FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 44, 45, 46  Następny
  Kto mi powie... [Manga i Anime]
Wersja do druku
Sayan Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 16 Sie 2007
Status: offline
PostWysłany: 16-08-2007, 13:14   Pare Pytań

Ok witam wszystkich w moim pierwszym poscie w którym oczywiście o coś będe pytał i to nie ostatni raz :D

OTO MOJE PYTANKA ;p

1.Czym sie rózni manga od anime bo mine to meczy ( chyba Manga- to sztuka rysowaina jap. komiksu a Anime to jego Animacja ale w necie to mieszaja i juz nie kapuje ;) )

2.Ucze sie rysowac Mange i nawet mi wychodzi co do tego pare pytań ;]

a) Gdzie moge kolorować te mange w kompie tzn jaaki program ( taki jakis fajny i darmowy ;p )

b)Chcialbym zrobic np Animacje tego co narysowalem chcialbym wiedziec jakim to programem i wogole jak to wszystko sie dzieje jak powstaja te bajki typu DB ( MOJE ULUBIONE :D:DD ) czy full Metal Alchemist ( Też fajne )

3.Prosilbym o jakies tutoriale niby tam jakies mam ale takie fajne dotyczace rysowania i kolorowania mangi nawet w gimpie ;] ( co nie oznacza ze program ten jest zly, powiedzialbym ze rowna sie z tymi drogimi )


PS. Jeśli post sie powtórzył to przepraszam i prosze o jakies odnosniki jak komus sie nie bedzie chcialo pisac Z góry THX ;] !!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 16-08-2007, 14:09   

1. Manga = komiks japoński. Anime = japońska animacja.

2.
b. Obejrzyj Animation Runner Kuromi-chan. I drżyj.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
longerowa Płeć:Kobieta
bogini w koronie


Dołączyła: 22 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 16-08-2007, 14:18   

2a Open Canvas
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 16-08-2007, 15:35   

1. Wikipedia prawdę Ci powie. I Mai-chan też.
Manga
Anime
Dużo literek, ale chyba najwyższa pora dowiedzieć się nieco więcej o własnym hobby...

2. a) Darmowe? Z tym będzie problem. Możesz spróbować ten Open Canvas, ale darmowe to jest tylko jego demo (chyba 30-dniowe) i ew. jakaś bardzo stara wersja (chociaż nie jestem tego pewna). Pozostaje Paint. I mówię całkiem serio. Bądź też oekaki - wystarczy zarejestrować się na jakimś oekaki boardzie np. Oekaki na Smoczym, nacisnąć na tym pasku na górze "Rysuj" i po lewej masz do wyboru 5 porgramów w których możesz rysować (OekakiBBS, PaintBBS, ShiPainter i ShiPainter Pro. PaintChata dla początkującego rysownika nie polecam - to jak paint połączony z chatem... nawet swoich prac nie możesz zapisać, ew. możesz zrobić printscreena). I wio, możesz rysować. Przed postowaniem swoich rysunków koniecznie przeczytaj regulamin tej strony.
Niektóre z tych programów możesz ściągnąć na komputer, ale nie mam pojęcia gdzie. Wystarczy poszukać.

b) ... sam takiej animacji jakie widujesz w anime nie zrobisz. One są robione w wyspecjalizowanych studiach, przez dużą ilość osób! To nie jst takie łatwe. Możesz spróbować Macromedia Flash MX, ale temu co tam zrobisz będzie naprawdę daleko do takiego FMA...

3. www. Wystarczy POSZUKAĆ.
Możesz wejść na DeviantArt , nacisnąć "Popular". Na nastepnej stronie po lewej jest "Categories". Naciśnij to - rozwinie Ci się lista kategorii. Wejdź w "Resources" -> "Tutorials". Tam jest parę kategorii, wybierasz tę, która Ciebie interesuje. Wszystko jest po angielsku... polskich tutoriali jest raczej mało w internecie.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sayan Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 16 Sie 2007
Status: offline
PostWysłany: 16-08-2007, 17:40   

