FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 103, 104, 105 ... 119, 120, 121  Następny
  Co to za anime? / Czy ktoś pamięta tytuł...
Wersja do druku
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2013, 20:35   

Zdecydowanie nowe anime.Kolory były ładne, nie sprane. To było coś koło 2005 roku. Kreska kojarzyła mi się z School days, dlatego przejrzałam wszystkie dokrętki, niestety nic nie znalazłam. Wyglądu postaci niestety nie pamiętam. ;(
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
boskiapollo Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Cze 2013
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2013, 23:58   Z jakiego anime ta melodia?

Witam,

Postanowiłem zapytać na forum ekspertów Czy ktoś mógłby mi powiedzieć z jakiego anime ta melodia? To chyba theme albo intro tego anime.

Klik - Posłuchaj

Z góry ogromne dzięki za pomoc!
Przemek

Scalono do właściwego tematu. Tren
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-06-2013, 12:59   

komputerowa rozpoznawarka do piosenek mówi że to Robotech
https://www.youtube.com/watch?v=qEe0kzyFOyU
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
boskiapollo Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Cze 2013
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2013, 13:05   

kokodin napisał/a:
komputerowa rozpoznawarka do piosenek mówi że to Robotech
https://www.youtube.com/watch?v=qEe0kzyFOyU


Dzięki! Jesteś wielki!. A o jakiej komputerowej rozpoznawarce mówisz? Bo ja próbowałem shazamem i tym podobymi i nic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-06-2013, 14:32   

Wiesz, każda rozpoznawarka działa nieco inaczej. Stronka Midomi która mi rozpoznaje większość japońskojęzycznej playlisty nie dała rady, natomiast mały durny programik, który mało co poznaje jakim jest Tunatic dał radę z robotechem po kilku sekundach. Nauczka na przyszłość jak jedno nie działa spróbuj następnego :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Hellmuffin
Gość
PostWysłany: 18-06-2013, 14:00   

Witam serdecznie, od bardzo długiego czasu poszukuję tytułów anime pytając na różnych forach, niestety bezskutecznie.

Obydwa filmy były wypożyczone na kasetach VHS ok. roku 1992 - 1994, na pewno jedna miała polskiego lektora, co do drugiej nie pamiętam.

1. Film opowiada historię chłopaka i dziewczyny oraz ich znajomego pana profesora. Chłopak uwielbia grać w gry komputerowe (tzn space invaiders na automatach, takie czasy ;)). Niestety po odkryciu podłączonego do komputera trupa innego genialnego, lecz szalonego naukowca zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Wszystkie osoby, które spoglądają w komputer zostają przeniesione do jakiejś bliżej nieokreślonej alternatywnej - cybernetycznej rzeczywistości, w której to ów genialny lecz zły profesor tworzy armię robotów, podróżując na cyberstatu. Roboty mszczą się na ludziach za to, że kiedyś oni grali nimi w gry i teraz grają sami ludźmi. Gry to: jakieś skakanie po czarny i białych polach, latanie na meteorytach, coś tam jeszcze było. Nasz bohater buntuje się, zabiera dziewczynę i profesora, co było dalej nie pamiętam ale pewnie pokonuje złego geniusza. Po drodze spotyka na jakiejś pustyni (?) dziewczynkę robota, której wypadają śrubki i się rozpada gdy tańczy, kieruje ona ruchem oporu, złożoną z robotów które poszły na śmieci (?). Główną bronią robotów są długie dzidy z których strzelają laserami.

2. Anime, gatunek Mecha. Zaczyna się nietypowo, bo pierwsze i ostatnie ujęcia to nie anime ale film z aktorami, gdzie nauczycielka tłumaczy dzieciom w klasie coś o wojnie i napaści na ich kraj. Trochę mi się kojarzy z Koreą, ale to już tylko mój wymysł. Po tym wstępie następuje właściwe anime, opowiadające o tej wojnie z udziałem mechów. Być może są one sterowane przez odpowiedniki tych dzieci, tak jakby to one opowiadały tę historię i fantazjowały albo coś w tej konwencji.

Jeżeli ktoś ma pojęcie o tych bardzo starych anime będę niesamowicie wdzięczny. Kreska typowa dla lat 80, coś w stylu Ulissesa 31 lub gen. Daimosa. Dzięki za pomoc!
Powrót do góry
Raven999
Gość
PostWysłany: 28-07-2013, 23:21   

Hej, bardzo dawno (ok. 8 lat temu)widziałam intro do jakiegoś anime. Wszystkie napisy po japońsku i nie znam nawet postaci czy czegokolwiek. Dobrze pamiętam, że były tam ( co najmniej) dwie, młode dziewczyny u brane w białe sukieneczki (może nawet były to fartuszki pokojówek - tak je zapamiętałam). Obie miały długie jasne włosy, jedna proste, druga falowane. Pamiętam też sceny walki między tymi dziewczynami a jakimiś robotami czy maszynami. Była też jakaś młoda studentka z brązowymi włosami, facet w okularach, białej koszuli i lekkim zarostem. Piosenka też bardzo mi się podobała (była po japońsku).
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-07-2013, 23:27   

Może love hina?
Albo, też by pasowało, Genshiken.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Raven999
Gość
PostWysłany: 28-07-2013, 23:41   

Raczej nie, z tego co pamiętam, to wszystkie postacie miały takie.. poważne, smutne twarze. Sceny walki były ukazane w nocy. Pamiętam też jak jedna z walczących skacze z dużej wysokości, ląduje na ziemi i w porę odskakuje, bo momentalnie w tym miejscu spada jakaś maszyna z kilkoma ramionami
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 29-07-2013, 08:39   

Brzmi jak coś z Nasuverse...
A może Durarara albo Darken than Black?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 29-07-2013, 09:58   

Cytat:
Pamiętam też jak jedna z walczących skacze z dużej wysokości, ląduje na ziemi i w porę odskakuje, bo momentalnie w tym miejscu spada jakaś maszyna z kilkoma ramionami

Cytat:
Brzmi jak coś z Nasuverse...

Nie kojarzę tam maszyn z kilkoma ramionami. Dla mnie to brzmi jak opis walki Spidermana z Doktorem Octopusem.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 29-07-2013, 10:17   

Ale wtedy skąd te pokojówki?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 29-07-2013, 10:20   

To może Sacred Seven? Były tam i mechy i pokojówki.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-07-2013, 11:16   

Tylko, że Sacred Seven ma zaledwie dwa lata, a poszukiwana seria ma przynajmniej 8.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 29-07-2013, 13:49   

Ja bym zawęził nieco poszukiwania jeśli to możliwe.
Muzyka szybka czy raczej powolna?
Obraz panoramiczny czy raczej kwadratowy?
Jakieś znaki szczególne dziewczyn, mechów lub coś z tła.
Kreska czy bardziej starsza, czy bardziej szczegółowa i kolorowa?

W takich poszukiwaniach każdy nawet najgłupszy szczegół może pomóc.

czy ktos w ogóle próbował odpowiedzieć Hellmuffin-owi ze jego film to prawdopodobnie stary disnejowski TRON?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 104 z 121 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 103, 104, 105 ... 119, 120, 121  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group