FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 32, 33, 34  Następny
  Anime uczą
Wersja do druku
gość
Gość
PostWysłany: 17-01-2010, 20:14   

Oj tak nie do końca, że Każdy główny bohater musi siedzieć w rzędzie przy oknie, dajmy na to Toradore- Takasu siedzi o ile mnie pamięć nie myli w trzecim rzędzie od okna. To jeden argument zaprzeczający waszej tezie, jestem pewien ze jeszcze kilka by się znalazło. ;) busted
Przejdź na dół
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-01-2010, 20:19   

Masz rację. Jest parę wyjątków. Sam znalazł bym jeszcze kilka, ale to i tak nie zmienia faktu, że 95% głównych bohaterów siedzi tam gdzie już mówiłem.

Tren, co do zakochanych bohaterek to już różnie bywa. Zgodzę się z tą sąsiadującą ławką i prawą stroną, ale niekoniecznie z przodu.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-01-2010, 20:46   

Chodziło mi głównie o ławkę z tyłu i z boku. Tą z przodu dodałam chyba tylko tak dla kompletu...

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Miyomi Płeć:Kobieta
Czekoladożerczyni


Dołączyła: 24 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-01-2010, 22:16   

Cytat:
Oj tak nie do końca, że Każdy główny bohater musi siedzieć w rzędzie przy oknie


Od każdej reguły są wyjątki, a ja nauczyłam się jeszcze jednej rzeczy, a mianowicie:
- Będąc głównym bohaterem:
a) trzeba mieć rozdwojoną osobowość/wiele masek (Death Note, Code Geass)
b) lub być zwyczajnym szaraczkiem (np.: Ookami Kakushi)

Tak. Wiem, że Takasu z Toradory! nie pasuje tu. Jest wyjątkiem i postacią hmm... no nie wiem... Nieszablonową?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-01-2010, 22:23   

Główny bohater może też być:
c) nadaktywnym idiotą (większość shonenów)
d) introwertykiem/ignorantem (trafiają się takie okazy np. Potemayo)
e) wygadanym, lekko zboczonym, ale z gruntu rzeczy przyzwoitym facetem (Gintama, Higurashi, Umineko)

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mirror Płeć:Kobieta
Santa Echoś.


Dołączyła: 16 Gru 2009
Skąd: Bo... ja... Nie pamiętam.
Status: offline
PostWysłany: 17-01-2010, 22:47   

Tren napisał/a:
Główny bohater może też być:
c) nadaktywnym idiotą (większość shonenów)
d) introwertykiem/ignorantem (trafiają się takie okazy np. Potemayo)
e) wygadanym, lekko zboczonym, ale z gruntu rzeczy przyzwoitym facetem (Gintama, Higurashi, Umineko)


Dodaj też takiego który ma manię na punkcie ratowania wszystkiego i wszystkich.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7664650
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-01-2010, 23:06   

Na pęczki jest też takich, którzy nie mają często pojęcia jak jakaś bohaterka zaleca się do niego.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vatelema Płeć:Kobieta

Dołączyła: 18 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-01-2010, 15:46   

Jeśli jesteś głównym bohaterem shounena, obowiązkowo musisz mieć rozdwojenie jaźni, posiadać wewnętrznego demona lub przynajmniej ukrywać mroczną część osobowości (Bleach, Naruto, D. Gray-man i wiele, wiele innych).

Jeśli człowiek naprawdę się wkurzy/ ogarnie go żądza mordu, to jego kolor oczu zmienia się na żółty (Rurouni Kenshin).
W czasie walki można wyskoczyć w górę, zrobić salto, przykucnąć do góry nogami na suficie, powisieć tak kilkanaście sekund, po czym rzucić się w dół, by zadać przeciwnikowi ostateczny cios. Przy czym przeciwnik nigdy nie zdoła się odsunąć, mimo że w dół spada się w linii prostej. W dodatku po wykonaniu takiego ataku zawsze ląduje się na podłodze w zgrabnym przysiadzie, chociaż powinno się spaść na głowę (ponownie Rurouni Kenshin).

Możesz stać w powietrzu, jeśli tylko potrafisz szybko machać nogą (One Piece).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-01-2010, 15:53   

Właśnie sobie uświadomiłam, że istnieje prawo, o którym nikt jeszcze nie wspomniał w temacie, a które odnosi się do bardzo wielu anime.

Otóż załóżmy, że bohaterowie muszą odnaleźć jakąś potrzebną informację w ogromnym stosie dokumentów lub wręcz w bibliotece. Znamy, widzieliśmy wiele razy. Zatem wiemy też, że wszelkie metodyczne poszukiwania (o czymś takim jak katalog tematyczny nikt nie słyszał, każda biblioteka i tak zawiera losowo poustawiane książki) są z góry skazane na niepowodzenie. Należy:

- w wersji dla mięczaków: wyjąć losową książkę z półki (może to być np. książka, która wpadnie nam w ręce, kiedy zostaniemy popchnięci na regał)

- w wersji dla średniozaawansowanych: zrzucić ze stołu stos książek/dokumentów przygotowanych do przejrzenia

- w wersji dla twardzieli: przewrócić tyle regałów z książkami, ile się da

Niezależnie od wybranej metody losowania, mamy 100% pewność, że potrzebna książka nie tylko znajdzie się w ten sposób na samym wierzchu, ale też otworzy się dokładnie na potrzebnej nam informacji.

Przyznacie, że znajomość tego prawa zaoszczędziłaby niezliczonym bohaterom naprawdę dużo czasu i zachodu...

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 18-01-2010, 18:58   

Ave, ja o tym prawie (między innymi o tym, jest to bowiem jeden z niezbędnych elementów w romances of the archive) pisałam pracę seminaryjną na ten semestr... Traumaaaa .____.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-01-2010, 12:03   

Cytat:
Jeśli chcesz być głównym bohaterem musisz spełniać 1 warunek będąc w szkole- siedzieć w rzędzie przy oknie.



A wcale, że nie. Takasu Ruuji & Aisaka taiga (Toradora!) nie siedzą w rzędzie przy oknie,podobnie jak Misao-chan (z Battle Programmer Shirase).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 19-01-2010, 12:15   

zonku486 - raz, że wypadałoby czytać poprzednie posty, bo zarzut dotyczący Toradory już się pojawił. A dwa, że w temacie niekoniecznie trzeba pisać coś, co zdarza się w stu przypadkach na sto. Tutaj docenia się zdarzenia często spotykane i akurat przypadek z ławką takim jest.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-01-2010, 12:18   

skuteczność ataku danej postaci jest proporcjonalna do czynnika wkurzającego, który działa na widza danego anime.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
Majo-san Płeć:Kobieta


Dołączyła: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 22-01-2010, 21:20   

Nieważne jaka jest pogoda, wszyscy mają świetne fryzurki, nie używając żadnych preparatów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sola Płeć:Kobieta
ryba

Dołączyła: 28 Lis 2007
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 23-01-2010, 17:17   

Taaa anime ma swoje własne prawa i tyle. Kokardy, wstążki i warkoczyki bohaterek zawsze będą kawaii i nigdy nie oklapną. To może mieć też związek z tą "czasem jestem, czasem mnie nie ma" grawitacją o której była już kiedyś mowa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2804327
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 24 z 34 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 32, 33, 34  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group