FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 32, 33, 34  Następny
  Anime uczą
Wersja do druku
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 05-07-2009, 20:07   

Costly napisał/a:
Uśmiechająca się postać zamyka oczy.

Nie tylko uśmiechając się! Istnieje gatunek ludzi, którzy nigdy oczu nie otwierają, a potrafią czytać, mają doskonały wzrok i z reguły są oszałamiająco bystrzy, bądź uprzejmi. Nigdy nie rozumiałam co jest takiego wspaniałego w projekcie postaci, która zamiast oczu ma dwie kreski.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Waaagh! Płeć:Mężczyzna
Bo to zła kobieta była


Dołączył: 14 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 05-07-2009, 20:33   

Costly napisał/a:
Uśmiechająca się postać zamyka oczy.

Podczas naturalnego uśmiechu policzki podnoszą się do góry, powieki są lekko przymykane, w przypadku japończyków o skośnych oczach efekt ten jest spotęgowany. Anime to anime, bogata mimika twarzy postaci, to zbyt wielka bariera dla animatorów, upraszczają oni to maksymalnie i postać zamyka oczy, zamiast przymykać. Nawet poszukałem sobie w google zdjęć przykładowych azjatów, by potwierdzić moją teorie. Okazała się trafna. Zdjęć nie dam, mogłoby to komuś spędzić sen z powiek i nadwyrężyć zmysł estetyczny, w każdym razie można sobie bez problemu znaleźć w google. :)

Na dodatek jak sobie wyobrażacie uśmiechającą się moe-panienke, która nie zamyka oczu? To by wcale nie było słitaśne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 05-07-2009, 22:53   

Waaagh! napisał/a:
Na dodatek jak sobie wyobrażacie uśmiechającą się moe-panienke, która nie zamyka oczu? To by wcale nie było słitaśne.


To zdumiewające, ale moja wyobraźnia jest w stanie ogarnąć tak abstrakcyjny koncept. I co tym bardziej zadziwiające - jakbym na to nie patrzył, to owe wyobrażenie wygląda lepiej.

A tłumaczenie odnośnie Azjat nie przekonuje mnie o tyle, że kazało by wnioskować, iż wszystkie postaci występujące w wszelakich anime są Azjatami.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 05-07-2009, 23:34   

Costly, wszyscy mówią po japońsku, to czemu nie mogliby być azjatami? ;)

A wyjaśnienie jest o tyle trafne, że azjaci faktycznie podczas szerokiego, radosnego uśmiechu wyglądają jakby mieli zamknięte oczy, więc pewnie głównych odbiorców mang/anime takie uproszczenie nie tylko nie razi, ale wręcz wydaje się naturalne.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 06-07-2009, 21:41   

A może by rozszerzyć to na mangę?
Z mangi Glass Mask
Uważaj, nigdy nie wiesz kiedy dostaniesz w twarz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Furiaboy Płeć:Mężczyzna
Funk na ścianie!


Dołączył: 20 Kwi 2009
Skąd: Toruń
Status: offline
PostWysłany: 07-07-2009, 09:21   

podczas walki dwoch mechow, o podobnych osiagach technologicznych, sile ognia czy szybkosci, zawsze jeden z nich moze nagle zrobic odwrot i odleciec z taka szybkoscia ze wrog nie bedzie mogl kontynuowac poscigu...

by Gundam 00

Jezeli jest grupka okolo 10 ludzi pozbieranych z calego globu i walczy z cala armia swiata - przedzej czy pozniej wiekszosc z nich stanie oko w oko z bardzo dla nich wazna osoba z przeszlosci bedaca po drugie stronie barykady...

duzo anime, ale we wspomnianym wczesnje G 00 widac to idealnie...

_________________
Niektórzy mają schizy z winy LOVE...
A my? Jointy i płyty winylowe...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9617869
Wredny Anonim
Gość
PostWysłany: 08-07-2009, 21:44   

Ysengrinn napisał/a:

Arjuna - choroby genetyczne powstają w wyniku brania niezdrowych leków przez kobiety w ciąży.


