FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  Następny
  Jaką mangę przeczytać? / Przeczytałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-02-2009, 18:39   

W miarę orientuje się w polskim rynku, bo w końcu nie ma na nim zbyt wielu wydawnictw, ale to zestawienie na pewno mi się przyda. Tym bardziej że na listę trafiły mangi, których się tam nie spodziewałem (chodzi o listę Teukrosa). Hellsinga mam i rzeczywiście głupie to jak nic, ale na swój sposób jednocześnie fascynujące. Szczególnie robi wrażenie to co dzieje się w ostatnich tomach, choć równie paskudnego super deformed w życiu nie widziałem. No chyba że w omake.

O Paradise Kiss słyszałem dużo dobrego i być może będę miał komplet w ciągu tygodnia.

Reszta propozycji Teukrosa też jest ciekawa. Ma ktoś jeszcze inne propozycje? ^^"
Przypominam, że chodzi mi o tytuły do przeczytania których nie wstyd się przyznać.

I jeszcze jedno. Co sądzicie o mandze Black Lagoon? Jest lepsza od wersji anime?
Przejdź na dół
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 11-02-2009, 19:10   

CainSerafin napisał/a:
I jeszcze jedno. Co sądzicie o mandze Black Lagoon? Jest lepsza od wersji anime?

Jest praktycznie taka sama jak anime (przy czym jeszcze wychodzi).

Eden Egmontu też jest dobry. Ale to żadne shoujo.
Gunm (BAA) jest fajne, ale trzeba lubić postapo (i to również żadne shoujo).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 11-02-2009, 23:26   

Morg napisał/a:
JPF wydaje (...) Death Note, ale nie kupowałem, bo to rzecz, której grupą docelową również zdecydowanie nie jestem, więc się nie wypowiem.

Death Note - cóż mogę rzecz, fabuła mangi jest niemal identyczna jak w anime (osobiście nie zauważyłam żadnych różnić, ale anime oglądałam dawno, więc mogło mi coś umknąć). Jestem po lekturze ósmego tomu i przyznam, że powoli zaczynam ziewać. Raczej polecam tylko wiernym fanom DN.

CainSerafin napisał/a:
ps. Co prawda uwielbiam (...) shoujo

Jak shoujo, to Angel Sanctuary - jeden z lepszych szojców wydanych w naszym ojczystym języku.

Dobra, jak jesteśmy przy polskich wydaniach, to czy czytał ktoś Ikara i mógłby podzielić się swoją opinią odnośnie tego tytułu? Zastanawiam się nad kupnem tej mangi, ale 75 zł to trochę dużo i wolę nie kupować kota w worku...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 12-02-2009, 02:13   

Urufu napisał/a:
Dobra, jak jesteśmy przy polskich wydaniach, to czy czytał ktoś Ikara i mógłby podzielić się swoją opinią odnośnie tego tytułu? Zastanawiam się nad kupnem tej mangi, ale 75 zł to trochę dużo i wolę nie kupować kota w worku...

Nawet nie wiedziałem, że to wychodzi w Polsce...
To nie jest zła manga, ale nie nazwałbym tego hitem. To seinen, który zawiera w sobie trochę romansu, trochę akcji i trochę superpowers. I może dlatego manga jest dla mnie taka nijaka (brak jakiegoś określonego toru). Kreska w miarę szczegółowa, trochę lepsza niż ta w Duds Hunt. Ogólnie pozycje są dość podobne poziomem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-02-2009, 20:20   

Kolejne pytanie z cyklu "Czy to jest dobre?". Jak oceniacie wydaną przez Waneko mangę "Mars"?
Powrót do góry
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 14-02-2009, 20:50   

Jak na schemat "kopciuszek spotyka cool księcia" jest bardzo dobre. Główna bohaterka trochę wyłamuje się ze schematu rozmemłanej czcicielki księcia, przynajmniej w pierwszym tomie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
LeeBailong4
Gość
PostWysłany: 21-03-2009, 13:18   

Witam.
Czytam lub jestem w trakcie czytania nastepujacych mang: 666 Satan, Bleach, Naruto, Soul Eater, Psyren, D. Gray-Man. Wszystkie z nich mi sie bardzo podobaja (ale Soul Eater najmniej), mozecie mi poleciec jakies podobne mangi do w/w tytulow?
Dzieki :)
Powrót do góry
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 21-03-2009, 19:22   

Gość napisał/a:
Czytam lub jestem w trakcie czytania nastepujacych mang: 666 Satan, Bleach, Naruto, Soul Eater, Psyren, D. Gray-Man. Wszystkie z nich mi sie bardzo podobaja (ale Soul Eater najmniej), mozecie mi poleciec jakies podobne mangi do w/w tytulow?

Kenshin, Flame of Recca, Shijou Saikyou no Deshi Kenichi i cała masa innych tytułów z kategorii wiekowej shounen.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
evin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 24-03-2009, 21:15   manga co poleciacie

Jaką mange polecacie do przeczytania. rodzaj dowolny tylko zeby był ciekawy z dobrą fabułą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 24-03-2009, 21:21   

Scalono do właściwego tematu. Na przyszłość proszę używać opcji "Szukaj".

IKa
Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-03-2009, 21:43   Re: manga co poleciacie

evin napisał/a:
Jaką mange polecacie do przeczytania. rodzaj dowolny tylko zeby był ciekawy z dobrą fabułą


Hmm... Może coś Naokiego Urasawy? Monster, 20th Century Boys, Pluto...? Na pewno spełniają kryterium.

_________________

Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imiona miłych ludowi lud pozapomina.
Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.

A. Mickiewicz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-03-2009, 21:50   

Ewin ja ci polecam Balsamistę. Jest to ciekawe, nawet takie nietypowe. No i trzeba dodać, że cały czas się coś dzieję ;p
Powrót do góry
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 25-03-2009, 00:55   

Fei Wang Reed napisał/a:
Hmm... Może coś Naokiego Urasawy? Monster, 20th Century Boys, Pluto...? Na pewno spełniają kryterium.

Zdecydowanie tak. Nawet mangi sportowe tego autora są całkiem niezłe fabularnie.

Kolejnym świetnym autorem jest Hitoshi Iwaaki. Ma doskonałe tytuły takie jak Parasyte, czy Historie (jeszcze wychodzi).

Bardzo fajna jest Vinland Saga, Homunkulus, Hour of the mice, Domu, czy Akira (która jest bardziej rozbudowana niż anime).

Z mang wydawanych w Polsce zdecydowanie na plus wyróżnia się Eden.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 25-03-2009, 00:58   

Chciałabym, żebyście polecili mi jakąś wciągającą mangę. Nie musi być to ósmy cud świata, najlepsza rzecz, którą czytaliście, gatunek też nie gra roli. Mam ochotę za to przeczytać coś, co nie pozwoli mi się oderwać. A więc: żadnych dłużyzn, rozwlekłych wypowiedzi, nieinteresujących wątków pobocznych i skomplikowanej terminologii. Najlepiej, żeby nie było za długie. Pomożecie?

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 25-03-2009, 01:18   

Wspomniany Parasyte. Manga strasznie wciągająca, łącząca chyba wszystkie dostępne gatunki, ale nie przekomplikowana. 10 tomów.
Endo Short Stories - zbiór krótkich historyjek autora Edenu.
Yotsuba&! - manga nie jest zakończona, ale to zbiór historyjek, nie spójna całość. Doskonała, bardzo ciepła komedia autora Azumangi Daioh.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 26 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group