FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Za co to lubicie?

Za co lubisz anime?
Postacie bohaterow
31%
 31%  [ 18 ]
Scenariusze
15%
 15%  [ 9 ]
Kreske i animacje
10%
 10%  [ 6 ]
Swiat przedstawiony
18%
 18%  [ 11 ]
Za cos innego
20%
 20%  [ 12 ]
Nie lubie anime (co ja tutaj robie?)
3%
 3%  [ 2 ]
Głosowań: 38
Wszystkich Głosów: 58

Wersja do druku
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 19-03-2004, 19:25   

Mi też trudno zdecydować się na jedno, po prostu wszystko powinno współgrać i tworzyć spójną całość. Lubię anime za całokształt: świat, bohaterów, scenariusz itd.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Kira Płeć:Kobieta


Dołączyła: 19 Lut 2004
Status: offline
PostWysłany: 20-03-2004, 20:28   

ja lubie anime za wszystko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
xellas Płeć:Kobieta
Kolekcjonerka Wampirzyca


Dołączyła: 09 Lut 2004
Skąd: Gdańsk-tu smoki chodzą koło Fontanny Neptuna
Status: offline
PostWysłany: 20-03-2004, 20:56   

za postacie które są tak ludzkie, za scenariusze które są ciekawe, za kreske która jest po prostu piękna, za światy tak ciekawie przedstawione i za to coś co odróżnia anime od zwykłych filmów

_________________
Wampiry stworzenia nocy, przeklęte przez Boga za grzechy ojca, wyklęte przez ludzi za grzechy własne. Jam jedną z nich, z cienia zrodzona, na rękach mych krew, na ustach śmierć, w spojrzeniu zagłada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aria Płeć:Kobieta
Matka Opiekunka


Dołączyła: 25 Paź 2003
Skąd: piąta cela po lewej ^^
Status: offline
PostWysłany: 20-03-2004, 22:26   

heh.. zgadzam se z Xellas ^^

_________________
http://niziolek.deviantart.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2496391
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 17-04-2004, 13:28   

Heh, "gdzieś" przeczytałam:

Cytat:
Istnieje stara zasada mówiąca, że nawet przeciętną historię da się uratować dobrze przemyślanymi bohaterami.

Może dlatego wybrałam bohaterów? Już pisałam:oni tworzą atmosferę^_^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
Casper Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 20 Sie 2006
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2006, 00:54   

Lubie anime za ladna kreske bo przewaznie tak bywa ze jezeli jest duzo szczegulow i wszstko fajnie wyglada to trzeba to duzo pracy w to wniesc no i nie oplaca sie marnowac takiego wysilku na slabe postacie, scenariusze czy swiat przedstawiony. Sa wyjatki oczywiscie i to sporo chociazby takie Dr. Slump czy Monster, grafika calkiem przyzwoita ale do poziomu zawartego w fabulach tych anime jakos sie nie imaja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sugi Płeć:Mężczyzna
przygnieciony śniegiem


Dołączył: 17 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2006, 12:01   

Ładna kreska to nie wszystko . Kiedyś odstraszały mnie serie stare ,bo ich kreska była inna ,często nie tak róznorodna ,kolory wygladały inaczej ,czasem były nieco "wyblakłe" . Przyzwyczajony byłem do nowych ,bardzo ładnych graficznie ,ale prawda jest taka że
treśc bardzo często nie idzie w parze z kreską . Ileż było gniotów (które przez sito grup subujacych pewnie nie przeszło) z ładną kreską ,ale tak dennych i beznadziejnych ,ze szkoda gadać . Poza tym po kilku odcinakach mozna się prawie do każdej kreski "przyzwyczaić" .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2006, 15:12   

Bohaterowie

Istnieje stara zasada mówiąca, że nawet przeciętną historię da się uratować dobrze przemyślanymi bohaterami.

Święte słowa, wystarczy popatrzeć na takiego Gundam seed Destiny cóż z tego, że wysilano się na zrobienie głębokiej politycznej fabuły (choć co prawda za bardzo się nie wysilili sporo wątków było zerżniętych ze starych gundamów co jeszcze można wybaczyć, bo powtarzania wątków z samego seeda już nie) kiedy bohaterowie zostali tak skopani, że nie wiem czy można bardziej. Tej serii w moich oczach, nie utorowała też ładna grafika, chociaż widać, że Fukada oszczędzał na niej puszczając w kółko, flashbacki. Muzyka, choć dobra też nie wiele pomogła IMO. Choć przedstawienie praktycznie wszystkich ważniejszych postaci było fatalne to, jeden wątek Mu La Flagai bije resztę na głowę, nie dość że powiało tanią telenowelą,(już myślałam że Neo okaże się zaginionym bratem bliźniakiem, ale to co wymyślili było jeszcze gorsze)
Cytat:
w seed widzimy jak kask Mu lata sobie w przestworzach, chciałbym, więc wiedzieć, jakim cudem on niby wtedy przeżył


To, że seria jest ładna graficznie nie oznacza, że ma dobrą fabułę, dobrym przykładem jest tu Arjuna, Avenger.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
LookOUT Płeć:Kobieta
The Hitgirl


Dołączyła: 30 Mar 2006
Skąd: znad rzeki Pisy
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2006, 15:14   

Trudno mi powiedziec konkretnie,za co lubie anime...Oczywiscie na pewno za postacie-ciekawe,"z glebia"albo po prostu sympatyczne,bo takie nawet banalna historyjke pociagna...Dobra fabula tez sia liczy,w kazdym razie byle nie byla kompletnie bzdetna czy nudna ;).No i ofkoz za kreske ;))Konkretnej rzeczy raczej bym nie podala.