No ok wielkie dzięki wypróbuje te programy ;] A co do różnicy między Mangą i Anime mialem rację :D.
I racja jakos trudno znalezc tutoriale po polsku ale z angielskim se daje rade raczej chodzi mi w nich o wiecie jakies rysunki roznych części ciała itp :)
OO i właśnie W paincie mozna jednak zdzialac cuda mówie wam wpiszcie sobie w wyszukiwarce youtube Goku + PAint i zobaczycie cos co mine wbiło w fotel ;p wyslalem ze wp paincie mozna tylko kwadraciki rysowac ...heh
Ale jednak poradze wam inny darmowy program jakim oczywiscie jest gimp jesli poznacie podstawowe techniki poruszania sie w nim chyba najwazniejsze to warstwy to tam pokolorujecie rysunek jak profesjonalny i tu proponuje ten link ;]

http://pl.youtube.com/watch?v=9pTPhS93iBA

To jest part 7/7
Proponuje je obejrzec ale tylko z ciekawosci bo treudno tam cokolwiek zrozumiec lub dostrzec :>

EDIT:
Aha i ja np chcialem zrobic jeden odcinek a nie cala serie mysle ze to jednak nie problem ;p

W prawym górnym rogu każdego twojego posta jest taki mały guziczek "Edytuj". Służy on do tego, aby, zamiast pisać kilka postów pod rząd, dopisać coś do pierwszego. Byłoby fajnie, gdyby użytkownicy zwracali na to uwagę. Mai

Ale po co mam dopisywac jak ja odpowiadam ??? :D:D:D LOL

ZROBIŁEM DOBRZE ;):):)

_________________
Aby Osiągnąć Jakiś cel Trzeba nieustannie do niego dążyć i nigdy sie nie poddawając sie zdobyć go i szukać nowego Piękinejszego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nestor15 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 07 Paź 2007
Status: offline
PostWysłany: 07-10-2007, 21:48   Ghost in the Shell

Witam,
Mam do Was prośbe, mnianowicie: Ostatnio przymierzam się do kupna filmu anime pt. "Ghost in the Shell" i czy w związku z tym mógłby mi ktoś podać chronologie wszystki odcinków tegoż anime.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8910137
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 07-10-2007, 22:15   

Akcja drugiej kinówki ma miejsce po akcji pierwszej. Obie serie TV dzieją się w jakby alternatywnej rzeczywistości - są ci sami bohaterowie, przeżywają jednak zupełnie inne przygody, przede wszystkim w żadnym momencie nie spotykają Władcy Marionetek.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
mikolajp Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 01-11-2007, 12:47   

Nie będę zakładał nowego tematu, tylko zapytam tutaj. Chodzi mi o tą samą sprawę, tylko z Rurouni Kenshin. Mianowicie - czy mogę obejrzeć OAVki "Trust and Betrayal" i "Reflection" nie znając serii?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2727785
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 01-11-2007, 14:10   

Podejrzewam, że równie dobrze mógłbyś zadać to pytanie w "Kto mi powie?", bo niezbyt pasuje ono do GiTS-a.
Co do odpowiedzi - "Trust and Betrayal" jak najbardziej, bo to prequel historii z Rurouni Kenshin. OAV-kę "Reflection" oglądałem też bez znajomości RK i mi się podobała (choć trufani plują na alternatywne zakończenie), ale tam już pojawiają się fragmenty z serii (tylko wykonane z wykorzystaniem wyższego budżetu).

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 02-08-2009, 17:40   Kto mi powie... [Manga i Anime]

Nie wiecie, gdzie najlepiej umieścić pytanie związane z Mangą lub Anime?

Ten temat służy tylko i wyłącznie do tego, i śledzi go spora grupa bywalców forum, i jest spora szansa że ktoś udzieli odpowiedzi.

Jeżeli znacie konkretny tytuł, najlepiej będzie odszukać poświęcony mu temat w dziale Alfabet.

Jeżeli tytułu nie znacie, i szukacie pomocy w jego znalezieniu na podstawie czegoś co wiecie/pamiętacie, możecie zadać pytanie TUTAJ, w specjalnym topicu.

Z kolei o polecenie konkretnych tytułów anime i mang prosimy odpowiednio TUTAJ oraz TUTAJ.

Z kolei pytania nie związane z mangą i anime zadajemy TUTAJ.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 02-08-2009, 19:15   

Ktoś może wie, jak tam z tym całym głosowaniem na nową mangę wydawaną w Polsce przez JPF? Z tego co pamiętam na liście trzech tytułów była Nana, na której polskie wydanie liczę...

