FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Filery - ciekawe czy nie ?
Wersja do druku
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 16-02-2009, 14:39   Filery - ciekawe czy nie ?

Co sądzicie o tzw. "zapychaczach"
Moim zdaniem urozmaicają serie
Nie powiem czasem potrafią zdenerwować ponieważ człowiek czeka na odcinek z porządną walka np : Sasuke vs Itachi a tu filerek , ale niektóre były niezłe .

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
sickNess Płeć:Mężczyzna
Metal Militia


Dołączył: 15 Lut 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 16-02-2009, 16:23   

Co do Naruto to nie mam zdania, ale w Bleach fillery nieco mi przeszkadzały (choć powiem, że były bardzo zgrabnie wplecione w historie).

_________________
Oh Lord, I must be crazy,
I'm settled down and I find nothing new...

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-02-2009, 16:27   

Bleacha przestałem oglądać w momencie, kiedy zaczęły się fillery z Bounto. Ogólnie do odcinków zatrzymujących akcję właściwą stosunek mam bardzo negatywny.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
darksamurai Płeć:Mężczyzna
Głupiec z wyboru

Dołączył: 13 Sty 2009
Skąd: Lubartów
Status: offline
PostWysłany: 16-02-2009, 16:33   

Jeżeli są porządnie skonstruowane i mają coś ciekawego do pokazania, to czemu nie. Niestety w przypadku takiego Bleacha fillery to kiszka...
Tak więc zależy, jakie są te fillery.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1395309
sickNess Płeć:Mężczyzna
Metal Militia


Dołączył: 15 Lut 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 16-02-2009, 16:36   

Keii napisał/a:
Bleacha przestałem oglądać w momencie, kiedy zaczęły się fillery z Bounto. Ogólnie do odcinków zatrzymujących akcję właściwą stosunek mam bardzo negatywny.


Nie wiele straciłeś, akcja po
Spoiler: pokaż / ukryj
uratowaniu Rukii
traci na tempie a wszystko robi się NUDNE.

_________________
Oh Lord, I must be crazy,
I'm settled down and I find nothing new...

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 16-02-2009, 16:49   

Prawie w ogóle nie oglądam tasiemców, więc z fillerami mam styczność bardzo rzadko. Jeśli chodzi o Bleacha, to przestałam oglądać w tym samym momencie, co Keii - chociaż jeszcze go nie skreśliłam z listy ''on hold''. Cóż, fillery mogą być in plus albo in minus. Na przykład fillery w Soul Eaterze są na przyzwoitym poziomie i cieszę się, że mam okazję zobaczyć coś równie ciekawego, czego nie ma w mandze. Albo fillery w Kuroshitsuji - niektóre są naprawdę niezłe, a niektóre to flaki z olejem - i akurat w tym przypadku boli mnie to, że twórcy anime zeszli z toru mangi _-_
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 16-02-2009, 18:03   

JA zacząłem oglądać Naruto shippuden w momencie kiedy zaczęły się Filery z Sorą i tą grupką bandytów . Te mi sie nie spodobały po zostały zrobione z niczego . A za to filer z Guren i Youkimaru jest naprawdę fajny ponieważ pokazuje umiejętności drużyny Kiby .

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Kaori_Hiro Płeć:Kobieta


Dołączyła: 16 Lut 2009
Skąd: Nakło
Status: offline
PostWysłany: 16-02-2009, 23:31   

Filery w Naruto nieszczególnie mi przeszkadzały, były ciekawe. W Bleach natomiast dłużyły się niemiłosiernie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 17-02-2009, 01:52   

Jak dla mnie fillery są zawsze złem. Człowiek czasem je ogląda i widzi średnią ich jakość, czasem widać to dopiero po porównaniu z historią w mandze.
Aczkolwiek zdarzają się (ale to niemiłosiernie rzadko) dość dobre fillery np. te z Planetes.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 17-02-2009, 11:38   

Kaori_Hiro napisał/a:
Filery w Naruto nieszczególnie mi przeszkadzały, były ciekawe. W Bleach natomiast dłużyły się niemiłosiernie.
Cóż, w Bleach przynajmniej główny łuk fillerowy nie był aż tak długi - nie to co dwie trzecie z 220 odcinkowej serii (zresztą, fillery Naruto były pod wieloma względami jeszcze nudniejsze i głupsze od tych Bleachowych, tyle, że stanowiło to mniejszy kontrast do reszty serii)

