FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Fanzin Houko
Wersja do druku
Dark Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-01-2009, 17:58   Fanzin Houko



Witam !

Wraz z kilkoma innymi tworcami naszego nowego projektu, chcieli bysmy was zaprosic do lektury. Nasza gazeta jest tworzona od fanow dla fanow, wiec nie jest ona profesjonalna, jednakze dolozylismy wszelkich staran by byla ona mila dla oka, a tekst zachecal was do dalszej lektury.

O projekcie slow kilka :

Tak jak juz wspomnialem, jest to gazeta. Nosi ona tytul : Houko - czyli skarb. By zwiekszyc wygode naszych czytelnikow, zostala ona opublikowana we flashu, dzieki ktoremu latwo i szybko przelozycie strony. W samej gazecie znajdziecie recenzje roznych serii Anime, Mang, Gier oraz wiele innych.

Z reszta, przeczytacie zobaczycie ;]

Link do gazety (Wymaga rejestracji) :

Houko - Link !



INFORMACJA !


Od nastepnego wydania bedziemy publikowali wasze posty, prace oraz reklamy ! Wiecej szczegolow tutaj :

Regulamin - Link !
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-01-2009, 18:05   

Radziłbym usunąć linki do nielegalnych materiałów - inaczej pozbawicie się możliwości bycia na tym forum. Poza tym przecież jako strona nic z tego nie macie - nawet reklamy zwrotnej - więc po co?

Ja w każdym bądź razie biorę sie za czytanie fanzinu. Jak skończe to napiszę coś więcej.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Dark Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-01-2009, 18:06   

Morg napisał/a:
Radziłbym usunąć linki do nielegalnych materiałów - inaczej pozbawicie się możliwości bycia na tym forum. Poza tym przecież jako strona nic z tego nie macie - nawet reklamy zwrotnej - więc po co?

Ja w każdym bądź razie biorę sie za czytanie fanzinu. Jak skończe to napiszę coś więcej.


1) Tylko o jakim linku zwrotnym mówisz ?
2) Nielegalne materiały ? Można uściślić to usuniemy :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kanon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-01-2009, 18:07   

SUPER SPRAWA !!! Od długa długa długa czekałem na takiego Fanzina :) HUURA BRAWO! :D

Morg, gdzie Ty tu masz nielegalne materiały? Bo ja nie widzę w "papierze online" nielegalnych materiałów.

Jak dla mnie pomysł i wykonanie 11/10.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-01-2009, 18:08   

Z tego co się orientuję - linki tutaj zamieszczone są nielegalne. Jeśli się mylę - przepraszam. Tylko ostrzegam, bo moderacja tutaj czuwa (i słusznie).

Dokładniej:

Cytat:
Naruto chapter 432

Naruto chapter 432 Online ENG

Bleach chapter 342

Bleach chapter 342 Online ENG

A teraz czas na Anime :

Naruto Shippuuden 93 :
Naruto Shippuuden 93 ONLINE PL

Bleach 203 :
[DB] Bleach 203
Bleach 203 ONLINE PL
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Dark Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-01-2009, 18:09   

No tak ale co ty na stronie głównej widzisz nielegalnego o.o

@Edit

Kurde to linki do innych serwisów które TO TRZYMAJĄ jest nielegalne ? Ja mam tylko link do tego do innych stronek ... sami tego nie hostujemy... nawet na darmowych serwisach hostujących.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kanon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-01-2009, 18:11   

Morg, jest tysiące portali z takimi linkami i jakoś Tokyo Tv nie zgłasza naruszenie ich praw ani nic, więc ja problemu nie widzę :) Nawet Tanuki by musiało być zamknięte wtedy bo ma aż screeny z każdego anime... Ale to moje skromne zdanie :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-01-2009, 18:14   

Sprawę zostawiam moderacji - nie moja działka. Z tego co sie orientuję (głowy nie dam), praktyka jest taka, że Tanuki nie pozwala zamieszczać linków do takich stron. Dobra, idę czytać, bo gadam nie o tym co trzeba.
Kanon, Tanuki działa na zasadzie dozwolonego użytku. See here.

Cytat:
przytaczać fragmenty innych utworów w dziełach stanowiących samoistną całość, pod warunkiem że jest to uzasadnione "wyjaśnianiem, analizą krytyczną, nauczaniem lub prawami gatunku twórczości" (jest to tzw. prawo do cytatu)


Recenzja jest analizą krytyczną, a zrzutki pozwalają czytelnikowi ocenić grafikę.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Kanon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-01-2009, 18:17   

Morg, D69 z tego co ja widzę też działa na
Morg napisał/a:
zasadzie dozwolonego użytku.
, bo nie hostinguje żadnych plików, ale nie uloaduje żadnych plików ...

Po za tym jeśli masz coś do stronki proszę bardzo, zrób osobny temat, nazwij go " O STRONCE DIVION69 ", bo tutaj się pisze o magazynie Houko, którego patronem medialnym jest Division69 :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-01-2009, 18:21   

Poczytaj może co to jest dozwolony użytek i potem przytocz mi odpowiedni punkt. Tematu nie zakładam - moderacja przeniesie jak będzie trzeba.

