FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-09-2012, 23:10   

Toradora - bardzo dobry romans szkolny (w sumie w mojej opinii najlepszy jaki jest).
Darker than BLACK - świetne anime przygodowe.
Black Lagoon - odjechania strzelanka
Fate/Zero - kilka ciekawych postaci kobiecych.
Ga-Rei -Zero- - seria kręci się wokół dwóch głównych bohaterek
Katanagatari - wyśmienita seria, jedna z dwóch głównych postaci to kobieta
Lucky Star i Azumanga - dwie serie obyczajowe o szkolnych perypetiach bohaterek. Wypróbuj obie, wiele osób uwielbia jedną, a nie trawi drugiej.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-09-2012, 09:11   

Pooglądaj sobie avm-ki w dziale muzyka i wybierz sobie tytuł wzrokowo :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 08-09-2012, 10:44   

Daerian napisał/a:
Lucky Star i Azumanga - dwie serie obyczajowe o szkolnych perypetiach bohaterek. Wypróbuj obie, wiele osób uwielbia jedną, a nie trawi drugiej.

Obyczajowe? Przecież to czystej wody komedie. Obie robione na podstawie czteropanelowców.

Z resztą się zgadzam poza Fate/Zero i Darker than BLACK, gdzie postaci żeńskich głównym składzie bohaterów jest jak na lekarstwo (obie serie są za to bardzo dobre). Wyróżniłbym Toradorę, bo to chyba jeden z najlepszych romansów szkolnych z elementami komedii.

Durarara - Postaci jest sporo. Część jest żeńska stosunkowo dobra.

Ale patrząc na listę chodzi o anime na podstawie VN. Kompletnie się w tym temacie nie czuję i trudno będzie mi coś wymyślić.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Seller Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Wrz 2012
Status: offline
PostWysłany: 08-09-2012, 14:07   

kokodin napisał/a:
Pooglądaj sobie avm-ki w dziale muzyka i wybierz sobie tytuł wzrokowo :P

Co z tego, że anime będzie ładne jak fabuła potem mi się nie spodoba. Poza tym po takim czymś nie wiadomo, czy w anime jest ecchi, ani jaki to gatunek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 08-09-2012, 14:26   

Seller, możesz spróbować obejrzeć:
Melancholy of Haruhi Suzumiya
Ride Back
Scrapped Princess
Wasurenagumo
Witch Hunter Robin

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Chemik Płeć:Mężczyzna
Time does not exist...


Dołączył: 20 Mar 2007
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 08-09-2012, 16:25   

School Rumble - jako obyczajówka/komedia/romans :) Dużo różnorakich elementów - pomaga się ukierunkować ;)

_________________
"What isn't remembered never happened. .... "
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7016003
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-09-2012, 19:31   

Seller napisał/a:
Co z tego, że anime będzie ładne jak fabuła potem mi się nie spodoba. Poza tym po takim czymś nie wiadomo, czy w anime jest ecchi, ani jaki to gatunek.

Skoro szukasz tytułu nie koniecznie wiedząc jakiego gatunku szukasz było by to prawie obojętne, cyberpunk i ecchi na prawdę z avm-ek łatwo wyłapać. Z reszta są tytuły ecchi dla ecchi jak ostatnio i całkiem przyzwoite fabularnie tytuły jak Mahoromatic, Mahoraba czy jeszcze co inneg,o bo kiedyś klasyfikacja do ecchi była inna i ewoluowała w stronę granicy hentaistwa..
Nie wiem nawet czy chcesz czegoś w stylU Last Exile, Lovely Complex czy czegoś z parodii typu Nichijou albo ciężkiego dreszczowca z nutką komedii jak Baccano. Możliwe, że spodoba ci się Minami-ke a możliwe, że będziesz na nim ziewać. Możliwe, że będą ci pasować kosmiczni najeźdźcy w stylu Figure 17 i tamtejszy smutny romans a możliwe, że bohaterowie wydadzą ci się zbyt dziecinni (chociaż tu raczej dzieci przebijają trzeźwością myślenia i naturalnością zachowań połowę licealistów w anime)
Wiele ludzi narzeka również na "starą kreskę" a u ciebie w nie dropach raczej starych tytułów niema, nie wiem czy taki Blue Gender wogule cię zainteresuje czy coś starszego ogólnie.
Wspomniałem o avm-kach po akurat ja tak znalazłem multum dobrych seriali. Zazwyczaj sens anime nie jest teledyskiem przekręcony.
Nie wspomniałeś o mechach, postapokalipsie i ...
z tego miejsca dokładam Gurren Lagann oraz oczywiście Eureke 7 (tak tak pierwsza 50 odcinkową bom fan)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Seller Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Wrz 2012
Status: offline
PostWysłany: 08-09-2012, 19:54   

Cytat:

Nie wiem nawet czy chcesz czegoś w stylU Last Exile, Lovely Complex czy czegoś z parodii typu Nichijou albo ciężkiego dreszczowca z nutką komedii jak Baccano.

