FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
  Aleksander Wielki
Wersja do druku
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-04-2006, 18:23   

Całkowicie od tematu i poza tematem i nie na temat.

Wyobraźcie sobie tego konika. Metr dwadzieścia w kłębie, kruciutkie, grubiutkie nóżki, śliczny pyszczek pony. Wyobraźcie sobie teraz takiego archetypowego rzymianina. Wiecie, mieśniak, żelazo tu, żelazo tam itd... A teraz również w myślach posadzcie tego rzmianina na tego konika...
[wiem że rzymianie nie mają tu nic do rzeczy ale to oni nosili takie zabawne czerwone płaszczyki i pióropusze a to nieodłączny element wizji]
A teraz zróbcie z tego kilkadziesiąc legii i poślijcie na siebie owa monstrualna, przerażającą konnicę. Ten kto bedzie mogl jeszcze oddychać niech postara się sobie wyobrazić te wszystkie flaki, krew, łzy możliwie realistyczie...

Ysen twoje słowa potrafią wywolać naprawde dziwaczne wizje...

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 17-04-2006, 18:26   

Do usług:P

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-04-2006, 18:32   

Uważasz że to dobrze?

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 17-04-2006, 18:50   

He - szkoda tylko, że na rydwanów w dużych ilościach używano do 3 wieku przed naszą erą: w Imperium Seleucydów, w Poncie, w Kartaginie, w Egipcie, ostatnio dowiedziałem się też w bardzo małym stopniu ale również i w Rzymie - a Persowie nie byli pod tym wzlędem wyjątkiem - dla Twojej wiadomości Asyryjczycy i Persowie to ludy sobie nawzajem współczesne - tylko że jak upadli Asyryjczycy to Persowie musili jeszcze przeczekać dominację Babilończyków, potem Medów i dopiero mogli zabrać się do działania.
I to Ty wprowadzasz zamęt. Powiedziałem Ci już kiedyś - nie potrafisz przyznać się do błędu i rozumiesz moje słowa tak jak ci się żewnie podoba - a nawet jak Ci się wytłumaczy co człowiek miał na myśli to ciągle gadasz swoje. I do tego piszesz totalne brednie jeśli chodzi o sposoby walki w starożytności.
A jak chcesz gadać o Aleksadrze to zacznij o nim gadać a nie czepiać się. Ja swoje pytanie sprecyzowałem jasno i próbowałem wrócić do głównego tematu, ale jakoś nie wychodzi.

IT - ????????!?!?!?!?! !!!!! ??????

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-04-2006, 19:35   

Azag napisał/a:
Asyryjczycy i Persowie to ludy sobie nawzajem współczesne - tylko że jak upadli Asyryjczycy to Persowie musili jeszcze przeczekać dominację Babilończyków, potem Medów i dopiero mogli zabrać się do działania.


Tego... Azag. Historia jest nauką nieścisłą. To fakt. Ale. Ani Babilon, ani Medowie nie trwali pół roku. Nie można mówić o paralelnej współczesności jakichś kultur wymieniając dwie pomiędzy! To nie wygląda dobrze.

Dalej... Obu panów prosze o trzymanie nerwów na wodzy. Jak się zaczniecie klucić to temat przestanie być przyjemny. Mogę poprosić moderację żeby wam wytkneła "Błędy we wzajemnym stosunku" jeśli nie wiecie o co mi chodzi. To nie jest groźba tylko uwaga. Żebyście się chociaż obaj do mojego gardla nie żucili...

Azag. IT. jak już się zwracasz do mnie oficjalnie. I ta uwaga dotyczy wszystkich. IT.

A chodzi o to że taka wizja mi się nasunela jak przeczytalam o malutkich koniach i gulaszu.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 17-04-2006, 21:13   

Przepraszam Iko, ale no nie moge się powstrzymać.
IT. (z kropką - przepraszam za brak ".") sugerowałem Ci już wcześniej żebyś co nieco poczytała. Mezopotamia jako kultura sięga swoich korzeniów do roku gdzieś może 3000 p.n.e. W tym czasie do Panowania Persów mineło ponad 2000 lat - a w ciągu tego czasu zaszło tam wiele zmian - międzyinnymi pojawił się taki człowiek - amoryckiego pochodzenia najprawdopodobniej Hamurabbi - który był człowiekiem charakterem i zbudował dosyć solidne państw, ze stolicą w Babilonie, które zresztą rozpadło się zaraz po jego śmierci. Potem działo się dużo w Mezopotamii - Babliończycy o których mówiłem to było "Imperium" Babilońskie które powstało po rozpadzie Imperium Asyryjskiego. Persowie natomiast jak i Medowie pojawili się na terenie dzisiejszego Iranu chyba już przed powstaniem, albo w trakcie powstawania Imperium Asyryjskiego - od powstania imperium Asyryjskiego do panowania Persów upłyneło jakieś 400 - 450 lat. Nie pamiętam dokładnie. Co ciekawe zarówno Asyryjczycy jak i później Babilończycy nigdy nie naruzcili Persom i Medom trwałego zwierzchnictwa i nigdy nie wcieli ich ziem do terenów imperium - najprawdopodobniej dlatego, że były to "nieciekawe" ziemie, które leżały po drugiej stronie wysokich gór. Nie sądisz, że w ciągu 5 wieków współistnienia w bliskim sąsiedzctwie można mówić o jak to nazwałaś "paralerności".
IT. napisał/a:
Historia jest nauką nieścisłą.

Ach i jeszcze jedno - cały sens historii polega na tym, żeby właśnie uściślić to co jest nieścisłe - jak coś nie jest ścisłe to mówi się o prehistorii, a jak pojawiają się daty, nazwiska, lokacje, wydarzenia, które czasami naprawde da się określić bardzo dokładnie na podstawie różnorakich badań to wtedy mowa już o faktach historycznych. Oczywiście nasza wiedza zawsze pozostanie nie pewna do dońca - bo niestety nie wszystkim zależało żeby historia się zachowała - na przykład Rzymianom jak spalili i zburzyli Kart Hadaszt.

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-04-2006, 01:27   

Zwracam honor. Na swoje usprawiedliwienie mama tylko to że przerazil mnie graficzny wydzwięk wypowiedzi a zrozumiałam ją w czasie a nie w przestrzeni. Sorry.

Wiem na czym polega historia i co w teorii soba prezentuje. Chodzi tylko o to że o wiele za latwo nią manipulowac jak na przedmiot, a choćby nawet uścislony.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group