FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
LooQ Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Mar 2010
Skąd: Marynino
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2013, 15:37   

Szukam jakiejś fajnej, względnie nowej komedii romantycznej, w której główny bohater nie jest największą ciapą w całym anime. Nie mówię, że musi być tak perfekcyjny jak w Kaichou Wa Maid Sama, ale nie chciałbym, żeby to był całkowity idiota bez wyrazu. Dla przykładu porządnego głównego bohatera Kodaka z Boku Wa Tomodachi Ga Sukunai.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10310615
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-03-2013, 18:12   

Oda Nobuna no Yabou.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2013, 22:21   

Gucia napisał/a:
Ja trochę nie na temat- czy Gundam 00 jest w stanie przełknąć osoba, co nie przepada za mechami? Czy to tylko mechy ze szczyptą czegoś tam?
Nie, to seria skierowana głównie do osób które już serie o mechach wcześniej oglądały i doskonale się czują w tych schematach (Pozostałe osoby mają duże szanse na potraktowanie jej poważnie, co zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem). Dodatkowo mechy nie są tu jedynie tłem, wpychają się zdecydowanie na pierwszy plan (ba, główny bohater chce zostać Gundamem!), co może spowodować że seria dla osoby która za tym elementem nie przepada nie będzie strawna.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2013, 23:22   

Cytat:
Ja trochę nie na temat- czy Gundam 00 jest w stanie przełknąć osoba, co nie przepada za mechami? Czy to tylko mechy ze szczyptą czegoś tam?

Jak wyżej, czyli nie. Ponadto musisz lubić postacie typu pretty boy z mroczna przeszłością.

Lepszym wyborem z Gundama dla początkujących byłaby filmowa trylogia Mobile Suit Gundam. Albo 0080: War in the Pocket.
Choć zgaduję, bo nie mam pojęcia czego ludzie którzy mechów nie lubią nie lubią w mechach i czego nie chcą.

>inb4 nie lubią braku realizmu
W takim razie to nie ich bajka i tyle.
Tak jak i większość anime, ale to szczegół.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
LooQ Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Mar 2010
Skąd: Marynino
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2013, 17:47   

Dzięki Slova, bardzo fajne anime.
Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje dotyczącego mojego ostatniego postu?
Cytat:
Szukam jakiejś fajnej, względnie nowej komedii romantycznej, w której główny bohater nie jest największą ciapą w całym anime. Nie mówię, że musi być tak perfekcyjny jak w Kaichou Wa Maid Sama, ale nie chciałbym, żeby to był całkowity idiota bez wyrazu. Dla przykładu porządnego głównego bohatera Kodaka z Boku Wa Tomodachi Ga Sukunai.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10310615
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-03-2013, 18:48   

Jak patrzę na Twoją listę i moją, to wychodzi, że zgłębiłeś temat bardziej niż ktokolwiek inny (a przynajmniej niż ja):P Z resztą Twoje prośby od dawna wyglądały podobnie, więc w sumie niema się czemu dziwić. Pewnie gdyby nie ta lista, to tytułów było by więcej . W ostatnich czasach chyba nie było jakichś wybitnych lovecomów.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2013, 20:18   

Cytat:
ba, główny bohater chce zostać Gundamem!
Pheh! XD

Dzięki za ostrzeżenie. Znalazłam AMVkę i postacie mi się spodobały. Myślałam, że przebrnę przez to jak przez Bokurano i Tengen toppa, ale skoro to mega główny temat, to sobie odpuszczę. Dzięki za odpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2013, 20:20   

Przecie w TTGL główny temat to były właśnie mechy :P
Właściwie rzecz biorąc, był to jedyny temat.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-03-2013, 20:45   

W zależności od punktu widzenia w Gurrenie można przyjąć dwa wątki przewodnie. Jeden to rzeczywiście wykopany relikt wojen gwiezdnych, którego przez przypadek odkopuje pewien dzieciak. Ale wtedy przyjmujemy że chodzi nie u Gurren Laganna a o samego Laganna.
Drugi sposób widzenia to Simoun i energia spirali. Oraz oczywiście karykatura mięskosci.
Ku temu watkowi przychylała by sie finałowa walka Lotdgenoma z Simounem gdzie mechy się wysypały a walka kontynuowała. Tak wiec ja przychylam się do Guci.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2013, 23:03   

Cytat:
Simoun

Jeszcze nie widziałem serii mecha bez głównej postaci.
Cytat:
energia spirali

Promieniowanie Getta które się kręci, fikcyjne źródła mocy wielkich robotów to klasyczny element wielkich robotów.
Cytat:
Oraz oczywiście karykatura mięskosci.
Ku temu watkowi przychylała by sie finałowa walka Lotdgenoma z Simounem gdzie mechy się wysypały a walka kontynuowała.

