FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 21-02-2012, 20:47   

kokodin, nie jest to klon, chociaż jak to przy magical girlsach, są elementy wspólne. Natomiast seria jest zdecydowanie lepsza od Shugo Chary.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-02-2012, 21:00   

No ja akurat oglądałem Shugo Charę dla jednej sceny "Yamato Mai Hime" :] Oraz zlekceważonego wątku Rima Vs Nagi. Skoro mówisz że lepsze, to trzeba będzie to sprawdzić :]

Czyli mam już 2 universy, pora na trzeci :P

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-02-2012, 22:56   

kokodin napisał/a:
Mam ochotę na jakąś dobrą cukierkową serię. Coś z akcją, głupimi problemami i nielogicznymi rozwiązaniami. Innymi słowy jakieś kodomo shoujo albo coś jeszcze bardziej egzotycznego. Niestety gatunek zglebiłem dosyć mocno i z kiedyś wytypowanych tytułów został mi już tylko Sergeant Frog. Jakieś magical girl ale nie "teenager". Fajnie by było, gdyby magia była mocno destruktywna :P

Ciekawe czy ktoś będzie zdolny i chętny do pomocy (poza 616 :P)


Nie jest to dokładnie to czego chciałeś, ale Dororon Enma-kun Meramera powinien cię zadowolić.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 21-02-2012, 23:36   

Cytat:
Jakieś magical girl ale nie "teenager". Fajnie by było, gdyby magia była mocno destruktywna :P

Od biedy Kaitou Tenshi Twin Angel ~Kyun Kyun Tokimeki Paradise!!~ Albo z zupełnie innej beczki, Harbor Light Monogatari ~Fashion Lala Yori~ lubMinky Momo: Bridge Over Dreams. Magię zupełnie nie bojową (bo seria, choć mahou shoujo, nie jest o walce) i całkiem niezłą fabułę, w bliskich, jak mi się wydaje, tobie klimatach, możesz z kolei znaleźć w Mahou no Stage Fancy Lala
Najpotężniejszą magię bojową, jeśli chodzi o magical girls, bez dwóch zdań znajdziesz w Nanosze, acz to seria specyficzna, bliższa w dalszych odsłonach seinenom niż shojo.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 22-02-2012, 00:20   

616, Dzięki, wiem, widziałem, zupełnie nie o to chodzi.

Urawa, Twin Angel - zbyt cycaste. Serio nie szukam obiektów z jakimkolwiek odniesieniem do seksualności. Dlatego skreśliłem na wstępie nastolatki. Za filmy chyba podziękuję, bo to właściwie chodzi o serial 50+ odcinków. Najbliżej będzie Fancy Lala, które z resztą mam od dość dłuższego czasu w planach, ale nie mogę się zabrać.
Co do ostatniego tytułu to zauważyłem, że coś z tym nie tak. 3 klasa podstawówki i taka kreska? Do tego drobne pantyshot w pierwszym odcinku. Prawdopodobnie skończę pierwszą serię , bo krótka i zdecyduję. Niemniej propozycja Moshi wydaje się najbliższa.(też po pierwszym odcinku) Niemniej dzięki.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-02-2012, 10:09   

kokodin napisał/a:

Co do ostatniego tytułu to zauważyłem, że coś z tym nie tak. 3 klasa podstawówki i taka kreska? Do tego drobne pantyshot w pierwszym odcinku. Prawdopodobnie skończę pierwszą serię , bo krótka i zdecyduję. Niemniej propozycja Moshi wydaje się najbliższa.(też po pierwszym odcinku) Niemniej dzięki.

Nie wiem o co dokładnie Ci chodzi z kreską... Obejrzyj ewentualnie film. Nanoha seria TV tak naprawdę zaczyna się około 4 odcinka, gdy kończy się schemat "monster of the week" (film pomija właśnie ten wstęp i scenki rodzinne, z dobrym rezultatem).

