FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Filery - ciekawe czy nie ?
Wersja do druku
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 12-04-2009, 13:03   

W moim odczuciu fillery czyli odcinki odcinające fabułę dzielą się na 2 rodzaje:
1. Te które składają się z 5 minut nowej animacji i reszta wspomnienia retrospekcje i inne formy użycia już zmontowanego materiału. Takich fillerów nie trawię nawet jako odcinki "special". Był taki jeden w chobits które i tak okazało się drętwe i były takie w ranmie oraz innych serialach 50+ jakie oglądałem. każdy serial posiadający coś takiego traci w moich oczach.
2. Odcinki zbudowane kompletnie od zera zawierające "dodatkową opowieść". W sumie kompletnie bez sensu wypchanie sezonu dodatkowym(i) odcinkiem(ami). Jeżeli ta krótka opowiastka będzie zabawna, wciągająca lub przynajmniej ładna jakościowo pod względem graficznym (albo chibi), to nie mam nic przeciwko. Jednak gdy jest to niskobudżetowy chłam o polowaniu na majtki na bezludnej wyspie nie mający praktycznie żadnego odniesienia do serialu oprócz paru twarzy, to taki filer złości mnie że w ogóle porwałem się na oglądanie tego. Genialne wypełniacze z tej grupy są w inuyashy lub krótkie speciale dodawane do dvd potemayo.

Chyba więcej rodzajów wypełniaczy niema przynajmniej mi nic do głowy nie przychodzi. Jeżeli ktoś jednak zna jakiś inny typ wypełniacza chętnie się zapoznam.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2009, 13:22   

Typ pierwszy to nie są fillery tylko recapy - zupełnie inny rodzaj wypychacza (choć o tym samym celu). Recapy z założenia niewarte są oglądania, natomiast nad fillerami właściwymi mają zawsze jedną przewagę - zajmują (na raz) tylko jeden odcinek. Fillery jednoodcinkowe oczywiście też występują, ale jest też sporo łuków wypełniaczowych, potrafiących trwać od kilku do kilkudziesięciu odcinków - te ostatnie zwykle mają poziom fabuły zdecydowanie niższy od reszty serii, zwykle nie wnoszą też do niej nic nowego (bo nie mogą - po skończeniu fillerów wątek główny ma przecież ruszyć dokładnie od punktu w którym został przerwany). Dłuższe łuki wypełniaczowe są chyba najgorszą rzeczą która może spotkać widza (no, może poza klątwą Gonzo).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-04-2009, 13:37   

Cytat:
ecapy z założenia niewarte są oglądania, natomiast nad fillerami właściwymi mają zawsze jedną przewagę - zajmują (na raz) tylko jeden odcinek.


Z wyjątkiem recapów w Wolf's Rain, czterech pod rząd.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 12-04-2009, 16:13   

Nie ale mnie wpieniają te Pół-Filery, nie dość że pieczętują Sanbiego, to jak na złość musieli dać tą Guren i Yuukimaru. A na ironie pojawił się jeszcze ten chłopek od nietoperzy i- Mój ulubiony wariat- Tobi

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group