FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
  Manga vs. Anime

Co wolisz?
Manga
29%
 29%  [ 15 ]
Anime
70%
 70%  [ 36 ]
Głosowań: 51
Wszystkich Głosów: 51

Wersja do druku
Unknown Płeć:Kobieta

Dołączyła: 08 Kwi 2009
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2009, 20:37   

Preferuję raczej anime. Mangi rzadko czytam, a powód jest prosty - internetowe mi zbrzydły już dawno (acz niektóre mangi nadal czytam). Niestety nie mam możliwości zakupu, poniewać w moim mieście i okolicach nie ma gdzie kupić mangi. Jedyną jaką kiedykolwiek przeczytałam w formie tomów był Dragon Ball (którego wspominam po dziś dzień). Co mi się w mangach podoba? Niewątpliwie konkretność. W anime potrafią przedłużać ile się tylko da, w mandze takie zjawisko jest raczej mało powszechne. I najważniejszy czynnik - kreska. Studio produkujące anime nie potrafi skopiować świetnej kreski poszczególnych mang, ba - zdarzają się sytuacje, w których kreska z anime w porównianiu do mangi jest tragiczna (przykład? Perfect Girl Evolution). Jednak czasem dzieje się na odwrót - jeżeli kreska mangowa nie jest zbyt perfekcyjna anime potrafi naprawić błędy (ale to już jest raczej rzadkość).

Jednak jak już wspominałam wolę anime. Na ten wybór wpływa kilka czynników. Po pierwsze - sam fakt, że jest to kolorowa i ruchoma wersja mangi. Szarości nudzą, anime pełne kolorów w połączeniu z płynną animacją daje świetny efekt. Po drugie - muzyka. Nie mam na myśli tylko openingów i endingów, ale też to co słyszymy w anime (czyli to co znajdziemy na OSTach) - to przede wszystkim muzyka nadaje klimat poszczególnym sytuacjom. Po trzecie - seiyuu. Japońskie głosy i anime to dwie nierozłączne rzeczy i po prostu śmiać się chce, gdy słyszę w anime inny niż japoński język (owszem - są wyjątki, ale to pisałam w innym temacie). Seiyuu zawsze jest starannie dobrane do postaci.

Podsumowując - wolę oglądać anime, jednak mangami też nie gardzę ;>
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group