Szukam czegoś w miarę poważnego (komedie mnie jakoś nie pociągają, trochę próbowałem), ale bez przesady. Mogą być wątki dramatyczne, ale nic jakoś bardzo ciężkiego czy psychologicznego.
Co do AMV to może spróbuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-09-2012, 20:39   

vries napisał/a:

Obyczajowe? Przecież to czystej wody komedie. Obie robione na podstawie czteropanelowców.

Owszem. Od kiedy komedia nie może być serią obyczajową ;-)? Istnieje taki gatunek "komedia obyczajowa" i to by było tu najlepsze ;-)

Z "Witch Hunter Robin" się bardzo zgodzę.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Seller Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Wrz 2012
Status: offline
PostWysłany: 09-09-2012, 12:07   

Może trochę bardziej sprecyzuje to będzie łatwiej znaleźć.
1. Gatunki, które mi nie odpowiadają: Komedie, psychologiczne, horrory, cyberpunk, kryminalne
2. Z ciekawą bohaterką kobiecą (ale w sensie, że da się ją lubić)
3. Jeśli chodzi o stopień ambitności, to gdzieś po środku. Żeby nie była to jakaś proste schematyczne anime, ale z drugiej strony, żeby nie było przesadnie ambitne.
4. Żeby akcja się nie ślimaczyła
5. Nie było jakiś bardzo krwawych widoków (typu odrywanie kończyn w Elfen Lied)
6. Nic o walce z aniołami, ani też nic w czym elementy chrześcijaństwa byłyby pokazane jako zło (tak jak w Angal Beast)
7. Nic dłuższego niż 26 odcinków
8. Raczej bez Shoujo czy Josei.
9. Bez Ecchi, Yuri, yaoi itp.
W AMVałach nic ciekawego nie znalazłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-09-2012, 20:07   

No to już coś wiemy.
Cyberpunk i Josei raczej ci nie grożą. Cyberpunk był kiedyś, gdzieś do połowy lat 90-tych i sie skończył a Josei w anime to w zasadzie tylko Nana. Czy przez cyberpunk nie rozumiesz czasem sf?
Shojou i ciekawa pierwszoplanowa postać kobieca to w zasadzie coś powiązanego (innymi słowy główna bohaterka to dziewczyna i nic poza tym nie musi być, żadne oczka, kucyki czy kolory), ale jeżeli chodzi o stereotyp Shoujou to się zgodzę, Yuri i Yaoi to chyba coś z pokroju hentajstwa, adresowane tylko gdzie indziej, więc większa ilość tytułów również go nie posiada. Co do walki z aniołami to już kompletnie nie rozumiem, taki motyw był chyba w bardzo małej ilości tytułów, ale ok nie będę podawać :P. Kwestię Ecchi pominę, bo to temat na oddzielny wątek, ale jakoś tak kojarzy się z komedia szkolna więc i tak odpada. No i pozostaje kwestia kechupu, ile to jest za dużo? Nie lubisz patrzeć na bezmyślną przemoc i hektolitry krwi, czy po prostu nie lubisz zwłok?

