FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Za co to lubicie?

Za co lubisz anime?
Postacie bohaterow
31%
 31%  [ 18 ]
Scenariusze
15%
 15%  [ 9 ]
Kreske i animacje
10%
 10%  [ 6 ]
Swiat przedstawiony
18%
 18%  [ 11 ]
Za cos innego
20%
 20%  [ 12 ]
Nie lubie anime (co ja tutaj robie?)
3%
 3%  [ 2 ]
Głosowań: 38
Wszystkich Głosów: 58

Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-03-2004, 09:40   Za co to lubicie?

Wlasnie: za co lubicie anime/mange ? Za postaci? Scenariusz? Animacje? Kreske?

A moze nie lubicie?

Ja chyba za postacie bohaterow i scenariusze opowiadajace dlugie iciekawe historie, niejednokrotnie leprze nawet niz ksiazki.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 10-03-2004, 13:35   

Łoj! Trochę trudne...Na pewno uwielbiam bohaterów!!!!!! Przedstawiają (nasze) wady dzięki czemu tak ich kochamy, albo wręcz przciwnie ;P
Z drugiej strony zawsze była zapatrzona w kreskę. Kreska to moja miłość, ale bez wątku, akcji i atmosfery nie wiele daje...Świat częstojest podobny do naszego ale takie Slayers np.? Smoki, demony...miodzio więc też super!!!!!Więc na co ja mam głosować jak tyle głosów?
Chyba w końcu zagłosuję na bohaterów^^Oni tworzą, atmosferę, tło i nastrój.^^ W końcu to dla nich siadamy przed telewizor i z nimi przeżywamy przygody, nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
Aria Płeć:Kobieta
Matka Opiekunka


Dołączyła: 25 Paź 2003
Skąd: piąta cela po lewej ^^
Status: offline
PostWysłany: 10-03-2004, 14:17   

w każdym komiksie są bohaterowie. przygody. W "zwykłych" komiksach też można spotkać smoki i fascynujace scenariuszę i świetny humor.
Mnie zauroczyła kreska i styl malowania Anime i mangi. Szczególnie wręcz komiczne ujmowanie emocji na twarzy. To jest dla mnie w mangach piękne.

_________________
http://niziolek.deviantart.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2496391
Ragnarok_666 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Lut 2004
Status: offline
PostWysłany: 10-03-2004, 14:45   

ja nie lubię szczególnie mangi i anime :)
raczej lubię poczytać /poglądać/posłuchać dobrych* rzeczy, i czasami tak się składa że japończycy czasem zrobią coś dobrego.


*czyli takich co mi się podobają

_________________
przepraszam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jadz_i_ka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Kwi 2003
Skąd: z krainy wiecznej, pięknej szarości
Status: offline
PostWysłany: 10-03-2004, 16:07   

w moim przypadku to zaczęło się w taki sposób. Od zawsze uwielbiałam rysować postacie i przyrodę. Nie budynki, czy roboty, ale rzeczy żywe. Będąc malym brzdącem prubowalam rysować ludzkie sylwetki, ale jak to zrobć kkedy do tych sylwetek nie umie rysować się dobrej twarzy? W tym momencie na ratunek przyszła mi manga, z postaciami nierealistycxznymi aczkolwiek z głownymi zasadami anatomii zapoznanymi :))) dzięki niej mogłam sie wyrzyć artystycznie, a i po jakimś czasie nauczyłam się robić portrety, gdy wiedziałam jak połączyć głowę z resztą ciała. oczywiscie nie chodzi jedynie o kreskę. W mandzę pociąga mnie również nietuzinkowe rozumowanie bohaterow. Może sie mylę, lecz osób rozumujących tak jak niektóre postacie z anime można szukać ze swicą. przyawyczajamy się do nich, lubimy ich coraz bardziej a po jakimś czasie uczymy się uwrażliwiać na cierpienie innych (nawet nieprawdziwych) ludzi. Manga i Anime (jeśli wybierzemy odpowiednie tytuły) potrafią rozszerzyć choryzonty i uwrażliwić człowieka na to co piękne (no i estetyczne:) No i uczą tolerancji wobec mniejszosci seksualnych:))) O fabule nie wspomne bo ona nierzadko najzwyczajniej powala.