Wracając do tematu - mam problem. Postanowiłem pobrać zina na dysk, ale Archive Manager zażądał ode mnie hasła. Hasła nigdzie nie mogę znaleźć.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Dark Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-01-2009, 18:24   

Sory dzisiaj updatowałem podstrone a hasło to : division69
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-01-2009, 18:52   

No to jedziemy:
Artykuł o o Naruto:
"Naruto jest prestiżową serią"
"Główny bohater nazywa się tak samo jak nazwa serii"
"Historia Naruto zaczyna się od członkostwa w akademii ninja, której nasz bohater ma ponownie nie zdać"
"Każda postać jest od siebie różna"
"Co do muzyki muszę mówić wprost"
"Po prostu słuchać, oglądać i brać pełną gębą"

Recenzja FF X-2

"Najbardziej rzucającą się w ocz rzeczą jest to, iż jest to jedyna kontynuacja jakiejkolwiek części Final Fantasy"
(pomijając składnię, tajemnicze słowo "ocz", wypada spytać, czy autor słyszał kiedyś choćby o czymś takim jak Final Fantasy: Legend of the Crystals, kontynuacji FF V)
Dalej, gry nie zrobiła firma Square, jak stoi w opisie i w powtarza się w tekście, ale Square - Enix.
"A gra zdecydowanie nie będzie już momentami nudna"
"Już w openingu przekonamy się jaki jest (nowy ost - przypis mój) świetny"
Taaaa... Mandaryna w czystej postaci - do posłuchania tutaj: http://pl.youtube.com/watch?v=F78Ac8XQw9k i dla porównania intro z FF VIII - http://pl.youtube.com/watch?v=_pZ2ibvZb2Q
"Yunę chyba nie muszę przedstawiać"
"Yuna po uratowaniu spiry zechciała zadbać o własne życie. Miała już dość bycia na usługi innych, przez co jej życie nie było kolorowe. Tak jest Yuna nie jest już summo nerką (nerką sumoki? - Grisznak)."
"Naszym celem, aby spełnić marzenie Yuny, jest kolekcjonowanie Spher"

Tyle mi wystarczyło. Nie, dziękuję.
Powrót do góry
Dark Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-01-2009, 20:37   

Grisznak napisał/a:

Artykuł o o Naruto:
"


Piosenkę piszesz ? ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-01-2009, 20:38   

Dobra, przeczytałem większość (darowałem sobie pokemony):

Pierwsza rzecz która się rzuca w oczy to pikseloza. Tak, to jest relatywnie mało ważny aspekt, ale moglibyście dać jednak lepsze skany.

Kolejna rzecz, która mi się nie spodobała, to to, że macie same recenzje. Nic więcej. Żadnego (już nie mówię, żeby ciekawego) artykułu. Powiem wprost - zmieńcie nieco profil, bo samymi recenzjami nie zainteresujecie potencjalnych czytelników - prędzej zajrzą na Azunime, czy inny serwis. Pismo powinno czymś przyciągnąć. Houkou nie przyciąga, a wręcz odpycha.

Problemem jest też poziom tekstów. "Perełki" wypisał już Grisznak, więc ja sobie daruję, wypowiem sie raczej bardziej ogólnie.

Dobór jest nietrafiony - opisujecie w większości serie o których nie tylko teksty znaleźć praktycznie wszędzie, ale które większość czytelników już zna (wyjątki: Shin Angyo Onshi i Bus Gamer [ale to tylko moje odczucie]). Recenzje są w większości bezpłciowe. Żadna (nawet jak zamykałem oczy na składnię i gramatykę) nie przekonała/zniechęciła mnie do danej serii.
Błędy też są zmorą tego zinu - te kilka tekstów mających jakiś potencjał woła z całych sił o redakcję i korektę. Przypomina mi też po części (bo przynajmniej pod względem gramatycznym zdania pisałem poprawnie) moją wcale-nie-tak-dawną grafomanię. Denerwowało mnie też powtórzone parę razy w zinie i dość nienaturalnie użyte sformułowanie "hola hola".

Na koniec chciałem się zapytać autorów co przyświecało im podczas określenia listy najlepszych według nich serii jako "Honorowe Anime"? W jaki sposób honorowe? W taki, w jaki Naruto jest "prestiżowe"?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Kanon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-01-2009, 20:38   

Grisznak, do "ocz" mogło dojść przy robocie graficznej... A kontynuacja to takie coś, gdzie wątek z poprzedniej edycji jest w drugiej i do niego wraca, a nie te same postacie a inna historia :)

dalej
Square stworzyło podczas prac nad grami Square - Enix, tak jak u nas Cd Project i Cd Project Red :)

Co do openingu, dalej dopisane jest "Co ja o tym sądzę?" więc rzecz gustu, jednym podoba się Mandaryna, druga nie, więc nie rozumiem ?

Po co przedstawiać postać z poprzedniej wersji? Jeśli chcesz zagrać w "dwa" to przejdź " jeden ", to tak jakbyś chciał zacząć oglądać Naruto od Shippudena a później 1 serię...

summo nerka się zrobiła dzięki auto-korekcie Woda.


"Naszym celem, aby spełnić marzenie Yuny, jest kolekcjonowanie Spher" bardziej by Ci się spodobało ""Naszym celem, aby spełnić cel Yuny, jest kolekcjonowanie Spher, i to nasz cel" ?

Taka uwaga, jeśli już cytujesz, to mów co Ci sie nie podoba, wtedy na pewno twórcom będzie łatwiej nadrobić błędy z pierwszego wydania już w drugim :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 7 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group