Dobra po prawiłem brednie , można pominąć.
Kompilacja prośby dała by chyba tylko kilka tytułów.
Przede wszystkim Planetes Tytuł dosyć poważny, ale nie ponury, główna bohaterka da się lubić i trochę nawet romansuje gdzieś tam dalej. Poza tym kosmos nie jest przesadzony, jest bliższy naszemu niż klasycznemu sf, bardzo rzeczowy i w sumie poukładany wedle praw fizyki. (chyba nawet dźwięku w kosmosie nie było) Poza tym jest to dobry materiał na serial aktorski, chociaż kiedyś może to być nasza codzienność.
Nie wiem czy sprawdzałeś ale podany wcześniej Baccanno to też bardzo ciekawa pozycja. Jest to w sumie film gangsterski z lat 60-tych. Fabularnie składniejsze niż Durarara i dzięki kilku epizodom specjalnym zamknięty fabularnie. Ilość krwi jest spora,ale jest tak pokazana, ze nie bije po oczach. W pewnym monecie zaczyna być elementem tła. ale bez przesady. Elfen Lied pokazywało ludzi jako 40 litrowe zbiorniki z krwią pod ciśnieniem, tutaj raczej mają po te 5 litrów i krwawią raczej niechętnie. Chwilami im się nawet wraca :P Fajnych postaci kobiecych było by przynajmniej 3. Wspomniałem też o Blue Genderze, tam mamy praktycznie przez większą część serii parę w której chłopak jest wystraszonym mieszczuchem a dziewczyna wyszkolonym i ogłupionym żołnierzem. Sytuacja jednak szybko się zmienia, później nawet odwraca,ale nie powiem jak i dlaczego. Generalnie klimat zbliżony do cyberpunkowego ale to nie jest jeszcze cuberpunk, nie widziałem jednej protezy :P, to bardziej film wojenny z kosmitami , którzy próbują cie zjeść. Krwi jest trochę na początku i na końcu, w środku średnio w porywach do bardzo mało. Ma też rożne kolory :P
Witch Hunter Robin polecił bym gdyby nie wyraźna awersja do złego kościoła. gdyby nie to, spełniało by wszystkie parametry.
Last Exile pasuje, jeśli nie to wymień powód, ale jest wszystko co chcesz, fabuła , brak ecchi, postaci żeńskie w ilości 4 i sporo innych ciekawych rzeczy. Steampunk to nie cyberpunk wiec możesz spać spokojnie. Z tego o czym pisałem ja, podchodziło by jeszcze Figure 17, choć tytuł może być zbyt poważny, ale głownie chodzi tutaj o rozciągłość akcji. Dalo by sie to upakować, ale straciło by trochę krajobrazowości. Pozostał również Gurren Lagann który na prawdę kiepskim tytułem nie jest, pierwsza połowa jest bardziej zabawna, druga bardziej epicka, całość ciekawie zbilansowana pomiędzy wyolbrzymieniem i parodią gatunku mecha a wyraźnie zarysowanymi wątkami bohaterów oraz ewolucji^2.
Nie wiem co nie pasuje ci w tytułach kolegów, ale Black Lagoon jest w sam raz, podobnie Darker Than Black ,chociaż w Black Lagoonie widzę, ze poddałeś serię zaraz po porwaniu Rocka.
Na pograniczu skreślenia stał by jeszcze Ghost Hunt. Raz że Shoujou (szok) dwa że zagadki trzy że horror :P Mimo to polecam, za postać Mai i parę innych detali.
Ale tak ogólnie twoja wyliczanka niejako ogranicza wiele dróg. Możliwe, że gatunek Shounen okaże się szczęśliwy, ale to głównie serie dłuższe. Np wspomniana Eureka 7, czy Soul Eater czy chociażby któryś z Fullmetal Alchemist-ów.
Z tytułów niewymienionych
Beck. Denno Coil, Genshiken, Ikoku Meiro no Croisée, Michiko to Hatchin, Natsume Yuujinchou, Noir, Spice and Wolf, Welcome to the NHK!
Może ci coś zasmakuje, ale możliwe, że większość zlekceważysz. Niemniej same tytuły raczej do przeciętniaków nie należą.

Znowu napisałem niepotrzebnych parę linijek, ale może w czymś pomogą.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Unknown 2
Gość
PostWysłany: 12-09-2012, 13:24   

Witam. Czy istnieje coś podobnego do Seitokai Yaukuindomo?
Powrót do góry
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 12-09-2012, 13:26   

Unknown 2 napisał/a:
Witam. Czy istnieje coś podobnego do Seitokai Yaukuindomo?

Seitokai no Ichizon.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Vermilion Płeć:Kobieta

Dołączyła: 14 Wrz 2012
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2012, 20:45   

Ktoś mi poleci jakieś anime w stylu Naruto, Bleacha albo Fairy Tail? One Piece odpada, nie mam ochoty zacząć tego oglądać nie wiem czemu. Nie wiem, ale mam mega sentyment do tych trzech pierwszych wymienioonych tasiemców i chciałabym poszukać czegoś podobnego. Oczywiście po polsku, angielski u mnie to totalna porażka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
36308837
Pasier89 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Lip 2011
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2012, 23:46   

Poszukuje anime z DOBRĄ fabułą, trzymające w napięciu, bez fanserwisu, wyprodukowane po 2000 roku (stare kreski - beee) no i w granicy do 50 odcinków (tasiemce odpadają).

Oglądałem już praktycznie wszystkie gorąco polecane serie m.in Cowboy Bebop, Darker than Black, Steins Gate, FMA, Code Geass itp itd no i wydaje się że nie ma już nic ciekawego na horyzoncie....

Jeżeli ktoś może polecić anime spełniające powyższe kryteria, to bardzo prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 36 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group