorzy rysuja, bardz tworza grafiki w photoshopie, moga nadsylac swoje pracy o tematyce manga & anime w tym temacie :

Złośliwy komentarz: czyli jeśli tworzę grafiki w GIMPie albo innym darmowym programie to jestem skreślany z miejsca (no, chyba że jakimś fuksem mam skaner do którego producent dołączył Photoshopa 7).

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Dark Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2009, 21:16   

Nie ^^ Napisałem z przyzwyczajenia, że wszyscy których znam korzystają z PS. Jednakże owszem, można nadsyłać i takie prace ;]. Z resztą w dalszej części jest napisane, że wszelkie inne formy prac też są mile widziane ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dark Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 22-02-2009, 12:12   



Chciał bym wszystkich serdecznie zaprosić do lektury drugiego numeru Houko !
Wbrew naszym przewidywaniom, wydaliśmy je o tydzień wcześniej - zamiast w 2 tygodnie, z grafiką uporałem się w tydzień.

http://www.division69.net/viewpage.php?page_id=668
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 22-02-2009, 12:44   

Pierwsze wrażenie - nie wymagajcie żeby do ściągnięcia się rejestrować. Osobiście korzystam w tym celu z konta z BugMeNot.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 22-02-2009, 16:52   

Dzięki Crack, dzięki Twojej wskazówce udało mi się "spiracić" jeden numer Houko.

Zacznę może od łyżki miodu w beczce dziegciu. Otwierający numer tekst o Afro Samuraiu i pozostałe recenzje Sasuke-kuna w pełni nadają się do czytania, choć też nie ustrzegł się paru wpadek. W Grenadierze "biuściasta blondynka (...) okazała się senshi, którego celem..." sugeruje, że bohaterka nagle zmieniła płeć. Przydałoby się też wyjaśnić, czym w przypadku danego świata są senshi (bo raczej czymś innym niż w Bishoujo Senshi Sailor Moon). Z kolei w przypadku Shin Angyo Onshi Gaiden autor konsekwentnie używa określenia prequel w stosunku do chronologicznie późniejszej historii.

Na początek wielki minus wręczam dla korekty. W 'Hello Kitty wersja szpitalna' kropki i przecinki znajdują się w miejscach sprzecznych ze zdrowym rozsądkiem. Błędy interpunkcyjne to zresztą przekleństwo całego numeru, bo oprócz braku przecinków nawet w prostych przypadkach (czyli np. przed spójnikami typu lecz, aczkolwiek itp.) dochodzi jeszcze cała masa apostrofów wstawionych zupełnie niepotrzebnie (radzę doczytać zasady używania). Wisieńką na torcie jest okazjonalne gubienie ogonków i kresek w polskich czcionkach.

Z pozostałych autorów - Darkowi i Gumonowi zarzuciłbym ubóstwo języka. W przypadku tego pierwszego objawia się to seriami zdań prostych albo bardzo krótkich złożonych, przez co artykuł bardziej sprawia wrażenie przekazu telegraficznego i pełno w nim przeskoków myślowych. Gumon natomiast w prawie każdym zdaniu używa jakiejś formy czasownika być (niekiedy nawet parę razy w tym samym zdaniu). W porównaniu z pierwszym numerem liczba kuriozalnych zdań jakby spadła, choć dalej zdarzają się kwiatki w stylu "...starania panów o względy pań, które nie skończą się o dziwo biciem, lub szybkim wylądowaniem w łóżku." (z recenzji Ef: Tale of memories). Po takim zdaniu można podejrzewać, że wredni koledzy jako przykłady typowych haremówek podawali biednemu recenzentowi anime o damskich bokserach albo yaoice.

Na sam koniec chciałbym napisać o tekstach Makksta. Strona językowa jest tak tragiczna, że pominę ją milczeniem (nie wiedziałbym nawet, od czego zacząć). Dużo gorzej, ze dochodzi do tego jeszcze niechęć do sięgnięcia po materiały źródłowe i wynikające z niego epatowanie ignorancją. Shuffle - "Trzeba zacząć od tego, że ostatnio powstała bardzo ciekawa moda, aby robić anime, opierając się na grach z gatunku Visual novel." Nie, stanowczo nie należy zaczynać od tego w kontekście serii sprzed czterech lat. Łatwo też sprawdzić, że już w 1994 r. ukazała się ekranizacja z tego nurtu. Z drugiej strony, co to jest te kilkanaście lat wobec wieku wszechświata? W recenzji gry Kanon można się spotkać z wyjątkowo mętnym tłumaczeniem, że tytuł został wybrany, ponieważ w kawiarni w powstałym później anime puszczano Kanon (nie wiedzieć czemu w Houko wybrano angielską wersję nazwy, czyli "Canon", choć, wobec używania wtrętów typu "arc", nie powinno mnie to dziwić) Pachelbela. Zważywszy, że w ścieżce dźwiękowej była cała masa innych utworów, trudno to uznać za prawidłowe rozwiązanie zagadki. Sądzę, że należałoby raczej zwrócić uwagę na podobieństwo budowy utworu (czyli powtarzających się fraz muzycznych), do struktury opowieści albo choćby napisać o tym, że piękno można znaleźć nawet w pozornie monotonnym rytmie codziennych wydarzeń.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
sasuke-kun55555 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 22-02-2009, 23:00   

fm napisał/a:
Shin Angyo Onshi Gaiden autor konsekwentnie używa określenia prequel w stosunku do chronologicznie późniejszej historii.

No właśnie w tym przypadku miałem dylemat gdyż:
Przyznaje że SAO Gaiden jest chronologicznie wcześniejszą historią niż SAO.
Aczkolwiek zostało wydane po Shin Angyo Onshi.
Przez co zdecydowałem się na uznanie tej serii jako prequel.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 22-02-2009, 23:36   

Określenie prequel dotyczy rzeczy wydanych później, ale mówiących o wcześniejszych chronologicznie wydarzeniach. Tak więc w tym wypadku to Shin Angyo Onshi Gaiden jest prequelem.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 23-02-2009, 11:20   

fm napisał/a:
należałoby raczej zwrócić uwagę na podobieństwo budowy utworu (czyli powtarzających się fraz muzycznych), do struktury opowieści
...zwłaszcza, że sami twórcy na swoich blogach o tym pisali, a iirc wzmianka była nawet na oficjalnych stronach Key. A Kanon Pachebela wybrano ze względu na popularność i zbieżność nazwy, nie odwrotnie :D

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Dark Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2009, 14:33   

No tak ;] Ja tam nie wiem jak jest z tym Kanonem i Grenadierem.

Chciał bym wiedzieć czy drugi numer jest lepszy od poprzedniego. Bo jak teraz jest jeszcze gorszy beton to żal...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2009, 15:23   

Recenzja drugiego numeru jest już gotowa, niebawem pojawi się na Czytelni Tanuki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 23-02-2009, 15:57   

Recenzja drugiego numeru
http://czytelnia.tanuki.pl/lista/pokaz.php/2274
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group