FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 119, 120, 121  Następny
  Co to za anime? / Czy ktoś pamięta tytuł...
Wersja do druku
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-11-2009, 20:33   

Ludzie co wy z tymi spoilerami , to nie taki temat żeby coś zakrywać . No chyba że chcesz ukryć co pamiętasz i nikt nie odpowie :]

Nie oglądałem ale kojarzy mi się z tym Casshern Sins
Powodzenia w poszukiwaniach.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
bambus
Gość
PostWysłany: 10-11-2009, 22:54   

Witam!
W okolicach roku 2000 widziałem taki urywek w wersji polskojęzycznej serialu animowanego: przyszłość, grupa ludzi w pancerzach (mniej więcej ich wielkości, nie były to ogromne roboty jak Gundam), różniących się między sobą kształetem i kolorami walczyli z innymi ludźmi (też w takich zbrojach, tyle że wszyscy mieli jednakowe, ciemnego koloru, jak na mięso armatnie przystało). Mogli oni latać i chodzić a jeden z nich (chyba w czerwonej zbroi) na pewno miał chowany topór w nodze. Ale mieli też chyba broń dystansową. Zresztą w tym fragmencie, który pamiętam on poklócił się z innym swoim kompanem i zaczęli walczyć. Pamietam jeszcze, że dolatywali oni w tych zbrojach do dużych statków kosmicznych. Przez chwilę myślalem, że to blue gender, ale to nie to, tam było wielu bohaterów z różnymi zbrojami, ale kreska dość podobna.
Przeszukałem już kawał internetu i nie mogę znaleźć choćby śladu. Możliwe, że to była bajka a nie anime. Już zupełnie nie mam pomysłu co to mogło być. Może coś wam się nasuwa na myśl?

Bardzo proszę o pomoc, bo od paru nocy nie mogę spać spokojnie:P
Powrót do góry
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 10-11-2009, 23:07   

Możliwe że to Teknoman.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
ZUBEK Płeć:Mężczyzna
Niestety, to ja ...

Dołączył: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 11-11-2009, 11:28   

Mi to co napisałeś wygląda na Power Rangers. Tylko nie wiem czy to było w wersji animowanej w Polsce.

_________________
Lubię dobre Anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lukas_0 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 12 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 12-11-2009, 18:53   

witam
jako, że popełniam tu mój pierwszy post witam i pozdrawiam wszystkich serdecznie.
do rzeczy
oglądałem kiedyś anime tytuł wyleciał mi z głowy, a miałbym ochotę oglądnąć to jeszcze raz /obija mnie się cały czas pod czaszką i nie daje spokoju :)/.
z tego co pamiętam to scena /chyba z początku/:
gość w masce włamuje się do pomieszczenia wypełnionego sześcianami /baza danych, archiwum?/, wchodzi na latającą platformę, podlatuje do góry, wklepuje hasło ale błędnie i uruchamia alarm, wklepuje powtórnie już prawidłowo, coś ogląda czy ściąga potem ucieka a na końcu ucieczki wyskakuje z latającego miasta /?/.

jeśli czegoś nie pomieszałem to w ogólnie dzieje się w tym filmie coś takiego: zatruta atmosfera ziemska, ludzie budują maszyny które oczyszczając atmosferę z zanieczyszczeń wytwarzają energię /czy coś innego, nie pamiętam/. część rzeczy dzieje się w latającym mieście-maszynie /chyba/. w pewnym momencie okazuje się, że powietrze zostało odtrute, ale władza miasta-maszyny-oczyszczalni /?/ oczywiście nie chce wszystkiego wyłączyć i żeby podtrzymać funkcjonowanie maszynerii i własnej władzy celowo zasmradza ziemię dalej.

pewny jestem niestety tylko kawałka sceny :(.

jeśli komuś coś świta z góry dziękuję za podpowiedź.

pozdrawiam
lukas_0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 12-11-2009, 19:27   

Moje pierwsze skojarzenie - Sky Blue.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
bambus
Gość
PostWysłany: 12-11-2009, 19:28   

Dzięki za odpowiedź, niestety nie jest to Teknoman, w tym anime o którym myślę te zbroje nie były tak futurystyczne i nie wynikały z jakiś mocy, to były po prostu maszyny do których wsiadali ludzie. Nie są to też Power Rangers. Nie przychodzi wam może coś jeszcze na myśl?

A jeśli nie to nie wiecie może przypadkiem gdzie szukać takich starych animacji? Jakiś dużych spisów, zbiorów?

Pozdrawiam!
Powrót do góry
lukas_0 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 12 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 12-11-2009, 19:43   

@fm : oby cię szóstką w totka nagrodzono :D, lub czego sobie tylko życzysz. dzięki ci wielkie. właśnie o to chodziło.

pozdrawiam
Lukas_0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
minimax
Gość
PostWysłany: 12-11-2009, 19:48   

Witam państwa, za czasów mojej młodości widziałem będąc przelotnie w gości u rodziny w warszawie na sadybie pewne anime. Umiejscowione było ono na jakimś kanale (hyper?) który zaczynał się wraz z końcem kanału dla dzieci minimax w jego miejscu. Telewizja szła z kabla więc nie powiem jaki to operator. W każdym bądź razie był to rok 2005 lub 2004, wakacje, w minimaxie w tym czasie szalały shadoki i wielkie nic. Tytuł był jakimś chyba shojo. Była tam dziewczyna, książę z amnezją i chyba więcej nie pamiętam :]
Może ktoś się orientuje jakie anime leciało w tamtych czasach koło godziny 20:00 .
Powrót do góry
Noriel Płeć:Kobieta