_________________
Syriusz i Ramus to piękna para...chyba właśnie pokochałam yaoi...

Wy również?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 10-03-2004, 18:16   

Owszem bohaterowie są wszędzie i baśniowe istoty również,ale...nie chodzi o to,że po prostu są. W takich przykładowych Slayersach charaktery są praktycznie skrajne: Lina-choleryczka, Gourry-tępak totalny itp., itd. W Spidermanie np.chodzi tylko o przygodę a przeżycia i emocje głównego bohatera odeszły na trzeci, czwarty plan.Jego charakter również. W Slayersach? Wiadomo^^.
A rzadko gdzie jest taki humor jak w mangach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 10-03-2004, 18:20   

Świat. Zdecydowanie świat. Świat Slayers, świat Inuyashy, świat El Hazard, świat Last Exile... Oglądam anime dla tworzonych w nim światów. Cała reszta grać musi, ale dla mnie nie jest najważniejsza.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Justine Płeć:Kobieta


Dołączyła: 23 Sie 2002
Skąd: Abiti
Status: offline
PostWysłany: 10-03-2004, 20:58   

Hm, zaglosowalam na "Postacie bohaterow" chociaz wlasciwie w moim przypadku o tym czy lubie dane anime czy tez nie decyduje wiele rzeczy, ale bohaterowie to podstawa. Nastepnie ciekawy scenariusz i interesujaca strona wizualna. Milym dodatkiem jest takze dobrze dopasowana muzyka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 10-03-2004, 21:10   

ja łosuje na "za cosinnego" bo dla mnei Anime musi mieć w sobie TO COŚ ,na co składa sie to wszystko co tam wymieniono i więcej, a rozumiem że ankieta jest ograniczona i pretensji nie mam...
ale Ave-z tego co ja wiem to Tobie w Anime było coś poza światem wymagane jeszcze o czym często wspominasz (i dlaczego to bohater nei mozę meić naprzykład głow konia T___T TO DYSKRYMINACJA!!:P)
a co do tej ostatniej opcji w ankiecie to nawet ciekawe czy kto kolwiek an nią zagłosuje^^"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ragnarok_666 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Lut 2004
Status: offline
PostWysłany: 10-03-2004, 21:23   

Ryu, zaispirowałeś mnie do podjęcia życiowej dezycyji
bo lubię nie anime, a fajne rzeczy

_________________
przepraszam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ch4os Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Gru 2003
Skąd: Kiełczów
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-03-2004, 21:25   

Humor ... tia to jest jedn z ważniejszych rzeczy za które lubie anime. Reszta rzeczy też jest ważna, ale jednak jeśli coś może mnie rozbawić to mi się podoba :D

_________________
"The vengeance of heaven is slow but sure!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9417262
Inai Nerse Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Wrz 2003
Skąd: Cytadela
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 10-03-2004, 21:49   

za coś innego - bo lubię anime za całokształt, za świat, za bohaterów itd. nie rozdzielam tego na kawałki, dla mnie liczy się wszystko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 14-03-2004, 22:42   

Ja też anime lubię za całokształt, musi mieć w sobie to coś. Jeśli jakaś część składowa nawala, to dany tytuł sporo traci w moich oczach. To jak muzyka, jak wokal słaby - nie da się słuchać, jak łomot - też nie da się słuchać :P. A jak wszystko współgra - poezja :). Bohaterowie, świat, kreska, klimat - wszystko jest dla mnie ważne.

Zatem coś innego :P.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
coyote Płeć:Kobieta
prof. zombie killer


Dołączyła: 16 Kwi 2003
Skąd: the milky way
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 15-03-2004, 16:05   

Zdecydowanie za to wszystko, co zostało wymienione - za fabułę, świad przedstawiony, bohaterów, kreskę... trudno było zdecydować się na jedno.

_________________
I used to rule the world
Seas would rise when I gave the word
Now in the morning I sweep alone
Sweep the streets I used to own
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1918937
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 19-03-2004, 07:52   

Ja nie wiem. Zagłosowałam na bohaterów, bo to oni zapadają najgłębiej w pamięc po oglądnięciu danej pozycji. Ale anime nie byłoby anime bez charakterystycznej kreski i - w większości przypadków, mam nadzieję - dopracowanego, zakręconego scenariusza. No i klimatu...

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group