FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Manga vs. Anime

Co wolisz?
Manga
29%
 29%  [ 15 ]
Anime
70%
 70%  [ 36 ]
Głosowań: 51
Wszystkich Głosów: 51

Wersja do druku
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 20-09-2008, 21:53   

Vodh napisał/a:
Troszkę mnie dziwi to podejście, bo z tego, co widzę, nie tylko dla mnie jest to pytanie proste i nad odpowiedzią nie muszę się długo zastanawiać. Co innego nad jej uzasadnieniem...


Większośc może jest i pewna, ale ja długi czas biłam się z myślami zanim zdołałam stwierdzić, że jednak wolę anime. Musiałam głęboko przeanalizować wszystkie za i przeciw^_^ Ogólnie ja jestem osobą baaardzo niezdecydowaną i z reguły strasznie długo się wacham, nawet jeśli chodzi o błahostki. I chyba nie tylko ja mam trudności z udzieleniem jednoznacznej odpowiedzi...

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 21-09-2008, 01:35   

Wybacz, padłaś ofiarą mojej skłonności do czepiania się wypowiedzi ex cathedra oraz wewnętrznej skłonności do osadzania posta wśród innych ^^ natomiast zapewniam, że nie było w tym żadnych złych intencji, wiem, co miałaś na myśli i doskonale rozumiem, że niektórym faktycznie konieczność wyboru jednej z tych form może sprawić problem ;D

Sam jestem w niektórych kwestiach też potwornie niezdecydowany, więc rozumiem, co miałaś na myśli, gomene, że de facto uderzyłem konkretnie w Twój cytat ^^'

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 29-09-2008, 19:05   

Ja zdecydowanie jestem za anime. Z mangą miałam stycznośc o tyle, ile widzę ją u innych czy w sklepie. I co mnie zdecydowanie odpycha w mangach - to czarnobiałe obrazki. Ja po prostu nie umiem się do tego przekonać. I wychodzę na totalnego wzrokowca, ale taka jest prawda niestety. Domyślam się, że mangi zapewnie prezentują o wiele więcej, często są pierwowzorem - i bywają pewnie lepsze od anime, ogółem fajnie też mieć książeczkę - częściej do takiej rzeczy się wraca. Ale mimo wszystko przełamać się nie mogę..

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 29-09-2008, 20:51   

A ja zalezy jakiego tytułu to dotyczy. Shouneny zazwyczaj jednak wolę w animowanej wersji (vide Soul Eater), ale musi to być porządnie zrobione. Za to niektóre wolę jednak w wersji mangowej, a zwłaszcza tytuły od pań z Clampu. Ale generalnie wolę anime jednak.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Seiren Płeć:Kobieta

Dołączyła: 24 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2008, 07:50   

Zdecydowanie mangi. Wydają mi się bardziej dopracowane zarówno graficznie, jak i pod względem fabularnym. W anime denerwuje mnie ucinanie pewnych wątków, co potarfi bardzo "spłycić" postaci, ewentualnie przesada w drugą stronę - rozgrzebywanie jakiejś pierdoły, żeby zapchać czas.
I jeszcze muszę się przyznać do tego, że nie wiem czemu, ale z mangowymi postaciami mocniej się zżywam.
No i nic nie cieszy tak, jak zapach świeżej mangi ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dana-chan Płeć:Kobieta


Dołączyła: 23 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2008, 14:59   

W anime są lepsze gagi i to jest to, co mnie do nich ciągnie bardziej niż do mang. ;d
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DzieckoFantazji Płeć:Kobieta


Dołączyła: 01 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2008, 17:27   

Dla mnie odpowiedź jest taka sama, jak w przypadku książki i filmu (niekoniecznie ekranizacji). Rzadko oglądam anime, z dwóch powodów:
1) nie mam zbyt wiele czasu na przesiadywanie przed telewizorem lub ekranem monitora;
2) od długiego patrzenia na migający ekran szybko dostaję zapalenia spojówek.
Tak więc zwykle wybieram opcję papierową, choć nie uważam, aby przez to anime było "tą gorszą".

_________________
Żyłka pulsowała rozkosznie w rytm uderzeń.
Serduszka.
Było niespokojne, to dawało z siebie wszystko, to udawało, że bije po raz pierwszy. Jak każda prostytutka. Catzy, Twoje serce jest mistrzem w Twoim zawodzie.
"Pociąg do Zombie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2008, 19:02   

Anime mają swoje dobre strony, ale na dłuższą metę wolę jednak mangi. Anime trudniej oglądać w drobnych kawałkach, gdy się akurat ma czas, ale znacznie ważniejszym powodem jest to, że mang jest po prostu o wiele, wiele więcej, i znacznie łatwiej mi jest znaleźć coś co akurat chętnie bym poczytał.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-11-2008, 17:19   

Zagłosowałem na anime i teraz żałuje. Chodzi o to, że dwa miesiące temu przerzuciłem się niemal wyłącznie na mangi (Berserk#1-14, Chobits, Death Note#1, Angel Sanctuary#1, Duds Hunt, Suppli#1-3) i teraz jestem pod wrażeniem tych tytułów.