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-02-2009, 14:52   

Fillery z Bleacha nie są wcale najgorsze. Te z Bounto da się przeżyć, ja tam za wiele przy tym wątku nie marudziłem. Natomiast fillery z Naruto według mnie są meczące, człowiek się zmusza żeby je oglądać. Ja przyznam, że nie dałem rady niektóre obejrzeć.
Powrót do góry
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 17-02-2009, 20:26   

W Naruto były męczące i w innych tasiemcach zapewne także by były. Co innego kiedy np. humor w jakiejś serii stoi na wysokim poziomie.

Taki jeden odcinek nic nie wnoszący do fabuły mi nie przeszkadza, a nawet więcej, bardzo mi się takie podobają( na przykład taki mecz bejsbol'a w Clannadzie).

_________________
"Don't believe in you, who believes in me."
"Don't believe in me, who believes in you."
"Believe in you, who believes in yourself."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 18-02-2009, 15:58   

Bezimienny napisał/a:
zresztą, fillery Naruto były pod wieloma względami jeszcze nudniejsze i głupsze od tych Bleachowych, tyle, że stanowiło to mniejszy kontrast do reszty serii

Przepraszam cie bardzo ale mi sie te filery podobały . Ten o wiosce Gwiazd był chyba jednym z lepszych . Albo filmy też pokazują fajne Historie które nie były kreską mangi . Bo tak to wiesz co się wydarzyło i to nie jest już tak ciekawe .

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
C4rl0s Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 06 Kwi 2009
Status: offline
PostWysłany: 06-04-2009, 21:52   

Ten filer z Bounto dobijał ale drugi nie był taki zły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Unknown Płeć:Kobieta

Dołączyła: 08 Kwi 2009
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2009, 12:22   

Cytat:
Albo fillery w Kuroshitsuji - niektóre są naprawdę niezłe, a niektóre to flaki z olejem - i akurat w tym przypadku boli mnie to, że twórcy anime zeszli z toru mangi _-_

No to piąteczka, bo ja też się na tym trochę zawiodłam... Twórcy anime stworzyli sobie "alternatywną" wersję Kuroshitsuji zmieniając sens postaci, fabułę etc. Chociaż przyznam, że wybronili się nimi, bo były nawet godne uwagi. Mimo wszystko bardzo spodobało mi się zakończenie serii - nadało Kuroshitsuji tą nutkę tragizmu, acz mangę czytuję chętniej ;>

Jeśli chodzi o fillery to ogółem jestem na "nie" - są gorsze jakościowo w porównaniu do fabuły z mangi. Co prada nie miałam z nimi aż tak dużej styczności, ale już po obejrzeniu pierwszych w życiu fillerów zdążyłam się do nich zniechęcić. Z tasiemców oglądam tylko Bleacha i przyznam, że tam z fillerami bywa różnie - raz są nudne jak flaki z olejem, raz potrafią zaciekawić czy też rozmieszyć. Jeśli mam porównywać te dłuższe to z pewnością bardziej do gustu przypadła mi saga Bounto, niż mała, egoistyczna do bólu Rurichiyo. Co do tych fillerów kilku-odcinkowych nie mam większych "ale", ba - niektóre mnie nawet śmieszyły (przykładowo obecne - są "tak głupie, że aż śmieszne").
Niestety w przypadku tasiemców fillery są pewnym obowiązkiem - studia tworzące anime (prawie) nigdy nie czekają na zakończenie mangi i zdarza się nielubiane przez nas zjawisko, gdy anime "dogania" mangę. W tym przypadku mamy 2 możliwości - fillery lub porozciągane to granic możliwości odcinki z głównej fabuły. W takich sytuacjach zdecydowanie wolę to pierwsze.

Fillery co prawda nudzą, ale oglądam je ot tak z ciekawości (nawet czasem nie wiedząc, że są to fillery - tak było początkowo w przypadku Bleacha i Kuroshitsuji).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group