A poza tym, skoro oglądasz Nanohę... let's become friends ;-) I'm going to befriend you (Nanoha style) :>

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 22-02-2012, 11:57   

Chodziło mi o to, że scena przy stole, była jakby z innej bajki niż reszta pierwszego odcinka. Kreski jakby bardziej rozmyte i inna liczba klatek animacji. Być może była to scena zapożyczona z filmu. Niemniej jednak filmy , zwłaszcza skrótowe do serii tv, to nie dla mnie. Ja muszę mieć właśnie dużo do oglądania, bo nie zaprzyjaźnię się z designem postaci i już będzie koniec :]. W serialu mam czas na adaptację do warunków rozmiarowo-wygladowych postaci i świata zanim wgryzę się w fabułę. :] Ale nadal wydaje mi się że te dzieci to tak na prawdę zmniejszone gimnazjalistki. Przynajmniej zachowują się nieco zbyt dorośle jak na dzieci. Może się przyzwyczaję, ale albo źle określili wiek, albo nie potrafili tego dobrze narysować.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tirisfal Płeć:Mężczyzna
Książę Amberu


Dołączył: 17 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 22-02-2012, 12:48   

Hmm moze Zero no Tsukaima wprawdzie nadal są nastolatki... no i fanserwis też się znajdzie, niemniej magia jest - destruktywna dosyć, magical girls są, romans i głupota są :D. Nie było na Twojej liście (choć znane więc jest duża szansa że oglądałeś) - a chociaż nie w pełni pasuje to fajnie jest coś polecić kokodinowi :D - taki wyższy lvl.
Aha i choć sama pojedyńcza seria jest krótka to jest ich wiele więc w sumie zbierze się trochę odcinków.

_________________
"Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the universe trying to build bigger and better idiots. So far, the universe is winning."
- Rick Cook
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-02-2012, 14:08   

kokodin napisał/a:
Ale nadal wydaje mi się że te dzieci to tak na prawdę zmniejszone gimnazjalistki. Przynajmniej zachowują się nieco zbyt dorośle jak na dzieci.

Tak i jest to jedna z rzeczy za które właśnie wiele osób lubi Nanohę - postacie zachowują się dojrzale i podejmują rozsądne, przemyślane decyzje.
Nie zapominaj też, że większość dzieci w tej serii jest poddana mocno innym metodom wychowawczym i znacznie wcześniej bierze odpowiedzialność za swoje czyny - co zresztą jest udowodnione jako fakt przez naszą przeszłość (tak silne chronienie dzieci i metody wychowawcze to jest efekt XX wieku, wcześniej sytuacja wyglądała zupełnie inaczej).

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 22-02-2012, 16:58   

Czego byś nie powiedział, dziecko o proporcjach dorosłego, tylko o połowę mniejsze, wygląda dziwnie. A gdy zachowuje się jeszcze jak nudna nastolatka to mi się wydaje, że etykietki ktoś ponaklejał po nakręceniu serii, i miało być trzecia klasa gimnazjum, ale w ostatniej chwili przemianowali na podstawówki :]

Tirisfal, Na bogów Eterni! Wiem, że ostatnio zakwalifikowałem parę tytułów do loli bez zastanowienia, ale to zakrawa na chichot losu :P Sytuacja wygląda bowiem jak odwet.
Tytuły do których szukam podobnego gatunku to:
Ojamajo DoReMi, Onegai My Melody, Shugo Chara, Binchou-tan, Bottle Fairy, Gakuen Alice, A Little Snow Fairy Sugar, lub ewentualnie Di Gi Charat, Tweeny Witches.
Bliżej mi do klimatów Totoro niż Zero :P

Tak więc jak nikt nie posiada w rękawie jakiegoś na prawdę pasującego tytułu , zagadka chwilowo jest rozwiązana, głównie dzięki tytułowi od Moshi. , ale Nanoha też się niejako kwalifikuje i tylko kreska mi nie odpowiada (bo postaci wyglądają dziwnie staro, może to uczucie kiedyś minie)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gość
Gość
PostWysłany: 22-02-2012, 21:57   

Widziałem... Albo inaczej - podobało mi się najbardziej: Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Angel Beats, Steins;Gate, Mahō Shōjo Madoka Magica - co polecacie? Zacząłem (ponowną) przygodę z anime nie dawno, i boję się, że oglądam serie od najlepszych, więc potem będą spotykał coraz gorsze... Nie będę wypisywał, które serie już oglądałem, bo trochę już ich było (m.in. klasyki typu notatnik śmierci, higurashi, chobits, air, toradora, shana, haruhi suzumiya, darker than black, pandora hearts, durarara, aa-megami sama, usagi drop, i parę innych - choć tu już przy oglądaniu nie było takich doznań). Chodzi mi o anime, które - tak jak wymienione - trzymają mocno, i z trudem jest się oderwać, wyczekuję się na kolejne odcinki. Nie tasiemce.
Powrót do góry
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2012, 12:26   

Jak Durarara to też Baccano, chyba wszyscy to piszą:) Black Lagoon- mafia i strzelanka, Tengen toppa - mechy, dużo akcji(jestem przeciwniczką mechów ale to mi się podobało), Bokurano- dramat i znowu mech, Higurashi cz 2 jak widziałeś tylko pierwszą, to 2 obowiązkowa. Canaan. To tyle ode mnie, mam nadzieję, że z czymś trafiłam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 23-02-2012, 12:39   