Poza tym mangi (w wersji papierowej oczywiście) mogę czytać także gdy komputer jest okupowany przez resztę rodzinki, albo poza domem. No i świetnie wyglądają na półce.
Powrót do góry
Sola Płeć:Kobieta
ryba

Dołączyła: 28 Lis 2007
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 02-11-2008, 22:31   

W moim przypadku odpowiedz jest prosta. Anime. Zdecydowanie i bez namysłu stawiam na anime. Mangi praktycznie nie czytam. Mam na koncie dosłownie kilka wartościowych tytułów. Jakoś manga mnie szybko nudzi. Wolę anime bo tam jest muzyka (dla mnie b. ważna), jest milsze dla oka i bardziej mnie wzrusza/szokuje. O wiele bardziej przejmuję się losami rysowanych bohaterów, którzy się poruszają. Poza tym gagi w mandze właściwie mnie nie śmieszą. Przykładem może być Skip Beat. Zaczęłam oglądać anime, spodobało mi się i dlatego zaczęłam czytać mangę. Po kilku rozdziałach skończyło się na wertowaniu kartek, a nie ich czytaniu. Okazało się, że gagi na kartce mnie nie śmieszą, za to na ekranie owszem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2804327
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-11-2008, 10:31   

A ja nie umiem - pośród i mang i anime jest dużo dzieł świetnych jak i słabych. Nie umiem wybrać co lepsze bo moim zdaniem tym sposobem da się porównywać tylko tytuły, które ukazały się w obu wersjach.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Shiccare Płeć:Kobieta
Szpila


Dołączyła: 07 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-11-2008, 10:32   

Anime, zdecydowanie. Niestety w mandze nie potrafię się jakoś wczuć w historię, bohaterowie przez cały czas pozostają tylko bohaterami wyrysowanymi na papierze i w jakiś sposób odczuwam mniej frajdy czytając niż oglądając ich perypetie. Zżywam się dopiero z postaciami z anime, nabierają one dla mnie jakiejś żywotności i 'głębi'. Do tego muzyka, bardzo ważna, potrafi stworzyć niepowtarzalny klimat, którego nie da się zastąpić szelestem stron. No i kolory. Absolutnie. Im więcej, tym lepiej.
Manga od czasu do czasu, do przekąszenia w sumie i zabicia czasu. Anime na pierwszym miejscu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dulu Płeć:Mężczyzna
Kawalarz

Dołączył: 21 Gru 2007
Status: offline
PostWysłany: 03-11-2008, 18:56   

Krótko - gdyby nie wieczne filery i zrywanie w połowie historii, zagłosowałbym na anime.
Z drugiej zaś strony dynamika papierowa jest czasem ciężko do zniesienia, niemniej jednak manga.;)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Overture Płeć:Mężczyzna
The luck of the draw


Dołączył: 09 Paź 2008
Skąd: Oświęcim
Status: offline
PostWysłany: 04-11-2008, 01:07   

Zdecydowanie Anime.
Po pierwsze; sam fakt animacji (trailer np) zachęca do zapoznania się z tytułem bardziej niż okładka książki.
Po drugie; OST, openingi, endingi (wiele kawałków wpadło w ucho i słucham często)
Po trzecie; głosy postaci (nadają odpowiedni charakter scenom, w mangach tego nie ma)

Niby powody banalne, jednak w moim przypadku decydujące. Braki w fabule nadrabiam mangą po obejrzeniu anime.

_________________
... With finesse comes vision
With practice comes experience
With control comes agility
With power... comes inviolability ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
xXXx Płeć:Kobieta


Dołączyła: 14 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 15-11-2008, 20:28   

Właściwie i manga i anime mają swoje zalety. W mandze przeważnie jest o wiele lepsza kreska niż w anime, często jest tak, że o ile manga jest świetna, anime na jej podstawie raczej jest przeciętne (przykładem może być np. Perfect Girl Evolution). Drugą główną zaletą mangi jest brak tych nudnych i przeciągających się wypełniaczy/fillerów (nazywajcie to sobie jak chcecie), co jest niestety jedną z największych wad anime (szczególnie tych dłuższych, np. Bleach)

Ale preferuję bardziej anime. Dlaczego??? Pierwszą ważną zaletą jaka mi się nasuwa na myśl jest seiyuu - w prawie wszystkich anime głos postaci idealnie oddaje jej charakter. Anime jako "żywa" wersja mangi daje więcej wrażeń. I jeszcze jednym może nie tak ważnym plusem jest muzyka - openingi i endingi raczej omijam (chyba, że przypadną mi do gustu), ale muzyka w czasie anime idealnie nadaje nastrój i klimat.

Chociaż anime bardziej wciąga, mangę oczywiście też polecam ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group