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-08-2009, 20:15   

Pierwszy tom "Nany" miał zostać wydany pod koniec tego roku, ale wynikły problemy z licencją, więc zamiast niej pojawi się "Claymore" lub "Vampire Knight". Na razie największe szanse ma ostatnia pozycja.

Natomiast wszelkie głosowania są tylko wskazówką dla wydawnictwa. I tak zazwyczaj wszystko zależy od dobrej woli właściciela licencji, oraz wyników negocjacji i kosztów.
Powrót do góry
Veritas Płeć:Mężczyzna
Panties, Panties, Panties


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: England, Preston
Status: offline
PostWysłany: 08-08-2009, 15:15   Pytania odnośnie..

Uh, mam nadzieję, że zamieszczam to pytanie we właściwej ,, sekcji '' / Jeśli jednak się pomyliłem, to prosiłbym moderatora o przeniesienie go, jak i z góry przepraszam : )
Tak czy owak, odnośnie pytania, a raczej pytań ..

- W jakiej kolejności powinienem zabrać się za Tsubasa Chronicle?
Jak wiadomo mamy: S1 & S2, Torikago no Kuni no Himegimi, Tsubasa Tokyo Revelations oraz Tsubasa Shunraiki
- Czy TR miało już swoje zakończenie w anime/mandze?
Jeśli nie (głównie interesuje mnie anime) to czy autorzy planują ów zakończenie?

Zapomniałbym o jeszcze jednym pytaniu, równie ważnym ; )
Nie pamiętam na jakiej stronie przeczytałem taką a nie inną notkę; ale ponoć aby zrozumieć ,, sens '' i to co dzieje się w TCR trzeba łączyć oglądanie ów serii / oav'ów z innymi seriami CLAMP'a .. Czy to prawda? jeśli tak, to w jakiej kolejności powinienem się za to ,, wszystko '' zabrać? ; )

Życzę udanego popołudnia,
Pozdrawiam
Veritas.

ps: Mógłby mi ktoś powiedzieć, ile c mangi Tsubas'a mamy na chwilę obecną? oraz, co jaki czas (tydzień, dwa etc) wychodzi nowy?

_________________
"Please don't worry, Mister, I only came here to obliterate you- not rob you."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
11925424
Linvelin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 12-08-2009, 00:19   

Tsubasę powinno oglądać się w tej kolejności:
seria 1, seria 2, Tsubasa Tokyo Revelations i Tsubasa Shunraiki.
Dwie ostatnie serie dzieją się w momencie ucieczki bohaterów z kraju Record, więc ostatnie odcinki z Chaosem z 2 serii nie zostały uwzględnione (w mandze też ich nie było). Nie oglądałem jeszcze TTR i TS, ale podobno aby całkowicie zrozumieć sens wydarzeń trzeba przeczytać mangę. Co do innych tworów Clampa, to wydarzenia przedstawione w tej serii krzyżują się tylko z xxxHolic (głównie 2 oavki, czyli Shunraiki i Shunmuki), z innymi seriami wspólnych ma tylko bohaterów, których nie musimy znać (aczkolwiek zabawa w wyłapywanie znajomych twarzy jest dosyć ciekawa :D). Manga jeszcze jest wydawana, co do anime to też chyba jakiegoś konkretnego zakończenia nie ma.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Veritas Płeć:Mężczyzna
Panties, Panties, Panties


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: England, Preston
Status: offline
PostWysłany: 12-08-2009, 00:56   

Odpowiedź poznałem parę godzin temu - strasznie wyczerpującą od mojego znajomego : ) Więc nie trzeba mi już nic do szczęścia.. jutro zabieram się za Cardcaptor Sakura, a potem.. no właśnie; potem za mangę Holica i Tsubasy ; ) bo oglądanie TR i Shunraiki bez tego nie ma sensu ... / Mimo to dziękuję Lin : )

Tak czy owak, mam tylko i wyłącznie jeden problem - równoległe czytanie XxxHOLiCa z Tsubasa Chronicle? ..
Z tego co wiem Holic ma 185 rozdziałów a TRC 227, a obie serie są w tym samym punkcie fabularnym .. Dlatego też bladego pojęcia nie mam jak to rozegrać - mądrze : ) ... Jakaś propozycja?

_________________
"Please don't worry, Mister, I only came here to obliterate you- not rob you."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
11925424
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 46 Idź do strony 1, 2, 3 ... 44, 45, 46  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group