_________________
Choice for you, is the view to a kill ,
Between the shades, assination standing still...
-Hey, ARE YOU TALKING TO ME?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
phren Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Sie 2006
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2006, 15:16   

Jak dla mnie to najważniejszy jest scenariusz ale bohaterowie,świat oraz muzyka są nieodzownymi częściami dobrego anime ;D

_________________
I'm a soldier, meaning that I'm
Both the defendent and the judge
I'm standing on both sides of the fire
Going around turns, overtaking death and life
I'm running to fight with the shadow of a lie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6675279
Darxstar Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Wrz 2006
Status: offline
PostWysłany: 09-09-2006, 14:52   

Oglądając anime zwracam uwagę na całokształt...
Jednak podejmując męską dezycję stwierdzam ze bohaterowie są naj
To oni głównie nadają charakter, klimat anime.

_________________
Estuans interius ire vehementi Sephiroth!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7491057
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 09-09-2006, 22:06   

Ja bardzo przywiązuje uwage do świata przedstawionego... Musi miec głebie, byc złozony i przemyslany. I miec "to coś". Tuz za tym - bohaterowie i scenariusz - moge w serii nikogo z bohaterów nie polubic, a uwazam serie za niezła (Escaflowne) i scenariusz moze miec dziurki i naciągniecia (Wolf's Rain) ale przemyslany świat musi byc ;)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Petit Płeć:Kobieta
*KAWAII*


Dołączyła: 04 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 04-11-2006, 13:48   

Lubię anime i mangi za kreskę i animację (tym się przecież zasadniczo różnią od niejapońskich komiksów)ale też za bohaterów {tych fajnych i głupich}
Bo nawet jeśli fabuła nie do przegryzienia to i tak (ja wielka marzycielka z pomocą my sister i Janka z Jankem) wymyślę taką,jaka będzie mi ogpowiadać {to działa na zasadzie takigo fanfiku o którym wiedzą tylko wymienione wyżej osoby♥}

HA CO JA BYM ZROBIŁA BEZ ANIME I MANG ?????????!!!!!!!!!no co ?

ależ zajełabyś się dinozaurami ,muzyką i magią oczywiście! Janek z Jankiem

yayvaporisateur.jpg
heh,cała reszta...
PT
KK
MMPPP
MKR
CCS
MGLN
FB
TMM
GA
MLR
FNFHG!
SNS
ech, można coś z tego zrozumieć,nie?
Plik ściągnięto 2459 raz(y) 2,49 KB


_________________
.:KAWAII boys love:.
Janek z Jankiem
*PTI*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Magnolia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Sie 2011
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2011, 13:33   

Ja kocham anime za wszystko!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-09-2011, 14:59   

O rzesz matko nietoperza. Podbić temat po pięciu latach tylko po to by napisać ogólnik :]

A ja napiszę tak:
Nienawidzę "anime". Znakomita większość japońskiej animacji nie nadaje się do eksportu z Japonii , przynajmniej w moje okolice. Owszem przyznaję, że lubię oglądać anime, ale nie oznacza to , że automatycznie lubię "anime". Ponieważ uogólnienie mogło by skutkować tym, że gatunki, których wręcz nie toleruję, pojawiły by się na mojej liście do obejrzenia.
Dlaczego zatem moja lista obejrzanych jest tak długa? Głownie dlatego, że konkretne tytuły w jakiś sposób przypadły mi do gustu, wizualnie lub na podstawie zawartego w nich humoru. Dowodem na to może być fakt, że wiecznie nie mam co oglądać, nawet gdy mam na to ochotę. Osoba bezkrytycznie kochająca anime, prawdopodobnie nie miała by z tym problemu. Gdyż po skończeniu jednego tytułu, wystarczyło by sięgnąć po następny , nie ważne jaki.
Tak wiec moja odpowiedź brzmi:
Nienawidzę "anime", choć lubię tytuły anime , których humor lub sposób rysowania mi odpowiadają. Nie cierpię gdy dobrze zapowiadający się tytuł posiada kompletnie nieskładna fabułę, nawet sztampowa i trywialna jest lepsza niż brak lub kompletnie przewidywalny schemat. Nienawidzę przesadnego fanserwisu i nisko latających dowcipów. Ideałem są natomiast komedie oparte na absurdzie lub sielance, tytuły zbudowane z kontrastowych gatunków i pomysłowe scenariusze.
I to właśnie pozwala mi tak bardzo narzekać :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group