Dołączyła: 09 Lis 2009
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 12-11-2009, 20:04   

Taak, ja też tego anime szukałam! Widziałam tylko fragment jednego odcinka, ale pamiętam, że chyba tamta dziewczyna przed czymś uciekała i działo się to nocą.
I jakoś mi się kojarzy, że ten książę był chyba bardzo przystojny ;)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-11-2009, 20:07   

Cytat:
ARJUNA: Polska emisja: Hyper (od 19.07.2003, polski lektor)
CANDIDATE FOR GODDESS: Polska emisja: Hyper (premiera: 20 lutego 2004, polski lektor)
COWBOY BEBOP: Polska emisja: Hyper (polskie napisy); TVP Kultura (premiera: 4 listopada 2005, polski lektor)
CREST OF THE STARS: Polska emisja: Hyper (premiera: 4 marca 2004, polski lektor)
CYBERSIX: Polska emisja: Canal+; Hyper (angielski dubbing, polski lektor)
GENE SHAFT: Polska emisja: Hyper (polski lektor, premiera: 24 listopada 2003)
GILGAMESH: Polska emisja: Hyper (premiera: 26 grudnia 2005)
GROBOWIEC ŚWIETLIKÓW: Polska emisja: Hyper (pierwsza emisja: marzec 2002, polski lektor)
GTO: Polska emisja: Hyper (premiera: 4 maja 2005)
GUNDAM WING: Polska emisja: Hyper (pierwsza emisja: wrzesień 2002 - tylko odc. 1-26, marzec 2003 - pozostałe odcinki, polski lektor)
GUNDAM WING: ENDLESS WALTZ: Polska emisja: Hyper (premiera: 25.12.2002, polski lektor)
GUNSLINGER GIRL: Polska emisja: Hyper (premiera: 14.04.2006)
HELLSING: Polska emisja: Hyper (polskie napisy, premiera: 21.10.2004)
IRIA: Polska emisja: Canal+; Hyper (polskie napisy)
KRONIKA WOJNY NA LODOSS: Polska emisja: Canal+; Hyper (angielski dubbing, polski lektor)
LAST EXILE: Polska emisja: Hyper (premiera: grudzień 2004)
NEON GENESIS EVANGELION: Polska emisja: Hyper (premiera: 21.09.2005, polski lektor)
SUPERBOHATERKI: Tytuł oryginalny: RAKUSHO! HYPER-DOLL
SUPERBOHATERKI: Manga: Nobuyuki Ito - "Hyper Dolls" (Monthly Captain Comic, wyd. Tokuma Shoten)
TAJEMNICA PRZESZŁOŚCI: Polska emisja: Canal+ (tylko seria OAV, premiera: luty 2003, polskie napisy); Hyper (seria OAV - premiera: czerwiec 2004
TAJEMNICA PRZESZŁOŚCI: Serie OAV (9 odcinków, które Hyper wyemitował jako pierwsze) są bezpośrednią kontynuacją serii telewizyjnej.
VAMPIRE PRINCESS: Polska emisja: Hyper (polski lektor, premiera: 28 maja 2003)
VISION OF ESCAFLOWNE: Polska emisja: Hyper (pierwsza emisja: czerwiec 2002, polski lektor)
WIRTUALNA LAIN: Polska emisja: Canal+ (polskie napisy); Hyper (premiera: 1 kwietnia 2006)

Lista stąd.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 12-11-2009, 23:21   

wikipedia napisał/a:
MiniMax – nieistniejący kanał telewizyjny dla młodzieży w wieku do 16 lat, którego właścicielem była spółka Canal+ Cyfrowy. Kanał powstał 16 kwietnia 1999. 20 grudnia 2003 powstał kanał dla dzieci do 7 roku życia – MiniMini. Od 1 września 2001 w godzinach 20:00-00:00 nadawał kanał Hyper. 16 października 2004 MiniMax przekształcił się w ZigZap.
Co za tym idzie było to lato 2004
Idąc tropem linku od Keii-a Wychodzi mi na to że to było
Fushigi Yuugi TAJEMNICA PRZESZŁOŚCI
http://anime.info.pl/ napisał/a:
Polska emisja: Canal+ (tylko seria OAV, premiera: luty 2003, polskie napisy); Hyper (seria OAV - premiera: czerwiec 2004, polskie napisy, seria TV - premiera: lipiec 2004, polski lektor)

Bo cała reszta nie pasuje zupełnie.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
minimax
Gość
PostWysłany: 13-11-2009, 14:39   

To chyba rzeczywiście to bo jak zobaczyłem tę książkę zaraz po czołówce to wydała mi się jakaś znajoma. Coś mi się kojarzyło ale zupełnie o tym zapomniałem a jak czytam recenzje to chyba jakiś ważniejszy fragment fabuły. Tak więc dzięki obejrzę i zobaczę czy to rzeczywiście to.
Powrót do góry
szegi123 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 16 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2009, 00:20   

Czy ktoś wie z czego to jest?

sprawdzić co to.jpg
Plik ściągnięto 165 raz(y) 45,34 KB

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-11-2009, 00:22   

Kara no Kyoukai na bank. Jeśli mnie pamięć nie myli, stawiałbym na 3ci film.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 29 z 121 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 119, 120, 121  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group