FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Prawdziwi mężczyźni
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-04-2008, 23:12   Prawdziwi mężczyźni

Istnieją bohaterowie, o których można powiedzieć, że są prawdziwymi mężczyznami. Generalnie nie chodzi tu oczywiście o przynależność do płci męskiej. Posiadanie odpowiednich narządów nie wystarcza, choć niewątpliwie powinno zobowiązywać. Także większość znanych z filmu czy literatury projekcji macho fantazje z prawdziwymi mężczyznami nie ma nic wspólnego. Niekoniecznie powinien nawet być twardzielem, choć niewątpliwie powinien umieć przywalić. Lub przynajmniej postawić na swoim.

Po wpisaniu w angielską Wikipedię hasła "maskulinizm" otrzymujemy taką charakterystykę:

Cytat:
1. Physical — virile, athletic, strong, brave. Unconcerned about appearance and aging;
2. Functional — breadwinner, provider for family as much as mate
3. Sexual — sexually aggressive, experienced. Single status acceptable;
4. Emotional — unemotional, stoic, the proverb says boys don't cry;
5. Intellectual — logical, intellectual, rational, objective, practical,
6. Interpersonal — leader, dominating; disciplinarian; independent, free, individualistic; demanding;
7. Other Personal Characteristics — success-oriented, ambitious, aggressive, proud, egotistical; moral, trustworthy; decisive, competitive, uninhibited, adventurous.


Jest trochę kontrowersyjna, ale mimo to chyba nieźle oddaje problem.

Pytanie brzmi: jakie cechy powinny przedstawiać sobą postacie, by nazwać je prawdziwymi mężczyznami? I którzy z występujących w anime bohaterów na takie miano zasługują?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 25-04-2008, 23:28   

Pod względem fizycznym - Sagara z FMP. Może nie umie sobie poradzić w KAŻDEJ sytuacji, ale trzeba przyznać, że chłop krzepę ma i mało istnieje ludzi mogących z nim wygrać. Taki typowy macho to jeszcze Zoro z One Piece - wytrzymały, małomówny, silny i honorowy. Co jednak najbardziej mnie w nim urzekło to to, że potrafi płakać. Ale nie, że jakaś jedna łezka czy pojedyńczy smark, szloch na całego bez krempacji i jakiegoś ukrywania twarzy. Mnie to naprawdę urzeka, jak facet potrafi się porządnie rozpłakać i nie wstydzi się specjalnie tego. Nie mówię, że bez przerwy, ale jak ma naprawdę dobry powód, to czemu nie? Jestem dziewczyną i może inaczej widzę te sprawy, jednak faceci chyba nie muszą być od razu jakiś stoikami, by pokazać swoją męskość.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-04-2008, 23:50   

Zeg, tobie się zwyczajnie nudzi, prawda?

Ale tak serio - temat raczej dla pań, ale zarydzykuję i się wypowiem, najwyżej mnie pogromią. Przemyślałem, pomyślałem, zastanowiłem się...i prawdę rzekłszy nikt mi do głowy nie przyszedł. Męscy bohaterowie anime to w lwiej części stado dzieciaków albo psycholi. Mało tam normalnych, dorosłych mężczyzn. Lubię np. Gendo jako postać, ale wzorem to on raczej nie był...

Więc jak? Wymienienie Reinharda z LoGH mija się z celem bo i tak nikt tu tego nie zna. Myślę jednak, że panie mnie nie zabiją, jeśli wymienię Spike'a z Cowboya, nieprawdaż?
Powrót do góry
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 25-04-2008, 23:54   

Grisznak napisał/a:
Myślę jednak, że panie mnie nie zabiją, jeśli wymienię Spike'a z Cowboya, nieprawdaż?

O tak, tak zapomniałam o nim. Może pod ostatnią kategorię się nie kwalifikuje, ale to nie zawsze o to chodzi. Charakter miał świetny, a to najważniejsze. No i wygląd niczego sobie^_^

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Grethort Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2008, 09:53   Re: Prawdziwi mężczyźni

Zegarmistrz napisał/a:
Pytanie brzmi: jakie cechy powinny przedstawiać sobą postacie, by nazwać je prawdziwymi mężczyznami? I którzy z występujących w anime bohaterów na takie miano zasługują?


Jak dla mnie jest to pytanie na które KAŻDY powinien odpowiedzieć sobie sam. Wg. mnie nie ma tu ujednoliconej odpowiedzi. Z pewnością są kobiety dla których prawdziwy mężczyzna to ktoś o cechach takich jak Siła, Dowodzenie, Inteligencja, Błysk, Spryt oraz Piękność. A są też takie dla których prawdziwy mężczyzna nie musi się cechować poprzednio wymienionymi cechami.

Czy kogoś kto jest spokojny, ambitny, brzydki, uprzejmy/miły oraz empatyczny można nazwać prawdziwym mężczyzną?