To akurat prawda, patrz: Talidomid - stosowany niegdyś jako lek przeciw nudnościom w ciąży, powoduje ciężkie, dziedziczne uszkodzenia DNA płodu.
Powrót do góry
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 08-07-2009, 22:06   

Jest jeden problem - ta "choroba" w Arjunie (bogowie, czemu ja takie głupie rzeczy pamiętam?!) polegała na złym posegregowaniu chromosomów. Nie wspominam, że była to chyba kobita z zespołem Klinefeltera (XXY), bo może czegoś nie dopatrzyłam i był to facet z problemem tożsamości - ale niestety, segregacji chromosomów na etapie płodowym NIE DA się pozmieniać.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wredny Anonim
Gość
PostWysłany: 09-07-2009, 04:43   

Avellana napisał/a:
Jest jeden problem - ta "choroba" w Arjunie (bogowie, czemu ja takie głupie rzeczy pamiętam?!) polegała na złym posegregowaniu chromosomów. Nie wspominam, że była to chyba kobita z zespołem Klinefeltera (XXY), bo może czegoś nie dopatrzyłam i był to facet z problemem tożsamości - ale niestety, segregacji chromosomów na etapie płodowym NIE DA się pozmieniać.

Przepraszam i przyznaję, odpowiadałem wprost na wypowiedź Ysengrinna, nie widziałem Arjuny. Niemniej idea zły lek == dziedziczna wada genetyczna może być i jest prawdziwa. Jaka to wada i jak się może objawiać, zdecydowanie przekracza wiedzę twórców tego anime. Niemniej sama idea jest oparta na ziarnie prawdy.
I by trzymać się tematu, jakakolwiek sensowna informacja pojawia się na drugim, albo trzecim planie dowolnego anime, tam gdzie nie sięga wyobraźnia i wysiłek animatorów, więc posiłkują się swoimi wspomnieniami i archetypami. Problem polega na odróżnieniu archetypu od wspomnień z młodości twórców anime, często mocno wyidealizowanej.
Powrót do góry
artemis00 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-07-2009, 11:31   

Jeśli człowiek nie ma jednej ręki,drugą ma naderwaną,reszta ciała mało co się trzyma a z gościa lecą hektolitry krwi to wystarczy się grzecznie zapytać czy nic się nie stało(Elfen Lied)

_________________
Moja lista anime http://myanimelist.net/animelist/artemis00
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 09-07-2009, 11:35   

Użytkownika Artemis00 uprzejmie proszę o stosowanie w postach zasad interpunkcji, a i nie żałowanie spacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
artemis00 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-07-2009, 11:48   

Chodzi Ci o to że mam stawiać spację po przecinku? Sory, to przez przyzwyczajenie.

BTW:Kolejna mądrość: Większość bohaterów nie ma matki lub ojca(albo obu).Naturalnie muszą oni zginąć albo w wypadku samochodowym,albo ktoś musi ich zabić.
Niektórzy ojcowie to pedofile(He is my master)

_________________
Moja lista anime http://myanimelist.net/animelist/artemis00
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-07-2009, 12:36   

artemis00 napisał/a:
Naturalnie muszą oni zginąć albo w wypadku samochodowym,albo ktoś musi ich zabić.

Nie koniecznie. Czasem rodzice uznawszy, ze pociechy(najlepiej wczesnogimnazjalne) są wystarczająco dorosłe by żyć samemu wybywają się z domu na czas nieokreślony. Szkoła zaś nie czuje się w obowiązku niepokoić państwa nawet gdy kajtki wpadną w długi/obleją egzamin/ zamkną się w domu/zostaną czarodziejami/ etc

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 09-07-2009, 12:54   

Użytkownika Artemis00 ponownie uprzejmie proszę o stosowanie w postach zasad interpunkcji. Tak, chodzi o stawianie spacji, również pomiędzy wyrazami, a i kropka na końcu zdania by się przydała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 09-07-2009, 16:51   

Jeśli jesteś chłopakiem, który musi mieszkać samotnie i nie potrafi gotować nie martw się! Wkrótce zjawi się jakaś koleżanka, przyjaciułka z dzieciństwa albo dziewczyna-demon etc., która z przyjemnością zostanie twoją gosposią! (różne haremówki)

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 34 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 32, 33, 34  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group