FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 44, 45, 46  Następny
  Kto mi powie... [Manga i Anime]
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 15-09-2015, 20:14   

Nie wiem, przyłączam się do pytania.

Manga się wreszcie skończyła, wydawało by sie, że w tym świetle powinni chcieć popłynąć na fali odświeżonego zainteresowania fanów którzy przez te dekady odpadli... uh, 28, to oni w lesie są...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Mistique Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 06-11-2015, 03:19   

Witam. NIe będę zanudzał długim wstępem więc przejdę od razu do sedna sprawy. Jeśli ktoś jest na bieżąco i ma chwilę czasu żeby odpisać mi na tego posta to byłbym wdzięczny za wymienienie wszystkich anime z elementami ecchi/fanserwisu, które wyszły w latach 2014/2015. Z góry dzięki i nikogo nie zmuszam do pomocy :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-11-2015, 08:10   

Wejdź na jakiś listing anime (Anime Planet czy Myanimelist) i przeszukaj pod tagiem ecchi z sortowaniem lat. Z racji że będzie tego cholernie dużo nikt się nie podejmie wymienienia wszystkich. Nawet listing może coś przeoczyć bo zazwyczaj załapie się to co w serii dominuje jako jeden z tagów, nie mniejsze epizody.
Napisz po co ci to , bo coś to podejrzanie wygląda. :P

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mistique Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 06-11-2015, 16:16   

Robię swego rodzaju zestawienie porównując ówczesne anime z takimi elementami, a takie z lat nieco starszych gdzie jeszcze w wersji TV nie cenzurowali tak beznadziejnie wszystkiego. Od kiedy kilka lat temu weszła u Japońców ta chora ustawa odnośnie cenzury trzeba czekać cały czas na wersje Blu-ray żeby nie tracić żadnego elementu i o ile w niektórych seriach cenzura jest znośna to w innych jest tak przytłaczająco dobitna, że nie da się takiego czegoś oglądać. Kiedyś nie było z tym problemu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-11-2015, 12:37   

Kto mie powie:

Czy anime-ish film The Last Unicorn nadaje się dzisiaj do oglądania? Czyli jak się zestarzał i jakiej "mocy" był początkowo. Bo aż wstyd się przyznać, kocham muzykę ale w życiu filma nie widziałem.
Jak to wypada pod kątem dobrości w stosunku do animców z epoki (filmy 1980-85)?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-11-2015, 17:23   

Film jest równie przerażający jak książka.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 16-11-2015, 18:58   

Nie wiem, ale mi pozostał sentyment i po ponownym obejrzeniu sentyment nadal ma się dobrze - nie rozczarowałam się ani trochę.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-11-2015, 19:46   

a jak z tłumaczeniem, przeżyję polski dubbing, czy mam dla mamy wzić napisy?

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 16-11-2015, 19:53   

Weź się za napisy, zwłaszcza że polskie zdubbigowane wersje są często mocno pocięte.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-11-2015, 20:23   

Dziękuję za informację, pakuje pendragona z filmem w telewizora i podzielę się później wrażeniami :]
(zwłaszcza, że w telewizorze nic ciekawego nie dają)

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ToŚiek
Gość
PostWysłany: 13-07-2017, 21:23   

Które serie Gundama i Macrossa warto zobaczyć, a które należy omijać szerokim łukiem?
Powrót do góry
gość
Gość
PostWysłany: 10-10-2017, 08:25   

Cześć wszystkim. Właśnie oglądałam Zetsuo no temptest i podobno Mahiro uratował jakąś dziewczynę (cywila), było o tym wspomniane w ostatnim odcinku. W serii jednak tego nigdzie nie widziałam. Kojarzy ktoś taki moment? Może na końcu odcinka po openingu. Niemożliwe żebym coś przegapiła. Czyżby naprawdę tego nie było w anime i tylko sobie coś wymyślili na końcu?
Powrót do góry
młoda
Gość
PostWysłany: 12-10-2017, 20:22   

Szukam mangi recenzowanej bodajże w mangazynie. Zaczyna się od spotkania dziewczyny z chłopakiem który jej pomaga,nawiązują rozmowę o kwiatach czy coś. Później okazuje się że jest w jej szkole ale nazajutrz zachowuje się jakby jej nie znał. dodam ze to romans. Przepraszam za chaotyczny opis niewiele pamiętam. a i jedna z postaci ma na imię sas, sasa czy jakoś tak...
Powrót do góry
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 13-10-2017, 00:01   

ToŚiek napisał/a:
Które serie Gundama i Macrossa warto zobaczyć, a które należy omijać szerokim łukiem?


Gundam:
Fandom zgodnie zaleca unikanie AGE,a ZZetę z linie czasowej UC zostawić sobie na deser, miast tego obejrzeć filmy kompilancyjne. SEED, z racji protagonisty też sporo zbiera, ale ma też sporo fanów. Tu należy omijać filmy kompilacyjne, które w odróżnieniu od ZZ są po prostu straszne.
Stock footage as well.
Kontrowersyjnie, sugeruję zacząć oglądanie od aktualnej serii Gundam ORIGIN. To współczesna interpretacja oryginału, zaczynająca się nieco ponad dekadę niz 0079, rozwijająca sporo wątków i motywacji. I wygląda znakomicie.
Następnie, Unicorn. Osadzony po środku całego Gundama UC jest samodzielną historię nieźle wprowadzającą w to czym jest Gundam. I ponownie, wygląda znakomicie, brzmi znakomicie. Z tym budżetem, nie dziwne.
Z Gundamów nie UC <głównej linii czasowej>, Gundam X, jako klasyczny przedstawiciel i świeżutkie Iron Blooded Orphans.
Wing, jeśli lubisz lata dziewięćdziesiąte i absurdy z tym okresem związane.

Apropos tego, przejdzmy do:



Macross:
Fandom* zaleca obejrzenie wszystkiego. Najbardziej polaryzujący i dziwny jest Macross Seven, który momentalnie osiąga poziom obsurdu wysoki nawet jak na lata dziewięćdziesiąte. Jest to jednocześnie druga najbardziej popularna podseria Macrossa po Frontierze, więc cóż..
Poleciłbym na początek Macrossa Plus. Optymalnie OAV, nie film, z racji paru zmian nie wpływających na scenariusz, ale dodających parę miłych scen.
Następnie, oba filmy Macrossa Frontier. Równolegle, Do You Remember Love, które jest filmem kompilacyjnym do pierwszej serii TV.





*JA.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-10-2017, 22:36   

Nie wiem co fandom ma do AGE, dlatego że był zrobiony dla młodszych widzów? Mi przyznaję podobał się znacznie bardziej niż ostatnie Iron Blooded Orphans, które zabudziły mnie na śmierć (i próbowały być tak smutne i tragiczne, że tragiczne faktycznie się zrobiły, tylko nie w ten sposób co należy...)

SEED jest bardzo dobry, ale wolno się rozkręca, 00 natomiast to radosna parodia Gundamów w serii o Gundamach, więc należy ją obejrzeć po kilku innych.

Zauważyłem też, że nie wspominasz ani słowem o G Gundam (superobo seria w stylizacji Gundama), ani o Turn A Gundam - dlaczego?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 45 z 46 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 44, 45, 46  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group