FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  ---

Czy animacja ma szanse przetrwac?
tak
96%
 96%  [ 24 ]
nie
4%
 4%  [ 1 ]
Głosowań: 25
Wszystkich Głosów: 25

Wersja do druku
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2010, 13:26   

Cytat:
Jeśli chodzi o kryzys w branży, to myślę, że chodzi raczej o jakość wydawanych tytułów. W tym roku powstało dużo serii nie zawierających fabuły w ogóle! NP. Motto to love-ru, Amagami SS, Yogu no sora, Working... Ten trend można uznać za niepokojący.


Ja bym powiedział, że ten trend trwa od co najmniej dwóch lat, jak nie dłużej. Jak pisałem wyżej, rynek stara się dostosować i ugrać swoje. To love-ru nie widziałem nawet jednego odcinka, ale na wielu stronach trafiam na to anime, z tego co widzę, franczyza również sprzedaje się nieźle. Ot, klasyczny przykład dostosowanego do rynku tytułu. Albo weźmy taki K-On - samych figurek było z tego chyba więcej niż z wszystkich anime z jednego sezonu. A takich die hard fanów (tzn. nabywców dóbr wszelakich związanych z tym tytułem), jakich to anime wyprodukowało, chciałby mieć każdy.

(też należę do grona ludzi, którzy zaczynając oglądać anime nie myśleli nawet o możliwości ściągania go z sieci)

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau


Ostatnio zmieniony przez Urawa dnia 03-12-2010, 13:28, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-12-2010, 13:27   

Temat działa dlatego, że jak wywnioskowałam z pierwszego postu chodzi o kryzys na rynku, czyli o to, że spada sprzedaż płyt DVD. O kryzysie w fabule nowszych anime jest już osobny temat i to tam proszę wylewać swoje smutki w tej sprawie, chyba że zależy Wam na zamknięciu tego tematu.


A odużytkowniczo i lekko offtopicznie: Canis, to że twoja przygoda z anime zaczęła się od Internetu nie oznacza, że tak samo było z większością osób na forum. I wątp sobie ile chcesz, ale moja zaczęła się od Pokemonów (no dobra DB było trochę wcześniej, ale to przy Pokemonach zbierałam naklejki i wieczka od jogurtów...). Zresztą obawiam się, że zawartość tego tematu mocno przeczy twojemu stwierdzeniu.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 03-12-2010, 13:33   

Cytat:
Nie oszukujmy się, większość osób tutaj zaczęło właśnie od umieszczonych w sieci odcinków.


Akurat tutaj większość miała szansę załapać się na RTL, Polsat, Polonię czy Kawaii.

Szczawiki też są zresztą większymi tradycjonalistami niż myślisz. Raczej dojdą tradycyjną drogą- zobaczą Naruto, Oban Star Racers czy inne FMA w TV i chcąc zobaczyć co to jest dochodzą po nitce do kłębka. Czasem rówieśnicy im polecą, czasem jako bajtki analfabeci jeszcze oglądali Dragon Ball i im się przypomniało. Swoje zasługi mają mangi w empikach i wyeksponowane stoiska z DVD. Nie wierzę w gimnazjalistów mających dość wolnego czasu, by losowo oglądali wszystko, co w sieci.

Edit:
Jeśli chodzi o brak fabuły proszę obejrzeć sobie przypadkowe anime z lat '70 czyli "robimy początek, koniec i tyle środka ile się da".

Edit2:
A wracając do kwestii dostępności- czy u nas funkcjonowały fansuby rozsyłane na VHS jak to miało miejsce w USA?

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2010, 13:58   

Cytat:
Jeśli chodzi o brak fabuły proszę obejrzeć sobie przypadkowe anime z lat '70 czyli "robimy początek, koniec i tyle środka ile się da".

Porównanie o tyle nietrafione, że właśnie w latach 70 sprzedaż dla telewizji była podstawą dochodu. Siłą rzeczy starano się zatem, aby anime było jak najdłuższe. Zresztą, widać to jeszcze w latach 80, kiedy narodził się rynek VHS. Mam w domu katalog jakiejś francuskiej firmy z końca lat 80 i tam na VHS dostępne są przede wszystkim OAVki, kinówki, ale mało co z serii TV - bo zmieszczenie na VHSach Saint Seya, Urusei Yatsura, Cutie Honey, Ranmy, Harlocka i innych przebojów z tamtych lat było hmm... cokolwiek trudne (widziałem kiedyś całe Saint Seiya na VHS, wydanie hiszpańskie - zajmowało dwie półki). W zasadzie dopiero na początku 90 pojawia się dużo serii krótkometrażowych, tych po 12-26 odcinków. Jeszcze w latach 80 standardem było 50+. Produkowano coraz więcej (ówczesne katalogi wydawnictw licencjonujących anime poza Japonią uginają się od jakichś dziwnych, zupełnie zapomnianych dziś OAVek, często urwanych na jednym - dwóch odcinkach) i wydawano jak leci, uznając, że rynek sam wybierze to, co mu się spodoba. To właśnie złota era VHSów. Ale lata 70 nie mają z tym wiele wspólnego.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau


Ostatnio zmieniony przez Urawa dnia 03-12-2010, 14:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 03-12-2010, 14:00   

Cytat:
Ale chyba doszło do małego nieporozumienia. Mówiłem o młodszym pokoleniu otaku. Miałem na myśli tych, którzy rozpoczęli oglądanie już w dobie internetu.


A ja Ci zwróciłem uwagę, że wcale nie są tu większością.

Cytat:
To love-ru nie widziałem nawet jednego odcinka, ale na wielu stronach trafiam na to anime, z tego co widzę, franczyza również sprzedaje się nieźle.


To-Love-Ru, co by nie mówić o pretekstowej fabule, ma istotną zaletę - kreska jest nawet ładna i w sumie sympatyczna (mangi, anime tnie koszta ile wlezie). To oznacza, że na tle innej tfurczości dla małych zboli wypada całkiem nieźle i akurat jego popularności nie uznałbym za oznakę upadku obyczajów - przynajmniej niektórym otakowcom zostały widać resztki zmysłu estetycznego.

Cytat:
Porównanie o tyle nietrafione, że właśnie w latach 70 sprzedaż dla telewizji była podstawą dochodu. Siłą rzeczy starano się zatem, aby anime było jak najdłuższe.


Czemu nietrafione? Świetnie obrazuje, że anime zawsze spełniało wymagania rynku i zawsze wpływało to na jego jakość.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2010, 14:07   

Ysengrinn napisał/a:
Czemu nietrafione? Świetnie obrazuje, że anime zawsze spełniało wymagania rynku i zawsze wpływało to na jego jakość.

Zgoda, ale nie porównywałbym sytuacji z lat 70 ze współczesną. Przyczyny stanu rzeczy w obu przypadkach były całkowicie odmienne.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Isgenic Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 27 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2010, 17:09   

---


Ostatnio zmieniony przez Isgenic dnia 25-10-2013, 10:20, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 03-12-2010, 17:22   

Neostorm - ale może wyjaśnisz o co Ci dokładnie chodzi, a nie rzucasz takimi mętnymi komentarzami? Mówisz o animacji ogólnie czy o anime?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Isgenic Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 27 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2010, 17:25   

---


Ostatnio zmieniony przez Isgenic dnia 25-10-2013, 10:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2010, 17:32   

Cytat:
coraz bardziej rozwinietych intelektualnie grup odbiorcow

Ale my przecież mówmy o fanach anime...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 03-12-2010, 17:33   

Zatem dlaczego miałoby to szkodzić anime?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Canis Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Mar 2009
Skąd: Rzeszów
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2010, 17:35   

Tren napisał/a:
A odużytkowniczo i lekko offtopicznie: Canis, to że twoja przygoda z anime zaczęła się od Internetu nie oznacza, że tak samo było z większością osób na forum. I wątp sobie ile chcesz, ale moja zaczęła się od Pokemonów (no dobra DB było trochę wcześniej, ale to przy Pokemonach zbierałam naklejki i wieczka od jogurtów...).

Ok przyznaję, tu się pomyliłem. Sugerowałem się tym, że większość moich znajomych którzy oglądają anime zaczęło podobnie jak ja. Też zbierałem pokemony.

sorry za offtop
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Isgenic Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 27 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2010, 17:53   

---


Ostatnio zmieniony przez Isgenic dnia 25-10-2013, 10:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Isgenic Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 27 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2010, 17:55   

---


Ostatnio zmieniony przez Isgenic dnia 25-10-2013, 10:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 03-12-2010, 18:01   

Jeśli studio sprzedaje DVD, może mieć 100% pewności, że prędzej czy później pojawi się DVDrip. Wychodzi na to samo.

I jeszcze raz: co to za badania? Link? Trudno się ustosunkować do informacji niepodpartych żadnym źródłem.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group