Jeśli chodzi o prawdziwych mężczyzn w anime - bez ogródek, Spike z Cowboy Bebop... mógłbym także doliczyć Mugena z Samurai Champloo, bo co jak co... ale jeśli o "męskie przekomarzanki" to Mugen nie ma sobie równych :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ishamael Płeć:Mężczyzna
Tkacz Sieci


Dołączył: 24 Kwi 2008
Skąd: Shayol Ghul, więzienie dla potępionych
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2008, 15:13   

Co powiecie na męża Izumi, Shiga, z Full metal alchemista? Albo majora Armstronga? Krzepę mieli nieprawdopodobną.;)

A tak zupełnie poważnie to podobała mi się postawa Maesa Hughesa z FMA. Kochający mąż i ojciec (pal diabli, że nadopiekuńczy), kompetentny szef wywiadu, a w bezpośrednim starciu dużo groźniejszy niż na to wygląda. Poza tym, nie pozbawiony empatii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 26-04-2008, 17:45   

Ech... już prędzej Kyon (Haruhi...), Yuuichi (Kanon, przy założeniu że cały łuk Ayu NIGDY nie istniał), może Tomoya (Clannad), wszyscy z pewnymi zastrzeżeniami oczywiście, ale jednak.
Sagara jest zbyt nedostosowany społecznie. Spike z CB - o tak!

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Sola Płeć:Kobieta
ryba

Dołączyła: 28 Lis 2007
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2008, 18:10   

Amon z Witch Hunter Robin. Przystojny, silny, zdecydowany przywódca. Pasuje do każdego punktu.

Zegarmistrz napisał/a:
4. Emotional — unemotional, stoic, the proverb says boys don't cry;

tego w szczególności
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2804327
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2008, 22:03   

Widać oglądacie za mało anime o prawdziwych mężczyznach dla prawdziwych mężczyzn. Tam bohaterowie nie są nastoletnimi emonindżami, kryptogejami lub magnesem na 90% okolicznych kobiet nie potrafiących żadnej poderwać pomimo tego.
Prawdziwi mężczyźni to ludzie z zasadami, twardzi jak stal, pewni siebie, oddani tym, których kochają, bezwzględni dla przeciwników. Zdecydowanie najwięcej takich postaci pojawia się w latach 80-tych. Wtedy na całym świecie triumfował archetyp "action hero", który w wielu przypadkach jest tym co można by przyrównać do prawdziwego mężczyzny.

Kenshiro z "Fist of the North Star" (także jego poprzednik z "Fist of the Blue Sky")
Duke Togou z "Golgo 13"
Guts z "Berserka"
Akagi Shigeru z "Akagi"
Makunochi Ippo z "Hajime no Ippo"
Ogami Itto z "Samotnego Wilka i Szczenięcia"
Ricky z "Ricky-Oh" ;)
90% głównych bohaterów mang Ikegamiego (Heat, Crying Freeman, Strain)

Grisznak napisał/a:
Wymienienie Reinharda z LoGH mija się z celem bo i tak nikt tu tego nie zna.
Właśnie się za to zabieram i nie zdziwiłbym się gdyby było w tym więcej prawdziwych mężczyzn.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-04-2008, 01:05   

Dałabym jeszcze Echizena Ryome z Prince of tennis. Mimo, że jest niski, chuderlawy i młody to z łatwością dogaduje i onieśmiela dużo starszych od siebie. Nie tyle samą grą (choć tym też), ale przede wszystkim sposobem bycia. To nastawienie: "Jestem lepszy od was wszystkich". Cyniczny, dumny, często bezczelny. Nie żeby jakiś zimny drań, kiedy trzeba jest w porządku i nigdy się nie skarży na nic, choćby miał pod górkę. Ostatnio stałam się jego fanką;D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
achiever
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-04-2008, 10:51   

Tych, których Dembol wypisał na pewno bym zaliczył do mocnych facetów występujących w anime. Szczególnie Gats'a, ale Grithith'a też, choć ten ostatni to już poszedł w degenerę. Skończyłem na 23 tomie, więc nie wiem co dalej się dzieje z "aniołem".

Light i eL.

Keith Anyan.

Gojiro z Tsubasy.

EDIT

Byłbym zapomniał: Eikichi Onizuka (ale imię to ma do bani)


Ostatnio zmieniony przez Shizuku dnia 29-04-2008, 11:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2008, 11:01   

achiever napisał/a:
Gojiro z Tsubasy.

A tak konkretnie to Kojiro ;]. Twardy to on jest, ale chyba nie w taki sposób, w jaki należy.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 27-04-2008, 13:30   

Jeżeli chodzi o to, co Zeg ujął w pierwszym poście (z Wiki) to mi jednoznacznie nasuwa się Imperator z Code Geass (jakkolwiek mało o nim wiemy, wydaje się spełniać prawie wszystkie kryteria)

A z innych bohaterów - Spike z CB niezaprzeczalnie, Guts też pasuje.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ishamael Płeć:Mężczyzna
Tkacz Sieci


Dołączył: 24 Kwi 2008
Skąd: Shayol Ghul, więzienie dla potępionych
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2008, 17:02   

Sporo osób pisze o Spike'u. Czemu nie Jet Black, co? Odcinek, w którym Jet odwiedza Ganimedesa i spotyka Alison w zasadzie IMO mówi wszystko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-04-2008, 17:03   

Poza wymienionymi wyżej - król Kashue (?) i Ashram z Lodoss War chyba pasują - jak na tę serię wykazują funkcje myślowe, niezbyt zbizoniali mają stoickie podejście (do głupoty Parna).

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group