Gość napisał/a:
Widziałem... Albo inaczej - podobało mi się najbardziej: Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Angel Beats, Steins;Gate, Mahō Shōjo Madoka Magica - co polecacie? Zacząłem (ponowną) przygodę z anime nie dawno, i boję się, że oglądam serie od najlepszych, więc potem będą spotykał coraz gorsze... Nie będę wypisywał, które serie już oglądałem, bo trochę już ich było (m.in. klasyki typu notatnik śmierci, higurashi, chobits, air, toradora, shana, haruhi suzumiya, darker than black, pandora hearts, durarara, aa-megami sama, usagi drop, i parę innych - choć tu już przy oglądaniu nie było takich doznań). Chodzi mi o anime, które - tak jak wymienione - trzymają mocno, i z trudem jest się oderwać, wyczekuję się na kolejne odcinki. Nie tasiemce.


REDLINE
Baccano!
Black Lagoon
Shin Mazinger
New Getter Robo
Tengen Toppa Gurren Lagann
Break Blade
GaoGaiGar
Negadon: A Monster From Mars
Gunbuster
Tiger & Bunny
The Big O
Giant Robo
Karas
Cowboy Bebop
Star Driver
Tekkaman Blade
Super Robot Wars Original Generation The Inspector
S-CRY-Ed
Steamboy
Mazinkaiser vs Great General Of Darkness
Kotetsushin Jeeg
FLCL
Mononoke Hime
Hoshi no Koe
Gundam 080
Fate/Zero
Deadman Wonderland
Code Geass

I jeszcze mogę polecic parę mang - Devilman, Berserk, Pluto.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość
Gość
PostWysłany: 23-02-2012, 18:27   

Do 616:
Mononoke Hime oglądałem (dodam, że dla mnie to najlepszy film Ghibli - więc tu strzał w dziesiątkę; tak w ogóle to obejrzałem wszystkie filmy tego Studia), Hoshi no Koe również mi się spodobał (jeżeli chodzi o Makoto Shinkaia to Byousoku 5 cm, Hoshi o Ou Kodomo, Kumo no Mukou, Yakusoku no Bashou, oraz Kanojo to Kanojo no Neko).
Zaczynam oglądać Code Geass Hangyaku no Lelouch - na pierwszy rzut oka skojarzenia trochę z Death Note, mechy jak na razie nie przeszkadzają. Dzięki.

Do Gucia:
Durarara - oceny brak (zaciekawiło, czy zaintrygowało, było inne od tych co wtenczas zobaczyłem). Więc jeżeli Baccano ma byc powtórką z rozrywki, na dodatek bardziej nastawioną na intrygi gangerskie, to nie za bardzo (w DRRR podobały mi się wątki Celty i Sayki, i ogólnie cały misz-masz wątków).
Higurashi no Naku Koro ni Kai - nie lubię za bardzo horrorów, ale Higurashi to wyjątek, więc skorzystam z propozycji. Zobaczę, czy dwójka dorówna jedynce. Dzięki.

Widzę jednak, że z wymienionych anime brak kandydata, który mógłby się zmierzyć z przygodami Edwarda Elrica, szaleństwem Rintarou Okabe (przepraszam - Hououin Kyoumy), akcjami brygady SSS, czy następstwami kontraktów Kyubeya. No, ale zobaczymy. Mam nadzieję, że jestem w błędzie...
Powrót do góry
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2012, 19:53   

Gość napisał/a:
Widzę jednak, że z wymienionych anime brak kandydata, który mógłby się zmierzyć z przygodami Edwarda Elrica, szaleństwem Rintarou Okabe (przepraszam - Hououin Kyoumy), akcjami brygady SSS, czy następstwami kontraktów Kyubeya. No, ale zobaczymy. Mam nadzieję, że jestem w błędzie...

Nie podałeś żadnych konkretów co do tego jakie chcesz anime. Równie dobrze mógłbyś wejść na tanuka czy MAL i przejrzeć najwyżej oceniane tytuły. W dodatku nie podałeś nawet listy anime jakie widziałeś (a jeśli to co napisałeś to już wszystko to uwierz mi, że jest jeszcze wiele dobrych serii których nie widziałeś). Gucia i 616 podali ci kilka porządnych anime, nie wiem na co liczyłeś.

_________________
Heaven has abandoned us!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group