FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Cierpienia młodego fana
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-09-2007, 12:54   

Dembol to Offtop, ale dobrze ilustrujący sytuacje. Kilka lat temu działało pewne wydawnictwo RPG, które wydało dwa wielce interesujące tytuły zachodnie i próbowało wydać pewien rodzimy. W pewnym momencie człowiek pełniący funkcję jego "rzecznika" oznajmił w pewnym momencie, że ich produkty nie będą dostępne w sklepach, bo są zbyt zajęci innymi rzeczami, żeby negocjować z empikiem i innymi dystrybutorami.

A kilka miesięcy później narzekał, że sprzedaż jest niższa od oczekiwanej.

Albo też słynne: Wizard of the Coast sprzedaje miliony sztuk swoich produktów na całym świecie, zarabia krocie, więc stać ich, żeby tracić czas na reklamę i rozmowy ze sklepami.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-09-2007, 20:40   

Dembol napisał/a:
Cytat:
Podstawowe pytanie:kiedy? Wtedy kiedy sceny z Dragon Ball zmieniały sie bez ładu i składu, a dźwięki przywodziły na myśl rzeźnię nr.5? Jak lubimy idealizować to co minęło.


Zapytam: Komu to przeszkadzało zanim o tym nie przeczytał w internecie/Kawaii? Gdy oglądałem DB i dubbing mi nie przeszkadzał. O cenzurze nie wiedziałem, ale jakoś szczególnie nie cierpiałem z jej powodu. Założę się że jakieś 95% ludzi miało tak samo.

Mi tam nie przeszkadzało, zauważyłam oglądając po paru latach i uważnie sie wsłuchując. Kiedy oglądałam je po raz pierwszy nawet dziury wielkości planety Namek mi nie przeszkadzały. Tak samo jest z młodymi fanami Naruto, tyle, że oni przeczytają o dziurach zanim zobaczą odcinek.


Dembol napisał/a:
Cytat:
"Starzy mangowi wyjadacze" (hm, tak to się Was powszechnie nazywa?) - Proszę Was, nie bądźcie tak zadufani w sobie.
Zamiast z wyższością patrzeć na Nowych i w bardzo niegrzeczny sposób krytykować ich gust może coś im zaproponujecie, poradzicie, pomożecie w wyborze?... Czasami mam wrażenie, że po prostu BOLI Was fakt, iż Wasze hobby nie jest już tak elitarne i pojawia się coraz więcej fanów.


To nie o to chodzi. Po prostu nie toleruję(-my?) debili.


Radzę w ramach rozrywki przejrzeć dowolne forum fanowskie choćby Gwiezdnych Wojen czy Władcy Pierścieni. Tam to dopiero jadą po nowicjuszach:)
Nie chodzi o to, że chce(my) by nasze hobby było w jakiś sposób elitarne, ale trudno ludziom co niejedno anime w różnych wydaniach widzieli podzielać entuzjazm nowicjusza, zwłaszcza gdy ten zamiast grzecznie się przywitać, posłuchać co mają do powiedzenia starsi rozmówcy wpada jak bomba na forum i próbuje zaprowadzić własne porządki

Teraz o samym problemie
Dembol napisał/a:
Rynek jest mały, niszowy, ciężko przetrwać, ale część wydawnictw po prostu leci w kulki

Właśnie wydawnictwa. Mamy obecnie kilu wydawców M&A co teoretycznie powinno zaowocować konkurencją, walką o klienta czytaj: głośną reklamą, podwyższaniu poziomu wydań, szybkim wprowadzaniu nowości, obniżkach cen. Tymczasem mam wrażenie, że rynek M&A cały czas traktowany jest wstydliwie, jako sposób na zarobienie na boku na małych książeczkach i niszowych płytach spod lady w EMPIK-u.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Sakura_chan Płeć:Kobieta
Pure Angel


Dołączyła: 28 Lut 2007
Skąd: 3-wieś
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-09-2007, 15:30   

Obawiam się niestety, że cokolwiek by nie było to narzekacze zawsze się znajdą. Ale oprócz tego że niektórzy po prostu lubią narzekać, dużą rolę w takim stanie rzeczy odegrały media - teraz jest po prostu "za dobrze". Kiedyś, nie mając wyboru, fani cieszyli się że w ogóle coś leciało. A teraz mamy dostęp do internetu, możemy zamawiać mangi/anime z zagranicy. I zaczyna się narzekanie że tłumaczenie nie takie, że dubbing zamiast napisów itp

_________________
To add colour to your boring today
To put magic into your melancholic tomorrow
I have come to change those nonchalant times you spent
Into precious memories

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2919192
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2007, 20:53   

Sakura_chan napisał/a:
A teraz mamy dostęp do internetu, możemy zamawiać mangi/anime z zagranicy. I zaczyna się narzekanie że tłumaczenie nie takie, że dubbing zamiast napisów itp

I to jest właśnie pozytywne narzekanie, potrzebne do rozwoju wydawców. Jako klienci mamy prawo oczekiwać towaru dobrej jakości, a nie całować nikogo po jajkach za to, że łaskawie wydał nam mangusie bo to niszowy rynek i w ogóle.
Eire napisał/a:
Nie chodzi o to, że chce(my) by nasze hobby było w jakiś sposób elitarne, ale trudno ludziom co niejedno anime w różnych wydaniach widzieli podzielać entuzjazm nowicjusza, zwłaszcza gdy ten zamiast grzecznie się przywitać, posłuchać co mają do powiedzenia starsi rozmówcy wpada jak bomba na forum i próbuje zaprowadzić własne porządki
I o pogrubioną część głównie chodzi. O ile powiedzmy potrafię zrozumieć nastolatka zachwycającego się Love Hiną czy Bleach to nie potrafię znieść braku argumentacji dla takiego twierdzenia (Naruto iz t3h Pwnz0r!!11one1eleven! O gustach się nie dyskutuje) albo dwudziestolatków dorabiających głębię do mang/anime prymitywnych jak konstrukcja cepa. Zwłaszcza gdy nie widać u osobnika chęci poprawy i zapoznania się ciekawszymi pozycjami w celu porównania.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group