FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 24, 25, 26  Następny
  Jaką mangę przeczytać? / Przeczytałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-03-2009, 09:14   

Wprawdzie nie spełnia warunku "nie za długie", bo ma 15 tomów, ale... I’’s - ósmym cudem świata manga nie jest, ale tak, wciąga niesamowicie. Popełniłem błąd zaczynając czytać wieczorem (na szczęście był to weekend) i jestem w stanie bez większych problemów uwierzyć w prawdziwość odrecenzenckiego komentarza Pottera. To co może przeszkadzać, to to, że jest to manga Masakazu Katsury (nie zmienia to jednak faktu, że - jakby dziwnie to nie zabrzmiało - jest to dobra manga Masakazu Katsury), a co za tym idzie mamy elementy ecchi. Mimo wszystko mnie, choć z reguły jestem wrogiem i wspomnianego ecchi i dzisiejszego fanserwisu ogólnie, nie przeszkadzało to w większym stopniu.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-03-2009, 13:44   

Jestem ciekawy czy to podoba się też kobietom więc podrzucę jeden tytulik: Pretty face.
Komedia o losach biednego karateki któremu ZuY pan doktor uratował życie ale w skutek czego został pomylony z zaginioną bliźniaczką swego obiektu westchnień. Gatunek : komedia , gender bender , romans . Kreska dość ładna a całość dość ciekawie moim zdaniem poukładana. Tomów chyba było 6. Można całość przeczytać online.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 25-03-2009, 20:44   

Dzięki za propozycje. Spróbuję Parasite, Yotsubę, i I''s, zobaczymy, które mi podejdzie. Co do tego ostatniego jestem ostrożna, bo Katsura dotychczas mnie nie zachwycił, ale czytałam sporo dobrego o tej mandze. Natomiast za Pretty Face ślicznie dziękuję, ale raczej nie skorzystam. Czytałam kiedyś parę pierwszych rozdziałów i niestety pomysł na zawiązanie fabuły wydał mi się tak niedorzeczny, a postaci na tyle denerwujące, że odeszła mi ochota na lekturę. Chociaż nie zaprzeczę, kreska była niebrzydka.

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
evin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 06-04-2009, 18:50   

Szukam mangi podobnej do Claymore cos z dark fantasy, hero fantasy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-04-2009, 18:52   

Evin, jak Berserka nie widziałeś to polecam.
Powrót do góry
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-04-2009, 19:50   

Ja mogę polecić jedynie Shin Angyo Onshi, które zjada Claymore na śniadanie i niemal dorównuje Berserkowi. Nie ma tam tak wielu dziewcząt z wielkimi mieczami jak w Claymore, ale pod tym względem wcale nie jest źle - Sando i "pantera" wynagradzają to w zupełności. Plus naprawdę świetny i charyzmatyczny główny bohater. Po szczegóły odsyłam do recenzji.
Powrót do góry
C4rl0s Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 06 Kwi 2009
Status: offline
PostWysłany: 08-04-2009, 12:01   

Czy znacie jakąś dobra mangę akcji fantasy wydaną w Polsce?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-04-2009, 14:06   

Errr... Kasen wydał Kroniki Miecza i Warcraft: Trylogię Sunwell, jednak trudno mi coś więcej o nich powiedzieć poza tym że nie zostały (i nie zostaną - Kasen dogorywa) wydane w całości. Poza tym jest jeszcze bardzo dobra Inu Yasha, ale nie wiem czy to jest to czego szukasz.

We wrześniu J.P.F. rozpocznie wydawanie Claymore, a w czerwcu (?) dzięki Hanami pojawi się Król Wilków Kentaro Miury i Buronsona.
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-04-2009, 14:12   

C4rl0s napisał/a:
Czy znacie jakąś dobra mangę akcji fantasy wydaną w Polsce?

W JPF wyszły "Record of Lodoss War: Szara Wiedźma" i "Legend of Lenmar" (w serii Deluxe).
Powrót do góry
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 09-04-2009, 12:24   

Pierwszy post w temacie napisał/a:
Temat służy do zadawania pytań o mangi przeczytane i polecane w jakiejś kategorii. Innymi słowy, mogą się tu znaleźć pytania w rodzaju: "szukam czegoś ciekawego o aniołach?", "co podobnego do aaa mógłbym przeczytać", względnie "Przeczytałam bbb, ccc i ddd - podsuńcie coś w podobnych klimatach?"

Posty nie będące odpowiedziami na jedno z ostatnio zadanych pytań będą usuwane.

Posty "Eee to świetna manga, polecam wszystkim" - jeśli nie będą odpowiedziami na jedno z ostatnio zadanych pytań - będą usuwane.

IKa - Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Virgil Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2009, 16:18   

Ostatnio spodobał mi się styl KANG Kyeong Ok - przeczytałem Normal City, It's Two People, zacząłem też czytać tyle ile jest dostępnego Seol Hui. Ktoś może zna któryś z tych tytułów i mógłby polecić coś w podobnym klimacie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
barpak Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2009, 19:00   

Virgil, nie znam tych tytułów, jak byś mógł to napisz co to za gatunek. A poza tym szukam jakiegoś dobrego shonena, coś podobnego do Kenichi (chyba Shijou Saikyou no Deshi Kenichi) bądź seinesn :Tenjou Tenge itp.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
evin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2009, 19:07   

Wiecie może czy tłumaczone był elfen lied powyżej 31 rozdziału
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 09-04-2009, 19:36   

Nie był. Poniżej 31 zresztą (oraz sam 31-szy) TEŻ nie były tłumaczone. Jak na razie żadne wydawnictwo w Polsce tej mangi nie wydało, i nie zanosi się by miało się to w najbliższej przyszłości zmienić.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Virgil Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2009, 18:00   

Jaki gatunek? Tagi przy tych tytułach były mniej więcej takie:
Drama, Horror, Psychological, Romance, Shoujo, Supernatural, Sci-fi, Tragedy
Jak widać jeden wielki miks przebojów :) poza tym nie chodzi mi o to żeby trafić na ten sam gatunek, tylko żeby coś znaleźć mającego podobny klimat do wymienionych tytułów. No ale raczej mniej znane są, więc małe szanse że ktoś czytał - jeśli jednak trafi się ktoś to dalej czekam na propozycje :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 26 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 24, 25, 26  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group