Urozmaicenie, w Mobile Suit Gundam Amuro i Char też zniszczyli wzajemnie swoje mechy i dokończyli walkę poprzez szermierkę.


Ale idziemy w offtop, jak chcesz dalej dyskutować o tym ile jest mchu w mechu to odpowiedz w temacie generalnym i tam dalej podyskutujemy. Jeżeli Gucia doprecyzuje co lubiła w TTGL i w Bokurano (choć w tym ostatnim się domyślam), oraz czego nie nie lubi w mechach, to będę w stanie udzielić jej dokładnej odpowiedzi względem 00 i ewentualnie polecić inny tytuł.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
LooQ Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Mar 2010
Skąd: Marynino
Status: offline
PostWysłany: 04-03-2013, 17:59   

kokodin napisał/a:
Jak patrzę na Twoją listę i moją, to wychodzi, że zgłębiłeś temat bardziej niż ktokolwiek inny (a przynajmniej niż ja):P Z resztą Twoje prośby od dawna wyglądały podobnie, więc w sumie niema się czemu dziwić. Pewnie gdyby nie ta lista, to tytułów było by więcej . W ostatnich czasach chyba nie było jakichś wybitnych lovecomów.

Nie mam pewności czy było to skierowane do mnie, ale wierzę, że tak, więc...
Nie mogę się nie zgodzić, bardzo lubię komedie i dramaty romantyczne, więc czesto je oglądam. Czasem się pytam na forum bo, a nóż widelec coś przeoczyłem.
Najwidoczniej nie ma nic wartego uwagi czego bym nie oglądał, więc zadam inne pytanie.
Czy zna ktoś jakieś dobre anime? Po prostu, jakieś naprawdę dobre anime, które przeoczyłem , a grzech nie obejrzeć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10310615
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-03-2013, 18:21   

LooQ napisał/a:
Czy zna ktoś jakieś dobre anime? Po prostu, jakieś naprawdę dobre anime, które przeoczyłem , a grzech nie obejrzeć.

Widzę u ciebie Durarara, a nie widzę Baccano! i chyba sporo osób poprze mnie jeśli powiem, że to dobre anime ^^

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-03-2013, 18:25   

Natsume Yuujinchou - opowieść o chłopaku, który widzi nadnaturalne istoty co sprawiło, że miał niespecjalnie szczęśliwe dzieciństwo i był nieustannie przerzucany między kolejnymi krewnymi. Jego życie zmienia się przy kolejnej przeprowadzce, gdy odkrywa należącą niegdyś do jego babki Księgę Przyjaciół, gdzie babcia zapisywała imiona youkaiów wiążąc je do siebie. Ogólnie jest to ciąg wycinków z życia bohatera. Seria ma obecnie 4 sezony.

FLCL - krótka historia o szczenięcej miłości. Tego zasadniczo nie da się opisać to trzeba zobaczyć.

Baccano! - zakręcona historia o nieśmiertelnych, członkach mafii, złodziejach, terrorystach i socjopatach. Zwłaszcza tych ostatnich. Warto obejrzeć OAVkę, która zamyka pewne wątki.

Poza tym klasyki takie jak Utena, Higurashi, Ouran High School Host Club.

Btw. a propo tych komedii romantycznych jest jakiś powód dla którego nie oglądasz kontynuacji? Np. widzę, że nie oglądałeś drugiej serii The World God Only Knows, mimo że pierwszą oceniłeś całkiem dobrze (a polecałabym, bo osobiście bardziej podobała mi się druga).

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-03-2013, 18:38   

LooQ napisał/a:
Czy zna ktoś jakieś dobre anime? Po prostu, jakieś naprawdę dobre anime, które przeoczyłem , a grzech nie obejrzeć.

Futakoi Alternative,
Freedom,
Nichijou,
Mawaru Penguindrum,
Last Exile,
Genshiken,
Danshi Koukousei no Nichijou,
Showa Monogatari,
Rozen Maiden,
Planetes,
Mouretsu Pirates,
Hana-Saku Iroha.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LooQ Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Mar 2010
Skąd: Marynino
Status: offline
PostWysłany: 04-03-2013, 18:38   

Zapomniałem dodać Baccano, ale oczywiście widziałem tę serię.
@Tren, Po prostu oglądam je przed wyjściem tych kontyuacji i zwyczajnie zapomniam po pewnym czasie, z chęcią zobaczę drugą część.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10310615
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 52 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group